Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
11
117

Pieņemsim, ka daļa mūsu sabiedrības uzskata, ka 23.februāris ir vīriešu mīļākais prazdņiks, kuram vīru mīļotās draudzenes un sievas steidz gatavoties uzreiz pēc jaunā gada sagaidīšanas. Tā, protams, varētu domā tikai prāta spējās aprobežoti latviešu auni un aitas, kuri neko nejēdz no vēstures, un ļaujas PSRS propagandas mašīnas iedarbībai. Protams, šo dienu un atsevišķu latviešu lopisko uzvedību naski izmanto viens otrs marketinga speciālists tāpat kā to reiz darīja Staļins propagandas vajadzībām. Pirms kāds ir paspējis jau apvainoties, mēģināšu paskaidrot, kas tad īsti notika šinī dienā pirms 100 gadiem un kāpēc šis datums latviešu tautai nozīmē ciešanas un pazemojumu, nevis prieku un labklājību.

23.FEBRUĀRIS – SARKANĀS ARMIJAS DIENA

Šo „svētku” rašanos bieži saista ar Ļeņina dekrētu par strādnieku un zemnieku Sarkano armiju. Kaut gan bariņš vēsturnieku apgalvo, ka šis dokuments ticis pieņemts jau 1918.gada 15.janvārī. Tai laikā Sarkanās armijas radīšanai tika piešķirti 20 000 000 koka rubļu, runā, ka tiem laikiem tā esot bijusi pasakaina summa. Paši saprotat, kas 1918.gadā darījās mūsu ģeopolitiskajos platuma grādos un cik tas briesmīgi izskatījās, it sevišķi raugoties no Ļeņina & Co skatupunkta, proti, boļševiku frontes pusē valdīja pilnīgs bardaks un po*ujisms, neviens vairs nevarēja saprast par ko un kura pusē tagad jākaro, un vai vispār ir vērts riskēt ar savu dzīvību. Tikko dzimušās padomju valsts valdība ar lielu piepūli centās saformēt armiju, bet šis process kaut kā vilkās pārāk lēnu, tāpēc vajadzēja izdomāt leģendu uz ko visi pavilktos. Pirmais brīvprātīgo rekrutēšanas punkts tika atvērts Petrogradā tā paša gada 21.februārī. Acīmredzot reklāmas nolūkā, padomju valsts pirmais virsaitis, droši vien stāvot uz kādaskartošku kastes, nāca klajā ar aicinājumu stāties jaunās armijas rindās, kas sargā sociālistisko tēvzemi. Lai kā tur viņiem negāja, Sarkano armiju galu galā izdevās izveidot, bet kaut kā pietrūka pirmo lielo uzvaru, kas bija nepieciešamas padomju propagandas nodrošināšanai, joprojām nebija izdomāts veiksmes stāsts.

Vairāki vēsturnieki norāda, ka jaunizveidotās Sarkanās armijas gadadienu sākotnēji komunisti bija plānojuši svinēt 17.februārī, dienā, kad tika parakstīts Ļeņina dekrēts, bet beigās viņi izdomāja to atzīmēt svētdien, kas tajā gadā iekrita 23.februārī. Pēc tam nezināmu iemeslu dēļ kādu laiku šos svētkus vispār neatzīmēja, bet par tiem atkal atcerējās 1922.gadā. Tā paša gada janvāra beigās Viskrievijas strādnieku, zemnieku un zaldātu deputātu padomes centrālās izpildkomitejas (VCIK) prezidijs [afigeķ, kas par nosaukumu] izdeva lēmumu par Sarkanās armijas ceturtās gadadienas atzīmēšanu 23.februārī. Savukārt gadu vēlāk šo svētkus plaši atzīmēja jau visā KSFPR teritorijā ar nosaukumu – SARKANĀS ARMIJAS DIENA, saskaņā ar KSFPR Revolucionārās kara padomes (Реввоенсовет) lēmumu. Nu, dārgie latvju tautieši, ja vēl joprojām domājat, ka šie svētki ir gana labi, tad lasiet, lūdzu, tālāk!

23.FEBRUĀRIS PSRS LAIKOS

Šis vispār ir labs - 1938.gadā Josifs Staļins dzemdināja grāmatu ar nosaukumu „Vissavienības komunistiskās (boļševiku) partijas vēsture, īsais kurss” («Краткий курс истории ВКП(б)»), pieminēšu, ka šis „garadarbs” ir 392.lpp. garš un maksā ap 7 EUR. Interesanti ir tas, ka bargais virsaitis ne reizi savā vēstures bakalaura darbā nav pieminējis Ļeņina dekrētu. Savukārt tā laika režīms šo datumu apvija ar dažnedažādiem mītiem par Sarkanās armijas varoņdarbiem, apgalvojot, ka 1918.gada 23.februārī sarkanarmieši guva svarīgas uzvaras kaujās pie Narvas un Pleskavas. Visticamāk, ar šiem meliem Staļina režīms centās noslēpt pašu sakāves faktu un pakļaušanos vāciešu ultimātam. Citāts iz manis pieminētās Staļina vēstures grāmatas: День отпора войскам германского империализма23 февралястал днем рождения молодой Красной Армии.”

