Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
4
139
Pēdējā laikā Latvijas publiskajā telpā aizvien vairāk sāk parādīties, manuprāt, visai absurdi apgalvojumi par to, ka Latviju it kā esot okupējuši ASV, Eiropas Savienība un NATO karavīri, kuru atrašanās šeit ir līdzvērtīga ar padomju okupāciju. Sevišķi aktuāli šādi vēstījumi ir mūsu iemīļotajiem krievu tiesību aktīvistiem, kas pie ASV, Eiropas Savienības un NATO okupācijas pamanās piepīt klāt arī to, ka Latvijā it kā atdzimstot fašisms.

Man, protams, šādi apgalvojumi šķiet izdomāti un tālu no realitātes, bet kā ir to sabiedrības daļu, kas patiesi tā uzskata? Varbūt viņi Latviju vienkārši redz citādāk nekā es, un viņu dīvainie izteikumi nebūt nav saistīti ar apzinātu nepatiku pret Latvijas valsti?

To, tad arī esmu nolēmis noskaidrot un paskatīties uz pasauli ar NATO okupētās Latvijas iedzīvotāja acīm!

---

(Teksts pārpublicēts no kāda Galeksandra Apoņenko dienasgrāmatas)

Sojūz ņerušīmij rēspubļik svobodnih...

Ir agrs un drēgns decembra rīts, istabas tālajā stūrī zem drēbju un Valsts valodas centra protokolu čupas dūc mobilā modinātājs. Pieceļos un saķeru galvu, kas šorīt īpaši slikti panes dzimtenes parasti tik saldās melodijas.

Šķiet, ka vakar iztriektās ļergas Vindermana dzīvokļa atvadu ballītē bija stipri par daudz. Vecums sit pa kauliem, turklāt man vairs nepiemīt tāds spars kā vakardienas dzeršanas partneriem – bijušajam ļimonovietim Ladimiram un ar Noriļskas gēnu apveltītajam Jureksejevam. Nākošreiz nolemju turēties pie bezprocentu baltiķas. Brrr.

Izmazgāju, zobus, saķemmēju trīs uz galvas palikušos matus un ieslēdzu televīziju. Kopš NATO okupācijas dzīve Latvijā ir kļuvusi pavisam neciešama. Visi krievu televīzijas kanāli ir aizliegti, bet par to skatīšanos, izmantojot satelītu, draud izsūtījums uz Iesalnieka seksa kambariem. Jau gadu no rītiem pa TV nākas skatīties kā latviešu fašisti maršē pa Rīgas ielām, dzied „Ēriku”, un klanās saviem amerikāņu virspavēlniekiem. Vienīgais skatāmais kanāls ir palicis vien RIGA TV 24, vismaz tajā, ik pa laikam uzpeld Kūlija Drūmiņa vai Baigara Porovkova komentāri – vienīgo latviešu, kurus vēl cienu...

Izslēdzu zombojaščiku un dodos ārā. Pirms izeju no mājām gandrīz aizmirstu melnajā mētelī ielikt piparu gāzes baloniņu un elektrošokeri. Būt par krievu mūsdienu Latvijā vairs nav droši. Pie mēteļa piestiprinu kolorādo lentīti, lai nepieciešamības gadījumā mani var identificēt vietējie gestapo miliči, kas ikdienas trenkā tos, kuri Latvijā uzdrīkstas domāt citādāk.

Ejot ārā no kāpņutelpas redzu kā ar taksometru pie mana mājas stūra piebrauc sadzēries NATO karavīrs. Viņš iemet taksistam sejā 100 eiro, kurus viņam dzeršanai ik dienu pārskaita Latvijas valdība par nodokļu maksātāju naudu. Melnīgsnējais puisis bravurīgi virzās uz kāpņutelpas pusi un bez liekas vilcināšanās nolaiž pa manām ārdurvīm. Blakus pāris iekarsušu spāņu vemj puķudobē, bet kanādiešu militārie transvestīti indoktrinē krievu bērnus ar LGBT propagandu. Tipisks rīts NATO okupētajā Latvijā.

Nopūšos un dodos prom.

Pulksten divos dienā man jāsatiekas ar savu čomu no Ventspils, kura pilsētā varu ir pārņēmuši sorosīti. Kopā esam sākuši veidot partizānu kustību, lai cīnītos pret Latvijas okupāciju un atjaunotu brīvu Latviju vienīgās taisnīgās valsts Krievijas sastāvā.

