Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
10
1898

Medmāsa, kura ilgus gadus nostrādāja hospisā (slimnīcā mirstošiem slimniekiem) pavadot ar viņiem kopā viņu pēdējās dienas un stundas, no saviem novērojumiem izveidoja savdabīgu reitingu par to, ko visvairāk nožēlo cilvēki pie savas dzīves pēdējās robežas.

nbsp1 quotEs nožēloju ka man... Autors: Raziels 5 lietas, kuras nožēlo mirstošie
1.

 

1. "Es nožēloju, ka man nebija drosmes dzīvot tādu dzīvi, kura man likās aizraujoša, nevis tādu, kura citiem likās pareiza."

Tieši to visbiežāk nožēlo cilvēki. Kad cilvēki apzinās, ka dzīve gandrīz ir beigusies, viņi var atskatīties atpakaļ un viegli ieraudzīt, kādi sapņi netika piepildīti.  Vairums cilvēku nav mēģinājuši realizēt pat pusi no saviem sapņiem un viņiem jāmirst, apzinoties, ka tas ir tā bijis tikai to izvēļu dēļ, kuras viņi ir vai nav  izdarījuši. Ir ļoti svarīgi mēģināt realizēt kaut vai nedaudzus savus sapņus dzīves ceļā. Kad būs zaudēta veselība, būs jau par vēlu kaut ko uzsākt. Veselība sniedz brīvību, kuru var novērtēt, tikai to zaudējot.

nbsp2 quotMan žēl ka es tik... Autors: Raziels 5 lietas, kuras nožēlo mirstošie
2.

 

2. "Man žēl, ka es tik daudz strādāju. "

Šī sajūta ir raksturīga lielākajai daļai vīriešu kārtas pacientu. Viņi skuma pēc savas jaunības un nerealizētajām attiecībām. Arī dažas sievietes to nožēloja.  Daudzi no viņiem bija darījuši vienmuļu darbu, lai sevi nodrošinātu.  Vienkāršojot savu dzīvesveidu, būtu nepieciešami daudz mazāki ieņēmumi, nekā liekas, ka ir vajadzīgs. Radot savā dzīvē vairāk brīvas telpas, cilvēki kļūst daudz laimīgāki un atvērtāki jaunām iespējām. 

nbsp3 quotMan žēl ka man... Autors: Raziels 5 lietas, kuras nožēlo mirstošie
3.

 

3. "Man žēl, ka man nebija drosmes izpaust savas jūtas. "

Daudzi cilvēki apspiež savas jūtas, lai saglabātu labas attiecības ar citiem cilvēkiem. Rezultātā viņi piekrīt remdenai eksistēšanai un nekad nekļūst tādi, kādus gribētu sevi redzēt.  Daudzas slimības bija radušās iekšējas nocietināšanās un sarūgtinājuma dēļ. .

Mēs nevaram vadīt citu cilvēku rīcību. Kaut arī reizēm tuvinieki var reaģēt negatīvi uz izmaiņām, ko jūs ienesat savstarpējās attiecībās, beigu beigās attiecības veidosies daudz veselīgākā veidā. Labāk tā vai citādi neveselīgas attiecības izbeigt. 

nbsp4 quotMan žēl ka es... Autors: Raziels 5 lietas, kuras nožēlo mirstošie
4.

 

4. "Man žēl, ka es neuzturēju attiecības ar saviem draugiem."

Bieži cilvēki neapzinās. cik derīgi ir uzturēt attiecības ar vecajiem draugiem, kamēr līdz nāvei paliek tikai dažas nedēļas, un  vairs nav iespējas viņus sameklēt. Daudzi cilvēki bija tiktāl apkrauti ar darīšanām, ka atļāva draudzībai paiet garām. Bija ļoti daudz nožēlas par to, ka draudzībai netika veltīts tik daudz laika, cik tā bija pelnījusi.  Visi skumst pēc saviem draugiem, kad mirst. 

