Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
64
1446

Kad tiek dots uzdevums iznīcināt pašiem sevi, cilvēku rasei izdomas netrūkst. Gadsimtiem ritot mēs esam izdomājuši dažādas nāvējošas ieročus: Grieķu uguni, garo loku, kaulu zāģi, sinepju gāzi, un protams – atombumbu. Lai izgatavotu šīs nāvējošās ierīces, tika izgatavoti daudzi prototipi un laimīgā kārtā ne visi tika talāk par zīmēšanas dēli.

Mēs nevaram zināt, ko šobrīd zinātnieki Pentagona vai Putina pagrabā izgatavo, bet plānus, kas izgāzušies 40,50 un 60tajos gados gan mēs varam apskatīt.

Tad nu stāsts par 12 projektiem, kas nekad nesasniedza savu mērķi.

Ja gribi otro daļu, jāsavāc ir pietiekami daudz plusiņi. :) Tā kā spied pluss!!!!

nbspUzspirdzināt mēnesi... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
1.

 

Uzspirdzināt mēnesi.

Krievijai uzvarot kosmosa sacīkstēs, vēlajos 50tajos gados ASV gaisa spēki izdomāja, ka Amerikai vajag uzsist morāli. Viņu risinājums: detonēt atombumbu uz mēness tieši tajā laikā, kad ASV varētu redzēt lielo sēni uz mēness. Lai gan ASV apzinājās, ka tas piesārņotu mēness virsu uz visiem laikiem, gaisa spēki turpināja strādāt pie savas idejas. Vēlāk gan ASV galvas izdomāja, ka labāk tomēr būs aizsūtīt tur kādu cilvēku.

Aisbergs  Lidmascaronīnu... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
2.

Aisbergs - Lidmašīnu pārvadātājs

Saskāries ar lidmašīnu kuģu pārvadātāju trūkumu, lai cīnītos ar Vāciešu U-Boats (Tie bija kuģi, ar kuriem arī varēja ienirt zem ūdens, līdzīgi zemūdenēm.) Atlantijas okeānā, Vinstons Čērčils izdomāja risināt šo problēmu ar vienu no visdīvainākajiem 2. Pasaules kara izdomājumiem. Pauls Habbuks izveidoja tik pat muļķīgu ideju, cik ir viņa vārds. Viņa ideja bija izveidot milzīgu, cilvēka veidotu aisbergu, uzlikt uz tā pāris duču iznīcinātāju un braukāt pa Atlantijas okeānu, lai karotu ar Vāciešu U-Boats. Bet ideja diezgan ātri nogrima, visacīmredzamāko iemeslu dēļ: LEDUS KŪST!!

nbspKamikadzesVisi ir... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
3.

 

Kamikadzes!

Visi ir dzirdējuši stāstu par Japāņu kamikadzēm, kas uzbruka pērlharborai, ja nē, tad noskaties filmu. ;) Bet ne par to ir stāsts.

Aukstā kara beigās, ASV nebija nevienas lidmašīnas, kas varētu panest tik daudz degvielas, lai aizlaistu līdz PSRS, uzmestu viņiem atombumbu un tad droši atgrieztos mājās. Tā kā cilvēcība, nebija šķērslis, ASV gaisa spēki izdomāja ņemt piemēru, no nesenajiem ienaidniekiem – Japāņiem. Sagatavot savus pilotus vienvirziena braucienam! Laimīgā kārtā, 50to gadu sākumā parādījās reaktīvo dzinēju bombardētāji, kas atrisināja dilemmu.

Atomiskā rokas granātaNeskan... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
4.

Atomiskā rokas granāta.

Neskan nemaz tik slikti ne? Šī mazā rokas granāta, strādātu atbrīvojot super – uzlādētus elementus, ko sauc par izomēriem. Kulaka lieluma granāta, kas satur vienu izomēru, līdzinātos 20 tonnām TNT. Tā arī svērtu apmēram 25 Kg. Problēma bija tāda, ka neviens kareivis nevarēja granātu aizmest pietiekami tālu, lai pats neietu bojā sprādzienā. Tādēļ arī projektu apturēja.

5 Miljardu vērts... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
5.

5 Miljardu vērts Dorito. 

1983 gadā, ASV jūras spēki gribēja, iznīcinātāju, kas varētu lidot zem radara, kā arī ko varētu vadīt no savu kuģu kabīnēm. Viss ko viņi beigās dabuja, bija 5 miljardu dolāru lidmašīna, kas nekad nelidoja. Tomēr šis trīsstūrainais lidaparāts ieguva krutu iesauku „Lidojošais dorito” man šķiet, ka labāk vajadzēja dot „Nelidojošais dorito” :D , bet tas jau ir pentagona pārziņa. Pēc daudziem dizaina pārveidojumiem, budžeta pārtērēšanas, kā arī Jūras spēku nespēja vadīt šo projektu, Pentagons 1991 gadā pielika punktu šim projektam.

nbspSikspārņbumba Izmisīgi... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
6.

