Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
25

Noskaidro, vai tavam auto ir nepieciešama vinjete par autoceļu izmantošanu.

Šogad Latvijā kravas mašīnām, kuru pilna masa ir no 3000 līdz 3500 kilogramiem, nepieciešams iegādāties vinjeti jeb autoceļu lietošanas nodevu. Kur, kā un kāpēc tā jāpērk, skaidro Satiksmes ministrijas pārstāvis Klāvs Grieze.

 Autors: Tēvocis Sems Šogad auto īpašniekiem jāiegādājas vinjetes. Kas tās ir un kam vajadzīgas?
1.
Par vinjeti sauc maksājumu... Autors: Tēvocis Sems Šogad auto īpašniekiem jāiegādājas vinjetes. Kas tās ir un kam vajadzīgas?
2.

Par vinjeti sauc maksājumu, kuru veic, lai ar konkrētu transportu varētu pārvietoties pa valsts ceļiem. Tā maksājuma veidā tiek saglabāta elektroniski Latvijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistrā. 

 

Autoceļu lietošanas nodeva ir jāmaksā par valsts galveno autoceļu izmantošanu, kā arī reģionālo autoceļu Tīnūži-Ikšķile. "Tomēr, ja darbība notiek apdzīvotas vietas teritorijā un kāds no galvenajiem autoceļiem ir tikai jāšķērso, tad vinjete nav nepieciešama," saka Grieze.

Ja vinjete nepieciešama tikai pāris reizes gadā, tad ir ieteicams apsvērt, vai vispār ir nepieciešams kravas auto, vai arī jāizmanto tikai ceļi, kuri atrodas apdzīvotās teritorijās. Lai visu padarītu nedaudz vienkāršāku, vinjetes nepieciešamību ir iespējams pārbaudīt - to pērkot, tiks ievadīts auto numurs un sistēma pati zinās – ir jāmaksā vai nav.

Neiegādāties vinjeti un... Autors: Tēvocis Sems Šogad auto īpašniekiem jāiegādājas vinjetes. Kas tās ir un kam vajadzīgas?
3.

Neiegādāties vinjeti un "pa kluso" braukāt pa valsts galvenajiem autoceļiem gan nav ieteicams, jo šos pārkāpumus var fiksēt gan Ceļu policija, gan fotoradari. Ja tiksi pieķerts, nāksies šķirties no iespaidīgas naudas summas - vadītājam jārēķinās ar sodu no 100 līdz 360 eiro, bet pārvadātājam ar summu no 500 līdz pat 1000 eiro.

 

Vinjeti ir iespējams iegādāties CSDD mājaslapā, degvielas uzpildes stacijās, kā arī lvvignette.eu mājaslapā. Pirkšana ir ļoti vienkārša – jāievada auto numurs un termiņš, uz kādu vinjete ir nepieciešama.

0
25

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
mazais muks avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  mazais muks 09.11.17 15:22  
 
10
1

Nakošais bus obligata apdrošinašana pret iespejamo bedru un bedrišu rašanos , tapec ka esi spiest ar autiņu parvietoties no punkta A uz punktu B ! Vai riteņu gumijas nodiluma nodoklis , dabas kaitejums ! ! !

Vaļera90 avatars
Medaļa SpoksMedaļa BakalaursMedaļa Dienas joks
  Vaļera90 09.11.17 16:21
 
7
0

Pirmo reizi dzirdu tādu vārdu ''vinjate''

Emdy121 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  Emdy121 10.11.17 08:22  
 
5
0
Tad kāda sūda pēc es maksāju ceļu nodokli, ja vēl vinjete jāpērk, lai var normāli nokļūt uz nepieciešamo galapunktu (kas parasti kaut kā neatrodas to dažu "atļauto" ceļu malās)? Ir nācies pirkt to vinjeti un tāda dubultmaksāšanas sajūta īstenībā.

Kamergrauzis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Kamergrauzis 09.11.17 17:29
 
3
0

Kaut ka tak debutatiem nauda jasaziedo!

LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 09.11.17 22:46
 
3
0

Nu.. No vienas puses būtu godīgi, ja visām mašīnām būtu jāmaksā vinjete, bet protams, nafig tik dārgas viņas ir?  Būtu lidz 100€, tad jau reti kurš čīkstētu ka jāpērk tāda. 

Drīzāk vajadzetu taisīt tā, ka jo lielāka mašīna, jo dārgāk, piemēram, ja ir kāds vieglais, tad ir 25€ gadā vinjete, bet ja džips, tad 50€ ja buss, tad 75€ utt..

