Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
190

Krievijas drošības dienests arestēja dažus zinātnieku, kuri mēģināja izmantot savu darba superdatoru bitkoinu ieguvei (mainingam). Šie zinātnieki strādāja Federālajā Atompētniecības centrā Saratovā (Krievijas rietumos) un tā ir slēgtā zona. Dators, ar kuru zinātnieki bija cerējuši ģenerēt bitkoinus, ir viens no jaudīgākajiem datoriem Krievijā.

Šādus slepeno objektu superdatorus ir stingri aizliegts pieslēgt internetam, lai pasargātu tos no nesankcionētas pieslēgšanās mēģinājumiem un kiberuzbrukumiem. Ieraugot zinātnieku mēģinājumu pieslēgt superdatoru internetam, uz to noreaģēja atomcentra drošības dienests un tālāk jau šo lietu pārnēma Krievijas Federālais drošības dieness (FSB) - kā ziņo Krievijas ziņu aģentūra Mash. Sakarā ar šo incidentu ir ierosinata kriminālliela.

Scaronaja zinātnieciski... Autors: pyrathe Krievijā arestēti atomzinātnieki, kuri centās iegūt bitkoinus ar superdatoru
1.

Šaja zinātnieciski pētnieciskajā centrā Saratovā, kurā strādāja arestētie zinātnieki, aukstā kara laikā tika izstrādāta pirmā PSRS atombumba.

nbsp Preses centra komentāri... Autors: pyrathe Krievijā arestēti atomzinātnieki, kuri centās iegūt bitkoinus ar superdatoru
2.

  Preses centra komentāri: "Ir noticis nesankcionēts mēģinājums izmantot valdības datoru privātajiem mērķiem - tā sauktajam bitkoinu mainingam"

Federālajā Atompētniecības... Autors: pyrathe Krievijā arestēti atomzinātnieki, kuri centās iegūt bitkoinus ar superdatoru
3.

Federālajā Atompētniecības centrā Saratovā ir nodarbināti ap 20 000 cilvēku un tajā esošā superdatora darbības kapacitāte ir 1 petaflops, kas ekvivalents 1000 triljonu darbībām sekundē.

0
190

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [29]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.02.18 10:12
 
15
0

nu re - žēl ka nepieslēdz un nesāka izmantot uz pilnu jaudu - bitkoina ļaunākais scenārijas bija tik tuvu ..

kad kāds pārņems vairāk par 50% no apstrādes..  - tajā brīdī var notikt bloku dublēšanās, un izveidosies jauna bloku ķēde, kura kļus par patiesu, - īsto uzskatot par nepatieso..  - un viss visa bitkoinu industrija sabrūk -  un tas kas to izdara kļust par vienu no bagātakajiem cilvēkiem pasaulē.. .. viss - bitkoinu stāsta beigas ...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.02.18 10:39
 
9
0

atbildot uz kakasy komentāru " Jā, nu ļoti kruta un uzticama valūta, k... "

pat ne no skaitļošanas jaudas, bet spējas paredzēt jauna bloka sākumu - jo ats kas pilnībā uzģenerē bloku, dabūn 1 BIC (veselu nedalītu).. ja tev pieder vairāk par 50% no visas  dotajā brīdī (visā pasaulē) nepieciešamas jaudas, tad  tīri smuki vari pārņemt visu BTC vadību ..  un aidā - visi nākamie BTC ir tavējie, Kvantu dators to izdarītu gandrīz ar 100% garantiju - ja vien pretī nestātos jaudīgāks kvantu dators..  tātad tiko atrisinās dažas fundimentālas kvantu skaitļošanas problēmas - tā  viss - visas kriptvalūtas aizies pa skuju taku.. - tāpēc - nu diezgan slikta ideja viņās ieguldīt naudu... kā redzams - tad scenārijs, ka pēkšņi tiks pieslēgti superdatori ir pilnīgi reāls - ko visi BTpiekritēji noliedz...

spoku dienas doma

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 12.02.18 10:18
 
8
0

Jā, nu ļoti kruta un uzticama valūta, kuras emitācija atkarīga no skaitļošanas jaudas

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 12.02.18 10:12  
 
5
0
Raksts jau labs. Pluss arī no manis.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 12.02.18 10:42
 
3
0

Nē, nu es saprotu, ka ēst gribās un tā, bet vai tad atompētījumu rezultātiem vairs nav pircēju? Ziemeļkorejai un Ķīnai jau pārdots?   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 12.02.18 10:44
 
2
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " pat ne no skaitļošanas jaudas, bet spējas par... "

Kvantu dators visu datorzinātni pārvērtīs līdz nepazīšanai, tajā skaitā kritpovalūtas un jebkuras citas drošības sistēmas. To, ko šobrīd superdatori nevar izskaitļot gadsimtos, to kvantu dators izdara momentāli. Vienīgais mierinājums, ka tas tik drīz vēl nebūs, bet būt gan būs.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.02.18 12:52
 
2
0

atbildot uz Akmenī komentāru " kāds tur būtu has power. jēziņ.. &... "

nu bloku sekundē jau nu ne.. bet šeit cits stāsts - tas ka ir palaista ideja - ka to vispār var darīt tagad desmitiem prātu gudro kā to izdarīt - kā piekļūt šiem super skaitļošans jaudām.. ja iepriekš kāds par to iedomājās, tad garāmejot , šobrīd jau noteikti tiek domāts kā - tātad tas ir tikai laika jautājums, kad kāds to izdomās...