Jau pēc Otrā pasaules kara beigām, kopš 1946.gada lielās valsts iedzīvotāji sāka saukt šos svētkus par PADOMJU ARMIJAS un JŪRAS KARA FLOTES DIENU. Tradicionāli šajā dienā vatņiki godināja visus karavīrus, pie kuriem, pēc kara, varēja pieskaitīt praktiski visus Vateslandes pilsoņus. Propagandas iespaidā, šajos svētkos pakāpeniski sāka sveikt visus vīriešus, pat tos, kuri nekad nebija dienējuši armijā.

23.FEBRUĀRIS MŪSDIENU KRIEVIJĀ

Nesenajā 1995.gadā, tas bija tad, kad 1.Čečenijas karš bija apmēram jau pusē, Krievzemes Valsts dome pieņēma likumu par karaspēka slavas dienām Krievijā. Ar šo rīkojumu 23.februāris ieguva jaunu nosaukumu, proti, Sarkanās armijas uzvaras diena pār Vācijas ķeizara karaspēku 1918.gadā (День победы Красной Армии над кайзеровскими войсками Германии в 1918 году). Nu, ko tagad teiksiet dārgie lasītāji par šiem „svētkiem”? Vai tie joprojām piedien Latvijai un latviešu kultūrai? Tikpat labi mēs varētu atzīmēt Hitlera dzimšanas dienu katru 20.aprīli, starpības nebūtu it nekādas, ja nu vienīgi citāda valoda.

Pēc tam 2002.gadā nu jau Putinlandes Valsts dome pārdēvēja 23.februāri par Tēvzemes aizstāvja dienu (День защитника Отечества) un pasludināja to par brīvdienu. Ar šo tika pilnībā izdzēsti meli par Sarkanās armijas uzvarām pār Vācijas ķeizara karaspēku 1918.gada 23.februāri, jo kā izrādās visa iepriekšminētie Staļina pekstiņi par 23.februāri neatbilda patiesībai. Sanāk, ka šie „svētki” ir pilnīgs feiks ar militāru un komunisma ēras nokrāsu un tieši tāpēc man ir nesaprotams, kāpēc dažs labs latvietis uzskata šo dienu par dienu, kurā cildināt un izrādīt drošsirdību, vīrišķību, godu un mīlestību pret tēvzemi/savu valsti. Tad priekš kam mums ir 11.novembris (Lāčplēša diena), 18.novembris (Latvijas proklamēšanas diena), 1.maijs (Satversmes sapulces sasaukšanas diena), 4.maijs (Latvijas neatkarības atjaunošanas diena), 21.augusts (likuma par Latvijas valstisko statusu pieņemšanas diena), 20.janvāris (1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena), 26.janvāris (Latvijas starptautiskās de jure atzīšanas diena), 22.jūnijs (varoņu piemiņas diena, kas ir Cēsu kaujas atceres diena), 11.augusts (Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena), un pat 11.septembris, kas ir Tēvu diena... tiešām, jums vēl vajag svešas mums naidīga režīma un ideoloģijas kaut kādus Staļina izdomātus svētkus!?

 Autors: Janis Rubenis2 Kāpēc Latvijā svinēt 23. februāri ir kauns un negods
11
117

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [46]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 10.02.18 11:58
 
16
1

Okupantu svētki.  

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 10.02.18 11:45
 
12
1

raksts jau labs, bet žēl, ka tāpat nekas nemainīsies.

coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Tīģeris
  coldasice 22.02.18 17:22
 
9
0

man daudzi paziņas ir dienējuši padomju armijā,bet godīgi sakot ilgi jāmeklē ,kādu,kurš to svinētu,jo latvieši to nesvin,bet krievi,vismaz man pazīstamie ir vai nu dienējuši flotē un speciālo uzdevumu vienībās ,un tādus svētkus neatzīst,jo viņiem pašiem savi..

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 10.02.18 14:52  
 
11
2

atbildot uz AigarsA komentāru " Jā jā.Viss kas no Krievijas slikts,viss... "

Varbūt tomēr nevajadzētu jaukt Jāņus, ko latvieši svin gadsimtiem ilgi ar svešas okupantu varas uzspiestiem svētkiem? Labi, daudzi latvieši ir dienējuši PSRS armijā, jo izvairīties nevarēja! Vai tāpēc būtu jāsvin? Mīnuss

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 10.02.18 14:56  
 
11
2

atbildot uz Anonīms komentāru " Pietiek sūdzēties un raudāt. Kad Ļeņina... "

Manuprāt neviens te neraud, tikai konstatē faktu,  ka 23. februāris nav latviešu svētki! Mīnuss

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa RudzupuķeMedaļa Senču olaMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 10.02.18 18:38  
 
10
1
Visiem okupantmīļiem ir jāgāž pa rīkli!!!

