Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
109

Jaungvinejas salas Indonēzijas daļā mitinās mazpazīstama korovaju cilts. Vēl pavisam nesen pasaule nenojauta par tās eksistēšanu, kura savukārt nenojauta, ka uz Zemes bez viņiem pašiem un dažām kaimiņu ciltīm ir vēl arī citi cilvēki.

Pēc aptuveniem aprēķiniem korovaju skaits sasniedz četrus tūkstošus cilvēku, viņi ir palikuši kā dabas bērni, kas atrodas visai tālu no mūsdienu civilizācijas. Viņiem ir visai bagātīga mutiskā mitoloģija: pēc viņu domām, pasaule ir pārpildīta ar ļauniem burvjiem, ar kuriem viņi izrīkojas ne mazāk skarbi kā ar raganām viduslaiku Eiropā. Ja tiek atklāts burvis, tad viņam glābiņa nav – pēc cietsirdīgas spīdzināšanas viņu apēdīs paša cilts līdzgaitnieki.

Korovaji, tāpat kā dažas citas Jaungvinejas ciltis, acīmredzot ietilpst mūsu planētas pēdējo kanibālu skaitā. Gadās, ka notiek cīniņi starp dažādiem korovaju klaniem – arī tas saistīts ar aizdomām par nodarbošanos ar burvestībām. Šajā bīstamajā laikā korovaji slēpjas mitekļos, kas uzbūvēti kokos 20 – 25, bet gadās, ka arī 50 metru augstumā. Šajos mitekļos viņi nokļūst pa kāpnēm, kas pa nakti tiek novāktas.

Korovaji ir ilgi dzīvojuši izolācijā un aizkavējušies savā attīstībā akmens laikmeta līmenī. Nažus, adatas, dzīvnieku un zivju ķeršanas rīkus viņi izgatavo no akmens, kaula vai koka. Visbaisākais ierocis ir loks un bultas. Indonēzijas valdība ne reizi vien ir vēlējusies «kulturizēt» šo cilti un aicinājusi viņus pārcelties uz tradicionālajiem Indonēzijas ciemiem, taču nekādi panākumi šajā jomā nav gūti.

Precas sievietes no 13-14 gadiem. Ja ļoti skaista jauna meitene,tad parasti lūdz līdz piecām cūkām. Turklāt, līgavainim ir jādod viņas tēvam pāris komplekti ar bultām, šķēpiem un nažiem. Un vērtīgāko - rituāla kaklarota ar suņa zobiem.

Alkohols Papuā ir aizliegts,tādēl cilts iedzīvotāji nezin,kas tas ir,bet viņi košļā riekstus,kas satur narkostiskas vielas,tāpēc viņi vienmēr ir nedaudz apreibuši un vienmēr labā garastāvoklī.šos riekstus košļā visi,pat bērni.

 Autors: abatons Korovaji
1.
Par tokas uz locekļiem... Autors: abatons Korovaji
2. Par to,kas uz locekļiem virsū,nebija apraksta.
 Autors: abatons Korovaji
3.
 Autors: abatons Korovaji
4.
4
109

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tirlin avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa SpoksMedaļa Spoki flame
  Tirlin 27.11.11 18:46
 
10
0

Viens pat bildē smaida, pārējie gna izskatās, ka gatavi kādu notiesāt xD

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.11.11 23:28
 
8
0

A tie "uzpimpeņi" daudzām ciltīm ir raksturīgi.

Torsons avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  Torsons 27.11.11 18:58
 
5
0

Labs. Puiki ar "baklažāniem"...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.11.11 01:50
 
4
0

atbildot uz abatons komentāru "Ja nezināju,a ko viņi īsti simbolizē? " Precēts/neprecēts, spējīgs kniebties vai nē. Dažās ciltīs tie ir vnk dekorācijai. Nu zinkā - lai "džonis" beztolkā neplīvo :D

abatons avatars
Medaļa NostradamsMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  abatons 28.11.11 00:20
 
3
0

atbildot uz 6X6X6X komentāru " A tie "uzpimpeņi" daudzām ciltīm i... " Ja nezināju,a ko viņi īsti simbolizē?

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  SAMSS 21.08.17 21:07
 
1
0