Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
711

Klāt jau trešā daļa rakstu sērijai, kurā atskatīsimies uz pēdējo gadu skaļākajiem, šokējošākajiem noziegumiem Latvijā. Ja palaidi garām pirmās daļas, tad nebēdā, tās ir šeit:

Noziegumi, kas šokēja Latviju

Noziegumi, kas šokēja Latviju (2)

Neapturamais Deniss... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
1.

Neapturamais Deniss Veremeičiks. 2000.gada 10.augustā, Rīgā, Valdeķu ielā, automašīnas "BMW 525" vadītājs Deniss Veremeičiks, būdams spēcīgā narkotisko vielu reibumā uzbrauca uz ietves un notrieca sešus cilvēkus. No gūtajām traumām gāja bojā divas sievietes un vīrietis, bet vēl divas sievietes un viens bērns guva smagas traumas. Pēc traģēdijas notikušajā ekspertīzē Vereimičika asinīs tika konstatēts vairāku narkotisko vielu sajaukums, proti, morfijs, opijs un marihuāna. Tiesa nolēma Veremeičiku sodīt ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem un autovadīšanas tiesību liegšanu uz 5 gadiem - smieklīgi mazs sods par tādu noziegumu. Pirmos pāris gadus viņš sodu izciest tika nosūtīts uz atklāta tipa cietumu Olainē, tomēr 2004.gada 11.augustā Olaines cietuma darbinieki konstatēja, ka Veremeičiks atkal ir lietojis narkotikas. Vēlāk saņemtie ekspertīžu rezultāti apliecināja, ka Vereimičika organismā konstatēts metadons, opija alkoloīdi un benzodiazepāms. Pirms šī notikuma, Veremeičiks tika palaists mājās tā saucamajā atvaļinājumā, ko atklāta tipa cietumos ieslodzītajiem pieškir par labu uzvedību. Vēlāk sodu izciest ticis nosūtīts uz daļēji slēgta tipa cietumu. 2015.gadā Veremeičiks tika aizturēts atkal, kad braucot reibumā pa Rīgas ielām piesaistīja ceļu policistu uzmanību. Ignorējot policijas prasību apturēt mašīnu viņš lielā ātrumā pārbraucis pāri Salu tiltam un iebraucis Maskavas forštates ieliņās, kur meties bēgt ar kājām, bet uzreiz ticis notverts.

Iecavas slaktiņscaron... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
2.

Iecavas slaktiņš. Deviņdesmitajos gados Latvijas sabiedrību šokēja šaušalīga masu slepkavība Iecavas pusē - kartupeļi talkas laikā tika nošauti 7 cilvēki, bet vēl viens ievainots. Šāvēja vārds bija Jurijs Čubarovs. Domājams, ka Čubarovu uz šādu rīcību pamudināja strīdi par īpašuma tiesībām un kaimiņu nebūšanas. 1997.gada aprīlī nodega Čubarovam piederošā "Mūrnieku" ēka. Lai gan policija atzina, ka ugunsgrēku izraisījis bojājums dūmvadā un pārkurināta krāsns, Čubarovs notikušajā vainoja savus kaimiņus Koškinu ģimeni. Spriedze abu pušu starpā arī noveda pie asiņainākā slaktiņa atjaunotās Latvijas vēsturē. 1997.gada 20.septembrī uz kartupeļu lauka iepretim "Mūrnieku" mājām, savācās 11 cilvēki, lai novāktu kartupeļu ražu. Ap pulksten 11 Čubarovs ar savu automašīnu piebrauca pie talciniekiem bruņojies ar diviem šaujamieročiem un sāka šaut uz viņiem. Cilvēki krita kā mušas un īsā laikā 7 cilvēki bija miruši. Astotais cilvēks tika sašauts abās plaušās un aizvests uz Bauskas slimnīcu, kur mediķiem izdevās glābt viņa dzīvību. Pārējie 3 talcinieki izglābās neskarti. Pēc izdarītā Čubarovs noslēpās. Kopumā slepkavas meklēšanā tika iesaistīti aptuveni 500 cilvēki un tas bija plašākais šāda veida pasākums kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Čubarovs tika atrasts nākamajā dienā - nošāvies zvēru alā.