Cilvēkiem, kuri dzīvo ļoti intensīvi, ir raksturīgi samazināt draudzīgu attiecību nozīmi. Bet, kad dzīve tuvojas galam, tās materiālā puse zaudē savu nozīmi.Cilvēki grib, lai viņu finansiālās lietas risinātos pēc iespējas labāk. Bet ne jau nauda un sabiedriskais statuss beigās saglabā savu nozīmi.  Viņi grib izdarīt kaut ko labu tiem, kurus mīl. Bet parasti viņi ir pārāk slimi un noguruši, lai tiktu galā ar šo uzdevumu.

nbsp5 quotMan žēl ka es... Autors: Raziels 5 lietas, kuras nožēlo mirstošie
5.

 

5. "Man žēl, ka es neatļāvos būt laimīgs."  

To nožēloja praktiski visi. Daudzi nesaprot, ka būt laimīgam- tā ir viņu izvēle. Viņi atradās ieradumu un priekšstatu važās un  pierastā dzīvesveida un komforta gūstā. No bailēm pārmaiņu priekšā viņi izlikās gan savā, gan citu priekšā, ka ir apmierināti ar savu dzīvi. 

10
1898

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [60]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TomsElle avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Maģistrants
  TomsElle 18.11.12 02:36
 
77
1

Piedrāst, šovakar sākšu a zīmēt hentai siāmas dvīņu taustekļu spalvaino porno.

Sapņi piepildās .

PallMall avatars
Medaļa RainisMedaļa Admins iesaka
  PallMall 17.11.12 22:02
 
65
1

nu tā ir ....

Nimats avatars
Medaļa TeamworkMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  Nimats 17.11.12 23:34
 
41
0

Ļoti labs raksts, no manis ūber liels plusiņš ;)

SoullesS avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa NāvīteMedaļa Holly Shit
  SoullesS 18.11.12 11:49
 
26
1

HAAAHAHAHAAA!!! 

1. Es savu dzīvi dzīvoju sev patīkami un aizraujoši katru dienu katru brīdi lai laiks netiktu vai tiktu minimāli izniekots. dažreiz vienkārši brīvajā laikā vajag iziet ārā un vienkārši doties. piedzīvojumi sagaida visur. man ir maz mērķu, toties vienkārši un pamatīgi kuri visi ir piepildijušies. vajag tik ieskatīties sevī vai patiesi to vēlies un Dievs arī var būt palīgs. turklāt jādzīvo saskaņā ar sevi bet ievērojot sabiedrības normas. un veselība man ir ļoti svarīga tā teikt uzturēšana sevi formā ir gandrīz vai paranoiska. 

2. es strādāju samērīgi izbaudot savu darbu un labāk paņemu kādu laiciņu brīvu tai vietā lai nopelnītu šo to. protams ja tas nav iztikas jautājums. un ja cilvēki dzīvotu trauksmaini neuztraucoties par katru grasi tad naudas būs tik cik pietiek. 

3. jājūtas brīvi un pašpārliecināti un ja savējie sāk aizrādīt par rīcību vai izskatu kas viņiem šķiet traucē, tad jāsaka tā - ja man tā patīk un sabiedrībai netraucē, tad jāpierod arī jums. 

4. nu draugu man nav, tikai bijuši klasesbiedri ar kuriem es nejūtos saistīts. bet no otras puses man ir mani radinieki, tuvie cilvēki un otrā pusīte. no kuriem es nevienu neaizmirstu un kontaktējos. (it īpaši ar vecvecākiem jo nevar zināt vai tā nebija pēdējā reize.)

5. es pēdējā laikā kļūstu arvien laimīgāks par sevi un savu dzīvi, jo dzīvoju nemitīgās pārmaiņās un iespēju plašumos. ir brīži (pavisam parasti) kad tu padomā par sevi visu un smaidi ka ir labi. tā ir tā mana dzīves laime un dzinulis kas ir manas eksistēšanas pamatā.

noslēgumā - pašam jātiek ar sevi galā, jādzīvo saskaņā un jāzin kas vajadzīgs. vajag censties un darīt. 

lai jums jauka diena.  

     .                                                               

.                                                                    

Zaibinders avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  Zaibinders 17.11.12 22:58
 
21
0

Grūti to visu reizē piepildīt, kāds kādu lietu vienmēr izdara, izbauda vairāk kā cits.

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa nolaifersMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Rainis
  Sasha Aleksandrs 19.11.12 00:20
 
20
0

Katram savs dzīves gājums, bet katram viss ir laicīgi jāpārdomā  lai beigās nekas nav jānožēlo.

miervalds avatars
Medaļa DeputātsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  miervalds 17.11.12 23:51
 
18
1

Protams ,gribētos jau izbaudīt to dzīvi ,bet modernā cilivizācija dara savu 

MadCat avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Zebra
  MadCat 18.11.12 00:16
 
17
0

Tiešām aizdomājos..