Pirms dodos uz iecirkni, kas man izrakstīs pārvietošanās atļauju uz sorosītu militāro bāzi / mauku māju – Ventspili, intensīvi sāku domāt valsts valodā. Fašistu prāta nolasīšanas lokatori spēj uztvert domas krievu valodā, un tādā gadījumā man draud vairāku diennakšu arests izolatorā, kurā milzu skaļruņi nepaklausīgos pilsoņus spīdzina ar Dombravas sociālo tīklu ierakstu lasījumiem.

Esmu ticis cauri kontroles punktam un dodos uz autoostas pusi. Ar acu kaktiņu redzu kā amerikāņu okupanti gāž nost brīvības pieminekli un tā vietā gatavojas celt jaunu, kurā Mildu būs nomainījusi melnādaina transpersona ar ziliem matiem un riņķi degunā. NATO okupācija sev līdzi atnesusi ne tikai nacismu, bet arī feminismu.

Nopūšos un dodos tālāk.

Autobusā mani pārbauda bars ar gestapovciem. Vietas krieviem ir paredzētas pašā aizmugurē vai bagāžas nodalījumā. Dažiem atļauj braukt arī uz jumta. Priekšā sēž melnādainie amerikāņi, pa vidu latvieši. Autobusa sēdvietu dalījums vislabāk raksturo valstī pastāvošo aparteīda sistēmu.

Nonācis Kurzemē sazinos ar savu slepeno kontaktu – segvārds „Itālis”. Viņš dod mājienu, ka tikšanās notiks uz Puzes ezera. Man jāpaņem krūmos paslēpta laiva un jāairē līdz pašam vidum, tur viņš mani satiks, kad pulkstenis naktī sitīs divpadsmito reizi.

---

Pusnakts. Tālumā sāk skanēt zvani... 1, 2, 3... saspicējis ausis gaidu divpadsmito reizi. Ezera ūdens sāk bangot, un no tā dzelmēm izlien pats nelabais. Noslaucījis hūti no ūdenszālēm viņš ierāpjas manā laivā un teic: „Klau, nūū, jums nebūs, šito te... Pāris biļešu uz dziesmu svētkiem? A? Bet, ja var, tad tādās labākās vietās.... Pagājušo reizi bija sliktas, tālu no skatuves... Redziet, padomju laikos...”

Misija izdevusies.

 Autors: Janis Rubenis2 Viena diena Krievijas "tautieša" acīm
4
139

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [23]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 09:09
 
9
0

Viennozīmīgi labs

tikai vai tas ir tavs garadarbs?

 

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugs
  Janis Rubenis2 06.12.17 10:58
 
5
0

atbildot uz Stulbi genials komentāru " Es, patiesībā, nevaru nepiekrist tavam reakst... "

Nepiekrītu. Es neredzu jēgu meklēt kompromisu ar konspirologiem un cilvēkiem, kas atklāti melo par manu valsti. Tie ir cilvēki ar pilnīgi izskalotām smadzenēm un diez vai viņi manī jebkad ieklausītos. Tā vietā es cenšos pret viņiem attiekties ar humoru. Iesmejot par viņu marazmātisko būtību...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 09:54
 
5
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Jomajo Tev gan murgi radas !  ... "

Lai cik tas nebūtu dīvaini, daļa krievijas iedzīvotāju tā domā, nu vai tuvu tam.. Paskaties  realitātei acīs, ja Maskavā vel cilvēki saprot ap ko leitas grozās, tad tālākos apgabalos ir tikai TV ko kremlis kontrolē, Interneta tikpat kā nav, un tas kas ir ir zem kontroles - jā jā krievijā internets tiek cenzēts.. - un ko tad propogandas kanāli stāsta? Ka Baltijā tiek būvētas NATO bazes, ka NATO karavīri taisa nekārtības, ka pa rīgu maršē SS deivīzijas..

Ka krievu valoda ir aizliegta, ka bērnus solās kas krieviski runā apzemo - vardu sakot krievi esot aiz nēģeriem..  

Saprotams ka tas ir bezgala tālu no patiesības, jo neviens  no kremļa TV izskanējušajiem apgalvojumiem nav patiess.

