Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
1215
« 1  2  3  4 »

Vēsture parasti ir karaļu, prezidentu, karavadoņu vēsture. Bet - kā īsti dzīvo pa vidu vienkāršie cilvēki- tas ir pat interesantāk- kaut kad sataisījos no vecmāmiņas uzzināt kaut ko par viņas jaunību briesmīgajos Staļina laikos- bet šausmu stāstu vietā dabūju dzirdēt par kupliem svārkiem, tango,fokstrotu un RDMV direktora Fūrmaņa kaitināšanu...

Nu un tā- ko elpoja Berlīne šajā laikā...

Kad 1933 gadā pie varas... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
1.

Kad 1933 gadā pie varas Vācijā nāca Ādolfs Hitlers, Berlīne bija viena no jautrākajām un bohēmiskākajām Eiropas pilsētām.

1933Janvārī Hitlers kļūst... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
2.

1933

Janvārī Hitlers kļūst par reihskancleru. Viņš savā atklātajā mersedesā brauca pa Vilhelmštrāsi un apstājas ik pēc dažiem metriem- neskatoties uz to, ka bija auksts laiks , bija savācies milzu pūlis, lai sveiktu jauno valsts galvu. Gēbelss bija parūpējies, lai jaunums parādītos visās avīzēs.

Ebreju baņķiera sieva frau... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
3.

Ebreju baņķiera sieva frau Lipšuca pievērš uzmanību jaunā kanclera deklaratīvajam tonim, bet atzīmē, ka no komunistiem viņa baidās vairāk kā no Hitlera. Kreisā prese gatavojas slēgšanai- jau pēc dažām dienām būs jāpāriet pagrīdē. Hitlera trieciennnieki ieņem radiostacijas, un drīz visi Berlīnes masu informācijas līdzekļi nokļūst zem stingras cenzūras.  Visā pilsētā un visur parādās svastika baltā aplī uz sarkana fona: tā ir uz katra karoga un plakāta, tā spīd tumsā un lien laukā uz katras fasādes: ir grūti kaut ko nofotogrāfēt, lai nacistu emblēmas nebūtu kadrā. Stacijās sāk pulcēties ebreju ģimenes, lai, kamēr vēl nv par vēlu, dotos projām no Vācijas. 

1936Berlīniescaroni gandrīz... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
4.

1936

Berlīnieši gandrīz pilnīgi visi ir iemīlējušies savā līderī un valstī atkal atveras kara rūpnīcas, bezdarbnieku kļūst daudz mazāk.

Visās malās veselīga... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
5.

Visās malās veselīga dzīvesveida un sporta propaganda, pilsētā gandrīz katru dienu notiek sacensības, parādes, demonstrācijas un lāpu gājieni.

Gaisā redzamas pascaronas... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
6.

Gaisā redzamas pašas mūsdienīgākās Luftvaffes lidmašīnas un pilsētnieki tās lepni pavada ar skatieniem.  Pirms olimpiādes Berlīne ir pilna ar ārzemju viesiem, vācu žurnālisti Berlīni lepni sauc par "pasaules galvaspilsētu"

Aprīļa sākumā tiek atklātas... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
7.

Aprīļa sākumā tiek atklātas Olimpiskās spēles: tās notiek jaunā, milzīgā stadionā, kurš ir izmaksājis gandrīz 100 miljonus marku

1938kara rūpnīcas sāk... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
8.

1938

kara rūpnīcas sāk izlaist pa 500 bumbvedējiem un iznīcinātājiem mēnesi. Šīs lidmašīnas talu pārspēj visus ASV un Eiropas aviorūpniecības sasniegumus.

Ar katru dienu Berlīnes... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
9.

Ar katru dienu Berlīnes apkārtnē parādās arvien vairāk kazarmu,  Gandrīz katrā berlīniešu ģimenē, vakarā, sēžoties pie galda, trūkst tēva vai dēla- visi vīrieši tiek iesaukti uz kaujas mācībām.

 

Viens no Hitlera tuvākajiem... Autors: Raziels Kā dzīvoja berlīnieši Hitlera laikā
10.

Viens no Hitlera tuvākajiem cīņubiedriem- Gērings- apgalvo, ka "sviestam jādod priekšroka lielgabaliem", tāpēc laboratorijās pilnā sparā tiek izstrādāti pārtikas erzaci. Valdība dara visu, lai valsts kļūtu ekonomiski neatkarīga. Gebelss nemitigi presei uzspiež tēmu par čehu un padomju draudiem.

