Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
488

Sveiki, esmu nolēmis aizsākt rakstu sēriju, kurā aplūkosim dažādas nāves, kuras ir izdevies iemūžināt video. Par katru notikumu garš apraksts. Drīzumā gaidiet otro daļu.

Džons TomsonsDatums 1931gada... Autors: Blistered Outlaw Nāves, kas iemūžinātas video
1.

Džons Tomsons.

Datums: 1931.gada 5.septembris

Jau pusaudžu gados Džons Tomsons izcēlās kā lielisks vārtsargs. Tomsons piesaistīja Celtic F.C galvenā trenera Villija Meilija uzmanību, kurš tobrīd meklēja vārstsargu savai komandai. Padzirdējis par brīnumbērnu no Skotijas austrumiem Meilijs zināja, ka ir atradis ko meklē. 1926.gada 30.oktobrī, būdams tikai 17 gadus vecs Džons Tomsons noslēdza savu pirmo profesionālo līgumu, ar Celtic par 10 mārciņām. Jau ar pirmajām spēlēm Tomsons sevi pierādīja kā lielisku vārstsargu. Viņš bija pazīstams ar savu apņēmību cīnīties par katru bumbu, nežēlojot ne savu, ne pretinieku ķermeni. Savu pirmo nopietno savainojumu Tomsons guva 1930.gadā, kad mačā pret Aidrie viņš salauza žokli, vairākas ribas, savainoja atslēgas kaulu un palika bez 2 zobiem. 1931.gada 5.septembrī, Celtic savā Ibrox stadionā, 80 000 skatītāju priekšā spēlēja pret saviem sīvākajiem konkurentiem Rangers. Otrā puslaika sākumā pie Celtic vārtiem notika sadursme starp Tomsonu un Rangers uzbrucēju Semu Inglišu. Šajā epizodē Tomsons spēcīgi atsita galvu pret Ingliša ceļgalu gūstot galvaskausa lūzumu. Viņš tika aizvests uz slimnīcu, kur ārsti cīnījās par viņa dzīvību. Diemžēl, tās pašas dienas vakarā viņš piedzīvoja konvulsiju lēkmi un nomira, viņam bija tikai 22 gadi. Uz Džona Tomsona bērēm viņa dzimtajā pilsētā Kārdendenā ieradās ap 30 000 cilvēku, no kuriem daudzi ar kājām mēroja 55 jūdžu garu ceļu no Glāzgovas. 

Emilija DeivisoneDatums... Autors: Blistered Outlaw Nāves, kas iemūžinātas video
2.

Emilija Deivisone.

Datums: 1931.gada 4.jūnijs

Emilija Deivisone bija britu sufražiste, kura cīnījās par sieviešu vēlēšanas tiesībām. Savas dzīves laikā Deivisone vairākkārt tika arestēta par dažādiem likumpārkāpumiem, to skaitā par  uzbrukumu kādam vīrietim, kuru viņa noturēja par tā laika Lielbritānijas finanšu ministru Deividu Loidu Džordžu. Atrodoties Strangeways cietumā, viņa pieteica badastreiku un nolēca pa kapnēm, gūstot smagu mugurkaula savainojumu. 1913.gada 4.jūnijā, Deivisone apmeklēja Epsomas derbiju, Sarejas grāfistē, Anglijā. Zirgu skriešanās sacensību laikā viņa pēksņi izlēca priekšā pilnā ātrumā  skrienošajam Karaļa Džordža 5. zirgam un tika sabradāta līdz nāvei. Šo incidentu nofilmēja Pathe News filmētājs. Viedokļi par Deivisones motivāciju skriet priekšā zirgam dalās. Daži uzskata, ka viņa vienkārši vēlējās pāriet pāri trasei domājot, ka visi zirgi jau paskrējuši garām, citi uzskata, ka viņa vēlējās Karaļa zirgu nogāzt zemē. Līdz pat šai dienai Emilijas Deivisones motīvi nav skaidri. 

