Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
34
1685

Ne tik bieži dzirdēti fakti par Staļinu.

Staļins bija amerikāņu filmu... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
1.

Staļins bija amerikāņu filmu fans. Īpaši viņam patika vesterni. Neskatoties uz to, viņš reiz pasūtīja uzbrukumu Džonam Veinam, jo šim vesternu aktierim bija anti-komunistiski uzskati. Uzbrukums par laimi bija neveiksmīgs.

Staļins piedzima ar kopā... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
2.

Staļins piedzima ar kopā saaugušiem diviem kāju pirkstiem. Kad vajadzēja iziet pārbaudes pie ārsta, viņš tos nosedza. Arī viņa kreisā roka bija īsāka par labo, šāda nepilnība radās pēc sadursmes ar zirgu vestiem ratiem.

Staļina īstais vārds ar kuru... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
3.

Staļina īstais vārds, ar kuru viņš piedzima 1878.gadā, bija Ioseb Besarionis dze Jughashvili. 1910.gadā viņš to nomainīja uz Staļinu, kas  nozīmē „tērauda vīrs”. ASV prezidents Harijs Trumens Staļinu bija iesaucis par mazo iznireli, jo viņa augums bija 162 centimetri.

Staļina otrā sieva bija ļoti... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
4.

Staļina otrā sieva bija ļoti greizsirdīga un pateicoties viņai Staļinam nācās nogalināt viņa šefpavārā un rokaspuiša sievas. Neskatoties uz to, viņi turpināja kalpot Staļinam.

Staļina māte bija dievbijīga... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
5.

Staļina māte bija dievbijīga krievu pareizticīgā, kura gribēja, lai viņas dēls kļūst par priesteri. Viņš pameta priesteru skolu, jo nespēja samaksāt par mācībām. Daudzi gan uzskata, ka tas notika tāpēc, ka viņam bija anti-cariski uzskati.

Staļina pirmās sievas bērēs... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
6.

Staļina pirmās sievas bērēs viņš teica: „Līdz ar viņas nāvi ir nomirušas arī manas pēdējās siltās jūtas pret cilvēci”. Viņš arestēja mirušās sievas ģimeni 1937.gadā par nodevību.

nbsp1945 un 1948 gadā... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
7.

 1945. un 1948. gadā Staļins bija nominēts Nobela miera prēmijai par Otrā pasaules kara beigu veicināšanu. 1945.gadā prēmiju ieguva amerikānis, politiķis Kordels Halls par ieguldījumu ANO dibināšanā. 1948.gadā prēmija netika pasniegta nevienam.

Viņa dēls Jakovs sevi... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
8.

Viņa dēls Jakovs sevi sašāva, bet izdzīvoja. Staļins šo notikumu komentēja, sakot, ka „viņš pat nespēj taisni šaut”. Jakovu vēlāk sagūstīja vācieši, no kuru gūsta viņš vairs netika ārā.

Apmēram 23 miljoni līķu tiek... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
9.

Apmēram 23 miljoni līķu tiek saistīti ar Staļina valdīšanas režīmu. Lēš, ka Hitlers ir atbildīgs par 17 miljoniem nāvju, bet Mao Dzeduns, Ķīnas komunistiskās partijas vadītājs – 78 miljoniem.

Staļins reiz zinātniekiem... Autors: agurs Fakti, kurus nezināji - Staļins
10.

Staļins reiz zinātniekiem lika izveidot cilvēkpērtiķa hibrīdu. Biologs Iļja Ivanovs tika izsūtīts trimdā, jo viņa eksperiments, kurā cilvēku mēģināja apaugļot ar pērtiķa sēklu, neizdevās.

34
1685

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [60]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Nameixe avatars
Medaļa CacaMedaļa KlaunsMedaļa Kapteinis Huks
  Nameixe 10.02.14 00:39
 
58
2

Ir gan, kur piesieties, pat nemeklējot avotus. Varbūt, nevajag tulkot to, par ko nav sajēgas, turklāt, vēl no trulu amerikāņu interneta avotiem.