« 1  2  3  4 »
3
1215

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [48]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Africa avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas domaMedaļa Nostradams
  Africa 29.09.16 09:44
 
68
0

Patiesībā jau Hitlers vāciešu labā izdarība ļoti daudz labu darbu. Visi, kas pabijuši Vācijā bauda to ceļu lielisko infrastuktūru - ko izveidoja Hitlers, lai ātri pārvestu karaspēku no vienas pilsētas uz otru, auto WW tika radīts ar domu, lai katram vidussmēra vācietim būtu pieejams auto, Hitleram bija svarīgi, lai vācieši spētu arī reizi gadā aizbraukt tālākā ceļojumā. Viņu pazudināja smacējošais naids pret ebrejiem un pārlieku lielās ambīcijas par vienotu Eiropu viņa vadībā.

spoku dienas doma

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 29.09.16 09:02
 
52
2

20. vācieši un krievi vispār nav salīdzināmi - kā dien pret nakti. Lūk, kā izturējās vācieši pret ievestajiem "vergiem", bet kā izturējās krievi gan iekarotajās zemēs, gan pret izsūtītajiem pašu zemē? Tas par ar karavīriem - kā izturējās utainie un kā vācu karavīri pret vietējiem iedzīvotājiem. Par to katrs otrais vectēvs var pastāstīt.

Blistered Outlaw avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Blistered Outlaw 29.09.16 10:54
 
51
2

Hitlers mīlēja savu valsti tāpāt kā mūsu politiķi nemīl savējo

jurikz avatars
Medaļa Spoks
  jurikz 29.09.16 08:57
 
31
1

16. Tāpat kā turpat 3 gadus aplenktajā Ļeņingradā - cilvēki ēda viens otru, bet elite tikai delikateses un pagrīdes "biznesmeņi" kruķīja miljonus. Kara aizkulises ir vēl šokējošākas par pašu karu.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 29.09.16 10:33
 
26
0

atbildot uz kakasy komentāru " 20. vācieši un krievi vispār nav salīdz... "

CIlvēki ir cilvēki, un bija visādi. Mūsu mājās dzīvoja gan vācu, gan krievu virsnieki. Vācu virsnieks- ārsts, gandrīz nokavēja atkāpšanos, jo aizkavējās, glābdams manas vecvecmāmiņas dzīvību- bez ārsta palīdzības viņa būtu aizgājusi bojā. Turpat tuvumā dzīvojošie latviešu dakteri atteicās palīdzēt- viņiem bija bail līst lauka no pagraba. Un pēc tam krievu virsnieki baroja kurelieša bērnus- manu vecmāmiņu, viņas māsu un brālīti. Un vecvectēvs- kurelietis- pabija abās nometnēs- gan vācu, gan krievu. Traka mums tā vēsture.

Ģeo12 avatars
Medaļa TeicamnieksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Patīk komentārs
  Ģeo12 29.09.16 11:10
 
26
2

Hitler mīlēja savu valsti

Un mūsu valstī arī toreiz bija izaugsme Hitlera laikā, Ulmaņu laikos lauksaimniecība utt. 

Tagad sēž un neko nedara tā politika. Tikai ņem mūsu naudas nost, baro visādus slimos kas atrodas cietumos. Visādi pedofīļi, slepkavas. 

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 29.09.16 09:23
 
15
3

Neviens vācietis jau negaidīja krievus. Vienkārši parastajiem ļautiņiem gribējās, lai ātrāk beidzas karš. To, kas būs, kad krievi ienāks Berlīnē, par to neviens nevarēja pat iedomāties.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 29.09.16 10:29
 
12
0

atbildot uz Otto.vnk Otto komentāru " Aci uz pakaļu uzvilkt par Hitlera slavi... " Zini, no tava komentāra ir jūtams, ka tu arī esi no tiem, kuri būtu gatavi, daudz neprātojot, šaut cilvēkus, ja tev pateiktu, ka viņi ir kaut kādi nepareizie. 

motorwalwes avatars
Medaļa Māras olaMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  motorwalwes 02.10.16 15:06
 
11
0

  Karš nekad un nekur nav bijis nekāda bērnu spēlīte,tā ir ELLE viss tiešākajā nozīmē!Faktors- Karā nav ne ļauno, ne labo,ir TIKAI upuri! ........ Raksts vienkārši super!++

Noslēpumainais avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Redaktors iesaka
  Noslēpumainais 30.09.16 19:13
 
12
2

atbildot uz Moo komentāru "Hitlerā bija daudz plusu, viens no tiem, ka viņ... " Tieši tā, bet vācieši ir tikpat slikti bijuši pret mums kā krievi..

