Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
1006

Sūdzies par sava miega kvalitāti, jūties neizgulējies? Tad lūk šeit ir aprakstīti patiešām reti un dīvaini miega traucējumi. Daži var būt ļoti apgrūtinoši, taču ar dažiem var tīri labi sadzīvot. Iespējams kādas slimības simptomi piemīt tieši tev !

Ātras acu kustības kaite... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
1.

Ātras acu kustības kaite. Šie traucējumi notiek tad, kad cilvēks zaudē dabisko paralīzi, un sapņu iespaidā rodas biežas, ātras acu kustības. Šī acu uzvedība nav pārlieku reta, bet var sagādāt nepatiku gan jums, gan jūsu otrai pusītei. Šo slimību var ārstēt pacientam esot miega stāvoklī. Parasti ārstēšana notiek ar pretkonvulsīvajām klonazepāma zālēm un parasti šī metode ir ļoti produktīva. Lielais efektivitātes iemesls nav zināms, bet tiek uzskatīts, ka šīs zāles spēj atjaunot dabisko paralīzi.

Somniloģija runāscaronana... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
2.

Somniloģija (runāšana miegā). Slimniekiem raksturīga miega kombinēšana ar ļoti skaļu runāšanu. Tas var būt gan vienkāršas skaņās, gan dažādi vārdu savienojumi, un pat dažas romānu cienīgas runas. Bieži vien klausītājs nevar saprast par ko tiek runāts. Šie traucējumi rodas tad, kad cilvēks nevar pāriet no aurosālā miega uz REM miegu. Dažreiz cilvēks runā atrodoties REM miega stāvoklī. Bieži persona pārnes savus sapņu dialogus realitātē. Var izraisīt depresija, alkohols un citas apreibinošās vielas, bet ne vienmēr tie ir galvenie iemesli. Nav izstrādātas speciālas ārstēšanas metodes, bet bieži tie lietots mutes aizsargs.

Bruksisms Bruksisms ir... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
3.

Bruksisms. Bruksisms ir traucējumi, kuros persona  savstarpēji berzē žokļus, jeb apakšējos zobus ar augšējiem. Šis ir viens no visizplatītākajiem miega traucējumiem visā pasaulē, jo ar šo kaiti cieš katrs 10. iedzīvotājs. Šis traucējums izraisa nopietnu kaitējumu zobiem, tāpēc ieteicama ir šīs slimības ārstēšana. Tā var novest pie sejas sāpēm, galvassāpēm un smagos gadijumos pat pie tepmporomandibulārā artrīta. Reti kurš no slimniekiem pats apzinās, ka sirgst ar šo kaiti. Lai gan pilnībā traucējumus izārstēt nevar, ārsti veic botoksa injekcijas vai uz nakti uzliek mutessargu.

24 stundu bezmiega sindroms... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
4.

24 stundu bezmiega sindroms. Šos neparastos traucējumus veido ķermenis, neatzīstot miega ciklu. Līdz ar to cilvēks nespēj gulēt kādā noteiktā rutiniskā ciklā, bet organisms pats sev piemeklē nepieciešamo laiku, kad iet gulēt. Cikls var mainīties katru dienu. Ir iespējams atgriezties normālā ciklā, bet parasti tas notiek pirms lielā "off" cikla. Daudzos gadijumos ciklu maiņa var ilgt līdz pat vairākām nedēļām. Parasti ar šo kaiti slimo akli cilvēki, bet ir arī daži izņēmumi.

Nakts terors Nakts torori ir... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
5.

Nakts terors. Nakts torori ir parasomnie miega traucējumi, kurus raksturo pagaidu nespēja atgūt pilnu samaņu. Parasti pacienti pamostas sapringti, sten un bieži vien kliedz. Bieži vien gulošo neizdodas pilnībā pamodināt un viņš atkal mierīgi aizmieg. Nakts terors no parastiem murgiem atšķiras daudzos veidos. Tie ir : cilvēks ir daļējā nomodā, pat ar lielu piepūli ir grūti pamodināt ar nakts teroriem sirgstošo personu, terori ilgst no 10 - 20 minūtēm. Bieži vien ir personai bīstami un var radīt vajāšanas sindromu (miegā, domājot ka kāds blakus esošais ir slepkava un smagi traumet viņu).

KleinaLevina sindroms... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
6.

Kleina-Levina sindroms. Šis sindroms ir ļoti reti sastopams, un raksturo pārmērīga nepieciešamība gulēt, reizēm pat līdz 20 h dienā, bieži ir kopā ar pārmērīgu pārtikas uzņemšanu un fenomenālu dzimumtieksmi. Lai gan pētnieki uzskata, ka šī ir iedzimta kaite, ir citi, kas uzskata ka pie tā vainojami autoimūnie traucējumi. Nepastāv konkrēta ārstēšanas metode. Parasti tiek lietots amfetamīns, metilfenitāts, imipramīns un citi medikamenti. Bieži, kā plakussindromi, manāmi garastāvokļa strauja un bieža maiņa.

