Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
543

Mīti virmo un zib gar ausu galiem, ka ar laiku jau šo mītu sāc uzskatīt par reālu faktu. 2015.gada pētījums parādīja, ka 82% pieaugušu cilvēku kļūdīgi atdzīst par reālu faktu vismaz vienu no zemāk pieminētajiem mītiem.

1 Cilvēku smadzenes dalās... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
1.

1. Cilvēku smadzenes dalās divās daļās - labā un kreisā

Vispieņemts uzskats ir sekojošs: radošiem cilvēkiem dominē labā puslode, bet analītiskiem un pragmatiskiem cilvēkiem - kreisā smadzeņu puslode. Tas ir lielisks veids, kā klasificēt cilvēku personības iezīmes, tomēr pētījumi nav pierādījuši pazīmes tam, ka indivīdiem labā vai kreisā smadzeņu puslode atbild tieši par šīm iezīmēm. Kaut arī zinātnieki ir atklājuši, ka kreisā un labā smadzeņu daļas ir atbildīgas par dažādām funkcijām (valoda - kreisā puse, uzmanība - labā puse), bet neviena no tām neņem pārākumu par otru pusi. Tad nu patiesībā ir tā, ka abas smadzeņu puses ir vienlīdz aktīvas. 

2 Mums ir tikai 5 maņu... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
2.

2. Mums ir tikai 5 maņu orgāni

Redze, smarža, garša, dzirde un pieskārieni - lai gan  liela daļa uzskata, ka šie ir visi mūsu maņu orgāni, mums to ir krietni vairāk, ne mazāk kā divdesmit. Piemēram, mums ir spēja izjust temperatūru, spēja noturēt līdzsvaru slēpošanas laikā - Kas tad tas ir, ja ne maņa? Kā tad ar izsalkumu, slāpēm vai laika izjūtu? Mūsu smadzenes ir apveltītas ar visplašāko receptoru kopumu.

3 Mēs izmantojam savas... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
3.

3. Mēs izmantojam savas smadzenes tikai uz 10%

Mums gribētos domāt, ka smadzenes strādā tikai uz 10%, bet pārējā smadzeņu daļa gaida aizpildījumu, līdzīgi kā ir ar cieto disku. Ar nožēlu jāsaka, ka tas tā nav, un šo mītu izkliedēja zinātne. Mēs izmantojam savas smadzenes pastāvīgi uz visiem simts. 

Visu laiku mēs apstrādājam tik daudz informācijas, ka neironi un sinapses iedegas visās smadzenēs gandrīz bezgalīgi. Jebkura funkcija vai uzdevums, kuru mēs pastāvīgi veicam, stimulē dažādas smadzeņu daļas. MRI (Magnētiskās rezonanses attēlveidošana) skenēšana, ko veica neirologi, apstiprināja, ka šis ir mūsu svarīgākais orgāns, kas darbojas pilnībā, pat veicot vistriviālākos uzdevumus.

4 Haizivis neslimo ar... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
4.

4. Haizivis neslimo ar vēzi

Iespējams, esi dzirdējis šo ne visai populāro, bet diezgan noturīgo mītu, kuru vecāki mēdz stāstīt saviem bērniem akvāriju apmeklējuma laikā.  Diemžēl mūsu brāļiem zivīm nav imunitāte pret slimību - un viņi slimo arī ar vēzi. Skumīgākais ir tas, ka daži cilvēki uzķērās uz šo mītu un sāka ķert haizivis un tās nogalināt vēža izpētes vārdā.

5 Viens suņu gads ir... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
5.

5. Viens suņu gads ir vienlīdzīgs 7 cilvēku gadiem

Daudzi no mums vēl joprojām uzskata, ka viens suņu gads ir pielīdzināms 7 cilvēku gadiem. 50% pieaugušo cilvēku tic šim faktam, kuram nav pilnīgi nekādas sasaistes ar zinātni. Suņa vecuma ekvivalents ir atkarīgs no viņa izmēriem un sugas, un mainās atkarībā no dzīves etapa.

Ja Tev patikanbspscaronis... Autors: Lords Lanselots Mīti, kuriem tic 82% cilvēku! 2.daļa
6.

