Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
31
285

1914.gada augustā, 750 000 vācu karavīru šķērso neitrālās Beļģijas robežu un sāk nežēlīgi slepkavot beļģu civiliedzīvotājus un dedzināt pilsētas. Šizofrēniskie vācieši pastrādā šos zvērīgos kara noziegumus aiz bailēm no partizāniem - lielākoties tikai pašu izdomātiem!

Beļģijas iedzīvotāju nelaimju cēlonis bija viņu nelielās valsts ģeogrāfiskais stāvoklis. Tā atradās starp Franciju un Vāciju - divām naidīgām valstīm, kurām viegli varēja rasties kārdinājums izmantot neitrālās Beļģijas teritoriju, lai negaidīti uzbruktu savai niknākajai pretiniecei. Tieši to tagad bija iecerējusi Vācija. Saskaņā ar Vācijas armijas ģenerālštāba apstiprināto plānu vācu karaspēka vienībām bija strauji jāšķērso Beļģija un negaidīti jāiebrūk Francijas ziemeļu daļā, tad jāpagriežas uz dienvidiem, jāielenc galvaspilsēta Parīze un visbeidzot - visa Francijas ar armija. Kad franču karaspēks būtu nonācis milzīgajā "maisā", Francija būtu spiesta padoties. Taču šim ambiciozajam plānam, ko jau 20 gadsimta sākumā bija sagatavojis Vācijas armijas ģenerālštāba priekšnieks Alfrēds fon Šlīfens, bet vēlāk koriģējis nākamais armijas virspavēlnieks Helmūts fon Moltke, bija kāds trūkums. Eiropas lielvalstis (kopā ar Vāciju) bija garantējušas Beļgijas neitralitāti.

"Tas ir tikai papīra gabals," nicīgi paziņoja Vācijas kanclers Teobalds fon Betmans-Holvegs par dokumentu, ko bija parakstījusi viņa paša valsts. Kanclers aicināja Belģiju valdību būt "labvēlīgi neitrālai" un ļaut ķeizariskās Vācijas armijai šķērsot valsti. Vācijas priekšlikums bija pilnīgi absurds, jo valsts, kura ielaiž savā teritorijā svešu karaspēku, vairs nav neitrāla. Tāpēc Beļģijas valdība 3. augustā nešaubīgi noraidīja Vācijas aicinājumu. Nākamajā rītā ap astoņiem pirmie no aptuveni 750 000 vācu karavīru šķērsoja Beļģijas robežu pie Žemnišas pilsētas. Vācu karaspēka ieiešanu Beļģijā oficiāli attaisnoja ar to, ka Francijas karaspēks jau esot pārkāpis šīs valsts neitralitāti. Vācu virsniekiem bija līdzi paziņojums ar jau agrāk izteikto prasību: "Ļaujiet mūsu karaspēkam netraucēti šķērsot valsti, un Beļģija tiks saudzēta. Bez jebkādas pretestības gadījumā bez želastības izmantosim spēku." Vācu jātnieku vienībai sekoja bezgalīgas kājnieku kolonnas. Vācu karavīri bija pārliecināti, ka Beļģijas armija neķersies pie ieročiem. Tāpēc iebrucējiem kopumā bija mierīgs prāts. Pirmajā iebrukuma dienā notika tikai daži vardarbīgi incidenti, bet tad vācieši sajuta asiņu garšu.

Drīz pēc ienākscaronanas... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
1.

Drīz pēc ienākšanas Beļģijas teritorijā vācu karaspēks sasniedza Ljēžu, kuru ieskāva 12 vareni betona forti. Tur tika sagrautas vāciešu iedomas par to, ka beļģi jau padevušies. Beļģi fortos ap Ljēžu pretojās 12 dienas un nodarīja Vācijas armijai lielus zaudējumus. Vāciešu sākotnēji labvēlīgā attieksme pret Beļģijas civiliedzīvotājiem krasi izmainijās. Vācu aizmugurē palikušos beļģus apsūdzēja, ka viņi ir "brīvie strēlnieki'-partizāni, kuri palīdz Beļgijas armijai. Kādai ģimenei nebija tā paveicies, tā dzīvoja netālu no vācu armijas hospitāļa, kuram trāpīja šāviņš no beļgu forta. Vācu karavīri nekavējoties nošāva visus šīs ģimenes locekļus. Viņi nemaz neuzklausīja ģimenes galvas paskaidrojumus, ka viņš visu dienu bijis kopā ar vāciešiem un tāpēc nekādi nebūtu varējis nosūtīt ziņu uz fortu. Visā apgabalā austrumos no Ljēžas tagad plosījās vācu karavīri, kam šķita, ka civiliedzīvotāji uzsākuši partizānu cīņu.

