Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
155

Uzmanību. Šis raksts satur brāzmainu apjomu ar NEIECIETĪBU.
Es uzstājīgi iesaku aizvākt no monitoriem un ekrāniem grūtnieces, bērnus, dzīvniekus, ar krūti barojojošas sievietes un cilvēkus ar vāju psihiku.


Valentīndiena (Svētā Vazelīna diena; rozā puņķudiena) - labi svētki, visā pasaulē sasodīti populāri svētki jaunu (kā arī tādu, kuri sevi par tādiem uzskata) cilvēcisku radību vidū.
Lielisks iemesls, lai uzblieztu smalki izplānotu romantisku vakaru vai arī lietot alhoholiskos dzerienus sev līdzīgā kompānijā, un kā likums, tas beidzas ar ciparu "seši" vācu valodā. Taču, daļa saskaras ar Generāli FAILoru Episko, kas savukār liek viņiem šajos svētkos vai ziemīšos kļūt par varoni (an hero).
Also, sabžs skaitas, kā ideāls piemērs, lai aifonu vai 100500 € vērtas lietiņas iemainītu pret skūšanās putām vai pret zeķu pāri kopā valentīndienas kartiņu.

SVD kā svētki

«Svētā valentīndiena - svētki, kurus izdomāja kompānijas, kuras ražo apsveikuma kartiņas, lai liktu cilvēkiem justies draņķīgi" /filma: "Gaišo atmiņu mūžīgais starojums"/

Līdz komerciālo attiecību laikmetam, šie svētki bija nepopulāri un praktiski nezināmi LPSR, jo, pēc rakstura, tie skaitījās absolūti sveši un ar mūžīgā sociālisma tradīcijām un kultūru nebija nekā kopīga.... Un tieši komerciālajiem mērķiem šie svētki arī parādijās. Nu, bet kāpēc vēl izdomāt tādu sviestu, ja nevien PROFIT-a pēc? Japānā, kur visu noved līdz absolūtam idiotismam, sasodīti viltīgās korporācijas pamanījās saskaldīt svētkus divās daļās - proti, SVD, kurā meičas dāvina džekiem visādus jaukumus, tā saucamā «baltā diena» (14. marts, tieši pēc mēneša) kur viss ir otrādi, un rezultātā - dubults PROFIIT!!!!11111viensviensviens... Tādas tās lietiņas.
BTW, līdzīgu štelli vienlīdzības fanāti (komunisti) uzmuķīja jau CCCP laikā un bez visādām tur korporācijām (23. februāris un 8-ais marts). Bet pēc tam (pēc CCCP kirdikt) komersantiem pieslīdēja klāt tas pats 14-ais februāris. Vismaz, ar kaut ko Japānai iekabinājām. Vācijā svētais valentīns skaitas elks nevis mīlniekiem, bet psihiski slimajiem cilvēkiem (kautkāds mājiens ir). Svētkos friči izrotā psihuškas ar sārtām lentām, bet ceremonijas vada specāli kvalificēti dievkalpotāji.

Pati galvēnā atšķirība SVD no nacionālajiem svētkiem ir tas, ka lemmingu leģioni viens otram dāvina ar rozā puņķiem pilnas kartiņas, puķītes un citus krāmus, kuriem praktiskais pielietojums ir nulle (pat alu nevar attaisīt). Un sāls tam visam, ka ne tikai otrajai pusītei dāvā, bet arī jeb kuram, kurš patrāpas ceļā. Tā tā sanāk, ka valenķinka kļuva par RL-analogu "simpatī" un "čmokīī". Pēc iepriekšaprakstītajiem rituāliem, vecākie lemmingi brien mājās blenzt teļļuku, bet jaunatne uztaisa "ZERG RUSH" uz klubiņiem, kur notiek tematiskās diskotēkas, lai pielietu acis, un notriektu naudu, kuru taupija, veselu mēnesi rijot rolltonus, bet ja paveicas, tad disenes tualetē ar kādu pretējā dzimuma pārstāvi padraiskoties un, saldajā tam visam, apdolbīties. Paši "skaistākie" un gudrākie čāpo uz mājām, lai tajos jūsu feisbukos, spokos un draugos piņņātu, ka dzīve - saks! visas meitenes - maukas/visi vīrieši ir cūkas (vajadzīgo pasvītrot), bet man, tik labam(ai) un gudram(ai) nedod/neņem (atkal vajadzīgo pasvītrot).