Tāpēc to visu saliekot kopā - rakstā pat nesanāk pārspīlējumi - vienkārši un skaidri - kā to redz vidēji statistiskais krievijas pilsonis.. (kā to viņasm apsniedz)

P.S. Vispār viens gan r aptiess - homoseksuālisti ir maršējuši pa Rīgas ielām - tas nu ir fakts

 

Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 06.12.17 09:59  
 
4
0

Gabals tik tiešām labs. Pats es tīri bieži ieeju vesti.lv, un tur Tavas raksta sākumā minētās muļķības zeļ un plaukst, pie kam ja kāds tām protestē, saņem par to tīri krieviem raksturīgu lamu birumu. Par rakstu protams +  

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugs
  Janis Rubenis2 06.12.17 09:35
 
4
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Viennozīmīgi labs tikai vai tas ir ta... "

Visi raksti, ko lieku spokos ir mani. Es vienkārši viņus arī citur izplatu, tāpēc vienmēr norādu atsauci, kur vēl var izlasīt!

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugs
  Janis Rubenis2 06.12.17 10:15
 
3
0

atbildot uz Stulbi genials komentāru " Ūja... Janka, es tikai gribu zināt... "

Hobijs - vienu dienu sapratu, ka mani neapmierina situācija Latvijā. Sāku bliezt savas domas par to visu, nu jau kāds pusgads būs. Paņemu aļāku un aidā. Palīdz relaksēties

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 10:33
 
2
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Un ? Klausies Tev sava valsti vis ir ideali k... "

un?

Vai esmu teicis ka te viss kārtībā?

Piebildu, ka raksts mazliet karitiķētā veidā atspoguļo kāda propoganda ir krievijā apr Baltijas valstīm ..

Bet gribi teikt ka te NATO karavīri pa ielām vazājās? vienīgais skaļākais incidents bija ka jūrnieki dabuja pa galvu no vietējiem čaļiem - , to krievija varen plaši izreklamēja - a realitātē - parasts incidents kādi Latvījā ikdienā notiek simtiem.. Vai tad Latvijā SS divīzijas maršē pa Rīgu? vai arī 16 martā daži veci cilvēki godinot kritušos noliek ziedus. Vai tad latvijā aizliegta krievu valoda - krievijā to stāsta varen plaši, ka bērnus skolā pazemo tāpēc ka runā krieviski..

Tas tikai apr baltiju - par Ukrainu krietni lielākas samazgas tiek lietas - ka Ukraiņu karavīri sit krustā krievu bērnus -  tāds fakts tik tiešām ir izskanējis krievijas propogandas kanālos...  Un kas tad te meklē mēslus - tie nav pat jāmeklē - smird pa visu zeeslodi..  

 Un neviens nesaka ka visi krievi ir slikti - ir naids nevis pret krieviem bet pret krievijas polistisko kulturu (nekulturu).. 

Krievi ir tā nozombēti ka viņi reāli tic ka izglābs pasauli - un RENT TV to aŗi visu laiku potē, ka civēki radušies sibīrijas plašumos - ka krievijā ir visenākā civilizācija, un visbeidzot ka visa vēstur ir blefs - venīgā apreizā ir tā ko sludina krievijas "zinātnieki" ...

Un vai tad tā nav? Kurā punktā nēsmu pateicis taisnību ?

 

Colonel Meow avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Garīgais līderis
  Colonel Meow 06.12.17 10:05
 
2
0

Labs

gelandewagen avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Sviestmaize
  gelandewagen 06.12.17 09:42
 
2
0

kas tas tāds?

pretstats video sērijai par vlaģiku?

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 06.12.17 10:40
 
1
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru " Hobijs - vienu dienu sapratu, ka mani neapmi... "

Es, patiesībā, nevaru nepiekrist tavam reakstītajam. Kaut gan lieta ir tajā, ka tu savas negācijas varētu izmantot izglītojot cilvēkus, nevis vēl vairāk naidojot. Kādreiz piestrādāju muzejā, tur nāk tādas kundzes kuras apzinās, ka kādreiz Ļeņigrada bija "kruta". Pirksti pa gaisu, bet aprakstu Krievu valodā nav, angļu - ir. Tad nu viņas man tādā pat garā stāstīja, kā nu mēs nezinam vēsturi un cik "izglītoti" esam par "augsto" kultūru. Sāku ar viņām runāt Franču valodā (kas kādreiz bija "augstās" kultūras valoda Krievijā) - apklusa. Kapēc es šo penteri stāstu? Jo ir daudz veidi kā pret šīm negācijām cīnīties, laipnā veidā. 

