Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
541

Tā kā šodien aprit 13 gadi kopš terorakta, pastāstīšu Jums par ceturtās lidmašīnas Boeng 757-222 likteni.

Visi ir dzirdējuši par stindzinošajiem 11. septembra teroraktiem 2001. gada 11. septembrī, kad teroristu grupējums Al Qaeda nolaupīja divas pasažieru lidmašīnas un ar tām ietriecās Pasaules tirdzniecības centra Dvīņu torņos. Trieciena rezultātā torņi sagruva, prasot 2753 cilvēku dzīvības un izraisot 10 miljardu dolāru lielus finansiālos zaudējumus.

Ko iespējams daži no Jums nezināja, ir tas, ka patiesībā teroristi nolaupīja kopā 4 pasažieru lidmašīnas. Par divu lidaparātu likteni Jums jau zināms, trešā lidmašīna ietriecās Pentagona (Amerikas Savienoto Valstu Aizsardzības departamenta ēka) rietumu pusē.

Tā kā šodien aprit 13 gadi kopš terorakta, pastāstīšu Jums par ceturtās lidmašīnas Boeng 757-222 likteni.

11 septembra rīts... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
1.

11. septembra rīts pasažieriem sākās kā parasta diena. Piemēram, Lerojs Homers (attēlā), lidmašīnas pilots, noskūpstīja sievu un meitu, un tad devās uz sev jau tik ierasto lidojuma „Ņuarka (Jā, Ņuarka!) – Sanfrancisko” trasi. Arī pasažieris Ziads Jarahs noskuvās, paēda brokastis hotelī, kur bija apmeties un tad brauca uz internacionālo lidostu. Vienīgā atšķirība bija tāda, ka Ziads jau pamostoties zināja, ka šī būs viņa mūža pēdējā diena – viņš bija viens no teroristiem.

Lidmascaronīnas kapacitāte... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
2.

Lidmašīnas kapacitāte bija 182 pasažieri, bet liktenīgajā dienā tajā (kopā ar apkalpi) atradās 40 cilvēki, un četri, kā man gribētos teikt, „necilvēki”.  

Pirmais terorists Gamdi... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
3.

Pirmais terorists, Gamdi, iečekojās lidojumam plkst 07:03, viņš ceļoja pirmajā klasē, bez bagāžas. Pēc neilga laika iečekojās arī otrs terorists Nami, ņemdams līdzi divas somas. Kā trešais, plkst. 07:24 nāca Haznavi, ceļodams  pirmajā klasē, ar vienu somu. Un visbeidzot, plkst. 07:39 lidojumam pierakstījās Jarrahs, kurš neņēma līdzi rokas bagāžu. Lidostā zināmas aizdomas no personāla puses izraisīja Haznavi, kura bagāža tika pārbaudīta, bet tajā netika atrasta nekā neparasta. Lidmašīna pacēlās plkst. 08:01

Nedaudz pēc plkst deviņiem... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
4.

Nedaudz pēc plkst deviņiem, risinājās traģiskie notikumi pasaules tirdzniecības centrā. Ar pamatotu uztraukumu, otrā pilota Leroja sieva aizsūtīja vīram īsziņu: „Esi uzmanīgs. Pirms brīža divas lidmašīnas ietriecās dvīņu torņos”. Plkst. 09:26 vīrs atbildējis: „Vai Tu lūdzu vari apstiprināt to, ko tikko teici?”. Šī bija pēdējā komunikācija ar ārpasauli pirms lidmašīnas nolaupīšanas.

Plkst 0928 lidmascaronīna... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
5.

Plkst. 09:28 lidmašīna stauji zaudēja savu augstumu – tā triecās uz zemi ar ātrumu 209m/min. Pa radiosignālu centrāle uztvēra pilota kliedzienus: „Mayday! Mayday!Ejiet ārā no šejienes! Ejiet ārā!”.

Pēc pāris sekundēm piloti bija notriekti pie zemes un lidmašīnas vadību bija pārņēmis Ziads Jarahs. Saņemot stūri savās rokās, Ziads paziņoja pasažieriem: „ Dāmas un kungi, šeit runā kapteinis. Apsēdieties solos un piesprādzējieties. Uz klāja ir bomba, tāpēc nedomājat piecelties! ”Viņš strauji pagrieza lidmašīnu Austrumu virzienā un iesāka savu „nāves misiju”.

Kāmēr 2 teroristi atradās... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
6.