Bet nu jā.. No vienas puses varētu saprast, ja tieši nauda par vinjetēm aizietu ceļu taisīšanai un sakārtošanai..

Supply avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa TrumpeMedaļa Bakalaurs
  Supply 10.11.17 08:44
 
2
0

atbildot uz Lying Son Of A Bitch komentāru " Nu.. No vienas puses būtu godīgi, ja vi... "

Pastāsti kāda pipara pēc man būtu savam vieglajam auto jāpērk vinjete, ja es jau maksāju transporta līdzekļa ekspluatācijas nodokli, turpmāk TLEN?

Par kravas transportu- tas ir cits stāsts. Šis transporta veids visbiežāk tiek izmantots, kā komerctransports un salīdzinot ar vieglo auto likmēm TLEN ir neliels. Pie visa tā, kravas auto vairak noslogo ceļus, līdz ar to ceļi tiek vairāk bojāti, pluss, komerctransports nes peļņu.

Ja grib, lai pilnīgi visiem auto pirktu vijetes, tad ir pilnībā jāatcel TLEN un cilvēki to varētu pirkt tikai tad, kad nepieciešams. Šāds variants būtu ļoti izdevīgs tiem, kuri auto izmanto reti.

Luciferthemorningstar avatars
Medaļa SpoksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Vienotība
  Luciferthemorningstar 10.11.17 15:14  
 
2
0
Kuram mudakam vajag ferrari
LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 10.11.17 21:15
 
2
0

atbildot uz Supply komentāru " Pastāsti kāda pipara pēc man būtu savam viegl... "

Bet kāpēc privātpersonam, tad būtu jāmaksā vinjete, ja lieto kravas busus, vairāk darba vajadzībām? Piemēram, celtnieki, kuri strādā privātajā sektorā, tie nevar iebāzt vieglajā masīnā visu vajadzīgo aprikojumu. Vai arī cilvēki, kas brauc izbraucienos ar laivām, kur izmanto kravas busu, jo var salikt laivas uz jumpta un arī ir vairāk vietas gan mantām, gan pasažieriem. 

Tie ir tikai 2 piemēri, kurus varu minēt, jo tie ir aktuāli manā ģimenē, bet noteikti ka ir vairāki citi, kas braukā ar kravas busiņiem privātajām vajadzībām.

 

Protams, problēmas nav braukāt pa pilsētu, bet ja jābrauc uz citu pilsētu, teiksim, lai saņemtu kadu pasūtījumu, būtu jāpērk vinjete, ja ir privātpersona. Protams, 1 dienas vinjete bija līdz 10€, laikam, bet ja ir jābraukā katru dienu, tad vinjete ir dārga, un braukāt līkumu kas ir 2 vai 3 reiz garāks neka ja brauktu pa taisno.

Nu lab.. Latvija jau ir tāda naudas kāstuve, par laimi es šeit nedomāju palikt, jo pavisam driz jau LV vēl izdomās uzlikt nodokli par to ka staigā pa ietvi. Nemaz pat nebrīnitos, ja liktu maksāt kaut kādu mistisku nodokli velosipēdistiem.

LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 19.11.17 19:26
 
2
0

atbildot uz andulis komentāru " Tautas kāšna,tā nauda aiziet deputātu u... "

Zemes ceļus nav jēgas taisīt pa alfaltu, jo tas izmaksās vairāk nekā dos peļņu. 

Ja runā par auto remontiem, tad remontu izmaksas var samazināt laicīgi veicot apkopes, nevis gaidīt kad kaut kas saplīsīs un tad skriet uz servisu.

Lab nodokļus varētu samazināt, bet no tiem tiek maksāta veselības aprūpe līdz 18 gadiem, skolas un arī tehnikumu mācības. Negribi lai tavi bērni izaug bezmaksas skolā un saņem bezmaksas medicīnisko palīdzību? Vai arī tu tomēr uzskati, ka vieglāk ir nemaksāt nodokļus?

Un nemaz nesāc teikt ka skates ir nevajadzīgas, jo ja kāds idiots brauc ar mašīnu, kura nevarētu iziet skati, tad tas ir potenciāls negadījums. Latvijā csdd skatēs drīzāk vajadzētu vairāk piesieties pie problēmām, kas tiešām ir svarīgas, nekā pazīstamos laist, lai brauc tik tālāk, vai arī pārdot skates.

 

Ir jau redzētas pāris mašīnas, kurām ir diezgan jauna skate, bet mašīna ir gandrīz nebraucama/potenciāls ceļu satiksmes negadījums.