Rakstot rakstus par "krievu propagandu" un "kremli" var sevi nostādīt tikai "pret". Jēga no tā? "Vestiem" būs vēlviens iemesls uzrakstīt - kādi Latvieši ir maitas, un Krieviem turpināt vārīties, ka viņus Latvieši nīst.

SAMSS avatars
Medaļa PatriotsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  SAMSS 06.12.17 18:50
 
1
0

  

mazais muks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BērndārznieksMedaļa Sviestmaize
  mazais muks 06.12.17 13:22  
 
1
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " un? Vai esmu teicis ka te viss kārtībā? Pie... "

Taisniba jau Tev ir tikai nav saprašanas ka esi tupi ievikts informatikas kara

Banala, stulba , primitiva dažu piedzerušos bomžu citu nonievašanas un sevis slavinašanas epopeja ! 

Precizs padomju laika propogandas pakaļdarinajums ( neka jauna ) ! Padomju laika " sapuvušie rietumi "  ir nomainiti uz  "sapuvušajiem austrumiem " ! 

Katra lielvara sevi slavinas un nomelnos citas , un vienalga vai politisku vai ekonomisku iemeslu deļ !

Piekritu STULBI GENIALS _ Tavs raksts ir kartejais iemesls krievu propogandas mašinerijai uzrakstit _ cik stulbi ir Latvieši !

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 06.12.17 11:09
 
1
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru "atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru " Hobijs -... "

Labi, katram ir savs viedoklis. Vai domāt, ka EU ir glābēji - nav "pilnīgi izskalotas smadzenes"? 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 09:45
 
0
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru " Visi raksti, ko lieku spokos ir mani. Es vie... "

sk.

 

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa RainisMedaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārs
  Verņjom vsjo v zad 11.05.18 21:52
 
0
0

Kļūda,Vecīt...lai Tevi tik viegli neatkostu,jādomā ir Latgaļu valodā. Arī ar bērniem,konspirācijas nolūkā,centies runāt latviski,jo mazums mums to pavļiku morozovu,ņems un ielomīs,ja šos bez rindas pasolīs uzņemt skautu gaidās vai iedos paturēt rokās kaujas šautenes maketu. Un krauj sievai pa aci,ja šī orgasma brīdī bļauj-*zdorovo*,nevis *das ist fantastiš*   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 14:07
 
0
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Piedod es jau sapratu savu kļudu ! Vienkarš... "

a es nenomelnoju - vienkārši esmu reālists - un saprotu ka raksts vienkārši ar satīras devu pateikta patiesība ..

 

mazais muks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BērndārznieksMedaļa Sviestmaize
  mazais muks 06.12.17 13:45  
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " tas nav mans raksts pasakteis kas rakstu ie... "

Piedod es jau sapratu savu kļudu !

Vienkarši Tu meties ar tadu azartu aizstavet rakstu un vel centies ari no savas puses nomelnot _ ka vienkarši apjuku ! 

 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 13:28
 
0
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Taisniba jau Tev ir tikai nav saprašanas ka ... "

tas nav mans raksts

pasakteis kas rakstu ielicis

 

obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 06.12.17 12:31
 
0
0

atbildot uz mazais muks komentāru " Un ? Klausies Tev sava valsti vis ir ideali k... "

Un tieši kā problēmu esamība savā valstī attaisno problēmas ar Krievijas "tautiešiem"? (Vispār manā izpratnē kaimiņvalsts agresija ir viena no šīm - mūsu - problēmām, kas jāapzinās un jārisina.)

mazais muks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BērndārznieksMedaļa Sviestmaize
  mazais muks 06.12.17 10:17  
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " Lai cik tas nebūtu dīvaini, daļa krievijas ie... "

Un ? Klausies Tev sava valsti vis ir ideali kartiba ? Neviens nezog ? Visur cieņa pret skolotajiem , vecakiem , un valsts iekartu ? Ko Tu mekle meslus cita subkultura , pats sežot uz meslu čupas ? 

Rodas iespaids ka esi no tiem kas bļauj par skabargu kaimiņa aci , lai neviens neredzetu baļķi paša aci !