Dažus beļģus nogalināja... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
2.

Dažus beļģus nogalināja saistībā ar pavisam absurdām apsūdzībām, citus izvēlējās uz labu laimi un nošāva, lai atriebtos par šķietamiem uzbrukumiem. Karavīrus un virsniekus bija pārņēmusi ar vēsturi saistīta kolektīva paranoja, kuru sekmēja spontānie iedzīvotaju pretošanās gadījumi. Franču-prūšu kara laikā 1870.-1871.gadā franču civiliedzīvotāji iesaistījās partizānu cīņā un veica uzbrukumus vācu karaspēka aizmugurē. Partizānu darbībai nebija lielas nozīmes tomēr tā pamatīgi nobaidīja vāciešus. Franču-prūšu kara laikā pieredzētais ietekmēja vācu militāro doktrīnu. Tādās rokasgrāmatās kā 1902.gadā izdotajā "Sauszemes kara tradīcijas" un 1908. gada "Karalauka dienesta reglaments" tika uzsvērtas karavīru tiesības izmantot nežēlīgus paņēmienus, ja viņi sastopas ar "negodīgām karošanas metodēm". Šajās grāmatās bija plaši skaidrots, kā jāsoda bruņoti "brīvies strēlnieki" par biedinājumu citiem, jo viņus neizsargā starptautiskie kara likumi. Arī ciemiem, kas slēptu partizānus, draudēja kolektīvs sods - piemēram, liels naudas sods vai ķīlnieku ņemšana.

Klīda gluži neticamas baumas... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
3.

Klīda gluži neticamas baumas. Tika stāstīts, ka "zemiskie" beļģi, arī sievietes un bērni, šaujot vāciešiem mugurā, saindējot ūdeni akās un izdurot acis ievainotiem karavīriem. Civiliedzīvotāji naktī slepus izlavoties ārā un nogalinot vācu karavīrus miegā, nogriežot viņiem degunu un ausis vai uzlejot verdošu eļļu. Baiļu pārņemtie vācu karavīri izdarīja briesmīgus noziegumus visniecīgākā iegansta dēļ. Pat ģenerāļi bija pārliecināti, ka vācu karaspēks ieņemtajā teritorijā patiesībā atrodas beļģu partizānu ielenkumā un ka tāpēc nepieciešama barga rīcība. 

Pirmās civiliedzīvotāju... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
4.

Pirmās civiliedzīvotāju slepkavības notika spontāni, un parasti vainīgas bija nelielas karavīru grupas ar pārāk bagātu iztēli. Taču vēlāk Beļģijas iedzīvotāju slepkavošana kļuva masveidīga, tika iznīcināti pat ciemati. Ap 4000 iedzīvotāju bija pazuduši - deportēti uz nometnēm Vācijā, nogalināti vai aizbēguši. Vizē bija pirmā pilsētiņa, kuru vācieši sistemātiski iznīcināja, bet nebūt ne pēdējā. Pārējā pasaule daudz neprotestēja pret vāciešu izdarībām Beļģijā, līdz tās nebija sasniegušas universitātes pilsētu Lēvenu. Tur slaktiņš sākās 25.augustā. Gaisā uzšāvās signālraķete, tai sekoja šāvienu troksnis, kas pārtapa biežās zalvēs un ložmetēju klaboņā. Naktī, visticamāk, šaudījās piedzērušies vācieši, bet karavīri bija pārliecināti, ka viņiem uzbrūk sadumpojušies civiliedzīvotāji. Visu nakti vācu karavīri bailēs šāva uz visām pusēm, un apkārtējās mājās tika nogalināti vairaki iedzīvotāji. Citus izvilka uz ielām un aukstasinīgi nošāva, bet pēc tam viņu mājām pielaida uguni. Šīs zvērības ilga piecas dienas, un tajos piedalījās tūkstošiem karavīru. 30.augustā, kad vardarbība Lēvenā pamazām sāka norimt, pilsētā bija nogalināti 248 iedzīvotāji un nodedzinātas aptuveni 2130 ēkas. Viena no tām bija Lēvenas universitātes bibliotēka, kurā reiz glabājās ap 300 000 iespieddarbu, tostarp daudzi viduslaiku un renesanses laika manuskripti.

quotJūs nogalinājāt vairāk... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
5.