Ulrike MaijereDatums... Autors: Blistered Outlaw Nāves, kas iemūžinātas video
3.

Ulrike Maijere.

Datums: 1994.gada 29.janvāris.

Ulrike Maijere bija populāra austriešu kalnu slēpotaja, divkārtēja pasaules čempione Supergigantā. 1994.gada 29.janvārī, Pasaules Kausa izcīņas sacensību laikā Gārmiš-Pārtenkirhenē, Vācijā, Maijere traucoties lejup pa kalnu ar 120km/h lielu ātrumu piedzīvoja smagu kritienu un lauza kaklu. Viņa mira īsi pēc nogādāšanas Murnau slimnīcā. Viņai bija 26 gadi.  Maijeres liktenīgais kritiens tika nofilmēts televīzijas tiešraidē. Sākotnēji tika uzskatīts, ka viņas nāvi izraisīja atsišanās pret koka laika skaitīšanas iekārtu. Pēc negadījuma,  Maijeres līgavainis kritizēja sacensību organizatorus un iesūdzēja viņus tiesā. Dažus mēnešus vēlāk tiesā tika lemts, ka Maijere neatsita galvu pret laika skaitīšanas iekārtu, bet visticamāk salauza kaklu ietriecoties trases malā esošajos sniega sanesumos. Tiesa neatrada nekādas kļūdas no organizatoru puses, viss tika darīts atbilstoši prasībām un sūdzība tika atcelta. 

Bumbvedēja B52 katastrofa... Autors: Blistered Outlaw Nāves, kas iemūžinātas video
4.

Bumbvedēja B-52 katastrofa Fērčaildas Gaisa Spēku Bāzē. 

1994.gada 24.jūnijs

4 bojāgājušie

1994.gada 24.jūnijā, USAF B52H bumbvedēja apkalpe veica lidaparāta demonstrēšanas lidojumu virs Feirčaildas Gaisa Spēku Bāzes. Lidojums sastāvēja no vairākiem 60 grādu pagriezieniem, straujas augstuma uzņemšanas un nomešanas manevriem. Pilots Bads Holands kontroltornim lūdza atļauju  veikt 360 grādu pagriezienu pa kreisi, ko kontrolieris uzreiz atļāva.  Veicot šo pagriezienu kautkas nogāja greizi un lidmašīna strauji sāka zaudēt augstumu, atsitoties pret zemi un eksplodējot. Visi 4 apkalpes locekļi gāja bojā. Izmeklēšanā tika secināts, ka katastrofu izraisīja pilots Bads Holands, kurš pārvērtēja lidmašīnas spējas. 

 

Uzbrukums Nīderlandes... Autors: Blistered Outlaw Nāves, kas iemūžinātas video
5.

Uzbrukums Nīderlandes karaliskajai ģimenei. 

2009.gada 30.aprīlis.

8 bojāgājušie

2009.gada 30.aprīlī, Nīderlandes karaliskā ģimene svinēja nacionālās brīvdienas un Apeldornas pilsētā par godu šim notikumam tika sarīkota krāšņa parāde, kurā ikviens varēja nākt un klātienē vērot karaliskās ģimenes locekļus. Diemžēl, šī parāde izvērtās par traģēdiju, kad kāds vīrietis ar melnu automašīnu iztriecās cauri sanākušajam pūlim un ietriecās akmens piemineklī. Karaliskā ģimene, kurā neviens netika ievainots, šausmās vēroja notiekošo. 8 cilvēki gāja bojā un vēl 10 tika ievainoti. 38 gadus vecais uzbrucējs Karsts Rolands Tatess būdams smagi ievainots atzina, ka vēlējies ietriekties karaliskās ģimenes autobusā, lai nogalinātu viņus, bet neteica kādēļ. Tatess tika aizvests uz slimnīcu, kur vēlāk nomira. Šo parādi translēja nacionalajā televīzijā, tadēļ to redzēja miljoni. 

Pievienotie video

1.
2.
3.
4.
5.
0
488

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.04.16 20:01
 
2
0