 

Sikspārņbumba

Izmisīgi vēloties uzbrukt Japānai otrajā pasaules karā, ASV armija nāca klajā ar tiešām betmena cienīgu ideju: pievienot pie sikspārņiem nelielas laika bumbas, tad vairākus miljonus palaist vaļā virs Japānas. Sikspārņu slēptos ēkās un mājās līdz bumbas uzsprāgtu, tādejādi izraisot lielus ugunsgrēkus. Lai gan šis projekts tika apstiprināts, Armija to tomēr pameta, kad daļa apbruņotu sikspārņu, netīšām izlauzās brīvībā un nodedzināja New Mexico gaisa bāzi. Skatoties no gaišās puses, ideja strādāja!!!!

Ja gribi otro daļu jāsavāc... Autors: vistiņš 12 Vēsturiski ieroči, kuri neizdevās... 1. DAĻA
7.

Ja gribi otro daļu, jāsavāc ir pietiekami daudz plusiņi. :) Tā kā spied pluss!!!!

64
1446

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [40]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Zvēru pavēlnieks avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sensācija
  Zvēru pavēlnieks 21.05.12 17:41
 
115
23

Par pēdējo teikumu tu tieši dabūsi mazāk plussu ,jo SPOČI DIRSLĪŽI nevienam nepatīk.

A la Machete avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  A la Machete 21.05.12 18:46
 
69
7

Pāris precizējumi: 1)aisberga/kuģa ideja pieder Džefrijam Paikam, kas ir arī Pikrīta(materiāls no kā izgatavoj pirmo prototipu) izgudrotājs.

2)vārds "U-boat" ir anglicizēts no vācu valodas vārda "U-boot", kas savukārt ir saīsinājums no vārda "Unterseeboot"- tulkojumā "zemūdens laiva" vai kā mēs latvieši sakām "Zemūdene"

3)Kamikdzes neuzbruka Pērlhārborai, ņem vērā ka ne visi japāņu lidotāji bija kamikadzes.

4)Ar trim precizējumiem pietiks. Varbūt tā vietā, lai skatītos filmas, izlasi kādu vēstures grāmatu ;)

holts avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas doma
  holts 21.05.12 19:23
 
48
1

A-12 Avenger II 

izmaksāja 57miljardus nevis 5. 

atomiskā granāta? pareizais termins būtu kodolgranāta, tie ir izotopi nevis izomēri, ar 251 Kalifornija izotpu kritiskā masa būtu seši kilogrami nevis 25 un nebija runa īsti par rokasgranātu , drīzāk to varētu raksturot kā projektu kodolartilērijai, artilērijas granāta. 

PSRS bombardēšana ar kodolieročiem nebija plānā līdz piecdesmitajiem, līdz tam laikam īsti nebija kodolieroču (pirmie kodolieroči 1945. gads) savukārt reaktīvie dzineji bija jau Meseršmitiem otrā pasaules kara laikā meaning abi parādījās vienā laika posmā. ne sevišķi daudz iespēju ASV plānot PSRS bombardēšanu it īpaši zinot ka PSRS tai laikā bija ASV sabiedrotie.

Ulrihs avatars
Medaļa ZebraMedaļa SviestmaizeMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 21.05.12 18:11
 
17
0

U-boats arī ir tās pašas zemūdenes, nevis kaut kas līdzīgs. Un Pērlharborai neuzbruka Kamikadzes, šie spēki tika radīti 2.Pasaules kara beigās, kad japāņi sāka ciest vienu sakāvi pēc otras.

Mad Angel avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  Mad Angel 21.05.12 17:55
 
17
0

Tīri interesanti!

Ulrihs avatars
Medaļa ZebraMedaļa SviestmaizeMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 21.05.12 18:28
 
11
0

atbildot uz vistiņš komentāru "U-boats, nebija parastas zemūdenes un Kamikadze... " Pirmās kamikadze vienības tika radītas 1944.gadā kā izmisuma atbilde tam, ka ASV sāka gūt virsroku Klusajā okeānā un U-boat ir vienkārši vāciešu apzīmējums zemūdenēm. Tāpat kā patreiz U-ban (vāciešiem) un Subway (angliski runājošās valstīs) ir apzīmējums tam pašam, ko mēs saucam par metro. Pirms sūti kādu "pamācīties vēsturi" kaut vai to pašu nelaimīgo vikipēdiju būtu apskatījis. Nav jau 100% vēsturiskas precizitātes tur, bet vismaz "in general" daudzam lietām vismaz daļēji atbilst (kā tiem pašiem kamikadze).

Ričuks avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pamatskolnieks
  Ričuks 21.05.12 22:35
 
10
0

''super – uzlādētus elementus, ko sauc par izomēriem''

...cik Tev bija kjiimijaa ? 

