Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter

komentāri [548]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Mclampina avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TulpīteMedaļa Recidīvists
  Mclampina 02.02.14 12:14
 
4
1

Neko jaunu tu te nepastāstīji.. Un starpcitu, netikai reliģija ir labs kontroles veids, arī zinātne un popkultūra...Mūsdienās ir tā labā lieta, ka mēs paši varam izvelēties, kurai kontrolei pakļauties un ļaut mums izskalot smadzenes. 

iignja avatars
Medaļa TulpīteMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  iignja 02.02.14 19:14
 
3
0

atbildot uz reiven komentāru " Nu es taču neplānoju, ka aizdedzinot vienu ... " nu, ja tu to gauži nožēlo un tev tas dziļi sāp, tad jā.

iignja avatars
Medaļa TulpīteMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  iignja 02.02.14 15:53
 
4
1

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " 1)Katoļticība, arī katolicisms (ang... " 1 - nevis no angļu, bet sengrieķu (vikipēdija kļūdās). un nevis pareizticīgajos, bet ortodoksos (kas gan ir viens un tas pats)

2 vai arābs nav semīts?

3 es nekur neteicu, ka spīdzināšana ir muļķības. bet! kristietību neradīja romieši. tur nu gan tev nav taisnība. laikā, kad radās kristietība romā pastāvēja arī citi reliģiskie kulti. turklāt, pašai kristietībai mūsu ēras pirmajos gadsimtos bija lērums novirzienu. vienu brīdi kristiešus arī vajāja. bet - brīdī, kad roma saprata, ka kristietību nevar tik viegli iznīdēt, viņi to padarīja par vispirms vienu no oficiālajām valsts reliģijām, tikai vēlāk par vienīgo oficiālo valsts reliģiju. motīvi gan ir dažādi, viens no tiem dziļi pragmatisks - kristietība bija lielisks veids, kā regulēt un, jā, kontrolēt iedzīvotājus. bet arī tas pats par sevi nav nekas slikts. ja runājam par konstantinapoli - tā 4 gadsimtā bija romas impērijas galvaspilsēta un kultūras centrs - attiecīgi, tas ir tikai loģiski, ka kristietības galvenais "sēdeklis" bija tur. turklāt, konstantīns kristietību pats pieņēma īsi pirms savas nāves. 

4. jā, tā ir. bet - svarīgākās, būtiskākās kulta lietas tik un tā grozās ap sauli. un arhetipiem. kristietībā ļoti labi var redzēt arhetipus, kas kopīgi visām reliģijām - marija - jaunava māte, jēzus - mirušais un augšāmcēlušais dievs utt. (palasi Jungu)

 

un vēl - brīdī, kad brauc augumā par to, kas ir zināms visiem vēsturniekiem un savā galvā "iekritini" citus, iesaku palasīt kaut vai vikipēdiju. ļauj minēt - labākajā gadījumā pirmo kursu vēstures students?

iignja avatars
Medaļa TulpīteMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  iignja 02.02.14 16:04
 
3
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Tu ar Supernatural skaties?:D " God is dead nāk no F. Nīčes Tā runāja Zaratustra. "Dievs ir beigts. Aiz savas līdzcietības pret cilvēkiem Dievs ir miris."

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.02.14 16:00
 
3
0

atbildot uz maddzhon komentāru " saprotu ka gadus 50 - 60 atpakaļ, ... " Doma jau laba :) Pašam vajaga filtrēt informāciju, jo mūsdienās pilnīgi visur tā ir kautkādā veidā uzspiesta  - mediji, nets, grāmatas, filmas un viss pārējais. Mēs paši sev to nemanot jau esam nozombēti, tā kā par taisnību nav vairāk ne runas un paliekam katrs par sevi un par savu viedokli. Pats labākais jau ir tas, ka daudzi nesaprot ka ne jau reliģijā ir tā sāls, bet ticībā. Tici kam gribi un būs ok :)  

Bet nezinu kā citi, taču es esmu ievērojis, ka cilvēki kuriem ir ticība, morāle un citas tā teikt "reliģiskas" īpašibas vienmer ir labi un pozitīvi cilvēki ko nevarētu teikt par tiem, kuriem ir tikai tukšums iekšā. Ar šādiem cil;vēkiem pat nav par ko parunāt - vienīgi par to kā kāds nopis*** vai apkodies.  