Jāņa Laukrozes slepkavība... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
3.

Jāņa Laukrozes slepkavība 2001.gada 15.oktobra vakarā Latviju satricināja vēl nebijis notikums. Pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas Latvijā tika nogalināts tiesnesis. Jānis Laukroze bija Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs. Laukroze bija pazīstams ar to, ka nereti uzņēmās izskatīt pašas sarežģītākās Latvijas krimināllietas. Laukroze tika nogalināts savas mājas pagalmā Lāčplēša ielā, Rīgā, ar šāvienu no mugurpuses, kuru raidīja joprojām neatklāts slepkava. Pēc slepkavības policijai izdevās atrast aculieciniekus pēc, kuru liecībām pat tika izveidots aizdomās turamā fotorobots, tomēr slepkavam uz pēdām tikt neizdevās. Tā brīža tieslietu ministre paziņoja, ka tiesnesi, visticamāk, nogalināja viņa profesionālo pienākumu dēļ un, ka tā ir bijusi pasūtījuma slepkavība. Arī citas valsts augstākās amatpersonas nāca klajā ar skaļiem paziņojumiem. Tā piemēram, Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga izteicās -"Ja šī slepkavība ir saistīta ar profesionālo darbību, tad tas ir atklāts uzbrukums tiesu varai". Tika sastādīta iespaidīga 20 cilvēku liela izmeklēšanas grupa ar labākajiem izmeklētājiem Latvijā, tomēr rezultāts netika panākts. Jāņa Laukrozes slepkava joprojām ir uz brīvām kājām.

Ķīpsalas sieviescaronu... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
4.

Ķīpsalas sieviešu slepkava. 2016.gada beigās Latvijas sabiedrība varēja skatīt vaigā jaunieti, kurš divus gadus iepriekš pastrādāja divas neiedomājami nežēlīgas slepkavības. 2014.gada 6.decembrī 1996.gadā dzimušais jaunietis vārdā Ņikita pa ceļam uz mājām pamanīja savu pirmo upuri. Nolūkā sievieti apzagt viņš to ievilcis krūmos un sācis žņaugt līdz viņa nokritusi. Tad viņš sācis sievieti nežēlīgi sist, līdz tā mirusi. Viņš sievieti izģērbis un ievietojis viņas makstī koka zaru, pēc tam līķim sametis virsū zarus un devies prom. 18.decembrī maniaks uzdarbojās atkal. Šoreiz pa ceļam uz mājām viņš pamanīja savu otro upuri un palūdza viņai cigareti. Kad viņa atteikusi, viņš no mugurpuses sāka viņu žņaugt un ievilka krūmos. Tāpat kā pirmajā gadījumā arī šoreiz viņš mirušās sievietes makstī ievietoja koka zaru. Tad nolaupot sievietes pasi viņš devies prom. Jau dažas stundas vēlāk policija slepkavu aizturēja. Ekspertīžu laikā slepkava nespēja paskaidrot, kas viņu pamudināja uz šādu rīcību un teica, ka nav to izdarījis. 2016.gadā tiesa viņam piesprieda mūža ieslodzījumu.

Egila Kuļikauska slepkavība... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
5.

Egila Kuļikauska slepkavība. Viena no pēdējo gadu nežēlīgākajām slepkavībām Latvijā. 2016.gada 24.septembrī 16 gadus vecais Egils Kuļikausks izgāja no savām mājām Karostā, Liepājā, sakot savai mammai, ka pastaigās ar draugiem tomēr mājās vairs nepārnāca. Vēl todien viņš nosūtīja savai mammai īsziņu, kurā atvainojās, ka no viņas maka paņēmis 2 eiro. Dienas gāja uz priekšu, bet no Egila nebija ne ziņas, viņš jau agrāk bija klaiņojis, tomēr vienmēr zvanījis, kur atrodas. Egila klases audzinātāja bija pirmā, kura sociālajos tīklos cēla kājās visu sabiedrību ar paziņojumu:"SOS! Palīdziet!!! PAZUDIS manas klases skolnieks Egils Kuļikausks!" Pēc šī ieraksta komentētāji izteica dažādas versijas no, kurām populārākās bija, ka puisis gan jau drīz atradīsies, jo visticamāk pie vainas ir pusaudža vecums, nedaudz patusēs ar draugiem un nāks mājās. 5.oktobrī Egila mirstīgās atliekas tika atrastas kādā Karostas mežā. Līķis bija stipri apdedzis. Saistībā ar šo slepkavību apcietināti divi pusaudži. Pēc pēdējām ziņām, abi jaunieši savu vainu atzinuši. Abi apcietinātie jaunieši esot Egilu pazinuši un bieži pavadījuši laiku kopā.