Pirmkārt, Staļina māte nebija krieviete, bet osetīniete, tēvs - ja var ticēt izplatītākajam mītam - pusžīds. Bet nekādi ne krievi.

Tabula ar noslaktētajiem miljoniem ir vipār kaut kāds sviests - kur tad Uļjanovs-Ļeņins? Viņa sarkanā terora laikā, pēc dažādiem avotiem divus līdz desmit miljonus paspēja nošaut.

Par mācībām baznīcu(priesteru) skolās nekad - ne tad, ne tagad, nav bijis jāmaksā - tevi jeb nu pieņem(tam pirmajam momentam gan varbūt ir jakukuļo), jeb nu nepieņem. Ar to baznīcu skolas arī spēja sevī uzsūkt spējīgākos kadrus.

 

 

Par pārējo nezinu, bet ''faktu'' rakstam par tik slavenu vārdu jau šīs kļūdas pierāda tā nevērtību

DamnRiga avatars
Medaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa RedaktorsMedaļa Tusētājs
  DamnRiga 10.02.14 00:08
 
54
1

Kapēc gan pats Staļins nevarēja apaugļot kādu pērtiķieni ar savu sēklu?

spoku dienas joks

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 10.02.14 06:23
 
49
0

atbildot uz kababunga komentāru " Ak Dievs! Agraak esmu jutis taad... " Antikrievu noskaņa šajā rakstā? Kāds sakars? Un vispār - ja gribi redzēt nacistisku noskaņojumu, aizej palasi kāda krievu ziņu portāla komentārus, kādam rakstam, kur ir pieminēts kaut kas par latviešiem. Tad redzēsi starptautisko naidu.

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 10.02.14 22:23
 
39
0

atbildot uz kababunga komentāru " Nav nekas daudz jaameklee. katru dienu spok... " Nu nu, kurā vietā tad krievi ceļas uz augšu? Ja jau tur tik labi, tad kas tev liedz braukt uz turieni? Un par leģionāriem - labāk beidz malt savu debilo, propagandas sabojāto domu. Neko tu par viņiem nezini. Ja neesi pamanījis, tad Latvijā neviens netaisa leģionāru parādi, bet vienkārši piemin savus kritušos karavīrus. Un ir atšķirība. Kāpēc tieši 16. martu, un nekur citur nesvin? Tāpēc, ka šis datums ir nozīmīgs tikai latviešiem, jo tieši tajā datumā abas leģionāru divīzijas cīnījās kopā. No pieredzes zinu, ka ko mēģināt iestāstīt tādiem, kā tev, ir tas pats, kas mēģināt iestāstīt to cirvim. Tā ka vari nepagodināt mani ar atbildi. Diskusijas ar aprobežotiem cilvēkiem cešos neturpināt. Ja tu esi latvietis, tad man kauns par tevi.

wega avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  wega 10.02.14 02:59
 
21
1

kāda jēga rakstīt "Ioseb Besarionis dze Jughashvili" tas ir kroplīgs gruzīnu vārda atveidojums angļu valodā, ja var uzrakstīt normālā latviešu transkripcijā (viegli atrast jebkurā nopietnākā avotā, sākot ar parasto skolas vēstures grāmatu): Josifs Visariona dēls Džugašvili, un Staļins nenozīmē vis Tērauda vīrs (nekāds Iron Men :D), bet vienkāršāk, burtiski krievu "no tērauda" - parasts krievu uzvārds> adekvāti latviski tulkotos Tērauds

istaisapsis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Zvaniņš skan
  istaisapsis 14.02.14 13:12
 
11
0

atbildot uz DamnRiga komentāru " Kapēc gan pats Staļins nevarēja ap... " jo dzimumsakari  radinieku starpaa ir pretlikumigi....