Tātad, sabžekts uz savas popularizācijas rēķina, no komerciālā profita evolvējās par tipiskiem reņģēdājsvētkiem ar visām izrietošajām sekām. Bez tam, eksistē viedoklis, ka SVD arī citās valstīs tieši tāpat notika. Vienā Simpsonu sērijā (S9E22), tika uzņemta parodija par valentīndienu, kurā korporācijas izdomāja jaunus svētku, lai iztirgotu neizpārdotās preces. Also, ārzemēs šos svētkus neieredz vēl stiprāk, nekā pie mums, tā kā šis pasāciens ir vēl svaigs un daudzi vēl nerubī ar ko ir saskārušies. Amerikāņu blogos, ar masīvu regularitāti, var ieraudzīt tonnas ar naidīgiem rakstiem par SVD, un kas raksturīgi, tos pamatā uzcepj vīrišķā sabiedrības daļa (Prūfs 1 un prūfs 2). Apvainojumi beidzas ar to, ka svētki ir komerciāli no A līdz Z, kā arī paredz to, ka romantikai ir vieta tikai īpašos gadījumos, un galu galā tieši marketologi nolemj, kā mums tos svinēt, definē to, kas ir mīlestība un kas ir romantika.

Tur tas suns ir aprakts.

Redziet, Svētais Valentīns savulaik bija, kā lai to pateikt... ēēēēmmmm.... karoče sutiners. Bija ierindots mocekļos, jo bija bargi sodīts un izrādijās kristietis.
Sāls tam visam, ka viņu sodija nevis par kristietību, bet gan par to, ka viņš leģionāriem piespēlēja pērkamas čiksas, par ko romiešu militārpersonas un varasvīri nebija sajūsmā, jo tā kā vajadzēja leģionāriem piespēlēt jaunus puisīšus (tajos laikos pederastija bija lielā cieņā). Leģionariem sadeva pa ausi un dzina ar zobubirstītēm tīrīt tualetes podus, bet sutinerus sodija. Senā Roma neaizrāvās ar nāves sodu daudzveidību, un rezultātā sanāca, ka Valentīns un viņa kolēģi tika sodīti tāpat kā daži no pirmajiem kristiešiem. Par Valentīna reliģiozitātes un «svētuma» pakāpi runā jau pati viņa «profesija». Nu kaut kā tā.

Uzķīlētākā versijā, kara laikā, kad imperators aizliedza precēties, jo bija vajadzīgi karēvji, svētais Valentīns pa kluso laulāja mīlniekus, Un pie tam bija pamatīgs pedobīrs.

Bet pavisam kontuzētajā norkomānu versijā, Valentīns sarakstīja zilos leģionārus.

Viens blogeris Deniss Absentis, nepamatoti uzskata, ka romiešu sutiners Valentīns, tāpat kā citi svētie, vienkārši neeksistēja. Cik tas jocīgi neliktos, viņa viedokli atbalsta arī daudzi baznīcnieki, loģiski norādot uz to, ka mītiskā Valentīna funkcionēšanas laikos, vēl nebija noformējusies kristietības hierarhija, un līdz ar to, nebija no kā taisīt troksni.

Rupji rēķinot, situācija ar svēto Valentīnu ir tāda pati, kā ar karali Artūru un d'Artanjanu - visdzrīzāk, vēsturē bija vairāki prototipi, kur cits par cita eksistenci pat nenojauta, kuru biogrāfijas daļēji sapludināja, un rezultātā dabūja kolorītu un leģendāru personību. Vēl arī bija tāds reāls personāžs - gnostiķis Valentīns, kurš dibināja valentīniešu ķecerību, bet tas nav svarīgi.

SVD svētki nomainīja Seno romiešu svētkus Luperkaliju, kur visi nodevās orģijām. Svētā valentīna vēsture sākās vēl līdz pašai mūsu ērai. Antīkajos Romas laikos bija ļoti augsta bērnu mirstība, kura tika pastiprināta ar to, ka romiešu matronesēm sagribējās mūšdienu garā par sevi rūpēties vairāk un dzemdēt mazāk (vilinoši ir tas, ka vēlāk savās runās, imperators Augusts, bāra romietes, kuras negrib bērnus). Bez tam, 276-jā gadā p.m.e. romā plosijās spontāno abortu un nedzīvu dzimušo epidēmija. Orakuls paziņoja, lai stimulētu pozitīvu demogrāfiju, ir nepieciešams ieviest miesas sodus (pēršanu) sievietēm, kurām nebija bērnu. Uz cilvekiem, kuriem, kaut kādu iemeslu bija maz vai vispār nebija bērnu, skatījās kā uz nolādētajiem, un fiksā solī devās veikt mistiskas ceremonijas, lai dabūtu iespēju radīt pēcnācējus.