Traģēdija Baltezerā 2014gada... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
6.

Traģēdija Baltezerā. 2014.gada 5.septembrī šokējošas ziņas tika saņemtas no Baltezera. Latvijā pazīstamais lietuviešu basketbolists Martins Andrjukaitis savās mājās nogalināja savu dzīvesbiedri Renatu un pēc tam nošāvās arī pats. Tas viss noticis Renatas pusaudža dēla acupriekšā. Andrjukaitis agrāk bija spēlējis divos Latvijas klubos, no 2006.līdz 2007.gada pārstāvot Rīgas "ASK" un no 2011.līdz 2012.gadam pārstāvot Liepājas Lauvas. Par savu dzīvesvietu Andrjukaitis bija izvēlējies tieši Latviju. Tiek pieļauts, ka Andrjukaitis savu mīļoto nošāva greizsirdības dēļ.

Uzvaras pieminekļa... Autors: Blistered Outlaw Noziegumi, kas šokēja Latviju. Trešā daļa
7.

Uzvaras pieminekļa spridzināšana. Naktī no 1997.gada 5. uz 6.jūniju divi ekstrēmistu grupas Pērkoņkrusts biedri mēģināja uzspridzināt Uzvaras pieminekli Rīgā. Sprādziens izrādījās pārāk vājš un piemineklim tika nodarīti vien kosmētiski bojājumi. Abi sprādziena sarīkotāji Valdis Raups un Aivars Vīksniņš šajā sprādzienā gāja bojā. Vēlāk tiesas priekšā par Uzvaras pieminekļa spridzināšanu stājās 10 cilvēki. Viņi saņēma dažādus cietumsodus. Pēc tam grupas Pērkoņkrusts darbība tika pārtraukta.

0
711

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [30]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Jaunavas vainagsMedaļa Supermena ola
  kartupelis ar mugurkaulu 30.08.17 20:19  
 
79
0
Es nemaz nezināju,ka OKUPANTU,DEPORTĒTĀJU un SLEPKAVU pieminekļa spridzināšana ir baiss noziegums!!!Slava, Igoram Šiškinam(čiekuram)un viņa puišiem,kas gribēju šo okupantu pieminekli iznīcināt!!!Tas,ka tas piemineklis vēl atrodas pašā Rīgas centrā ir vājprātīga anomālija,jo tas ir tas pats, ja Izraēlā būtu vācu nacistus slavinoš piemineklis!!!Ceru,ka drīz šis pārdaugavas monstrs tiks nojaukts!!!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.08.17 15:12
 
60
0

Kāda jēga uz 5 gadiem atņemt tiesības ja tu tajā laikā 10 gadus esi cietumā.

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Cacans
  Panzer 30.08.17 21:15
 
27
0

To vateņu stabu jau sen vajadzēja lūžņos pārvērst!

Blistered Outlaw avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Blistered Outlaw 30.08.17 15:30
 
21
0

atbildot uz tas+kurš+zin komentāru " Un starp citu pieminekļa uzspridzināšan... " Ak jā, kā gan es varēju aizmirst, ka pieminekļus Latvijā spridzināt ir likumīgi

VitalyG avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TrumpeMedaļa Burvju klana biedrs
  VitalyG 31.08.17 16:43  
 
20
0

Laukrozes slepkavības pasūtītājs, gan jau tagad sēž kādā no saeimas krēsliem, vai vēl augstāk. 