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.02.14 19:53
 
11
2

atbildot uz martinsmazjanis komentāru " daļēji tew ir taisniba...rasisms būs vienmēr,... " Un kuri, lūdzu, tad aizstāvētu tos nacistus?

Nacisms ir ideja, ka "varenām tautām vajag daudz vietas". To gan vācieši ar Sudetiju un vēlāku valstu okupāciju ir darījuši, gan Krievija grandiozākos mērogos - uztaisot (iekarojot) PSRS un iepludinot tajās valstīs savus iedzīvotājus. 

Nākamā nacisma ideja - visiem ir jābūt veselīgiem un, galvenais, ar PAREIZO rasi.  Vācieši to realizēja, mērot galvaskausus, piešķirot labākus sadzīves apstākļus "pareizajiem" un citādi ņemoties, bet krievi vienkārši rusificēja visu - "tagad visi runāsim krieviski, bet daļa pārvietoto tautību cilvēku runās krieviski, ies krievu skolās, uzskatīs sevi par krieviem, jo vietējo valodu nesapratīs un nepieņems".  Lūdzu! Visi tagad būsim krievi un muti ciet.

Nākamā nacisma ideja - ir viens vadonis, ir ordeņoti "izredzētie", bet pārējie būs veselīgā tauta, kas realizēs to "ordeņoto" plānus. Nekādu iebildumu, iebildumu autorus - konclēģeros (GULAGā, piemēram). Tos konclēģerus, starp citu, vācieši mācījās no krieviem būvēt.

un pēc tā visa viņi kaut ko atļaujas runāt par "nacisma aizstāvību" vai "nacisma atbalstīšanu"

Joprojām ir pilns bij. PSRS ar cilvēkiem, kam tā slimā doma "āriešu nācija ir tiesīga izplesties uz citu rēķina" ir tikpat dabiska kā elpošana. Tikai smadzenes ir tik izskalotas un neesošas, ka domas absurdumu nespēj saprast, tā vietā meklējot visvisādus attaisnojumus, kādēļ "āriešu rasei" ir "jāvalda pār citām". 

Latvieši ne šādu absurdu un nacistisku ideju ir gatavi atbalstīt, ne taisās kaut ko iekarot, ne mēģina attaisnot mazo tautu iznīcināšanu. Atšķirībā no krieviem.

bastard13 avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Trumpe
  bastard13 10.02.14 22:42
 
7
1

atbildot uz kababunga komentāru " Nav nekas daudz jaameklee. katru dienu spok... " nil tas tu?

rasiks avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Facebook čoms
  rasiks 10.02.14 10:25
 
6
0

Pirmo reizi dzirdu, ka Staļina māte bijusi krieviete. Dzimis viņš Gori pilsētā Grūzijā, vēl tagad tur ir Staļina muzejs. Dēlu Jakovu , kad tas nokļuva vācu gūstā atteicās apmainīt pret vācu virsnieku, jo uzskatīja par Dzimtenes nodevēju. To kādreiz rakstīja avīzēs.

Niknā mirāža avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa NostradamsMedaļa Milda
  Niknā mirāža 10.02.14 00:12
 
7
2

Būs ar vēstures skolotāju par ko parunāties.

kaashis avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa MaģistrsMedaļa Apokalipse
  kaashis 10.02.14 03:05
 
5
0

atbildot uz kababunga komentāru " Ak Dievs! Agraak esmu jutis taad... " Anti krievu? Ko, lūdzu? Tu vispār apjēdz ko runā? Kas mums tagad vēsturē nav vairs jārunā par Staļiņu, jānosauc cik daudz viņš ir nogalinājis, kāda pretīga persona ir bijusi, tikai tāpēc, ka viņš vadīja kādu laiku PSRS? Piedod, bet Tu šeit pašlaik izsauc kaut kādu nacionālu retoriku no Krievu puses.