"Jūs nogalinājāt vairāk civiliedzīvotāju nekā karavīru. Tas nav nekāds karš," kādam karavīram uzkliedza Beļgijas vāciete. "Tas tā varētu būt," atbildēja karavīrs. "Bet, ja mēs būtu pavisam precīzi izpildījuši pavēles, neviens te vairs nebūtu starp dzīvajiem un no pilsētas nebūtu palicis pāri itin nekas". Septembra sākumā vācieši Beļģijā pamazām pārtrauca slepkavošanu. Fronte bija pavirzījusies uz rietumiem un dienvidiem, un vācu ģenerāļi arī redzēja, ka viņu nežēlība izraisa sašutumu ārzemēs. Kamēr beļģi apglabāja savus aptuveni 6000 nogalinātos tautiešus, jau sākās cīņa par šo notikumu interpretāciju.

Beļģijā vēl kupēja krāsmatas... Autors: Blistered Outlaw Beļģijas izvarošana
6.

Beļģijā vēl kupēja krāsmatas, bet Eiropas laikraksti jau publicēja stāstus par zvērībām, ko tur pastrādājuši vācieši. Patiesu vēstījumu par kara noziegumiem avīžnieki paildināja ar šausminošiem izdomājumiem. Žurnālisti rakstīja, ka vācu karavīri mirušiem bērniem esot nogriezuši rokas, bet sievietēm - krūtis. 1914.gada 7.septembrī Vilhelms II telegrammā ASV prezidentam Vudro Vilsonam sniedza atbildi uz apsūdzībām. Ķeizars visu atbildību par Beļģijā notikušo uzvēla pašiem beļģiem: civiliedzīvotāji esot iesaistījušies karadarbībā pretēji starptautiskiem karadarbības noteikumiem. 1915.gadā vācu armija publicēja tā dēvēto "Balto grāmatu", kurai vajadzēja pierādīt beļģu vainu. Tajā Lēvenas universitātes bibliotēkas nodedzināšanu dēvēja par nožēlas vērtu, bet nepieciešamu rīcību. Tas esot noticis tādēļ, ka vācu karaspēks apšaudīts no pilsētas ēkām. Vācu armija bija atteikusies no agrākā apgalvojuma, ka Lēvenā darbojušies neskaitāmi "brīvie strēlnieki". Stāsti par to, ka beļģu vīri šāvuši no savām mājām, kurās atradās viņu sievas un bērni, izklausījās pārāk neticami. Tā vietā nu bija teikts, ka Beļģijas armijas karavīri slepus ieradušies Lēvenā civilā apģērbā. Vini ielauzušies dzīvojamajās mājās un atklājuši uguni no augšējo stāvu logiem. Vācijas starptautiskā propaganda ofensīva bija diezgan veiksmīga. Asiņainie avīžnieku stāsti izklausījās pārāk neticami, turklāt maz bija tādu, kas spēja noticēt, ka civilizētie vācieši būtu karojuši pret civiliedzīvotājiem. 

"Neaizmirsti Beļģiju!" bija rakstīts uz Pirmā pasaules kara laikā iespiestiem britu un amerikāņu plakātiem. Tomēr Beļģijas šausmas aizmirsās, līdzko iestājās miers. Vēlāk vēstures grāmatās vācu zvērības vai nu vispār nepieminēja, vai tās izskaidroja kā reakciju uz beļģu partizānu uzbrukumiem. Tomēr, jaunākie pētījumi, kas publicēti kopš 2000.gada, apstirpina, ka Vācijas armijas karavīri 1914.gada augustā Beļģijā pastrādāja kara noziegumus pret civiliedzīvotājiem.

31
285

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [20]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa Melnais caurumsMedaļa Jaunavas vainags
  kartupelis ar mugurkaulu 19.03.18 12:11  
 
40
0
Līdzīgi kā tavi krievu mīluļi Čečenijā!!!

jaundebīls avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  jaundebīls 19.03.18 12:20  
 
39
5
Kurš imbecils vēl ņem nopietni šī autora rakstus?
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 19.03.18 13:10
 
34
3

Kad autors būs uzrakstījis vismaz 20 rakstus par padumjo zvērībām pēdējo 100 gadu laikā, tad varbūt pārmaiņas pēc izlasīšu kādu viņa rakstu par rietumiem.

spoku dienas doma

Drakonvīrs avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa RainisMedaļa Nostradams
  Drakonvīrs 19.03.18 17:25  
 
30
3

Šizofrēnisks ir autors, nevis vācieši! Mīnuss   

 

Ulrihs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Ulrihs 19.03.18 13:36
 
27
0

Neattaisnoju kara noziegumus, bet ja skatās uz cipariem, tad ~4000 no 9 milj beļģu ir 0,5% no iedzīvotājiem. Piedevām daļa no tiem noteikti arī bija partizāni, pret kuriem jebkurš iekarotājs vēršas ar jebkuriem līdzekļiem. Tā ka priekš "Beļģijas izvarošanas" tā kā par maz būtu. Un labi vien ir, ka tā. Karš pats par sevi ir nežēlīgs un noziegums, tur nav ko meklēt taisnību...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.03.18 01:30  
 
22
0
Šitas autors jau zināms. Vāciešus par sazin ko pataisa.
ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 19.05.18 23:59
 
7
0

"Šizofrēniskie vācieši". Stulbais žīdiņš germanofobs!

