Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
12
57

Atradu neta informaciju par nacismu un fašismu..... Šis raksts tiks dalits divas daļas.Neskatoties uz to ka otrais... Autors: Rakstnieksss Fašisms un Nacisms
1. Neskatoties uz to, ka otrais pasaules karš ir beidzies jau pirms 67 gadiem ir muļķīgi uzskatīt, ka fašisma un nacionālisma idejas ir mirušas. Šajā darbā ir apskatīta fašisma pastāvēšanas un veidi mūsdienās. Tāpat ir jāizskaidro starpība starp fašismu un nacismu, jo daudzi cilvēki vēl tagad abus šos jēdzienus jauc. Grūti paredzēt nākotni, tomēr ir iespējams, ka fašisms varētu atdzimt valstu līmenī, tāpēc ir skaidri jāzina, kas ir fašisms, lai tas nevienu nepārsteigtu nesagatavotu.
Fašisma nosaukuma izcelsmi... Autors: Rakstnieksss Fašisms un Nacisms
2. Fašisma nosaukuma izcelsmi skaidro divējādi. Var uzskatīt, ka tas ir cēlies no itāļu vārda “fascio”, kas nozīmē apvienību, no tā fašisms itāliski skan “fascimo”, otrs variants, ka vārds fašisms ir cēlies no latīņu vārda “fasces”, kas nozīmē rīkšķu saišķis. Rīkšu saišķis Romas impērijas laikā bija romiešu liktoru varas zīme. Fašisma teorija un idejas kā arī daļēji ideoloģija radās jau 19.g.s. 50.gados un laika gaitā izkristalizējās līdz tai formai, kas pazīstama mūsdienās. Par fašisma ideju aizsācēju var uzskatīt francūzi Žozefu Arturu Gobino, kuru uzskata par rasisma teorijas pamatlicēju. Par fašisma teorētiķiem bez minētā Gobina tiek uzskatīti francūzis Ž.V. Lopažs, kā arī vācieši Fridrihs Nīcše un Osvalds Spenglers. Fašisms uzplauka Eiropā tūlīt pēc pirmā pasaules kara, kad Eiropā valdīja ekonomiskā un morālā krīze.
Vispārējos vilcienos izšķir... Autors: Rakstnieksss Fašisms un Nacisms
3. Vispārējos vilcienos izšķir 4 galvenos novirzienus – klasiskais fašisms, nacionālsociālisms, neonacisms un profašistiskais rasisms.
Benito Musolini dzimis... Autors: Rakstnieksss Fašisms un Nacisms
4. Benito Musolini dzimis 1883.g.29.jūlijā, miris 1945.g.28.aprīlī, itālis. Nācis no noziedzīgas ģimenes Musolini iestājās Itālijas sociālistiskajā partijā un būdams labs orators ātri ieguva popularitāti. Īpaši populārs sociālistu aprindās viņš kļuva pēc kādas diskusijas, kuras tēma bija “Ir vai nav Dievs”, kurā no vienas puses piedalījās itāļu sociālisti, bet no otras puses Romas katoļu baznīcas pārstāvji. Tā vietā, lai uzsāktu garu teorētisku diskusiju Musolini pateica šādu runu : “Es uzņemu laiku, un paziņoju, ka Dieva nav. Ja viņš ir, lai tuvāko 10 minūšu laikā nosit mani ar zibeni. Ja tas notiks mēs šo diskusiju varam izbeigt.” Pēc šīs runas baznīcas pārstāvjiem vairs nebija ko teikt. Nenoliedzami šāda veida runa katoliskajā Itālijā bija drosme. Tomēr 1914.g. Musolini tika izslēgts no sociālistiskās partijas par musināšanu uz vardarbību. 1919.g. Musolini dibināja Itālijas fašistisko partiju. Pēc 1922.g. oktobra “Gājiena uz Romu” viņš ātri vien kļuva par Itālijas valdības vadītāju, pieņēma vadoņa nosaukumu – “duče” un jau 1926.g. nodibināja fašistisku diktatūru. Līdz ar to sākās Itālijas militārā ekspansija 1934.g. Itālija iekaroja Etiopiju un 1939.g. Albāniju, piedalījās Spānijas republikāņu apspiešanā. 1940.g. līdz ar Vāciju iesaistījās otrajā pasaules karā. 1944.g. sabiedroto karaspēks Musolini arestēja un tikai pateicoties vācu pūlēm konkrētāk Skorceni plānotajai un veiktajai operācijai viņu atbrīvoja. Tomēr 1945.g.28.aprīlī pēc Itālijas ieņemšanas satrakojies itāļu komunistu pūlis viņu un viņa ģimeni bez tiesas, pakāra. Tā beidzās pirmā klasiskā fašisma ideologa dzīve.
12
57

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [12]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.02.12 22:37
 
8
0

Tā arī no raksta neuzzināju, kas ir fašisms.

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 05.02.12 00:32
 
2
0

Dēļ šī teikuma vien Rakstam +

“Es uzņemu laiku, un paziņoju, ka Dieva nav. Ja viņš ir, lai tuvāko 10 minūšu laikā nosit mani ar zibeni. Ja tas notiks mēs šo diskusiju varam izbeigt.”

mgoncars avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  mgoncars 05.02.12 16:38
 
1
0

lasiiju, ka vaardu fashisms gribeeja tirazjeet pats Staljins, lai vienkaarshajam muljkja zaldaatam nejuktu vaardi nacionaalsociaalists un sociaalists

Eternitys Child avatars
Medaļa SpoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  Eternitys Child 04.02.12 23:59
 
1
0

Man nāk smiekli un mani uzjautrina momenti, ka, tad, kad eju pa ielu ar zābakiem, kuros ir ievērtas baltas šņores, atskan izsaucieni: ''Fašist!''.

raups2 avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Jubilārs
  raups2 08.02.12 08:14
 
0
0

Vēsturi mes skola mācamies, vrēji paskaidrot kas ir fašisms, kas ta par idealoģiju?

DarkJedi avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  DarkJedi 06.02.12 17:33
 
0
0

Varēji savas abas daļas vienā apvienot, bet lieki cepumi tak visiem gribas

Ragnars Lodbroks avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa PirmavotsMedaļa Moderatora favorīts
  Ragnars Lodbroks 04.02.12 23:47
 
0
0

Nu forsi

sarkanais avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa DoktorantsMedaļa Dienas doma
  sarkanais 04.02.12 23:10
 
1
1

Heil !

Rakstnieksss avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Zvaniņš skanMedaļa Bakalaurs
  Rakstnieksss 04.02.12 22:43
 
0
0

atbildot uz TukiTuki komentāru "Tā arī no raksta neuzzināju, kas ir fašisms. " wa teicu raksts tiks dalids divas dalas gaidi nakamo

CaMaRo avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Žurnālists
  CaMaRo 04.02.12 22:29
 
0
0

Tāds apjomā vārgs raksts, kvalitāte gan laba.

BLACK ALIGATOR avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TeamworkMedaļa Žurnālists
  BLACK ALIGATOR 04.02.12 22:26
 
0
0

vnk +

arcanum avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Zebra
  arcanum 08.02.12 11:29
 
0
1

Lai arī ievadā tu vēsti, ka paskaidrosi atšķirības - kaut kā neredzu.