Bet kopumā peace 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 02.02.14 18:21
 
3
0

atbildot uz reiven komentāru " Sirdsapziņa ir pārāk nenoteikta - vienam tā... " Vai tā ir? Vai cilvēks, kurš darba vietā kaut ko "paņem", īstenībā nesaprot, ka viņš zog? Kādu vārdu viņš lieto, tas ir otršķirīgs jautājums!

Maija Paarsla avatars
Medaļa Spoks
  Maija Paarsla 02.02.14 14:53
 
3
0

atbildot uz Ascension komentāru " Es nerunāju tik par Turciju, a tu neesi padom... "

jaa, mans viirs jautaaja vecaakiem,kaadeelj Islama zemees ir kari,bet piemeeram manaa dzimtenee (Latvijaa) nav? Viira vecaaki atbildeeja, jo cilveks ir noversies no Dieva.. Tie, kas sit kakkus, pazemo sievietes un beernus, ir tie,kuri ir neizgliitoti.. paveero ne tikai İslamticiigaas zemees,ka pie mums Latvijaa moka dziivniekus, shad un tad zinjaas lasu.. un par augsto vardarbiibas limeni pret sievieteem un beerniem Latvijaa..un alkoholismu un narkotiku atgariigajiem..kas notiek aarpus Islama zemeem,pie mums Latvijaa?

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 02.02.14 12:45
 
4
1

Vēl viens labs arguments ir ka dieva priekšā itkā esam vienādi, bet baznīcai un kristiešiem nebija nevienu iebildumu ka ASV bija rasistiski likumi un darbības. Piemēram Tie paši kristieši neļāva melnādainajiem studēt un apmeklēt vienu tualeti ar baltajiem. 

iignja avatars
Medaļa TulpīteMedaļa BakalaursMedaļa Zebra
  iignja 02.02.14 16:40
 
3
0

atbildot uz Harbinger of sorrow komentāru " jā, esmu dzirdējis arī šādu attaisnojumu! "ai... " es nedomāju, ka ticēšana pati par sevi liecina par stulbumu. ir cilvēki, kas ir dziļi ticīgi, bet vieni no erudītākajiem un inteliģentākajiem ļaudīm, ko zinu.

un - raiņa vārdiem (vēl tagad skan ausīs vidusskolas skolotājas teksts "es jums iemācīšu raini mīlēt") pastāvēs, kas pārveidosies. tas ir tikai normāli, ja reliģija attīstās līdz ar pārējām lietām cilvēka dzīvē. ritīgi interesanti ir tas, ko saka kristīgie teologi par lielā sprādziena teoriju - ir, kas saka - jā tā bija, viss bija koncentrēts vienā punktā un sakarsa. bet - kas bija tas, kas sakarsēja? un tad izvērš domu par to, ka tas bija dievs. dievs vairs netiek personificēts. interesanti.

IgnisDei avatars
Medaļa KardiologsMedaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Dienas joks
  IgnisDei 02.02.14 10:41
 
3
0

atbildot uz Kļavas lapa komentāru " Tā kā notiek sistemātiska Eiropas ... " Tagad Eiropu tiešām atdod islama rokās un pēc tam raudās pie mošejas ka dzimtene pieder kautkādam Muhamedam.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.02.14 16:15
 
7
4

atbildot uz iignja komentāru " bībelē nekur nav teikts, ka vecāki nedrīkst s... " es jau neteicu ka tur kaut kas par to ir rakstīts taču tas tikai parāda ko tāda akla ticība var nodarīt nevainīgiem cilvēkiem

esmu lasījis pietiekami.

