Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
307

1983. gads bija visai karsts Rietumvalstu un PSRS attiecībās.

Jeņķi kuri bija ieinteresēti... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
1.

Jeņķi, kuri bija ieinteresēti jaunajās padomju zemūdenēs, uzstādīja novērošanas iekārtas Dienvidkorejas lidmašīnā un aizsūtīja to paplivināties virs PSRS teritorijas. Ļoti naivi cerot, ka sovjeti pasažieru lidmašīnu ar 300 civilistiem uz borta neaiztiks. Protams, ka lidmašīna tika notriekta, PSRS pazīņoja, ka vainīgi jeņķi. Toreizējais ASV prezidents Reigans paziņoja, ka ar ļaunuma impēriju pietiek cackāties un tā ir  vienreiz jāiznīcina. Tāpēc  Eiropā tika izvietotas spārnotās raķetes. Labā Padomju Savienība atbildēja kopā ar kubiešiem sākot celt jaudīgu kara lidlauku Grenādā, Salā, kur neba bez Kubas atbalsta bija svaigi izperinājies komunistisks režīms. 

Jeņķiem nbsppilnīgi pietika... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
2.

Jeņķiem  pilnīgi pietika ar komunistisko Kubu un Nikaragvu savu robežu tuvumā un viņi ne visai gribēja vēl vienu suņanaglu sēžamvietā. Vienojoties ar kaimiņvalstīm, tika nolemts ieviest Grenādā  kārtību. 

Un tā nbsp viss patlaban... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
3.

Un tā  - viss patlaban labi notiek,  jeņķu desantnieki aktīvi  rosās, notiek karadarbība, un pēkšņi...

un pēkscaronņi visam... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
4.

...un pēkšņi visam pasākumam pa vidu pie Grenādas krastiem iznirst vismodernākā padomju zemūdene, kuru tās elegantā silueta dēļ Rietumos sauca par "Melno Princi".  Ar kodollādiņiem uz borta. Nopietni bruņots kuģis, spējīgs noslaucīt pusi Amerikas.

Lai cik tas neticami nebūtu... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
5.

Lai cik tas neticami nebūtu, tas nebija tīšām. Vienkārši kaut kas bija aptinies ap zemūdenes dzenskrūvi, un zemūdene kļuva nevadāma. Jūrnieki darīja visu iespējamo, lai pazustu zem ūdens - kā nekā tā bija jaunākā, visslepenākā zemūdene, kuru no svešām acīm pienācās sargāt kā no uguns. Jūrnieki pat mēģināja šaut ar automātu pa kabeli cerībā to sašaut - bet nekā, Viņiem radās nojausma, ka tas ir kāds superizturīgs kabelis, visdrīzāk militāras nozīmes...

Zemūdenes komandieri par... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
6.

Zemūdenes komandieri par ekstrēmo situāciju ziņoja uz Maskavu, bet tur tobrīd bija citas aktualitātes - mira kārtējais PSRS vadonis un notika buldogu cīņas zem paklāja par to, kura mūmija ieņems viņa vietu. Jūrniekiem tika dots rīkojums "ienirt, nepieļaut provokācijas un nepakļaut briesmām cilvēkus", ko tajos apstākļos bija vieglāk pateikt nekā izdarīt. Zemūdenei ienirt neizdevās. Zemūdenei palīgā tika sūtīts kuģis "Nahodka", kurš gan spēja jūrniekiem sniegt tikai morālu atbalstu. Kuģis "Aldan", kurš spētu nelaimīgo zemūdeni aizvilkt uz Kubu bija gaidāms tikai pēc dienām desmit. 

Pēc pāris dienām zemūdeni... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
7.

Pēc pāris dienām zemūdeni, kura bezpalīdzīgi mētājās viļņos, pamanīja kanādiešu lidotājs, un ātri vien parādījās jeņķu kuģi, lidmašīnas un helikopteri. Kuģi "Pītersons" un "Nikolsons" vispār nemitīgi atradās nelaimīgās zemūdenes tuvumā, No vienas puses, ASV prezidents Reigans runāja par briesmām, kuras radīja raķetēm bruņotā zemūdene un ASV varas koridoros valdīja satraukums un gandrīz vai panika par notiekošo. Bet amerikāņu jūrnieki vienkārši ņirgājās par bezpalīdzīgo zemūdeni, riņķojot tai apkārt un turot nemitīgā stresā tās komandu. Protams, ka izlūkhelikopteri izmantoja visas iespējas nofilmēt visu viņus interesējošo. 

Drīz vien zemūdenes komandai... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
8.

Drīz vien zemūdenes komandai, noklausoties amerikāņu jūrnieku radiopārrunas starp kuģiem,  kļuva skaidrs, ko viņu zemūdenes ir uztinušas uz dzenskrūves - tā bija amerikāņu jaunais tehnikas brīnums - eksperimentālā hidroakustiskā  antena, kuru dabūt atpakaļ viņiem bija vairāk kā svarīgi.

Padomju jūrnieki bija gatavi... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
9.

Padomju jūrnieki bija gatavi zemūdeni nogremdēt, lai neatdotu jeņķiem, jeņķi ļoooti gribēja savu antenu. 