Nemierīgo kāju sindroms Lai... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
7.

Nemierīgo kāju sindroms. Lai gan šī kaite var skart arī nomodā esošos cilvēkus, tomēr visakūtāk izpaužas tieši miega stāvoklī. Nemierīgu kāju sindromu raksturo nepārvarama vēlme kustināt savu ķermeni, lai apturētu nepatīkamas sajūtas. Tas visbiežāk skar kājas, bet var būt arī rokās un rumpī. Sindroma skartā daļa modulē sajūtas, kas nodrošina pagaidu atbrīvojumu. Lai ārstētos no šīs slimības ārsti parasti iesaka pretkrampju līdzekļus, opioīdus, vai benzodiazepinus. Šī sindroma ārstēšana pašlaik ir diezgan pretrunīgi vērtēta.

Miega Apnoja elposcaronanas... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
8.

Miega Apnoja( elpošanas apstāšanās). Miega Apnojai ir raksturīga elpošanas pauze miega laikā. Katra epizode var ilgt pietiekami ilgi, lai tiktu palaistas garām vairākas ieelpas un izelpas un var atkārtoties ļoti bieži. Klīniski nozīmigi ir tad, kad stundas laikā tiek ieturētas piecas pauzes. Parasti personas, kas cieš no šīs kaites, pēc pamošanās nemaz nenojauš par saviem elpošanas traucējumiem miega laikā. Traucējumu rezultātā tiek traumēts ķermenis, kas bieži vien ir par iemeslu šīs kaites atklāšanā. Persona var nodzīvot gadus, un šo slimību sev nemaz nekonstatēt, bet parasti sūdzas par miegainību, nogurumu un miega traucējumiem. Visbiežāk tiek ārstēta ar elpceļu spiediena ierīci, kuru izmanto pacientam esot miega stāvoklī. Ir cita veida ārstēšanas metodes, piemēram, kirurģiska iejaukšanās, vai medikamentu lietošana.

Narkolepsija Narkolepsija ir... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
9.

Narkolepsija. Narkolepsija ir neiroloģiski miega traucējumi, kas parasti tiek saistīti ar aizmigšanu izlases reizēs. Parasti aizmieg REN miegā un reti sasniedz dziļāku miegu. Tā rezultātā viņi nespēj palikt nomodā ilgu laiku un bieži vien aizmieg neticamās vietās un pozās. Reti spēj izgulēties un tādejādi rada apburto loku. Vēl viens simptoms var būt katepleksija, kad pacients pēkšņi emocionāli sabrūk pēc REM miega. Prasti narkolepsiķi redz halucinācijas . Narkolepsijas cēlonis nav zināms, bet kā iemesls tiek uzskatīts autoimūnie traucējumi, bet var būt arī ģenētiski iemesli. Ārstē ar dažādiem stimulātoriem, miegu nomācošām zālēm.

Sekssomnia jeb sekss miegā... Autors: Aigars D Dīvainākie miega traucējumi.
10.

Sekssomnia jeb sekss miegā. Sekssomnia ir miega traucējumi, kas liek cilvēkiem izrausīt seksuālas darbības, kamēr pats cilvēks ir miegā. Tiek uzskatīts par īpašu mēnessardzības paveidu. Bieži pacienti pēc palīdzības vēršas ilgu laiku pēc slimības konstatēšanas, jo parasti viņiem ir mazs informācijas, vai arī kauns. Sekssomniju, kā miega traucējumus ir konstatējuši pētnieki, kuri veikuši poligrāfijas un video ierakstus ar savu pacientu uzvedību. Kamēr pacienti gulēja, viņiem tika konstatēta dīvaina smadzeņu viļņu darbība atsevišķās epizodēs. Ārstēta šī slimība ar līdzīgiem paņēmieniem, kā tiek ārstēta parastā mēnessardzība. Izvairoties no provicāšanas, tiek nodrošināti pēc iespējas drošāki vides faktori, lai cilvēkam tiktu piesaistīta pēc iespējas lielāka paškontrole un savaldīgums. Sekssomnia ne vienmēr ir apgrūtinoša un ir partneri, kuri nemaz nesūdzas par partneriem sekssomniķiem. Biežuma līmenis šai kaitei ir atkarīgs no paša cilvēka.

4
1006

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [54]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
chance avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Līgo 2012Medaļa Brokeris
  chance 29.05.11 21:24
 
83
2

da beidzot kaut kas interesants. apnikuši visi tie stūlbie komiksi un wtf bildes. ceru, ka šis nokļūs pie labākajiem, jo ir ielikts diezgan liels darbs tulkošanā. stulbi, bet fakts, ka bieži vien šāda tipa raksti ātri vien pazūd no jaunākajiem dēļ pok*niem kuri meklē vien rasktus, kuri visu laiku atkārtojas, kā piem. melnie rāmji, fail, wtf bildes un citi raksti, kas aizņem vien 5minūtes..