Ja Tev patika šis raksts, ieskaties arī 1.daļā: 

Mīti, kuriem tic 82% cilvēku!

5
543

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [19]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Stasits avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa KukijsMedaļa Rainis
  Stasits 06.12.16 09:13
 
20
2

Es saubos ka kads tas haizivju spuras peta.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.12.16 10:31
 
16
0

1- Cilvēkiem ir divas smadzerņu puslodes bet viņas irsajauktas, ja piemeram izslēdz labo tad kreisā puse čau ja kreiso tad labo, mugurkaulā pie kakla tur samainās vietām bet ne gluži tur ka kāda atbild vairāk vai mazāk, abas ir vienādi ja, bet nu tas drīzāk par primāro atbild, ēšana uzvedība utt :3

Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BergmanisMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 06.12.16 12:51
 
14
0

Dzīvnieka gadus skaita 1:7 tikai un vienīgi tāpēc, ka kaķi un suņi vidēji dzīvo līdz 13-15gadiem, kas pielīdzināmi 80-100cilvēka gadiem. Tāpēc arī tā viņu gadus rēķina.

spoku dienas doma

Balanss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SviestmaizeMedaļa Burvju klana biedrs
  Balanss 06.12.16 17:55
 
13
0

smadzenes izmanto visas daļas,bet tikai 10% no visa potenciāla.daudzi nav sapratuši skaidrojumu šim teikumam.

CilvēksUnViedoklis avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Testu veidotājs
  CilvēksUnViedoklis 06.12.16 22:38  
 
10
0
2. Pieskārieni. Tiešām? Man liekas, ka to sauca par tausti😂
Lords Lanselots avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Betmens
  Lords Lanselots 06.12.16 12:58
 
10
2

atbildot uz Tavaiesauka komentāru " Dzīvnieka gadus skaita 1:7 tikai un vie... " Tam nav zinātniska pamatojuma. To vienkārši kāds izdomāja, un panesās.. 

Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BergmanisMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 06.12.16 12:50
 
8
0

Redze, smarža, garša, dzirde un maņa....to, ko Tu pēc tam sarakstīji ir smadzeņu funkcijas...tātad maņa, kurā ietilpst viss Tevis sarakstītais.

FEKS@speles avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Vilkaču klana biedrs
  FEKS@speles 07.12.16 00:51
 
7
0

Magnetiska rezonanse nevar nekada veida pieradit smadzenju darbibas potencialu.Vienkarshs piemers, -ekstrasensi ,kuriem dazadu negadijumu rezultata paradijushas spejas ,kuras lidz tam nav noverotas !

Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BergmanisMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 06.12.16 20:50
 
7
0

atbildot uz Lords Lanselots komentāru " Tam nav zinātniska pamatojuma. To vienkārši k... " Par to jau arī runa, ka tas nav nekāds mīts, bet vienkārši cilvēki pēc kaut cik loģiska aprēķina skaita kaķiem/suņiem gadus. Jo grozies kā gribi, kaķis un suns nav spēļmantiņa, bet gan ģimenes loceklis! tāpēc arī viņu gadus pielīdzina tuvāk vidējam cilvēka mūža ilgumam

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 08.12.16 07:14  
 
5
1
3. Cik reizes var atkārtot - tie ir 10% no smadzeņu potenciāla. Pārējie 90% ir mums slēgti un neviens nezin, kas notiks ja cilvēks izmantos kaut vai 15% sava smadzeņu potenciāla. Tas ir NEPAREIZI interpritēts FAKTS!

BlondaSaulite avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Jaunavas vainagsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  BlondaSaulite 06.12.16 22:53
 
3
0

Interesants raksts, no manis +   

Lords Lanselots avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Betmens
  Lords Lanselots 08.12.16 07:27  
 
3
2
atbildot uz Jāņa oga komentāru " 3. Cik reizes var atkārtot - tie ir 10%... "Tu esi tik gudrs!