FXDL avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles 3000 speles
  FXDL 27.02.18 22:26
 
4
0

daudz kļūdu, piemēram Staļina māte bija gruzīniete, vārds "staļins" sākotnēji tika pieņemts kā segvārds, un tikai vēlāk kā uzvārds, no garīgā semināra tika atskaitīts par neierašanos uz eksāmenu, šimpandzieni izdevās apsēklot, bet viņa nomira... utt,,, un kapēc autors ir parliecināts ka viņš pavēsta "faktus kurus mēs nezinām" ?  tas ka autors nezina, nenozīmē ka nezina citi, un viņš nezina,

Game Edits avatars
Medaļa Eiro olaMedaļa RecidīvistsMedaļa Bučiņa
  Game Edits 10.02.14 16:50
 
3
0

All time 10s :D

kaashis avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa MaģistrsMedaļa Apokalipse
  kaashis 10.02.14 20:58
 
3
0

atbildot uz kababunga komentāru "   atbildot uz kaashis komentāru " Anti... " Lūdzu nerunā muļķības! Ir ne tikai juridiski, bet faktiski un pilnībām apstiprinoši fakti, kad viņš nav bijis mīļš un pūkains. 

Padomā pats, nogalināt miljoniem cilvēku bez vadoņa piekrišanas nav iespējams. 

martinsmazjanis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  martinsmazjanis 10.02.14 18:04
 
2
0

atbildot uz kababunga komentāru " Ak Dievs! Agraak esmu jutis taad... " daļēji tew ir taisniba...rasisms būs vienmēr,bet šis nau vietā jo padomju laikos visu laiku noniecināja vāciju un hitleru un tagad ir kārta psrs....tā tas notiek un viss....būs cilvēki kuri aizstavēs padomju laikus (pārsvarā tie kuri uzzauguši vai krievalod;igie cilvēki) un tādi kuri aizstāves nacistus ...es piemēram neaizstāvu nevienus ne otrus...abi darija sliktas lietas viens īsaku laiku un joprojam tiek apvainots un otrs rezims kurs pastaveja ilgak un briesmu lietas slēpa joprojām savu sodu nau saņemis.....patiesība vienmēr ir pa vidu

Ulrihs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZebraMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 11.02.14 22:07
 
2
0

atbildot uz rasiks komentāru " Pirmo reizi dzirdu, ka Staļina māt... " Piebildei - Staļina dēlu piedāvāja iemainīt pret feldmaršalu Paulusu, kura vadība 6.armija piedzīvoja sagrāvi Staļingradā.

Ulrihs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZebraMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 11.02.14 22:10
 
2
0

atbildot uz kababunga komentāru " Nedomā, ko rak... " Šajā rakstā neredzu neko anti-krievisku. Pāris fakti uzskaitīti par Staļinu (cik ticami, tas jau ir cits jautājums), bet nekādas noslieces uz anti-krieviskumu vai vēl ko neredzu nevienā teikumā. Tā pat arī 3.Reiha slavinājumu nekur neredzu šajā rakstā. Nevajag uztvert visu tikai baltās un melnās krāsās - ja kādam dzīvē nepatīk Staļins, tas nebūt nenozīmē automātisku nacisma ideju atbalstīšanu.

FXDL avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles 3000 speles
  FXDL 16.12.18 13:28
 
2
0

izskatās ka   "autors" pats nesaprot ko "raksta", un virsrakstu arī jāpārveido uz - Ko agurs nezināja un turpina nezināt.

Tallijs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa April, April!Medaļa Pamatskolnieks
  Tallijs 11.02.14 15:00
 
2
0

atbildot uz kababunga komentāru " Ak Dievs! Agraak esmu jutis taad... " Vēl viens 9. maija svinētājs...

Artureits avatars
Medaļa StudentsMedaļa SpoksMedaļa Jubilārs
  Artureits 17.02.14 17:12
 
2
1

3. Un es visu laiku domāju, ka Staļina vārds bija Josifs, nevis Staļins. 

« 1  2  3 »