Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
38

Nesenā Oklendas universitātes pētījumā, kurā tika novēroti 860 cilvēki saistībā ar viņu bijušajām attiecībām, psihologi atraduši tiešu saikni starp narcisisma un psihopātijas pazīmēm un cilvēka vēlmi turpināt iepriekšējās attiecības. Citiem vārdiem sakot, cilvēki, kuri palikuši draugos ar “bijušajiem”, ir vai nu narcisi, vai psihopāti.
Kāpēc? Parasti šādus ļaudis vada praktiski vai seksuāli apsvērumi. Tas ir, viņi vēlas palikt draugos nevis tāpēc, ka patiešām jūt līdzi “bijušajiem”, bet tādēļ, ka vēlas šos cilvēkus izmantot savtīgiem mērķiem vai ar viņiem manipulēt. „Draudzība pēc attiecību pārtraukšanas funkcionāli paliek tāda pati kā agrāk – tādā mērā, kādā iespējama nepieciešamo “resursu” apmaiņa,” teikts pētījumā. Piemēram, narcisi pieķeras bijušajām attiecībām, jo necieš, ja jājūtas kā zaudētājiem. Paturot otru cilvēku savā tuvumā, viņi jūtas tā, it kā šķiroties tomēr būtu kaut ko ieguvuši, vinnējuši.

Žurnālā, kurā publicēts pētījums “Personība un individuālās atšķirības”, viena no tā autorēm ārste Lisa Velinga skaidro: Vīrieši vairāk nekā sievietes sliecas saglabāt iespēju dabūt seksu. Tas saskan ar citu pētījumu, kas rāda, ka vīrieši biežāk veido attiecības seksam.” Gan narcisi, gan psihopāti nespēj izturēt domu par to, ka “bijušais” vai “bijusī” varētu būt kopā ar citu cilvēku vai ka viņš vai viņa atkal paši varētu būt savas dzīves noteicēji. Tāpēc šāda tipa cilvēki saglabā attiecības ar “bijušajiem”, lai varētu ar viņiem manipulēt un viņus kontrolēt.
Lūk, kāpēc daudzi psihologi iesaka pēc šķiršanās pārtraukt attiecības ar “bijušajiem”. Palikt draugiem nav tā labākā ideja, saudzējiet savu psihi!

0
38

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Sensācija
  Viens Zeks 16.05.18 22:09  
 
7
0
Es to sauktu vēl īsāk - paliek draugos, jo cer kādreiz turpināt špili-vili.

siminajina avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Patīk raksts
  siminajina 16.05.18 22:09
 
6
0

Es nezināju.

Vinnīts avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BakalaursMedaļa Doktorants
  Vinnīts 16.05.18 23:41
 
4
0

Kārtējais pasūtījuma pētījums un bullshits, lmao, varbūt vienkārši normāli, pieklājīgi cilvēki!!

sunshinee15 avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa SpoksMedaļa Soarkana Rūžeņa
  sunshinee15 17.05.18 01:30  
 
2
0
Pilnīgi piekrītu!!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.05.18 09:53  
 
2
0
Un tagad sāksies dusmu uzplūdi no tiem, kam bijušie ir "draugi".
Anonīms
Anonīms 17.05.18 13:42
 
2
0

Nesenā Oklendas (ASV) universitātes pētījumā, kurā tika novēroti 860 cilvēki saistībā ar viņu bijušajām attiecībām, psihologi atraduši tiešu saikni starp attiecībām un būšanu nēģerim. Citiem vārdiem sakot, cilvēki, kuri ir attiecībās, ļoti bieži izrādās nēģeri.

Kāpēc? Ļoti bieži tieši nēģerus vada vēlme būt attiecībās. Tāpēc uzmanieties - ja jūs esat attiecībās vai esat bijis - ir ļoti liela iespēja, ka jūs esat nēģeris.

Anonīms
Anonīms 18.05.18 16:24
 
2
0

atbildot uz ezkins komentāru " Pilniigs bulshits! Luuk viens no piemee... "

Ezīc pareizi sašūt.

Cosmo stila raksts par to, ka "jābaidās no visiem - viens kaimiņš ir slēpts psihopāts, otrs kaimiņš - slēpts autists, trešais - slēpts maniaks". Jā, ir cilvēki, kuri ir narcisi vai psihopāti, BET klīniskie varianti ir ļoti-ļoti reti, kopā vien daži procenti no visas populācijas.

Ir diezgan muļķīgi uzskatīt, ka visiem pārējiem 90+ procentiem ir pienākums sūtīt irst savus "bijušos" un turēt naidu, satiekoties spert ar kāju un spļaut acīs. Patiesībā es ļoti daudz cilvēkus pazīstu, kas spēj uzturēt labas attiecības. Vairums ir pieauguši cilvēki, kam nesagādā itin nekādas problēmas satiekoties parunāties un priecāties, ka otram iet labi, kopīgā pasākumā uzspēlēt biljardu, nevis sēdēt katram savā stūrī un demonstratīvi šņākt. Nevajag jau būt "rezerves variantam, ja nu kādudien sagribas seksu", kā tas rakstā absolutizēti pasniegts.

ezkins avatars
Medaļa ErotsMedaļa FraktālisMedaļa Zoles recidivists
  ezkins 16.05.18 22:05
 
5
4

Pilniigs bulshits! Luuk viens no piemeeriem, kaa tiek zombeetas smadzenes un kurinaats naids.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 17.05.18 22:17
 
0
0