Kāmēr 2 teroristi atradās pilotu kabīnē, otrie divi, vicinādami nažus, bija pārņēmuši pasažieru teritoriju – visiem tika pavēlēts doties uz lidaparāta aizmugurējo daļu. Tas tā, lai viņi atrastos barā un nedomātu uzbrukt nolaupītājiem. Tiesa, viena no pirmās klases stjuartēm nepakļāvās teroristu aicinājumam, un tas viņai maksāja dzīvību.

Kad pasažieri tika... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
7.

Kad pasažieri tika nosēdināti lidaparāta aizmugurējos sēdekļos, katrs centās sazināties ar savu ģimeni, tuviniekiem, mīļajiem cilvēkiem. Reģistrēts, ka no lidmašīnas izdarīti 37 zvani. (Nespēju pat iedomāties, cik smagas abām pusēm bijušas šīs sarunas. Internetā var atrast pāris sarunu ierakstus. Smagi. Netaisnīgi, ka tu esi situācijā no kuras nav izejas, un to to zini. )

Arī uzņēmējam Tomam Burnetam (attēlā) izdevās sazvanīt sievu. Viņa vīram izklāstīja visu, kas noticis ar dvīņu torņiem un Pentagonu. Viņš par to paziņoja arī pārējiem pasažieriem. Beidzot visi saprata, ka teroristiem nekādas bombas nemaz neesot – lidmašīnas nolaupīšana ir pašnāvnieka misija. Zvanu Toms nobeidza ar vārdiem: „Neuztraucies mīļā, mēs rīkosimies!”

Plkst 0957 pasažieri... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
8.

Plkst. 09:57 pasažieri sadumpojās un barā metās virsū diviem nolaupītājiem. Pēc neilga cīniņa teroristi bija apturēti. Tad drosmīgie pasažieri centās iekļūt pilota telpā. Durvis atvert nebija iespējams, tādēļ pasažieri ķērās pie ēdienu pārnēsājamiem ratiņiem un vairākas reizes tos agresīvi stūma pret pilota kabīnes durvīm, censdamies tās izlauzt. Durvis lēnām padevās un jau gandrīz tika atlauztas, bet...

Pēdējie vārdi ko pilotu... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
9.

Pēdējie vārdi, ko pilotu kabīnē esošie teroristi nomurmināja bija: „Mēs vairs nevaram ilgāk gaidīt. Tas ir jādara tagad!”

Plkst. 10:06 lidaparāts bija ietriecies kādā Pensilvānijas lauku apvidū. Lidmašīna bija drumslās, nebija neviena izdzīvojušā

Lai gan nav skaidras norādes... Autors: dzekinshjanis Neizstāstītais stāsts...
10.

Lai gan nav skaidras norādes par teroristu izvēlēto gala mērķi, lidmašīnas uzņemtais kurss liecināja, ka tas esot vai nu ASV kongresa ēka vai Baltais nams.

Boeng 757-222 pasažieri ar savu pašaizliedzīgo rīcību izglāba dzīvības neskaitāmiem potenciālajiem upuriem. Ar to arī viņus pieminēsim.  

 

Izmantotie avoti:
http://internets
0
541

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [34]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
theGameHasJustBegun avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  theGameHasJustBegun 11.09.14 17:56
 
6
0

atbildot uz pbums  komentāru " jaa jaa tik neizturiigi tie torni ... " kaadaa tresajaa?tikv divi vien bij 

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  BARBARS 12.09.14 12:18
 
3
0

Sūdīgi vien tas ka jeņķi paši vien ir vainīgi, pie šīs drāmas....

dzekinshjanis avatars
Medaļa UberziņaMedaļa SensācijaMedaļa Uberziņa
  dzekinshjanis 11.09.14 17:33
 
3
0

atbildot uz DaBunneh komentāru " Ja jau neviens neizdzīvojā, kā jūs... " Pilotu telpa ir savienota ar centrāli, t.i., viss ko runāja piloti ir ierakstīts + arī saglabājas melnajā kastē. Kā arī par notikumiem pasažieru nodaļā saviem tuviniekiem paziņoja paši pasažieri (kā minēju, tika veikti 37 zvani)

pillsnottasty avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BērndārznieksMedaļa Sertificēts spoks
  pillsnottasty 17.09.14 21:06
 
3
0

Kapēc tie stulbie teroristiki negrib vnk NOZAGT lidmasinu BEZ CILVEKIEM? Tas būtu vieglāk, nekā nogalināt nevainīgus cilvēkus. Teroristu loģika

BL3NDeris avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  BL3NDeris 11.09.14 19:28
 
2
0

Ļoti labs raksts. Bet pats notikums liek nopietni aizdomāties. 

dzekinshjanis avatars
Medaļa UberziņaMedaļa SensācijaMedaļa Uberziņa
  dzekinshjanis 13.09.14 21:56
 
1
0

atbildot uz Aramiss65 komentāru " Autors skaisti aprakstīja oficiālo... " Vai Jums ir kāda oficiāla/pamatota (t.i. atzīta autora) atsauce uz šiem datiem, ko tikko nosaucāt?

