Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
514

Lūk, lielu atsaucību guvusī 1.daļa: Šokējošie Viktoriāņi...

Bet šeit būs jaunas, neticami slimas un mūsdienu sabiedrībai nepieņemamas lietas, kas bija ikdiena 19. gadsimtā..

Otogrāfija bija plascaroni... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
1.

Otogrāfija bija plaši izplatīta, jauna zinātnes sfēra. Runājot vienkāršiem vārdiem, cilvēki ticēja, ka acis pirms nāves saglabā pēdējo redzēto skatu. Zinātnieki pirms nāves soda izpildes uz nāvi notiesātajiem rādīja šokējošas un dramatiskas ainas, bet pēc tam veica eksperimentus ar viņu acīm. Šī zinātne bija tik populāra, ka slepkavas saviem upuriem mēdza izdurt acis.

Cilvēki kā mēs visi zinām... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
2.

Cilvēki, kā mēs visi zinām, agrākos laikos bija daudz māņticīgāki. Nepalīdzēja arī nupat iznākušais tā laika bestsellers ‘’Drakula’’, kura rezultātā cilvēki tik ļoti sāka baidīties no vampīriem, ka par samērā ierastu praksi kļuva metāla  būra nostiprināšana virs kapu kopiņām.

Cilvēku zoodārzs Jā vēl... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
3.

Cilvēku zoodārzs. Jā, vēl pirms 100 gadiem cilvēki, maigi sakot, neatbalstīja ‘’visas rases ir vienlīdzīga’’ ideju. Eiropā zoodārzos bija apskatāmi  afrikāņi, aziāti, aborigēni, indiāņi..

Necilvēcīgs un skumjscaron... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
4.

Necilvēcīgs un skumjš ir Sāras Bārtmanas (Sarah Baartman) stāsts. Viņa bija īpaši populārs eksponāts savas lielās (afrikāņiem raksturīgās, bet eiropiešiem tik eksotiskās) pēcpuses dēļ.  Kā arī viņai bija palielināta vulva (sieviešu dzimumorgāna redzamā daļa), kā dēļ viņa bija nodēvēta par Hotenotu (cilts) Venēru. Viņas dzīves jēga pēc tam, kad viņa tika nolaupīta no savas cilts Āfrikā, bija kailai sevi atrādīt eiropiešiem, piedzīvot regulāras izvarošanas un ņirgāšanos. Šādos apstākļos viņas dzīve aprāvās ātri, bet pat pēc nāves viņa neatrada mieru, jo viņas ķermenis tika izbāzts un nodots tālākai sabiedrības apskatei. (Izbāzenis saglabājās līdz mūsdienām).

Vai Tev patīk nēsāt melnas... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
5.

Vai Tev patīk nēsāt melnas drēbes? Jauki, jo viktoriāņu laikmetā nēsāt tikai un vienīgi sēru drēbes vairākus gadus no vietas pēc tuvinieka zaudējuma bija stilīgi. Tā darīja pati karaliene Viktorija pēc sava vīra Alberta nāves un sabiedrība šai tendencei sekoja. Ja sirdī neesi gots, tad šī sabiedrības uzspiestā mode varētu likties nomācoša un depresīva.

Viktoriāņu laikmetā... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
6.

Viktoriāņu laikmetā sievietes uzskatīja par vājām un ļoti trauslām būtnēm, kas visticamāk ir iemesls kāpēc sieviešu bokss kļuva tik populārs.  Nē, šeit nebija nekādu boksa cimdu, noteikumu…vai korsešu. Divas prostitūtas vai morāli pagrimušas, nabadzīgas sievietes, kas par naudu gatavas uz visu (jo iespējams tas jau bija dzīvības un nāves jautājums), kailām ķermeņa augšdaļām cīnījās savā starpā cik brutāli iespējams, kamēr  cilvēki uz ielas savā starpā lika likmes par uzvarētāju. Sieviešu bokss bija populārs, tomēr Lielbritānijā aizliegts.

Trakumsērga ļoti izplatīta... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
7.

Trakumsērga- ļoti izplatīta slimība…cilvēkiem. Vismaz šajā laikā. Mūsdienu medicīnas studenti izlasot slavenā rakstnieka Edgara Alana Po nāves apstākļus (nezinot,ka runa ir par konkrēto rakstnieku) bija vienisprātis, ka pacients ir bijis alkohola un trakumsērgas iespaidā. Šķiet, ka rakstnieka nāves mistērija ir atklāta.