PkerLv avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  PkerLv 11.01.18 13:33
 
0
0

Bik 3. varētu pielabot. Mīts aizsākās dēļ tur kautkāda žurnālista vai kā tur bija. Bet fakts ir 10% spēlē nozīmi,tikai ne tāda,ka mēs izmantojam 10 % no savām smadzenēm. Mēs izmantojam visus 100% smadzenes. Un tagad nāk iekšā tie 10%,kur pielietot. No visām savām smadzenēm,kuras izmantojam kopējīgi 100% ,mēs vienā momentā izmantojam tikai 10%(-15%????) no savām smadzenēm. Ja izmantotu visus 100%,nu tad,no cilvēka nebūtu nekāds dižais cilvēks. Viņš darītu visu vienlaicīgi,kustētos,gulētu,runātu,acis vērtu vaļā,raustītos.Pilnībā visss ko cilvēks var izdarīt,to darītu tādā haosā un vienlaicīgi,cik var.  Ja izmantotu visus 100% nestrādātu nekādi instinkti,nekādas sajūtas,jo justu visu uzreiz. Smadzenes aizietu čigrī. Ok,tās ir tik manas domas,kas notiktu ja izmantotu tos 100% vienlaicīgi.   Bet ja tā loģiski padomā,loģiski tas arī varētu būt.  Piemēram, pieņemsim kādam tagad ir kāda traktora tehnika,kurai ir 6  pielietojami un katram pielietojuma notiek dažādas kustības un tā tālāk. Traktora tehnika var veikt tikai 1 pielietojumu uzreiz(jāpārslēdz, ja grib citas funkcijas),jo ja ieslēgu 2 funkcijas ,visi metāli,kustības, vienkārši sāktu aizskart ,krustoties vai jeb kas ar viens otru un tehnika aizietu pa pieskari.Un traktora tehnikai ir speciāls bloķis ,kas atļauj tikai 1 funkcijai strādāt,lai nebūtu tā ,ka netīšām 2 funkcijas iedarbojas vienā reizē un sačakarē visu. Traktora tehnika strādā kārtīgi, kamēr 1 no tā 6 pielietojumiem ir aktīva. Bet kas notiek,ka ja īpašnieks izdomā patēlot kādu tur elektriķi un tur visu pārmaina tā ,ka uzspiežot uz jebkuras funkcijas pielietojumu,visi  pielietojumi sāk darboties. Nu, tad sūdi dirsā.   Tas tāds salīdzinājums ar nedzīvu lietu,bet doma paliek viena. Cilvēkam nav 6 pielietojumi,bet gan simtiem un,ja tie visi sāk darboties vienlaicīgi,loģiski domājot, cilvēkam arī vajadzētu notikt tas pats kam ar traktoru. Viss saietu grīstē un cilvēks ''saplīstu''. Un ja nemaldos(varbūt maldos,bet ja atmiņa neviļ),cilvēkiem ar kādām smadzeņu problēmām,ir paaugstināta smadzeņu darbība,aktivitāte. Tas tik liecina uz to pašu,lielāka smadzeņu aktivitāte,lielākas problēmas notiek(bet tas ir līdz vienam punktam)

Kaugers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Kaugers 10.12.16 19:45  
 
0
0
Es , kā māku tā skaitu tos dzīvnieku gadus...

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 08.12.16 07:30  
 
0
0
atbildot uz Lords Lanselots komentāru "Tu esi tik gudrs! "Vai, paldies sawļe! 😘

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 08.12.16 07:17  
 
0
0
atbildot uz CilvēksUnViedoklis komentāru " 2. Pieskārieni. Tiešām? Man liekas, ka ... "Ir tauste un ir pieskārienu sajūta. Kopā cilvēkam ir 21 maņa.

mežotājs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa BetmensMedaļa Vampīru klana biedrs
  mežotājs 20.11.17 20:53
 
0
1

sanāk manam sunim ir77 gadi

Lauma Balode avatars
Medaļa CūceneMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  Lauma Balode 07.12.16 17:21
 
0
2

es esmu viens no 18

 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.12.16 07:27  
 
0
2
Liidzsvars sleeposhanas laikaa xD galvenais ka tieshi sleeposhanas. Kapeec Nevareeji uzrakstiit vienkaarshi liidzsvara izjuuta?