(ieinteresēja)

dzekinshjanis avatars
Medaļa UberziņaMedaļa SensācijaMedaļa Uberziņa
  dzekinshjanis 13.09.14 10:45
 
1
0

atbildot uz MacTavish304 komentāru " Tas par tam lidmasinam ir pupu miz... " Pierādīts? Tevis minētā "teorija" tiešām  NAV pierādīta. Vai pupu mizas ir tūkstošiem aculiecinieku redzētais? Vai pupu mizas ir zvani, ko saņēma lidmašīnas upuru tuvinieki neilgi pirms katastrofas? Vai pupu mizas ir desmitiem kompāniju, kuras tiešraidē nofilmējušas kā otrā lidmašīna ietriecas tirdzniecības tornī? Un no TICAMIEM avotiem (zinātnieku/arhitektu) liecībām, var redzēt ka lidaparāti var izraisīt torņu sagrūšanu...Gluži tāpat kā to var izraisīt nelielas zemestrīces vai nesošo šasiju bojājumi. Par katru notikumu, sākot no Merilinas Monro nāves un beidzot ar citplanētiešu nolaišanos uz zemes var internetā atrast tūkstošiem video, kas "pierāda" kaut kādas sazvērestības teorijas, bet tas nenozīmē, ka internētā publicētā informācija ir "pierādījums". Par pierādījumu uzskata kvalificētu profesināļu atzinumus, ne amatiera samontētus video.

dzekinshjanis avatars
Medaļa UberziņaMedaļa SensācijaMedaļa Uberziņa
  dzekinshjanis 11.09.14 16:56
 
1
0

atbildot uz Beka  komentāru " Cik zinu ,filma arī ir par šo noti... "

Pēc literatūras izpētes par šo notikumu, noskatījos arī filmu "Flight 93" (kaut ir vairākas filmas par šo uzņemtas ) , mani aizkustināja. Arī  pāris bildes ņēmu no filmas sižeta

peljuxs avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  peljuxs 11.09.14 19:12
 
1
0
Si ir tikai viena versija, ir vel daudzas par 11.o9.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 11.09.14 16:06
 
1
0

atceros kā šodien, pēc tam vecajās noškās labās sms ceļoja apkārt.

Foxtrot2 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  Foxtrot2 13.09.14 23:23
 
0
0

atbildot uz Aramiss65 komentāru " Autors skaisti aprakstīja oficiālo... " šeit ir aierofotogrāfija no notikumu vietas Pensilvānijā http://nsnbc.me/wp-content/uploads/2011/09/flight-93-crash-site.jpg . Ja ieskatās redzama ir tikai viena atlūza un viss pārējais ir izgaisis tieši tāpat, kā Pentagona ēkā. Daudz neskaidrību ir piemēram ar WTC7 kas sagāzāz pievakarē. Šajā ēkā neviena lidmašīna ne ieslidoja, ne arī tik būtiski tika sabojāta , kā ēkas Nr. 3,4,5 un 6 Jā kā zinām lidmašīnas ietriecās ēkā Nr 1 un 2 Par Pentagonu vispār dīvainas lietas tur iztvaikoja vesela lidmašīna, bet tai pat laikā noņēma DNS paraugus. Kā tad tā? No liela karstuma kas radās lidmašīnai ietriecoties ēkā viņa iztvaiko, bet cilvēka DNS pat necieš? Dvīņu torņi sabrūk vidēji 10,5 sekundēs kas atruma ziņā ir tuvs brīvajam kritienam. Varbūt kāds arhitekts var paskaidrot, kā tas nākas ka augšējie stāvi krītot lejā nesastop nekādu pretestību, lai sabrukšanas laiks būtu vismaz pusotru minūti.

LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  LumberjackMe 12.09.14 04:47
 
0
0

Klusums

Mick avatars
Medaļa TrumpeMedaļa JubilārsMedaļa Veiksmes lāde
  Mick 12.09.14 00:04
 
0
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "No metāla? Tu joko? Dvīņu torņi pilnībā tika ce... " cik es zinu tad torniem vidus dalja bija no betona un visas armalas bija no metala konstrukcijas,kuras bija apklatas ar karstum izturigu parklajumu ,bet no lidmashinas degvielas naca parak karsts karstums un metals salocijas,kaut ko tadu radija tv, http://en.wikipedia.org/wiki/Collapse_of_the_World_Trade_Center    vel     BPS team issued its report in May 2002, finding that the aircraft impacts caused "extensive structural damage, including localized collapse" and that the resulting fires "further weakened the steel-framed structures, eventually leading to total collapse.

VIĻŅUKS avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Pirmavots
  VIĻŅUKS 12.09.14 00:03
 
0
0

Pirms vairākiem gadiem redzēju filmu tieši par šo lidmašīnu , pēc filmas noskatīšanās man bija jādodas brīvdienu ceļojumā uz Ēģipti un viss apkalpojošais personāls atgādināja teroristus.  Ļoti laba filma, ja zinātu precīzu nosaukumu pateikt, bet nezinu. Ja kāds zin pasakat. ļoti gribētos noskatīties vēlreiz ...

energy85x avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Nostradams
  energy85x 11.09.14 23:45
 
0
0
Visu cieņu +

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 11.09.14 23:36
 
0
0
atbildot uz dusmīgaisbebrs komentāru " Godīgi runājot, kopš redzēju teātri kā tika sa... "No metāla? Tu joko? Dvīņu torņi pilnībā tika celti no betona blokiem. Ir nesaskaņas, jā, bet ņemot vērā to, ka lidmašīnas pēc ietriekšanās uzreiz nesprāga, jau jr svarīgs aspekts. Redzi, ja lidmašīnas būtu sprāgušas uzreiz, tad nobrucinātu pusi torņu augšas, bet lidmašīnas "ienira" torņos, izveidojot bedri un pēc laika eksplodēja. Lieki piebilst, ka sprādziens ir ļoti liels un caurums tika izveidots daudz lielāks. Tas nozīmē, ka nesošās augšējo stāvu konstrukcijas tika iznīcinātas, augšējie stāvi sāka atdalīties no visas konstrukcijas un spiežot ar savu masu, sāka izveidot plaisas, nogruvumus, citu stāvu nesošās konstrukcijas sāka plīst, drupt un demolēties. Viss lēnām sāka brukt. Pašā apakšā bija tukšums - veikaliņi, foajē pa kuru pārvietojās cilvēki un 4 vai 6 nesošās kolonnas. Dabīgi, ka zem spiediena, sprādziena izraisītās ēkas nodrebēšanas un no vēl citām eksplozijām, kuras bija radītas dēļ gāzes vadu sprādzieniem, elektrības īssavienojiem un apakšā sāka plīst ūdensvadi, konstrukcijas sāka plīst. Ēka neizturēja to un apakšējais stāvs sāka beukt, nesot līdzi visu ēku. Tam par vainu arī varēja būt stāvu brukšana, jo visi griesti, grīdas, sienas, smaga tehnika, mēbeles - viss krita lejā un veidoja pasmagus triecienus un spiedienus ēkai. Tas karoč ir sarežģīti un kā jau minēju, ir daudz nesaskaņu ar visu šo, bet Boeings VAR sagraut tāda tipa celtni.

Tavaiesauka avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 11.09.14 22:46
 
0
0

atbildot uz kukuruza  komentāru " kā tiem kamikazēm var būt tada dūš... " Iedomaajies, ka no pirmaas Tavas dienas pasaulee jau saak Tev draazt smadzenes, propogandee par visiem neticiigajiem un kaada ir (vinju-muusu) misija dziivee. Vinsh aug taadaa atmosfeeraa, kur zin, ka peec naaves vinju gaida tur visaadas neeileetas jaunavas un baigie labie dziives apstaaklji. Vinji vienkaarshi ir 100% zombeeti un naave ir tikai solis uz labaaku pasauli, ja Tu panem liidz neticiigo dziiviibas.

LeģendāraisDJ avatars
Medaļa TestētājsMedaļa AdminsMedaļa Testētājs
  LeģendāraisDJ 11.09.14 18:06
 
0
0

+

BaltijasKļava avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  BaltijasKļava 11.09.14 17:23
 
0
0

Labu labais raksts!

BbumBbum avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas doma
  BbumBbum 18.09.14 19:41
 
0
0

Kāds var man paskaidrot, kāds bija mērķis visam šim pasākumam?