Vieta, kur vilcene zīdija Romas dibinātājus - Romulu un Remu, romiešiem skaitījās svēta vieta. katru gadu, 15-jā februārī tur noritēja svētki, tā saucamais "Luperkalijs", kura laikā tika upurēti dzīvnieki un no ādām tika izgatavotas pletnes. Pēc pasākuma, jaunie cilvēki ņēma tās pletnes un devās ielās pērt meičas, kuras galu galā izgērbās plikas un nodevās riesta rituālam.

Luperkalija svinēšana noslēdzās ar savdabīgu loteriju. Pusaugu meičas uz zīmītēm rakstīja savus vārdus un tās zīmītes iemeta lielā urnā, pēctam katrs vīrietis izvilka zīmīti. Meitene, kuras vārdu izvilka vīrietis, kļuva par viņa seksa partneri uz gadu, ķipa līdz nākamajiem svētkiem. Tādā veidā, cilvēkiem, šie svētki asociējas ar brīvu mīlestību un špiļi-viļi ar nepilngadīgajām.

Svētki bija topā arī kristietības laikmetā, bet baznīca, kā jau vienmēr, nebija sajūsmā. Rezultātā, 494. gadā, baznīca veikli nomainīja Luperkaliju ar Svētā Valentīna svētkiem, kurš, it kā, tika sodīts dienu agrāk - 14- februārī.

Subjekts un tie paši jūsu interneti.

Tieši šajā dienā, visi interneti, feisbuki un draugi tiek pārbāzti ar plīša lācīšiem, sirsniņām rozītēm un citu sviestu, tai skaitā arī par naudu(draugiem... khm... elvē). Visi cits citam ar kopīpastas metodi sūta apsveikumus, kur it kā gvelž par to, ka visi cits citu neprātīgi un oriģināli mīl un bez viņa dzīvot nevar.

Tā pati diena - lielisks iemesls:


>puisim - atdot par dāvanu savai iecerētajai 95% no saviem ietaupijumiem, kura viņam tāpatās neiedos.
>Meitenei - saprast to, ka viņai nekad nebūs prinča baltā Bentlijā, un ceļojumu uz Maldīvām un Šeišeļu salām ar kaut kādu Justu, vietā turpmākos 50-mit gadus spīd, maksimums, Maķīša apmeklējums vai braucieni uz kādu lauku nostūri, bet ja paveicas - Tenerifi vai uz kādu SPA salonu. No skumjām pierīties līdz komai un tomēr iedot jeb kuram neveiksminiekam.
>Tev - sajust, ka tu, patiesībā, nevienu neinteresē.

Nereti no aprakstītās kognitīvās disonanses, rodas episks verbālais skrejamais. Vairāk nekā pusei internetu lietotājiem SVD, jā un arī Jaunais gads - vēl viens atgādinājums par to, kāds viņš ir ņerga un neveiksminieks, nolemts nomirt vecpuisī, jo neviena meitene viņam nedos, bet sakrāt 30€ nav spējīgs, un pēc Freida teorēmas libido pārvēršas par mortido.


ALSO.

>1946. gada 14-jā februārī amerikāņu karēvji palaida ENIAC - pēc mūsdienu sapratnes pasaulē pirmais dators. Tā kā datoriķi arī var svinēt
>Ja var ticēt vikipēdijai, šajā datumā, aborigēni aprija Džeimsu Kuku.
>14-ais februāris - psihiski slimo diena Vācijā
>Blakus esošajā Polijā tā skaitas epilepsijas (krītamās kaites) slimnieku diena.
>Tālajā 1929. gadā, Als Kapone kārtoja ar citu mafiozu grupu rēķinus,

5
155

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 14.02.17 11:58
 
7
0

Es svinēšu psihiski slimo dienu. Man to neviens nevar aizliegt.   

spoku dienas joks

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.02.17 07:00
 
6
0

rozā puņķudiena     Tas ir labais.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 14.02.17 15:24
 
3
0

  

vemejs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  vemejs 14.02.17 08:18
 
2
0

Zaibisais raksts, man kā parasti sanāks piedzerties, jo neko labāku valentīndienā man nav ko darīt. Tas tikai ja avansu dabūšu. xD