MarsSnickers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Students
  MarsSnickers 18.11.12 15:05
 
15
0

jā par 1. es piekrītu, jo daudziem bail, ko teiks apkārtējie, ko par viņiem domās pārējie... piekāst viņus, un dzīvot tā kā pašam tīk, jo dzīvo ir tikai vienreiz

Tanheizers avatars
Medaļa StudentsMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  Tanheizers 18.11.12 18:21
 
14
0

Labs raksts, pluss no manis. Bieži cilvēku galvenā problēma ir bailes no kļūdainas izvēles, kas varētu strauji pazemināt viņu dzīves līmeni un ienākumus. Šinī sakarā varu ieteikt izlasīt kādu labu izdzīvošanas rokasgrāmatu, piemēram ''SAS izdzīvošanas māksla", man tā ļoti palīdzēja mainīt domāšanu. Kad saproti cik MAZ patiesībā cilvēkam patiešām vajag lai dzīvotu, pazūd daudzas bailes un fobijas, tāpat kā prasme peldēt mazina bailes no ūdens.

ArmiitS1991 avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  ArmiitS1991 17.11.12 23:48
 
13
0

patiešām tā tas ir, pat lika aizdomāties. liels + no manīm ;)

komunists avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Admins iesaka
  komunists 18.11.12 00:07
 
11
0

Tiešām labs raksts, paldies Tev.

Orgazmo bija ielicis komiksu par līdzīgu tēmu - http://www.spoki.lv/komiksi/11-veidi-ka-klut-parastam/603887

xFail avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa JubilārsMedaļa Sviestmaize
  xFail 23.08.14 23:11
 
9
0

Pēc kara visi gudri.

DogPeople avatars
Medaļa Laimīgu Jauno gaduMedaļa KallaMedaļa Kapteinis Huks
  DogPeople 23.11.13 03:10
 
8
0

Man prieks,ka es savos tikai 20 gados,esmu piepildījusi vismaz vienu sapni,kas cilvēkiem no malas gan šķiet idiotisks.Atliek cerēt,ka man ir vēl gana daudz laika piepildīt atlikušos sapņus.

Eject91 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  Eject91 18.11.12 14:26
 
8
0

Un beigās kāda nozīme? Situācija būs tā pati, tikai atmiņas citas. No nāves, ar zināšanu, ka tev bija labāka dzīve, neizbēgsi.

Sanna avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa PingvīnsMedaļa Sertificēts spoks
  Sanna 08.10.15 09:48
 
6
0

Gribētos atstāt visu un doties ceļojumā apkārt pasaulei, no otras puses bail, ka attapšos pusmūža krīzē bez ģimenes tā arī neko nesasniedzot. Vienmēr būs ko nožēlot.

gogo69 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Maģistrants
  gogo69 23.11.12 21:49
 
6
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru "Katram savs dzīves gājums, bet katram viss ir l... " Nožēlot vispār ir nožēlojami, piekrītu, ka vienmēr ir izvēle ko darīt, lai vēlāk nebūtu jānožēl.

Lilitinja avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Dienas domaMedaļa Stringi
  Lilitinja 27.09.16 08:38  
 
6
0
Labāk izdarīt un nožēlot nekā neizdarīt un nožēlot.

spoku dienas doma

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 16.06.17 21:55
 
5
0

Man žēl, ka es pakļāvos sabiedrības spiedienam un neizdarīju to, ko jutu, bet novilku laiku, rezultātā, tas periods bija pazaudēts. Pagaidām esmu dzīvs.

Ja esi kaut ko izlēmis, rīkojies ātri, dzīve nav nemaz tik gara, izmanto to, lai vēlāk nav jānožēlo pazaudēto laiku. Veiksmi un apdomu visiem.  

Tontolis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Žurnālists
  Tontolis 18.11.12 11:41
 
5
0

atbildot uz komunists komentāru " Tiešām labs raksts, paldies Tev. ... " Cik tev ORGAZMO par reklāmu samaksāja?

« 1  2  3 »