Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
44

Sveiki,

Gribu pastāstīs par lobolu jeb maksu par līgavu, kura tiek praktizēta gandrīz visā Āfrikā. Izņemot Ziemeļāfriku, kur cilvēki pārsvarā precas pēc musulmaņu tradīcijām.

Jau no seniem laikiem āfrikāņi piekopj tradīciju, kad preciniekam ir jāmaksā noteikta summa līgavas ģimenei, lai viņi atļauti pārim apprecēties. Agrākos laikos līgavainis varēja maksāt ar govīm, kazām un citiem mājdzīvniekiem. 🐐🐄Mūsdienās daudzas ģimenes dod priekšroku skaidrai naudai nevis maksai ar mājlopiem. 💰Tāpēc bankas pat piedāvā speciālus kredītus līgavaiņiem, kuri grib precēties un ir nepieciešama nauda lobolai.

Līgavas cenu nosaka dažādi faktori. Ja meitene ir nevainīga vai labi izglītota, tad cena pieaug. Ja meitenei jau ir bērni no cita vīrieša, tad cena samazinās.

Dzīvojot Dienvidāfrikā man daudzas Āfrikānietes ir stāstījušas par problēmām, ko šī tradīcija rada mūsdienu pāriem. 🇿🇦 Piemēram:
1. Daudzi vīrieši nevar atļauties samaksāt Lobola, tāpēc arvien mazāk āfrikāņu vīrieši apprec savas mīļotās, bet vienkārši uztur attiecības vai dzīvo kopā.

2. Tā kā āfrikāņu meitenes apprecas retāk, viņām vairāk dzimst bērnu ārpus laulības. Nesen tika veikts pētījums, ka mūsdienās Dienvidāfrikā ap 2/3 bērnu ir piedzimuši ārpus laulības. 👶🏿

3. Pēc valsts likuma tradicionālās kāzas ar lobola netiek uzskatītas par īstam, jo pārim vajag arī apprecēties pēc kristiešu tradīcijas, jo tad laulību var reģistrēt valsts iestādē.

4. Šķiršanās gadījumā daudzi vīrieši pieprasa lobolas maksu atpakaļ no sievas ģimenes. Tas rada problēmas sievas ģimenei, jo ne vienmēr viņi ir spējīgi to atmaksāt. Ja notiek vardarbība starp laulātajiem, tad ir gadījumi, kad sievai ir par jābēg no vīra, jo sava ģimene var nepalīdzēt, jo baidās, ka prasīs lobola maksu atpakaļ.

5. Daudzi vīri uzskata sievas par priekšmetu, jo ir samaksājuši par sievu. Tas var radīt vardarbību pret sievu. Bet šo tradīciju ir grūti atmest, jo ja pāris apprecas bez lobola maksas, tad kulturāli viņu komūna neatdzīst laulības.

6. Tā kā mūsdienās laulības starp dažādu rasu pārstāvjiem ir atļautas daudzi āfrikāņu vīrieši ir sākuši precēt sievietes no citām rasēm, jo tad nav jāmaksā lobola. Bet ja precinieks grib precēt āfrikānieti viņam ir jāmaksā lobola vienalga kādas tautības pārstāvis viņš ir. Tā kā Dienvidāfrikā geju laulības ir atļautas, tad gadās, ka lezbiešu pārim ir arī jāmaksā lobola. 🏳️‍🌈

Filmas titulbilde Autors: Zigzig Lobola
1. Filmas titulbilde
Francūzis Marius Coutaud ar... Autors: Zigzig Lobola
2. Francūzis Marius Coutaud ar savu zulu sievu Sisanda Qwabe, par kuru viņš samaksāja lobola.

Pievienotie video

Dienvidāfrikas filma ,,Fanie Fourie’s Lobola” par lobola.
0
44

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  SAMSS 12.01.18 15:56
 
2
0