Trakais Jēgers avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa Cacans
  Trakais Jēgers 29.05.11 21:22
 
37
0

Un es domāju,kapēc mans draudziņš tāds slābens no rīta :D

avatarxxl avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  avatarxxl 29.05.11 21:36
 
22
0

draudzene teica ka dazreiz zobus riveju ka 3 teikts

PilotsIdiots avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  PilotsIdiots 01.06.11 08:14
 
19
0

Sencis apgalvo, ka miegā runāju ar mīļākajām :D

Vinnijsss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Vinnijsss 01.06.11 10:00
 
16
0

Kleina Levina sindroms iklausās iespaidīgi - miegs, ēdiens, sekss un narkotikas.

qSAI avatars
Medaļa SpoksMedaļa PamatskolnieksMedaļa Sertificēts spoks
  qSAI 11.06.12 10:49
 
16
1

super raksts

mans visdīvainākais miega traucējums ir modinātājs :D

Dumbcat avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Spoks
  Dumbcat 17.07.11 15:52
 
10
0

7. kad biju maziņa un gulēju ar mammu vienā gultā tā sūdzējas ka es viņu spārdu katru nakti :D

4ewa avatars
Medaļa BotsMedaļa Admins iesakaMedaļa Twittera eksperts
  4ewa 29.05.11 21:29
 
9
0

ļoti interesanti. 

AdaLiepina avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Sviestmaize
  AdaLiepina 17.07.11 00:18
 
7
0

Parasti kad es aizmiegu man ir tāda sajūta ka es krītu un tādēļ es pamostos. Parasti kad esmu pamodusies man ir panika jo sajūta pinīgi ir tākā es būtu kritusi. Kādu laiku tā nav bijis jo esmu sākusi gulēt pārāk maz, piemēram aizeju gulēt 4 no rīta un mostos ap 7. Nezinu ko darīt ar to krisšanas sajūtu, varbūt kāds var palīdzēt?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 31.05.11 17:28
 
6
0

2. atbilst man.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.06.12 09:01
 
6
0

Man ar to sekssomniju biju tā, ka savu pirmo org. sasniedzu miegā, un no tā pat pamodos,ka tur lejā viss pulsēja. Un tā tas atkārtojās vairākas reizes. Un dīvainākais ir - kad es sasniedzu to reālajā dzīvē, es sapnī to vairs nekad nepiedzīvoju.

šeit vēl vajadzēja pieminēt miega paralīzi, kaut gan tai cēloņi nav tālu jāmeklē- smadzeņu overload un miega bada gadījumā. Un kad lasīju par tām nemierīgajām kājām, sāu smieties :D Man draudzene stāstīja,ka viens čalis pie viņas palika,un pa miegam kustināja kājas, it kā skrietu kkur un riktīgi ātri..tā kā sunītis. :DDD

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.06.12 08:06
 
6
0

Mani miega traucējumi ir kaimiņu biežā aktivitāte aiz sienas. If you know what i mean.

Da Fuq avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Dienas joksMedaļa Riesta laiks
  Da Fuq 11.01.12 21:49
 
6
0

Kad biju maza, rīvēju zobus, runāju un miegā vicinājos ar kājām un kulakiem. Labi, ka tagad otrai pusītei tas nav vairs jāpārcieš.  

Welder avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flame
  Welder 30.05.11 17:27
 
5
0

Man gulēt sagribējās....    Labs raksts.

eelektro avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  eelektro 21.09.12 15:09
 
5
0

man ir no rīta nepiecelšanās un kavēšanas sindroms 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.01.12 21:32
 
5
0

man ir nemierīgo kāju sindroms bet parasti to daru neilgi pirms aizmiegu :D bet par rakstu +

Sad Pussy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Sad Pussy 29.05.11 22:33
 
6
1

Man trauce runashana miega, iedomajies, cik skali man bralis runa ka es sava istaba nevaru del ta iemigt?!

Astronia avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa RecidīvistsMedaļa Nostradams
  Astronia 29.05.11 21:32
 
5
1

Interesanti ++

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 31.12.12 14:02
 
4
0

atbildot uz AdaLiepina komentāru " Parasti kad es aizmiegu man ir tād... " Iesaku tev aziet aprunāties ar ārstu,jo viņi būs zinošāki nekā spoki.lv lietotāji....

miervalds avatars
Medaļa DeputātsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  miervalds 31.12.12 11:41
 
3
0

Šitos rakstus pilnīgi bail lasīt ,tā vien liekas ,ka man ir vesalas 3 miega kaites

« 1  2  3 »