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 10.02.18 14:43  
 
8
0

Bet protams, ka tie ir okupantu svētki!    Par rakstu +

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 12.02.18 20:55
 
8
1

Manās aprindās neko šādu nekad neviens nav svinējis, ja nu vienīgi šad tad pavelakam sievastēvu uz zoba, kuram ir neliela nostaļģija pēc sarkanās armijas

Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 10.02.18 17:35  
 
6
1

atbildot uz Kašķis komentāru " Vispār jau arī ziemassvētki ir okupantu... "

Vispār jau ziemassaulgrieži ir svinēti pirms kristiešiem. Mīnuss

Anonīms
Anonīms 10.02.18 19:29  
 
5
0
Esmu dienējis Latvijas armijā-ome sveic mani 11.novembrī. Tēvs un opis abi bija krievos,bet tos sūda svētkus nesvin.
Anonīms
Andris 10.02.18 19:45
 
5
1

Tiem kuri nav bijuši krievos, nav jēga no 23. 02. Kuri ir bijuši, nu teiksim tā - tā ir kā atceres diena 2 gadiem no dzīves, par tiem normālajiem cilvēkiem ar ko kopā dienēts. Nav svarīga tautība ir labi, slikti un stulbi kā zābaki. Nekādas politikas.  No armijas folkloras:  "Kto ņebil tot buģet, kto bil ņezabuģet 730 dņej v sapogah." Tas bija tāds laiks iesauca no visām komunistu okupētajām valstīm(republikām) nevienam arī neprasīja gribi vai negribi.

Protams, es varu saistībā ar dienestu svinēt arī Lāčplēša dienu, jo pēc dienesta 11.11. iebraucām Rīgā 88. gadā tieši uz svecītēm krastmalā. Dembeļa albūma pēdējā lapā man man bija Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs, bet 1. Ukrainas (dienēju Ukrainā) karogs nacionālais nevis republikas. Ja tā padomā, par kaut ko tādu tajā laikā paldies neteiktu. Albūmu gan atrada komandieris, pēr tautības ukrainis, savāca pie sevis un atdeva braucot mājās.

Anonīms
Andris+Kučāns 10.02.18 19:54
 
4
0

atbildot uz Anonīms komentāru " Pietiek sūdzēties un raudāt. Kad Ļeņina... "

Pilni cietumi ir arī tagad ar latviešu puikām, Andris Šķēle, Aivars Lembergs un Ainārs Šlesers arī ir latvieši, nevajag jaukt pim@pi ar desu, proti, ideoloģiju ar tautību.

Anonīms
Andris+Kučāns 10.02.18 19:58
 
5
1

atbildot uz AigarsA komentāru " Jā jā.Viss kas no Krievijas slikts,viss... "

Tu izmanto piecgadīgas meitenītes taktiku, proti, ja es tev teiktu, ka esi pietaisījis bikses, tu man atbildētu - bet ASV IR LIELĀKI BIKSĒS TAISĪTĀJI. Kurā vietā rakstā ir teikts kaut kas par Ameriku!!!!!!!!!!!!!!???? Tu kremloid!

Anonīms
Andris+Kučāns 10.02.18 20:02
 
4
1

atbildot uz Kašķis komentāru " Vai tu svini ziemassvētkus vai ziemas saulgri... "

Tu esi vienkārši ģēniJs, WTF!? Pats izdomāji? Kādi krustneši? Tev steidzīgi pie ārtsta vajadzētu atrādīties, tev ir paranoja un šizofrēnija augstākajā līmenī!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.02.18 11:40
 
3
0

atbildot uz Stasits komentāru " Neviens tev neliek svinet so dienu, ta ... "

tāpēc visiem kas apsveic, ir jāpsakaidro, ka tā ir PSRS armijas dibināšanas diena..

Vairs neeksistējošas valsts - armijas diena..

Pat ne krievijas armijas diena...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.02.18 10:48
 
2
0

atbildot uz AigarsA komentāru " Jā jā.Viss kas no Krievijas slikts,viss... "

TĀ IR OKUPĀCIJAS ARMIJAS DIBINĀŠANAS DIENA - !!!

Anonīms
Andris+Kučāns 10.02.18 20:04
 
4
2

atbildot uz Maita komentāru " Vai tik 23. Feb. nebija tā diena,kad Kr... "

Tu rakstu izlasīji? Nebija nekāda 23.feb, to visu Staļins un kompānija no vienas vietas izvilka! Pat Putina administrācija to ir apstiprinājusi!

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.02.18 10:47
 
2
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Kartejais nejega , kas neatšķir svētku ... "

Kāda atceres diena?

PSRS armijas dibināšanas diena?

Ko atcerēties? KO ATCERĒTEIS?  

To ka PSRS laikā armijā iesauktie čaļi krita avganistānā?

To ka daudziem bija sabojāats dzīves?

Ko -  ?

 

Anonīms
Andris Kučāns 10.02.18 19:52
 
3
1

atbildot uz Kašķis komentāru " Vai tu svini ziemassvētkus vai ziemas saulgri... "

Dumjš tu esi, nevari paroli atcerēties, pieraksti uz pieres!

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 23.02.18 10:45
 
2
0

Tieši gribēju uzrakstīt - par to, ka 23 februāris ir okupācjas armijas dibināšanas diena..

« 1  2  3 »