Bet...pienāca ilgi gaidītais kuģis "Aldan", antena tika notīta no dzenskrūves, iekrauta zemūdenē un nogādāta Kubā, bet no turienes - ar lidmašīnu uz Maskavu 

Amerikāņu kuģi pavadīja... Autors: Raziels "Melnā prinča" noslēpums
10.

Amerikāņu kuģi pavadīja zemūdeni līdz pat Kubas teritoriālajiem ūdeņiem, bet neko izdarīt nevarēja. Ziņa par padomju jūrnieku nosperto antenu beigu beigās nokļuva amerikāņu presē. 

1
307

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [16]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 01.10.17 23:30  
 
13
0
Interesants raksts.

rasiks avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Mildas laiks
  rasiks 01.10.17 23:45
 
11
0

Atkal laba lasāmviela!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.10.17 17:51
 
10
0

Negribu būt miskaste, bet pirmais, par ko iedomājos, bija kūka melnais princis. Raksts labs, ķer +!

norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Recidīvists
  norlatvija 02.10.17 18:41
 
10
0

Ja saprot krieviski,tad youtube ir daudz info un dažu apkalpes locekļu intervijas par šo gadījumu. Ļoti interesanti!!! +++

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Patīk komentārs
  SAMSS 02.10.17 07:15
 
8
0

labs  

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 07.10.17 12:09
 
6
0

atbildot uz uplejs komentāru "Ieliec avotu no kurienes ieguvi info ka amerikā... " Izlasi vēlreiz  manu iepriekšējo komentāru, varbūt kkas pieleks. Tas. ka D-Korejas lidmašīna nejauši atradās tur, kur viņa atradās, būtu pārāk neticami - kurss bija šķībs jau sākot  no Ankoridžas, piloti pa šo maršrutu nelidoja pirmoreiz, zemes dienesti nez kāpēc nevienu ne par ko nebrīdināja. Ka tas viss nebija nejauši, īpaši ņemot vērā jeņķu aktivitātes šajā rajonā iepriekš, Pat  bērnam skaidrs. Protams,  cilvēki ar īpašām vajadzībām ir atsevišķa kategorija.

M1FrE avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TeamworkMedaļa Komiķis
  M1FrE 02.10.17 07:38  
 
6
0
Biežāk šādus rakstus

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 02.10.17 07:23
 
6
0

  Interesanti.

janisjanis70 avatars
Medaļa Sudraba ninjaMedaļa SensejsMedaļa Jokupēteris
  janisjanis70 05.10.17 07:39
 
4
0

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 04.10.17 22:33
 
4
0

Interesanti    

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 06.10.17 21:40
 
4
1

atbildot uz uplejs komentāru " Sagrozīts raksts jau paša sākumā uz pas... "

 

Kaut kā pārāk bieži jeņķu lidmašīnas tamā virzienā 1982-1983 gada pavasarī nomaldījās no kursa. Un ASV un D- Koreja ir viens un tas pats . Un, ja sanāk kādās ziepes, tad krievi VIENMĒR ir nevainīgas jaunavas  un neko nav darījuši - viss vienmēr kaut kā netīšām sanāk.

Par to, ka krievi uzskatīja, ka jeņķi kārtējo reizi ir bāzuši degunus, kur nevajag, liecina kaut vai tas, ka ar PSRS aizsardzības ministra pavēli pēc D- Korejas lidmašīnas notriekšanas   vecie MIGi 21 un 23 tika nomainīti ar MIG-31 ar motivāciju "Ļai novērstu provokācijas" - tieši tā bija rakstīts pavēlē.

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 05.10.17 23:08
 
3
0

interesants raksts.

uplejs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Teamwork
  uplejs 08.10.17 14:10  
 
2
1
atbildot uz Raziels komentāru " Izlasi vēlreiz  manu iepriekšējo komentā... "Tava īpašā kategorija skaidra atkārtoju vēlreiz ... turpini troļot 👉
uplejs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Teamwork
  uplejs 07.10.17 06:40  
 
1
6
atbildot uz Raziels komentāru "Kaut kā pārāk bieži jeņķu lidmašīnas tamā virzi... "Ieliec avotu no kurienes ieguvi info ka amerikāņi kko bija uzstādījuši uz pasažieru lidmašīnas ?
uplejs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Teamwork
  uplejs 06.10.17 21:23  
 
1
6
Sagrozīts raksts jau paša sākumā uz pasažieru lidmašīnas nekas nebija uzstādīts viņa vienkārši nomaldījas .. ieteiktu noskatīties krievu dok. fil. Kur viņi paši atzina ka tā bija drausmīga savstarpējās komunikācijas kļūda .. troļo tālāk 👉
uplejs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Teamwork
  uplejs 07.10.17 06:46  
 
0
8
Tātad informācijas avots no aizrobežām nāk ? 300 cilvēku slepkavība kkā nesaistās kopā ar melno princi .. varbūt ka youtube vēl var atrast interviju ar iznīcinātàja pilotu kurš šo varoņdarbu paveica 👍👍👍