Viktoriāņiem ļoti patika... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
8.

Viktoriāņiem ļoti patika zaļa krāsa. Drēbēs, istabu tapetēs.. Tikai nelaime tāda, ka šo krāsu ieguva no arsēna. Cilvēki mira viens pēc otra, bet tā kā simptomi bija līdzīgi kā šajā laikā izplatītajai holeras epidēmijai, cilvēki arsēnu pat neturēja aizdomās un ar prieku iegādājās preces šajā koši zaļajā krāsā.

Notika industriālā... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
9.

Notika industriālā revolūcija, kas protams ir labi. Ielu apgaismojumam sāka izmantos gāzes lampas un senā profesija – ielas lukturu iededzējs izzuda. Gāze bija kaut kas revolucionārs un gāzes ierīču izplatītāji uzstāja, ka gāzi ieelpot ir pat veselīgi (Kāpēc ne, ja cilvēki arī uzskatīja, ka mazliet elektrības ķermenim nāk tikai par labu). Tāpēc nosmakšana gāzē vai gāzes eksplozijas bija pavisam ierasta lieta. Jebkura moderna saimniecība savā īpašumā gribēja iegūt jaunās nedrošās gāzes plītis un lampas.

Publiska līķa sekcija vai... Autors: Minka Mika ILGI GAIDĪTĀ  ‘’Šokējošie Viktoriāņi’’ 2. daļa!
10.

Publiska līķa sekcija vai operācija. Kas tāds notika ne tikai ar noziedzniekiem, bet par naudu kam tādam bija gatavi piekrist daudzi nabadzīgi cilvēki vai viņa izmisumā iedzītie tuvinieki. 

2
514

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [16]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
peecis21 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SviestmaizeMedaļa Zebra
  peecis21 07.07.17 13:36
 
13
0

Pēdējais fakts/bilde... diezgan brutāli....

+

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 07.07.17 13:32
 
12
0

atbildot uz IgnisDei komentāru " Veselu gadu bija jāgaida. " Un vēl pēc gada būs vēl! hahaha ;D

IgnisDei avatars
Medaļa RūdisMedaļa RainisMedaļa Jāņuguns
  IgnisDei 07.07.17 13:30
 
9
0

Veselu gadu bija jāgaida.

teufelin avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Lai dzīvo sievietes!
  teufelin 09.07.17 03:18
 
6
0

5. Starp citu, no turienes ir nākusi mazā melnā vakarkleita. 

Hrestomātiskā mazā kleitiņa pie apvāršņa parādījās pēc Pirmā pasaules kara kā melns izaicinājums pilsoniskajai sabiedrībai, un par to mēs varam pateikties Koko Šanelei - viņas tieksmei pēc stilistiskas vienkāršības un vēlmei atbrīvot strādājošo sievieti no korsetes važām. Ilgie kara gadi bija pietiekoši paplucinājuši Eiropas cilvēkresursus, izmētājot atbilstošas dekorācijas kapsētu veidolā pa malu malām, un viktoriāniskā "mājas eņģeļa" lomu savulaik pildījušajām sievietēm gribot negribot nācās uzņemties daļu no vīrieša rūpēm un iekļauties darba tirgū. Iespējams, ka tas, karam sekojošā "spāņu gripas" epidēmija, kas arī prasīja lielus upurus, priecējot apbedīšanas biroju darbiniekus, un droši vien kāda rezerves virsnieka kaut kur publicētās bromantiskās atmiņas par varonīgo maršēšanu ierindā bija aptumšojušas "Vogue" amerikāņu izdevuma sleju aizpildītāju prātus tiktāl, ka tie sajūsmināti pareģoja: jā, šī "kleitiņa" kļūs par modes hītu, par tādu kā visu sieviešu "uniformu" austošajā uzgrieznīšu un skrūvīšu laikmetā. Mmm, vai tā būtu kārtējā viegli aizplīvurotā komunisma cēlāju seksuālā metafora? 

