Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
74

Neaprakstāmi līdzekļi tiek novirzīti jaunu antibiotiku meklēšanai un izstrādāšanai, tomēr vai šīs sacensības ar baktērijām cilvēkam nav aizgājušas par tālu? Jo liela daļa cilvēku atsakas saskatīt citas vielas, kurām ir antibakteriālas īpašības un kuras tika izmantotas pirms kāds vispār spēja aizdomāties par sēņaugu izmantošanu, lai nomāktu vidi, kurā var uzturēties baktērijas. Vai šāda nepamatota paļaušanās uz zāļu rūpniecību, kādam var rezultēties ar pilnu evolūcijas soļa atkāpšanos, kas to organismus varētu padarīt par vājākiem vai nepilnvērtīgākiem par sēņaugiem?
Precizēšu vien to, ka antibiotiku iegūšanā tiek izmantoti visi iespējamie aspekti, kuri nošķir sēņaugus no augstāk attīstītiem organismiem, kas ir baktērijas, daudzšūņi, bezmugurkaulnieki, hordaiņi, utt. Savukārt posms, kurš atbild par augu atšķirību no sēņaugiem un dzīvniekiem reti kad tiek pieminēts vai izmantots kā resurs, kuram varētu piemist antibakteriālas īpašības.

Viens no zināmākajiem augiem, par kura pieejamību diez vai kāds nezinās ir sīpols. Sīpola sulas antibakteriālās īpašības ir krietni vien izteiktākas par antibiotiku antibakteriālajām īpašībām. Nereti ārējo iekaisumu apstrādei tiek izmantoti visneidomājamākie līdzekļi, kuru cena un sastāvs liek atkārties žoklim, jo to sastāvā var būt pat līdz desmit dažādu antibiotiku kokteiļi, tomēr visparastākā sīpolu sula var būt krietni vien efektīvāka par ziedi ar savādu nosaukumu un emblēmu kaudzi uz tās iepakojuma. Bez tam organizācijas, kuras izstrādā šāda veida līdzekļus, pēc tam vēršas pie valstu savienībām un starptautiskājām organizācijām, lai iegūtu papildus līdzekļus jaunu antibiotiku izstrādei, jo viņu saražotie antibiotiku kokteiļi pārāk strauji zaudē panesību pret baktērijām. Rezultātā kādam, kurš pārāk paļaujas uz antibiotiku lietošana pastāv risks zaudēt sava organisma spēju sevi izdalīt apkārtējā vidē vai vienkāršāk izsakoties organisms kopumā var palikt bioloģiski nenozīmīgās par sēņaugu.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Vai cilvēcei ir vajadzīgas jaunas antibiotikas?
1.
 Autors: Strāvonis Vai cilvēcei ir vajadzīgas jaunas antibiotikas?
2.
 Autors: Strāvonis Vai cilvēcei ir vajadzīgas jaunas antibiotikas?
3.
0
74

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 12.01.18 19:34
 
4
0

bus janoprove sipolins  

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 12.01.18 19:52
 
1
0

atbildot uz SAMSS komentāru " bus janoprove sipolins   ... "

vienīgais jāskatas, lai vēderu pēc tam nededzina

gelandewagen avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Normis Ritulis
  gelandewagen 18.01.18 13:32
 
0
0

atbildot uz SAMSS komentāru " bus janoprove sipolins   ... "

un vislabāk to būtu darīt ar sudraba dakšiņu un karotīti.

 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 10.02.18 15:31
 
0
0

Diskutabls raksts, iespējams Tev ir taisnība, bet mūsu biossfēra ir piesārņota nezin ar ko, paredzu, mums būs jācīnās ar tām antibiotikām (baktērijām, vīrusiem u.t.t,, kurus mēs paši esam izgudrojuši un attīstījuši). Laika gaitā, mēs piesārņosim biosfēru ar visādiem draņķiem, kurus paši būsim pavairojuši, meklēsim pretindi, rezultātā bardaks attīstīsies ģeometriskā progresijā, jo vairāk kaut ko izdomāsim, jo vēlāk ar to būs jācīnās.

Vismaz tādas ir manas domas, varbūt kļūdos?

Secinājums: Mūsu civilizāciju iznīcināsim paši, nemaz nav nepieciešami kodolsprādzieni.