Akmenī avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa BetmensMedaļa Trumpe
  Akmenī 12.02.18 12:15
 
2
0

kāds tur būtu has power. jēziņ..  ne pa velti bitcoin vērtība tā norktiās. bloku sekundē mainoja gan jau. diršana, ka nepaspēja pie neta pieslēgt. 

Anonīms
Nazi 12.02.18 13:42
 
1
0

Nu ar kvantu datoru viss nav tik vienkārši, kā vairumam šķiet. Tas, ka kvantu dators spētu aprēķināt 99999999^x milisekundēs, vēl nenozīmē ka tas būs lietderīgs average user darbībām. Tas pats video renderings, grafikas apstrāde nebūt nebūs super ātrāka kā ar līdzšinējām tehnoloģijām. Kvantu dators spēs strādāt labāk par parasto vai super datoru, bet tikai ļoti specifiskos uzdevumos. Pārējos uzdevumos tas būs parasts dators, ja ne vēl sliktāks.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.02.18 17:30
 
1
0

atbildot uz Nazi komentāru " Nu ar kvantu datoru viss nav tik vienkā... "

Taisnība bet.

BCT zagšanā viņš būtu neaizvietojams - jo atslēgas lauztu, un ģenerētu falšās fakatiski momentāli - vcārda tiešākajā nozīmē - praktiski bez laika zaudēšānas, jo paralēli pārlasītu visas iespējamās kombinācijas .. tieši šjā ziņā kvantu skaitļošana ir arī priekšrocības.. protams saskaitīt 2+2+2 - viņš darīs lēnāk nekā parastais galda kalkulātors - jua var tā izteikties.. bet jebkura operācija ko var sadalīt identiskās paralēlaš plūsmas'- teiksimn pārbaudīt vai der kāda parole -  izdarīs visas darbības vienlaicīgi - teorētiski bez to skaita ierobežojuma - vienkārši vienlaicīgi (paralēli) .. 

- tas ir spēles spēlēsi lēni, bet paroles pielasīs momentāli 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.02.18 17:25
 
1
0

atbildot uz Akmenī komentāru " jap. Bet blockchain jau arī pret to ir nodroš... "

nē nav gan.. nepareizās ķēdītes rodās ar apskaužamu regularitāti.

Tikai viņas ir ļoti īsas un automātiski tiek likvidētas, jo  vienkārši netiek apstiprinātas, ja tev ir vairāk kā 50% jaudas tad esi noteicējs ko apstiprināt ko nē - izveido viltus atzaru un padari viņu par legālu un opā pēc neliela laiciņa visas  nākamās bicoin operācijas "īstajā ķēdē " tiek atdzītas par viltus - un viss - lielākā daļa bitcoinu pēkšņi ir tavi .  skaisti ne ?

nu apmēram un brutāli - bet tā.. tātad atslēgas vārds ir vairāk kā 50% no skaitļošanas jaudas un tu nosaki visu .. bicoins skaitās drošs, jo uzskata ka reālā dzīvē nekad tā nevar notikt -sadālītā jauda vienmēr būs lielāka par 50% no kāda invidālā datora jaudas..  bet iedomājies ka tiek noķertas 10 minūtes !!! - tieši BTC bloka ģenerācija atvēlētais laiks, kad super datora jauda ir lielāka par kopējo jaudu .. viss - vu kontroli var paspēt pārņemt .. pietiek ar tām 10 Min''utem - lai uzģenerētu legālu viltus bloku un visus pārējos atdzīti par falšajiem - padarot viltojumu pa īstu - tas ir ar nozagtiem datiem ...  

Kamēr tāds superdators vienkaŗši piedalīsies mainīnga, tikmēr jau nekās nenotiks - kautvai jauda būtu visi 99% - vienkārši citi nedabūtu jaunus bitcoinus, ..  tāpat ja pēkšņi apvienosies liela daļa maineru, un savāks pāri par 50% jaudas - un palaidīs falšo progu - viss - savāks viņi visus BTC pārvērtīs par reālo naudu .. nu viss pārējie no rīta pamodīsies un konstatēs ka viņiemnekas nepieder...

