Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
509

1919. gada 15. aprīlī kādas Anglijas ostas pilsētas iedzīvotāju rīts izvērtās visnotaļ neparasts! Proti, Hastingas pludmalē bija izskalota milzīgā vācu U-118 zemūdene - šis vairāk kā 1600 tonnu smagais peldlīdzeklis bija viena no 329 U-118 vācu zemūdenēm, kuras tika izmantotas Pirmajā Pasaules karā. Bet, kā tā tur nonāca ?

nbsp nbspViss sākās ar to ka... Autors: Mao Meow Diena, kad vācu zemūdene ieņēma Anglijas pludmali!
1.

   Viss sākās ar to, ka šai konkrētajai zemūdenei bija likts medīt angļu kuģus Lamanša šaurumā. Par tās pirmo upuri kļuva angļu tvaikonis „Wellingtons”, kuru tā nogremdēja 1918. gada 16. septembrī. Bet par nākamo šis zemūdenes upuri kļuva britu kravas kuģis „Arca”, kuru tā nogremdēja 2. oktobrī. Taču novembrī karš jau beidzās un līdz ar vācu padošanos, padevās arī šīs zemūdenes apkalpe un kuģis nonāca angļu rokās. 

nbsp nbspAngļinbsppēc tam... Autors: Mao Meow Diena, kad vācu zemūdene ieņēma Anglijas pludmali!
2.

   Angļi pēc tam, kad bija izpētījuši zemūdeni, nolēma to nogādāt Francijā, kur tā tiktu sagriezta metāllūžņos.  Taču šim plānam nebija lemts piepildīties, jo zemūdene  un to pavadošais velkonis iekļuva vētrā. Rezultātā vairākas tauvas, ar kurām tika vilkta zemūdene, pārtrūka un tā atdalījās no velkoņa. 

nbsp nbspLikās jau ka... Autors: Mao Meow Diena, kad vācu zemūdene ieņēma Anglijas pludmali!
3.

   Likās jau, ka zemūdene ir zudusi jūrā, taču tad tā tika izskalota Hastingas pludmalē. Tika veikti vairāki mēģinājumi  ievilkt  82 metrus garo zemūdeni atpakaļ jūrā, bet tie visi cieta nelaimi.  Un tā kā zemūdene atradās vien pārsimt metru attālumā no mājām, tad nebija arī iespējas izmantot sprāgstvielas, lai to sadalītu gabalos.

nbsp nbspUn tānbspkā... Autors: Mao Meow Diena, kad vācu zemūdene ieņēma Anglijas pludmali!
4.


   Un tā kā zemūdene izpelnījās lielu cilvēku ievērību, drīz vien tika atvērtas ekskursijas,  kurās par nelielu samaksu varēja uzkāpt uz zemūdenes klāja. Šīs ekskursijas vadīja divi angļu flotes pārstāvji - Viljams un Mūrs. Šīs ekskursijas turpinājās līdz mirklim, kad atklājās,  ka no kuģa baterijām izdalās indīga gāze, kas noveda pie abu flotes pārstāvju nāvēm.

nbsp nbspRezultātānbsp1919... Autors: Mao Meow Diena, kad vācu zemūdene ieņēma Anglijas pludmali!
5.

   Rezultātā 1919. gada rudenī zemūdene tika sadalīta gabalos un pārdota metāllūžņos. Zemūdens lielgabals tika pārvērsts piemineklī, bet arī to 1921. gadā demontēja, jo pastāvīgais kontakts ar jūru to bija padarījis nedrošu. Rezultātā no zemūdenes bija palikušas tikai foto liecības un atmiņas par pārsteidzošo rītu, kad pilsētnieki pamanīja savas pilsētas krastos milzu zemūdeni. 

0
509

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 19.06.17 08:36
 
13
0

Jā,vāčiem abos karos  vareja iet vissādi uz sauzemes un gaisā, bet no viņu zemūdenēm raustījās visi arī pēc Atlantijas kaujas beigām

SAMSS avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Patīk komentārs
  SAMSS 19.06.17 07:16
 
6
0

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 19.06.17 10:58
 
6
0

Interesanti.    

2relikts avatars
Medaļa BotsMedaļa BotsMedaļa Bots
  2relikts 19.06.17 12:27  
 
6
0
Nevis ieņēma bet aizņēma

spoku dienas joks

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 19.06.17 17:27
 
6
0

atbildot uz Fēlikss Edmunda dēls komentāru " Jā,vāčiem abos karos  vareja iet v... " Uz sauszemes beigu beigās varēja neiet labi, bet tur arī bija ļoti ievērojami ieroči un darbības. Otrā pasaules kara laikā vācu armija bija izpelnījusies labus vārdus par savu ģenerāļu stratēģijām, kas noveda līdz paradigmas maiņai karadarbības stilā un lika pamatus mūsdienu mobilās karadarbības formām.

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Fēlikss Edmunda dēls 19.06.17 19:07
 
6
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Uz sauszemes beigu beigās varēja neiet labi, ... " Protams! Vācieši varbūt zaudēja politiski un militāri, bet ne stila ziņā! Uniformas arvien populāras un runājot par WW2  uzreiz nāk prātā nevis daudz viet par labāko sauktais T-34,bet gan abi Tīģeri, gandrīz vai ikonas 2. pasaules kara sauszemes kaujām. Tāpat kā "wolfpacks"

irony avatars
Medaļa BronzaMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  irony 26.06.17 12:16
 
3
0

Paldies, interesants raksts!   

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 21.06.17 23:32
 
2
0

Interesanti.

Krīze avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  Krīze 24.06.17 16:12  
 
2
0
Mao, tev kā zebiekstei ir bail no tīģera bambalām?