Ulrihs avatars
Medaļa ZebraMedaļa SviestmaizeMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 21.05.12 19:04
 
9
0

atbildot uz vistiņš komentāru "1) Vēsturi vispār ir neprecīza, vienā avotā tā ... "

 

Un atkal... Tā vietā, lai strīdētos, būtu kaut vai netā pameklējis info. Kamikadze tulkojumā nozīmē "Dievišķais vējš" un tā Japānā tika saukts taifūns, kas iznīcināja mongoļu armādu 13gs., kura gatavojās iekarot Japānu. Šajā vārdā tika nolemts arī saukt japāņu lidotājus-pašnāvniekus ar domu, ka šie vīri aizslaucīs ASV iebrukuma spēkus un floti tā pat kā to izdarīja taifūns 13 gs. Viņi sastādīja visai nelielu daļu no japāņu lidotājiem un tā kā tika radīti 1944.gadā, tad nekādi nevarēja piedalīties uzbrukumā Pērlharborai, kurš notika 3 gadus iepriekš. Kad notika uzbrukums Pērlharborai, tad tādos kamikadze nemaz nebija vajadzības, jo Japāna dominēja Klusajā okeānā. Ne jau no labas dzīves šie spēki tika radīti, bet tikai tad, kad sāka plāni klāties karalaukā. Tā pat, kā nacistiem vajadzēja kara beigās kaujās laist Folksturm, kas sastāvēja no pusaudžiem un veciem rezervistiem.

niknaiszemnieks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  niknaiszemnieks 21.05.12 19:39
 
9
2

3.

Aukstaa kara beigaas nebija, bet 50to gadu saakumaa bija?

info, aukstais kars ilga no 1945 liidz 1991 gadam :)

Aramiss65 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārs
  Aramiss65 21.05.12 23:27
 
6
0

Labojums par atombumbu uz Mēness:

Tiešām tāds plāns bija, taču tas netika atcelts, bet izgāzās kā veca sēta... T.B. Atombumba uz Mēness virsmu tika nogādāta, taču to nekādi nevarēja uzspridzināt. Vēlāk viena no pirmajām Mēness ekspedīcijām (Apollo 11, vai Apollo 12 - netiek precizēts) atveda šo bumbu atpakaļ un tā bez problēmām tika uzspridzināta....

QuMe avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  QuMe 21.05.12 20:44
 
6
1

3. sagatavoja pilotus vienreizējam braucienam ? vispār jau nevis braucienam bet lidojumam, un viņus nekur negatavoja tikai pateica kur jāietriecas ar lidmašīnu, bet pirms tam viņi varēja dzīvot kā nieres taukos, viņiem deva visu,sievietes, ēdienu visu ko gribēja neatceros gan cik ilgi pus gadu vai pusotru gadu, bet jebkurā gadijumā viņiem bija viss nepieciešamais bet vienīgais ka pēctam viņiem bija jāmirst 

gogo69 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Maģistrants
  gogo69 21.05.12 23:29
 
7
2

atbildot uz A la Machete komentāru "Pāris precizējumi:  1)aisberga/kuģa ideja... " Pilnīgi piekrītu, jēli vārīta ola, nevis raksts ar saturīgu informāciju.

dainixs avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SpoksMedaļa Students
  dainixs 21.05.12 21:00
 
4
0

Kur 12? bija tikai 7! :(

beet, interesanti ;)

taisi otro daļu! :))

A la Machete avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  A la Machete 21.05.12 19:13
 
4
0

atbildot uz vistiņš komentāru "1) Vēsturi vispār ir neprecīza, vienā avotā tā ... " Es jau arī neteicu ka ir, bet jau jau tu uzprasies tad lūdzu: Kamikdze( 神風 )- tiešā tulkojumā "dievišķais vējš", japāņu oficiālajā literatūrā kustība saukta par Tokubetsu Kōgekitai ( 特別攻撃隊 ), Tokkō Tai ( 特攻隊 ), vai Tokkō ( 特攻 ). Tātad pilnīgi visi Kamikadzes bija norīkoti pašnāvnieciskām misijām- ar lidmašīnu ietriekties ASV karaflotes kuģī, nodarot pēc iespējas lielākus bojājumus.

Kādas grāmatas tu īsti lasi ka šādās lietās jaucies?

SadOne avatars
Medaļa Spoks
  SadOne 21.05.12 22:52
 
4
0

Vecīt, izomēri ir organiskās vielas ar vienādu formulu, bet atšķirīgām stuktūrām :D

dmind avatars
Medaļa SpoksMedaļa Vidusskolnieks
  dmind 21.05.12 18:40
 
4
1

Es del tiem siksparniem gandriz bikses no priekiem pielaidu :D

martik avatars
Medaļa O!ZorroMedaļa O!ZorroMedaļa Bērndārznieks
  martik 24.05.12 11:35
 
3
0
Rakstam drīzāk būtu jāsaucas „ASV prototipu ieroči”. Tomēr raksts labs. Es pat nezināju, ka kaut kas tāds kā sikspārņbumbas eksistē.
proosis avatars
Medaļa Spoks
  proosis 22.05.12 21:56
 
3
0

5. attēlā pie lidmašīnas ir pielipis picas gabaliņš, vai man vienīgajam tā liekas?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 21.05.12 23:15
 
3
0

Izdomas gan šiem  netrūka

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 21.05.12 19:14
 
2
0

taisi veel :D +++