šeit arī citēju vienu rindkopu par to, ka tēvam ir visas tiesības pārdot savu meitu verdzībā.

bībelē arī ir minēts tas, ka jā kāds vīrietis izvaro neprecētu sievieti viņam ir jāmaksā 50 zelta gabali(vai kāda nu tur nauda bija) viņas tēvan un jāapprec šī sieviete, kā arī viņam nav tiesību no viņas šķirties. ļoti jauki vai ne? pavadīt savu mūžu kopā ar tavu izvarotāju! ^_^

visi ti kuri strādā svētdienā pēc bībeles vadoties būtu jānogalina un viņu dvēselēm jātiek nošķirtām no citām. jauki vārdi no visu mīlošā dieva! :)

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 03.02.14 06:31
 
2
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " ŠPalasīju grāmatas pa šai tēmai un noskatījos... " Protams, ka gāja. Tā laika Eiropā bija jauno muižnieku pārprodukcija, pēc mantošanas tiesībām visu mantoja vecākais dēls, un pārējiem atlika tikai vilkt mugurā bruņas un iet kaut ko salaupīt. 

Aramiss65 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Aramiss65 06.04.14 17:12
 
2
0

Raksta autoram ir visai miglains priekšstats par baznīcas vēsturi un bībeli. Mūdienās zināmā kristietība sākās 4. gadsimtā mūsu ērā Romas imperatora Konstantīna valdīšanas laikā. Kristietība, protams, pastāvēja arī līdz tam, taču tā tika nežēlīgi vajāta. Imperatora Konsantīna laikā kristietība tika legalizēta, taču ar nosacījumu, ka tā pieņems pagāniskos ticējumus un rituālus. Liela daļa šos rituālus un ticējumus arī pieņema, neskatoties uz to, ka tas ir pret svētajiem rakstiem. Oficiāli tas tika deklarēts kā solis, kas palīdz pagāniem pieņemt kristīgo ticību. Realitāte gala rezultātā bija tāda, ka legalizētā "kristietība" tika pilnībā paganizēta. Sabata vietā (sestdiena) kā svētāma tika pieņemta Saules diena (svētdiena), un pagāniem pierasto daudzu dievu vietā tika ieviesti svētie, kā arī pagāniem pierastā statuju un bilžu pielūgšana. Arī ticības doktrinālajos jautājumos tika daudz kas izmainīts. No baušļiem tika izmests 2. bauslis "Netaisi sev elku tēlu vai kādu atveidu nedz pēc tā, kas ir augšā debesīs, nedz pēc tā, kas ir virs zemes, nedz pēc tā, kas ir ūdenī zem zemes. Nezemojies to priekšā un nekalpo tiem, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas tēvu grēkus pie bērniem piemeklē līdz trešam un ceturtam augumam tiem, kas Mani ienīst, un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.", kā arī izmainīts 4. "Piemini sabata dienu, ka tu to svētī. Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus. Bet septītā diena ir sabats Tam Kungam, tavam Dievam, tad nebūs tev nekādu darbu darīt, nedz tev, nedz tavam dēlam, nedz tavai meitai, nedz tavam kalpam, nedz tavai kalponei, nedz tavam lopam, nedz tam svešiniekam, kas ir tavos vārtos. Jo sešās dienās Tas Kungs ir radījis debesis un zemi, jūru un visu, kas tur atrodams, un septītajā dienā Tas Kungs atdusējās; tāpēc Tas Kungs svētīja sabata dienu, lai tā būtu svēta.." uz vienkāršu "Tev jāsvin svētā diena" un 10 sadalīts divās daļās. Tika pieņemta pasaciņa par mūžigo elli, kur mūžigi tiks mocīti tie, kas nav Paradīzē,  pasaciņa par mūžīgi dzīvo dvēseli, un daudzas citas, kuras raksti noliedz. .

Vēlāk Romas bīskaps tika saukts par Pāvestu, kas ir Dieva vietnieks un ir tikpat nemaldīgs kā Dievs un pāvests sāka valkāt visu to pašu atribūtiku, kuru valkāja pagānu Saules dieva virspriesteris. Arī pāvesta tituls "Pontifex Maximus" ir pagānu Saules dieva virspriestera tituls un atrodams jau senās Sīrijas un Babilonas laikos, kur ar šo pašu titulu tika apzīmēti Saules dieva virspriesteri. Tāpat pāvesta nemaldīgums ir pārņemts no pagānu Saules dieva virspriestera, kas arī tika uzskatīts par nemaldīgu.

Faktiski mūsdienās Romas katoļu baznīcā ir tas pats senās Romas pagānisms, tikai ar to starpību, ka pagānu dievu personāži ir nosaukti vārdos, uri ir paņemti no bībeles un vēlākiem šīs pašas baznīcas kanonizētajiem.