Pirms tam melnas krāsas kleita simboliski saistījās ar sērām, un to skaitījās nepiedienīgi vilkt mugurā vienkārša untuma pēc. Karalienes Viktorijas un karaļa Edvarda laikā sērošanas ilgums bija strikti noteikts, un sēru drēbes bija jānēsā vismaz divus gadus. Pirmo gadu un vēl vienu dienu pēc tam, kas skaitījās "dziļo" sēru periods, atraitne drīkstēja apvilkt tikai vienkrāsainu no vienkārša melna auduma pašūdinātu kleitu bez rotājumiem. Otrajā sērošanas periodā, kas ilga deviņus mēnešus, jau pieļāva tērpšanos arī melnā zīdā. Trīs mēnešus ilgajā "vienkāršo sēru" periodā atraitne drīkstēja greznoties, ja tā to vispār var nosaukt, ar melnām lentām un mežģīnēm, sirdi plosošiem drūmas krāsas izšuvumiem un rotaslietām no melniem akmeņiem. Daļējās sērošanas pēdējos trīs mēnešos cieņā nāca klusinātas vai neitrālas krāsa un visu toņu purpura nokrāsas. Protams, klusībā sabiedrība no godīgas atraitnes sagaidīja ne tikai vēlmi nostaigāt melnajā strikti noteikto gadu skaitu, bet arī kvēlu tieksmi valkāt "dziļās" sēras visu atlikušo dzīvi... komplektā ar tikumības jostu. Šajā griezumā indusu brutālā attieksme pret atraitnēm, par kuru angļi tā mēdza šausmināties, tomēr būtu uzskatāma par cilvēcīgāku...

Mazā vienkāršā kleitiņa šo atturīgo tēlu saplosīja dranckās, piešķirot melnajam seksualitātes nokrāsu. Konservatīvajā pēckara gadu gaisotnē, kur A. Kinseja sacerējumi par sievietes seksualitāti skaitījās kaut kas revolucionārs, gosh, mēs visi zinām - ladies don't get pleasure from "it" and don't move, mazā melnā kleitiņa tika uzskatīta par drosmīgu un riskantu apģērba gabalu: tā signalizēja, ka sieviete, kas to atļaujas uzvilkt, nav morāli tik tīra, kā tikumīgās mājsaimnieces (Ok, šīs teorijas apgāšanai mēs varētu izvēlēties  par piemēru kaut vai E. L. Džeimsu.) un citas garlaicīgas personas, kas tērpās veļas pulvera krāsas inspirētos zilos lindrakos. Šo uzskatu popularizēja sapņu fabrika Holivuda, kas savas kritušās varones ieģērba melnā un vienkāršā elegancē. Nez, kāpēc visos laikos un visur, izņemot pasakas, morālā skaidrība ir tikusi dāsni atalgota ar krokša paskatu? 

 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 07.07.17 14:09
 
6
0

Un vīns ar kokaīnu? Vai kokaīns, lai nomierinātu raudošu mazuli? Diezgan ierasta parādība toreiz. Runā, ka tāds vīns esot padarījis īpaši cilvēku īpaši mundru

irony avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Burvju klana biedrs
  irony 07.07.17 17:13
 
4
0

Šī raksta dēļ pat no darba laicīgi aiziet nevaru!   

agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 07.07.17 14:21
 
4
0

atbildot uz Minka Mika komentāru " Nezināju, ka esi mans fans! Nu varbūt... Tevi... "   yey. gaidīšu!

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 07.07.17 14:14
 
4
0

atbildot uz agurs komentāru " Tad nu beidzot esi atgriezusies ar raks... " Nezināju, ka esi mans fans! Nu varbūt... Tevis dēļ! ;D

agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 07.07.17 14:12
 
4
0

Tad nu beidzot esi atgriezusies ar rakstu!    

Ceru arī uz citiem rakstiem!

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 07.07.17 14:41
 
2
0

atbildot uz IgnisDei komentāru " Okei, pasēdēšu vēl te gadu sagaidot tavu nāka... " Aww.... jūtos glaimota!  

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 07.07.17 14:11
 
2
0

Kardašina izrādās tad ir pārdzimusi no tās sievietes..

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.07.17 15:45
 
1
0

atbildot uz Minka Mika komentāru " Un vēl pēc gada būs vēl! hahaha ;D " Neaizmirsti par kastrātiem-operdziedātājiem.

boo hoo avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Students
  boo hoo 07.07.17 14:06
 
1
0

kardašjanai arī ir palielināta vulva?

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 08.07.17 02:22
 
0
0

  

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 07.07.17 18:44
 
0
0

  

IgnisDei avatars
Medaļa RūdisMedaļa RainisMedaļa Jāņuguns
  IgnisDei 07.07.17 14:39
 
4
5

atbildot uz Minka Mika komentāru " Un vēl pēc gada būs vēl! hahaha ;D " Okei, pasēdēšu vēl te gadu sagaidot tavu nākamo raksta daļu. Vismaz ir kaut kas lasāms.