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 20.05.18 00:05
 
5
0

Un kā tad ar Berlīnes izvarošanu?

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 20.05.18 00:02
 
5
0

atbildot uz Tukšā Ķivere komentāru " Tici man vācieši ir ļoti pretīga tauta. 2 pas... "

Tu esi pretīgs.

Turklāt neaizmirsti, ka Latvieši arī ir vācu tauta.   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 22.03.18 23:00  
 
4
0
atbildot uz Tukšā Ķivere komentāru " Tici man vācieši ir ļoti pretīga tauta. 2 pas... "

Es nesaku, ka viņi ir labi. Mana komentāra doma bija, ka autors tikai raksta Vācijas šausmīgos kara darbus izliekoties, ka tāda krievija nav pastāvējusi.
Anonīms
E30 27.03.18 23:42  
 
3
0
atbildot uz Juris1604 komentāru " Interesanti      ... "

Bizness. Karš ir lielākais bizness ever. Ieroči, munīcija utt.
Anonīms
Antons 20.03.18 12:44
 
3
0

Dārgie draugi! Es aicinātu atrast kādus materiālus par karu, kurš būtu humāns. Nu vai vismaz "bruņniecisks". Diez vai 9izdosies. Ja man būtu nauda, es pat prēmiju piesolītu. Bet tā tikai simbolisks pončiks.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 28.03.18 12:41
 
2
0

atbildot uz E30 komentāru "Bizness. Karš ir lielākais bizness ever. Ieroči... "

Vai mums vajadzīgs tāds biznes? Bet sabiedrība ir tā iekārtota, lai nebūtu pārapdzīvota, tapēc vājākie ir jaiznīcina, lai izdzīvoti stiprākie, evolūcijas teorija (Darvins). Kaut kas ir aizgājis greizi, bet dabā vienmēr tiek iznīcināti vājākie eksemplāri, lai varētu izdzīvot stiprākie. Mūsu attīstības līmenis ir attīstījies tik tālu, lai pasargātu vājākos, te rodas pretruna evolūcijas ķēdē. Labprāt iepazītos ar zinātnieku (speciālistu) skaidrojumu šajā jautājumā.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 23.03.18 14:43  
 
2
0
atbildot uz Antons komentāru " Dārgie draugi! Es aicinātu atrast kādus... "

Ko latvueši bija kādam nodarijuši?
mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 19.03.18 12:10
 
2
2

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 20.03.18 13:52
 
2
3

Interesanti        Žēl ka cilvēce ir tik nežēlīga. Jautājums, kam tas ir vajadzīgs, un ko iegūst, vai tad nevar dzīvot ar savstarpējo sapratni un visiem būs labi.

P.S. Komentārs vairāk attiecās uz tēmu, nevis par rakstu.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 19.05.18 22:59
 
0
1

valsts, kura ielaiž savā teritorijā svešu karaspēku, vairs nav neitrāla

Šo vajadzētu atcerēties visiem tiem, kas vaimanāja par PSRS agresiju pret Somiju 1941. gada jūnija beigās

Blistered Outlaw avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Blistered Outlaw 20.03.18 21:27  
 
2
4
atbildot uz Juris1604 komentāru " Interesanti      ... "

Paldies Juri, ka novērtē manu pūles šo rakstu veidošanā 👍 dēļ tādiem komentētājiem kā tu ir vērts censties 🙂

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 22.03.18 22:40
 
1
6

atbildot uz Faktu kaste komentāru " Šitas autors jau zināms. Vāciešus par s... "

Tici man vācieši ir ļoti pretīga tauta. 2 pasaules kari, abos noziegumi pret cilvēci. Otrāja patiesība bija vel trakāk, iznicināt cilvēkus masveidā bija pārtapis par biznesu.

Vācijā nodzīvoju pus gadu, nekas īpaši nav mainijies. Joprojam viņi uzskata sevi par pefektiem, bet citas tautas par mēsliem, kas eksistēt nav pelnijušas.

No krieviem viņi atšķiras ļoti maz, ja nu vienīgi ar izglītību un tehnoloģisko attistību.

Blistered Outlaw avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Blistered Outlaw 19.03.18 12:14
 
0
7

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Līdzīgi kā tavi krievu mīluļi Čečenijā!... "

par to citā rakstā