Attiecīgi visi šīs baznīcas noziegumi jau sākot no tā paša 4. gadsimta mūsu ērā ir izdarīti labākajās pagānisma tradīcijās 

gddfd avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Spekulants
  gddfd 05.02.14 18:45
 
2
0

Nu  par Romieshiem es nepiekriitu. Bija Laiks, kad Romaa kristieshus kjerstiija un dedzinaaja.

antonini avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  antonini 15.05.15 01:11
 
2
0

atbildot uz Delirium komentāru " Nav absolūti neviena pierādījuma d... " par "augstākās ētikas " grāmatu gan nepiekritīsu.... palasi veco derību tikai slepkavības, izvarošanas, incests, terorismas, karš un genocīds...

 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.07.14 17:00
 
2
0

atbildot uz LordsX komentāru " Kristus teica: "Pēdējās dienās daudzi kritīs ... " Angliski ir viena frāze, kas man ļoti iet pie sirds šajā sakarā. Justifying your existance. Varu saprast vēlmi, iemeslus un ieguvumu no šīs pārliecības, bet tas ar ko man ir grūtības sadzīvot... fakts, ka vairākumam cilvēkiem ar šādiem uzskatiem, ir spēcīga vēlme par to pārliecināt arī citus, jo paši vēl aizvien nav apmierināti. Ironija.

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 18.07.14 17:35
 
2
0

atbildot uz edenija komentāru " Labāk, ticēt Dievam un pēc tam nomir... " Dienas doma...

Anonīms
subtractor 16.05.18 17:54  
 
2
0
Ja jau baznīca ir tik svēta, tad kādēļ gan tā no mums slēpj Vatikāna slepenā arhīva seno dokumentu saturu!? - Lai uzturētu svēto caureju mūsu prātos
Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 03.02.14 17:42
 
2
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Labi, ka pagānus piemini. Jo vairums te latvi... "

Bazncas vēsturi nevar tik vienkārši atdalīt no vēstures vispār,kaut vai runājot par Latviju konkrēti! Vietējo cilšu vadoņi šeit bija sīku modžahedu bandu līmenī. Atšķirībā no civilizētajiem lietuviešiem,kuriem jau bija viens konkrēts valdnieks. Par to, ka te arī turpmāk varētu palikt savstarpēji kašķīgu pagānu cilšu apdzīvota teritorija, nevarēja būt runas. Šeit gāja tirdzniecības ceļš pa Daugavu, Hanzas savienība jau virmoja gaisā, gan pareizticīgie krievi, gan katoliskā Eiropa bija ieinteresēta ieviest šeit kaut kādu stabilu  kārtību un pakļausanos likumiem. Nevienam nebija vajadzīgi modžahedi ap Daugavu,kuri regulāri aplaupa tirgotājus. Vienam virsaitim samaksā nodevas, nākošajā upes līkumā jau cits virsaitis ar pretenzijām jau priekšā.Ja būtu bijis viens valdnieks, kurš spētu pakļaut sev pārējos, būtu cita situācija. 

Aura X avatars
Medaļa BakalaursMedaļa KārumnieksMedaļa Spoki flame
  Aura X 03.02.14 17:34
 
2
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Nu teorētiski jau viena patiesība ir, bet lie... "  

Patiesība var arī nepastāvēt - var pastāvēt vairāk taisnīgs vai mazāk taisnīgs iznākums kādai no pusēm. Visi tiesību strīdi ir tiesību normu interpretācijas jautājums, ko katra puse arī izmanto savu zināšanu robežās. Slikts ir tas advokāts, kas iet uz tiesu jau zinot, ka viņa pusei nav taisnības, bet naudu iekāst gribās. Labs ir tas advokāts, kurš zina, ka šajā jautājumā ir iespējams taisnīgs rezultāts klienta interesēs un uz to arī koncentrējas.

Nav svarīgi, kuram ticēt, svarīgi atrast samērīgo līdzsvaru. Lai vainīgais saņem sodu, lai tie, kas strīdas - izlīgst un panāk vienošanos.

« 2  3  4  5  6 »