Varenais Komentētājs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Varenais Komentētājs 30.08.17 20:28
 
20
0

Pag pag, 7. nebij noziegums. 

spoku dienas joks

KAIZER avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  KAIZER 30.08.17 21:07  
 
21
2
7. Gan jau tas sūda stabs drīz kritīs😊😊😊😊

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 06.09.17 08:45
 
20
1

Uzvaras pieminekļa spridzināšana - Latviju satricināja tas, ka neizdevās uzlaist gaisā

antila avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas domaMedaļa Žurnālists
  antila 30.08.17 19:17
 
14
0

Nezinu, varbūt kāds iepriekšējās daļās ir pieminējis komentāros par mazās meitenes Daces Ramates pazušanu Saldū. Gaišā dienas laikā uz riteņa aizvest mazu bērnu, praktiski bez pēdām pazust, liekas neiespējami.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Jaunavas vainagsMedaļa Supermena ola
  kartupelis ar mugurkaulu 30.08.17 20:25  
 
12
0
Tā urļika Denisa mūlis prasās pēc ķieģeļa!!!Ja,tas nariks būtu nobraucis manu māti,es pats ar viņu vienpersoniski izrēķinātos un tas okupantu izstrādājums tiesu tā arī nepiedzīvotu!!!

EsEsmuEmo avatars
Medaļa ZebraMedaļa BergmanisMedaļa Sākumskolnieks
  EsEsmuEmo 30.08.17 15:30
 
9
0

atbildot uz nahsito komentāru " Kāda jēga uz 5 gadiem atņemt tiesības j... " Braukšanas liegums stājas spēkā pēc cietumsoda izciešanas.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Jaunavas vainagsMedaļa Supermena ola
  kartupelis ar mugurkaulu 12.09.17 00:07  
 
8
0
atbildot uz Panzer komentāru " To vateņu stabu jau sen vajadzēja lūžņo... "Lai Dieva svētība tavai patriotiskajai ģimenei!!!

mindis avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa CūceneMedaļa Spēlmanis
  mindis 31.08.17 14:31
 
8
0

Būtu interesanti lasīt, ja tu apkopotu 2015. - 2017. gada noziegumiem, kas šokēja Latviju.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 30.08.17 22:57
 
6
0

atbildot uz antila komentāru " Nezinu, varbūt kāds iepriekšējās daļās ... " Tur jau bija stāsts, ka it kā līķis tika iemests ezerā, kas tā arī netika atrasts...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.08.17 14:40
 
5
0

Visur pasaule ir šādi notikumi ne tikai Latvija, bet par to var aizdomāties, kādi sabiedrība ir cilvēki un kas liek viņiem to darīt? Mediji, kas katru liek vardarbību, filmas, videospēles, mājās vardarbība un varianti ir dažnedažādi, bet neviens ne par to neiedomājas...

Reālais skatījums avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  Reālais skatījums 12.10.17 22:28  
 
4
0
atbildot uz Profesio Anālis komentāru " Kaut arī esmu pret Krieviem un pieminek... "Piekrītu
Kaskijs avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa RedaktorsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Kaskijs 30.08.17 19:29
 
3
0
atbildot uz Galvenais pārdevējs komentāru " Visur pasaule ir šādi notikumi ne tikai... "Protams, ka šādi notikumi ir visā pasaulē, bet salīdzinot ar citām valstīm, Latvija ir krietni mazāka. Līdz ar to, šādi notikumi notiek krietni retāk šeit nekā citur

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.08.17 20:29
 
2
0

atbildot uz LvStarsLv komentāru "Protams, ka šādi notikumi ir visā pasaulē, bet ... " Tā ir, bet uzskatu kā vispār nevajadzētu būt...

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 08.05.18 19:03
 
2
0

Viss vairāk žēl Egils,foršs džeks bija

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.08.17 21:10
 
2
0

atbildot uz LvStarsLv komentāru "Aizdomāties, protams, var, bet jēgu tam īsti ne... "  

Protams, varam nepiesārņot savu galvu ar nevajadzīgu informāciju, bet tad atliek pašiem būt drošība visu laiku un domāt nakāmos gājienus uz priekšu, jo daudziem dzīves ir nelaimīgas tikai dēļ vienas vienīgas reizes! Jauku vakaru un domājam varam beigt šo diskusiju!