 

Tā ir teorija - bet sis gadijums pierāda ka - var kļut par īstenību

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 13.02.18 11:00
 
1
0

atbildot uz Lestets komentāru " Nē, nu es saprotu, ka ēst gribās un tā,... "

manuprāt, smieklīgāk ir tas, ka mēdz runāt ka pie mums , LV ir ļoti vājš finansējums zinātnei, bet kas izrādās - lielajā dižajā tautu saimē un roģinā līdzīgi tā situācija sanāk, ja nabaga doktori sāk domāt par mining

  

holts avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  holts 20.02.18 00:07
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "ja tiktu pārņemta vadība, tad pietiekami liela ... "

tu nevari pārņemt vadību, maineri sava starpa viens otru validē, viens pats superdators nevar paņemt visu bloku. ja būtu kautkāds miner downtime tad tieši tos pārskaitījumus arī atceltu kas notikuši kamēr miner downtime būtu bijis kas padarītu reālos zaudējumus minimālus. un naudu tā vienkāŗši nevar izpumpēt, tev ir jāpārdod tie koini vispirms kas ir transaction kuru savukārt ir jāverificē un tad jāizvelk piķis no kādas biržas. kas jebkura gadījumā ir ierobežota lieta jo nav nevienas biržas kura tev ļaus noņemt miljardus vienas dienas laikā. ar ko tev mūsdienās ir dolārs un eiro "piesegti"? ja rīt dolārs defaulto nav nekā kas segtu to cik dolāra ir apritē. zelta segums tikpat kā nevienai valstij vairs nav palicis viņu valūtai. vienīgais segums ir tas cik ļoti tu uzticies Eirozonas ekonomiskajai stabilitātei vai tam ka ASV ekonomika neaizies pilnīgi pa burbuli. mūsdienu ekonomika ir uzticības ekonomika. to sauc arī par kredītreitingu. tavs kredītreitings ir būtībā izvērtējums cik lielu naudas summu tu spēsi atdot. t.i. banka novērtē cik daudz tev var dot, cik loti viņi tev uzticas. 

 

VienkāršiRoberts avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  VienkāršiRoberts 12.02.18 13:59
 
0
0

zinātniekiem vot, ievajadzējās/ sagribējās dažas kapeiciņas saviem pētījumiem.... un varbūt vēl kaut kam 

    

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Zoles recidivists
  SAMSS 12.02.18 18:46
 
0
0

    

Anonīms
Anonīms 12.02.18 18:51
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " nu re - žēl ka nepieslēdz un nesāka izm... "

Ko tu te cepies? Tas superdators neapdzītu visus pārējos datorus!

holts avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  holts 19.02.18 23:12
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " nē nav gan.. nepareizās ķēdītes rodās ar apsk... "

tu runā par fork. fork var jebkurā brīdī uztaisīt un viss. jau vairaki fork momenti ir bijuši. tā BCC BCG un BCD visi trīs ir vienkārši BTC hard forks + drīzumā nāk vel kaudze ar hard fork momentiem. un ja kāds  "nozagtu" visus btc viņš nozagtu... neko... jo visa btc vērtība ir taja ka cilvēki uzticas tam ka btc ir viņu makos un paliks tur. līdzko notiek kautkādas tādas huiņas visas biržas būs informētas un aizvērsies lai apturētu paniku. tad tiktu izsludināts ka BTC ir kritiski bojāta, un notiktu reset uz pēdējo validēto bloku.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 21.02.18 06:29
 
0
0

atbildot uz holts komentāru " un btc sedz elektrības rēķins. kamēr neviens ... "

nekāds elektrības rēķins neko nesedz.. ta ir tāds pats apgalvojums ka dolārus sedz rēķins par papīru un krāsu..

tie ir netgūstamie izdevumi..   

holts avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  holts 21.02.18 00:18
 
0
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " pārņemt vadību.. nu nosacīti .. izveidot vilt... "

un btc sedz elektrības rēķins. kamēr neviens neuztaisa variantu kā ar kvantu datoriem risināt blokķēdi tas elektrības rēķins kautkam tādam būs lielāks nekā dažas mazākas valstis varētu pavilkt. un pat tad, atkal, atgriežamies pie iepriekšējā bloka un atsākam darbību, zaudējumus cieš varbūt 1% to kas darbojas biržās. lai blockchain tehnoloģijai sobrīd nodarītu nopietnu kaitējumu ir jāiztērē milzīgi resursi. tad jau vieglāk ir to jaudu un decryption algoritmu veltīt tam lai uzlauztu internetbankas un maciņu paroles. atdeve būs entās reizes augstāka neka mēģinot uzbrukt blockchain.

tā sacīt, idejas pēc to var izdarīt bet nopelnīt vai reāli gūt kautkādu labumu no tā ir bezcers.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 20.02.18 05:09
 
0
0

atbildot uz holts komentāru " tu nevari pārņemt vadību, maineri sava starpa... "

pārņemt vadību.. nu nosacīti .. izveidot viltus blokķēdi..  un tad vienā brīdī to padot par patieso ..

- tas ka paralēlā ķēde var veidoties ir patiesība.. tā laiku pa laikam notiek.. tikai kā tu pareizi piezīmēji, to beidz validēt.. un viss..

bet ja tev ir vairāk par 50% - tad to ir reāli padarīt par patiesu .. un ja ne izpumpēt viso naudu tad sagraut visu blokķēdi gan ir pilnīgi reāli.. - viss ir atkarīgs tikai no pieejamās skaitļošanas jaudas...  

- piesegta nauda, ir ar valsts aktīviem .. - ar valsts garantiju ..