Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
15

Š.g. aprīļa beigās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) pārstāvis Lielbritānijā Pīters Vilsons (Peter Wilson) norādīja, ka OPCW nav nekāds teātris, bet Kremlis pēdējā laikā cenšas diskreditēt tieši OPCW un izmantot to kā platformu dezinformācijas kampaņas izvēršanai globālā mērogā, izmantojot un iesaistot bērnus.

Piemēram, lai radītu informatīvo haosu attiecībā uz ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā, vispirms Russia Today pārraidīja kāda 11 gadus veca sīriešu zēna interviju. Tā tika nopublicēta arī sociālajos medijos caur Twitter kontu In the Now, kas ir Russia Today viens no slēptajiem informācijas kanāliem, kuru it kā nevar sasaistīt ar Kremli. Turklāt krievu diplomāti, to skaitā Kremļa Ārlietu ministrijas galvenā runas bāba Marija Zaharova, padarīja savu netīro darbiņu, paceļot šo jautājumu diplomātiskā līmenī. Vēlāk tas pats zēns tika nogādāts Hāgā, lai pastāstītu, ko viņam nācās pieredzēt.

Attiecīgā intervija tika pasniegta kā „pierādījums/iemesls” galvenās pretenzijasizvirzīšanai Kremļa veiktās dezinformācijas kampaņas ietvaros, proti, ka informācija par ķīmisko uzbrukumu Dumā ir tikusi safabricēta. Attiecīgie meli tika izplatīti vairākās valodās.

Pirmkārt, pretēji prokremlisko žurnālistu apgalvojumiem, saskaņā ar The Intercept veikto izmeklēšanu, izskatās, ka intervētais zēns ir ticis filmēts kādā no Sīrijas armijas ēkām, kur atradās Kremļa militāri padomdevēji.

Otrkārt, ir neskaitāmas liecības, medicīnisko nevalstisko organizāciju konstatēti fakti, autentificētas fotogrāfijas un video, kā arī Pasaules Veselības organizācijas partnerorganizāciju ziņojumi, kas liecina par upuru saindēšanos ar gāzi.

Treškārt, prokremliskie mediji ziņoja, ka OPCW bija sarīkojusi brīfingu par ķīmisko uzbrukumu Dumā, lai informētu sabiedrību, ka uzbrukums nemaz nav bijis, nav upuru un nav nekādu ķīmisko ieroču, bet patiesībā nekāds brīfings nemaz nenotika. Tieši pretēji, 17 valstis, to skaitā arī Latvija, formāli ir paziņojušas, ka „Krievija cenšas radīt maldīgu iespaidu, ka OPCW bija sasaukusi šo sapulci pēc Kremļa pieprasījuma. Tie ir vistīrākie meli, nekas tamlīdzīgs nenotika.”

Savukārt OPCW ģenerāldirektors distancējās no šī gadījuma, aizrādot Kremlim, ka šāda sanāksme, kuras laikā „liecinieki” apgalvo, ka viņi tikuši noalgoti, lai tēlotu ķīmiskā uzbrukuma upurus, traucē OPCW izmeklētāju darbu Sīrijā. Ja šo „liecinieku” rīcībā ir noderīga informācija par šo incidentu, tad vispirms viņiem vajadzētu aprunāties ar OPCW faktu noskaidrošanas misiju.

Ļaunprātīga aculiecinieku izmantošanai ir ļoti liela nozīme Kremļa izvērstajās dezinformācijas kampaņās par ķīmisko uzbrukumu Dumā. Saskaņā ar vairākiem ziņojumiem Sīrijā tiekot izdarīts spiediens un izteikti draudi mediķiem, lai tos piespiestu melot, ka nekāda ķīmiskā uzbrukuma nav bijis.

Kremļa mediji nekaunas publicēt bērnu vārdus un fotogrāfijas

Tā jau ir kļuvusi par sava veida tradīciju prokremliskajiem medijiem izmantot bērnus Kremļa melu kampaņās, neievērojot nekādas žurnālistikas ētikas normas. Tiek publicēti bērnu vārdi un fotogrāfijas, lai sekmētu dezinformācijas kampaņas. Tas ir jau noticis iepriekš, piemēram, radot viltus stāstu par „bēgļu izvaroto trīspadsmitgadīgo krievvalodīgo vācu meiteni Ļizu” un jau gadiem notiekošo dezinformācijas kampaņu par to, ka Skandināvijā krievu ģimenēm tiek atņemti bērni.

Pēdējās nedēļas laikā vairāki citi dezinformācijas vēstījumi, pieminot izdomātus bērnu tiesību pārkāpumus, tika publicēti, piemēram, Gruzijā, mēģinot iestāstīt mērķauditorijai, ka Norvēģijā ir legalizēts incests, vai to, ka ANO liek „seksualizēt piecgadīgus bērnus”. Protams, ka abi šie apgalvojumi ir pilnīgas muļķības.

Kremļa dezinformācijas... Autors: Sesks Kasjaks Kremlis naski izmanto bērnus viltus ziņu veidošanā
1.

Kremļa dezinformācijas kampaņu vēstījumi par bērnu tiesību pārkāpumiem

 Autors: Sesks Kasjaks Kremlis naski izmanto bērnus viltus ziņu veidošanā
2.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
1
15

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Cacans
  Panzer 16.05.18 11:32
 
6
0

Kur krievs tur meli, posts un netīrība

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.05.18 12:02  
 
2
0
ASV zin zelta likumu- var aiztikt visas valstis, izņemot Eiropu. Sākās viss tuvajos austrumos arī dēļ propogandas- diktatori apspiež iedzīvotājus, viss ir slikti utt. Krievijā, protams, ir arī citas problēmas, kā nabadzība, netīrība un ietiepība. Bet propogandu izplata visas lielvalstis, un kāpēc Krievija tiek biežāk pieminēta- viņu propoganda ir rupja un viegli atklājama, kamēr ASV proppoganda ir atstrādāta un noslīpēta, un efekts tiek panākts kādu vajag- ka cilvēki priecājas kad tiek gāzts diktators, vai militārā grupa, un tic 100% tam ko saka par šo grupu ASV.