Daudzi nezinot vēsturi noliek tikai krievus, bet par vāciešiem aizmirst...

Zini kāpēc? Jo Latvijai kā jau pierasts, jālien dirsā vāciešiem, lai tik kaut ko sliktu neizdarītu viņi mums, tāpat ir arī tagad, kad esam ES, mēs visas pavēles ko izdod ES uzklausam un kā dirsā līdēji pildam, jo baidamies...

Zinu daudzi centīsies kaut ko dirst, bet tā ir taisnība, ja neticat, tad palasiet vairāk vēstures faktu un uzziniet ko vairāk par to ko stāsta skolā...

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 30.09.16 18:28
 
10
0

atbildot uz Latvia Ball komentāru " Hitlers ir tāds pats okupants kā Staļins! Ej ... "

Paradoksálākais ir tas, ka kurelieši, kuri neatbalstīja ne sarkanos, ne fričus, un bija ar mieru cīnīties tikai un vienīgi par brīvu Latviju, toreiz visiem bija kā suņanagla pēcpusē, un izskatās ka arī tagad nevienu neinteresē.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 29.09.16 08:58
 
11
3

atbildot uz Otto.vnk Otto komentāru " Aci uz pakaļu uzvilkt par Hitlera slavi... " gribam un slavinām, bet tu, žīdel, ej stūri nokaunies!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.09.16 09:37
 
8
0

- Tev ir sieva ?

-Nav

- Labi tad tev tiks piešķirta   

Colonel Meow avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Garīgais līderis
  Colonel Meow 29.09.16 11:22
 
10
2

Viss sliktais ir atkal nekrietni žīdu meli, nekur nav bijis tik labi, kā trešajā reihā!!

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 29.09.16 11:04
 
8
1

atbildot uz Raziels komentāru "CIlvēki ir cilvēki, un bija visādi. Mūsu mājās ... " Tā kā tas teiciens - lielās valstis uzvedas kā bandīti, mazās - kā prostitūtas. Mēs, faktiski, lielo pasaules politiku varam mierīgi miniaturizēt uz ikdienas cilvēku sadzīvi - tas pats vien ir, tikai mērogs mainās. Tāpat kā varam paņemt grupiņu ar 100 nejaušiem cilvēkiem, izsēdināt uz vientuļas salas un novērot. Ar laiku sāks notikt tas pats, kas visapkārt pie mums - izvirzīsies idejas, līderi, intereses, veidosies politka utml. Laikam tāda ir daba, neko padarīt.

Sulfāts avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Sulfāts 29.09.16 20:45
 
7
1

atbildot uz Africa komentāru " Patiesībā jau Hitlers vāciešu labā izda... " nelaime tā, ka viņa "naidam" bija ļoti nopietns pamats. par to gan runāt nedrīkst - skaitīsies naida kurināšana utt.

  un vēl kas. "naids" nebija tikai pret žīdiem, bet arī pret čigāniem. kā Tu domā kāpēc? kas ir vienāds šiem abiem veidojumiem?

  vispār interesanti. kad Hitlers , kā mācēja, cīnijās pret žīdu diktātu, tad tas bija antisemītisms. kad visādi Sorosi plosās pa pasauli, tad tas skaitās bizness...

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 29.09.16 11:33
 
5
0

atbildot uz Otto.vnk Otto komentāru " hI ,PATĪK SLEPKAVOT ,TU ,KAS JARĀNA BILDI IEL... " vismaz kāds atpazina

Anonīms
Juris 14.01.18 10:32
 
5
0

Ja runājam par pārtikas erzaciem, tad tagad ar tiem pilni veikali kā Hitlera laikos.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 29.09.16 10:13
 
5
0

atbildot uz Gudrais Bumbuls komentāru " Cik ilgu laiku prasa šāds raksts? ... " Ja gribi taisīt labus vēsturiskos rakstus, tad fotogrāfijas, linki ir jāliek mapītēs visu laiku. 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 02.10.16 15:15
 
5
0

atbildot uz motorwalwes komentāru "   Karš nekad un nekur nav bijis ne... "

Man kaut kad viens cilvēks, kurš teorētiski skaitās pie kara varoņiem, bet praktiski nepiedalās nekad nekādos kara veterānu pasākumos, reiz teica, ka vissliktākais karā esot tas, ka normāliem cilvēkiem ieroča varot arī nebūt, bet visiem agresīvajiem plānprātiņiem viņš toč esot. Un tāpēc neviens nevienu brīdi nevarot justies dross. 

« 1  2  3 »