Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
414

Viktors Lustigs tiek uzskatīts par vienu no prasmīgākajiem un slavenākajiem krāpniekiem pasaulē. Viņš tika apcietināts apmēram 50 reizes un katru reizi tika atbrīvots pierādījumu trūkuma dēļ. Viņš bija sava veida perfekcionists savās viltīgajās spēlēs, viņam bija lieliska atmiņa un spēja izprast cilvēka dabu.

Lustigsnbsppiedzima mēra... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
1.

Lustigs piedzima mēra ģimenē nelielā Čehijas pilsētā, Hostinnē. Zēns ieguva izcilu izglītību, brīvi runāja piecās valodās, un vairāki cienījami pilsētas iedzīvotāji pulcējās viņa vecāku mājā. Tēvs sūtīja Viktoru mācīties Sorbonnā, Parīzes Universitātē, taču viņš to pameta. Vairākus gadus viņš ceļoja pa visu Eiropu, veicot desmitiem nelielu noziegumu slēpjoties aiz dažādiem vārdiem. Lielākoties  viņš stādījās priekšā kā Austrijas grāfs Viktors Lustigs.

1925 gadā Francija pēc Pirmā... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
2.

1925. gadā Francija pēc Pirmā pasaules kara tika atjaunota, Parīze plauka un strauji auga - pareizā vieta priekš krāpnieka. Ideja, kas kļuva par slavenāko Lustiga manipulāciju, radās, lasot laikrakstu. Viņš nonāca pie raksta, kurā viņi pārrunāja pilsētas problēmas saistībā ar Eifeļa torņa uzturēšanu. Par vienu gluda dzelzs gabala nokrāsošanu tika maksāta milzīga nauda. Un tad krāpnieka ģeniālais prāts šeit redzēja izcilas iespējas. 

 

Lustigs izgatavoja viltus valdības veidlapas un uzaicināja sešus lielus metāllūžņu tirgotājus uz slepenu sanāksmi vienā no vecākajām viesnīcām Parīzē, lai apspriestu iespējamo darījumu. Visi seši atnāca. Viktors stādījās priekšā kā pasta ministrijas ģenerāldirektora vietnieks.

Lustigs lika tiem saprast ka... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
3.

Lustigs lika tiem saprast, ka Eifeļa torņa uzturēšana pilsētai izmaksā pārāk dārgi, tāpēc tika nolemts to pārdot metāllūžņiem. Viņš vienōjās, ka, ņemot vērā sabiedrības iespējamo negatīvo reakciju, sanāksme un darījums ir jāglabā slepenībā. Principā 1925. gadā šāda ideja nebija tik traka kā mūsdienās. Eifeļa tornis tika uzcelts 1889. gadā Parīzes priekš Pasaules izstādes un faktiski bija plānots, kā pagaidu projekts. Ēkai bija jābūt iznīcinātai 1909. gadā un jāpārvieto, jo tā neietilpa valsts galvaspilsētas vēsturiskajā skatījumā.

 

Lustigs veda dīleru grupu greznā limuzīnā uz nelielu ekskursiju līdz piemineklim. Ceļojums līdz Efeļu tornim ļāva krāpniekam izvērtēt, kurš no potenciālajiem pircējiem visvairāk vēlējās veikt šo darījumu. Un izvēle bija Andrejs Poisons. Tirgotājs jutās nedrošs, jo viņš nepiederēja Parīzes biznesa kopienas iekšējam lokam tādēļ Poisons uzskatīja, ka šis darījums viņam dos leilas iespējas. 

FBI daktiloskopiskais... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
4.

(FBI daktiloskopiskais fails par Lustigu.)

 

Tomēr tirgotāja sieva apšaubīja un neticēja Lustigam, meklējot iemeslus, kādēļ darījums būtu jātur slepenībā un jārīkojās tādā steigā. Lai izvairītos no tirgotāju modrības, nākamajā konfidenciālajā sanāksmē Viktors izlikās, ka viņš ir ārkārtīgi ierobežotos apstākļos, jo izdevumi pārsniedz viņa ienākumus. Poisons nekavējoties nomierinājās. Viņš jau bija nodarbojies ar korumpētu valdības darbinieku, kurš tikai gribēja kukuļošanu.

Tātad Lustigs ne tikai saņēma naudu par Eifeļa torņa pārdošanu, bet viņam arī tika dots kukulis. Tad krāpnieciskais virtuozs un viņa personīgais Francijas un Amerikas izcelsmes sekretārs Roberts Artūrs Turbillons (pazīstams arī kā Dan Collins) iekāpa vilcienā ar pilnu koferi naudas.

Saprotams ka... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
5.

Saprotams, ka Poisons nedevās uz policiju, viņš bija pārāk pazemots. Pēc mēneša Lustigs atgriezās Parīzē, lai atkal mēģinātu īstenot šo shēmu, bet viens no tirgotājiem devās uz policiju un parādīja viltotās valdības formas un dokumentus. Viktoram un viņa palīgam izdevās bēgt uz ASV. 

IespējamsnbspLustiga viltota... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
6.

(Iespējams, Lustiga viltota 5 dolāru banknote.)

 

Amerikā viņš kļuva par naudas viltotāju, pietam tik veiksmīgu, ka 1934. gadā tika izveidota īpaša nodaļa, kuras darbiniekiem bija jānoskaidro, kas aiz tā stāv. Un gadu vēlāk Lustigs tika arestēts - viņa mīļotā nodeva viņu greizsirdības dēļ pret citu. Izmeklēšanas laikā tika konfiscētas naudas drukas plāksnes un viltotā nauda. Dienu pirms tiesas, Viktoram izdevās aizbēgt, bet viņš tika noķerts vēlreiz un notiesāts uz 15 gadiem cietumā (plus 5 gadi par aizbēgšanu no apcietinājuma).

ViktorsnbspLustigs tiek... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
7.

(Viktors Lustigs tiek vests uz Alkatrazu1935. gadā.)

 

Viltnieks tika nosūtīts uz Alkatrazas cietumu, kur viņš pavadīja 12 gadus un 1947. gadā nomira 57 gadu vecumā - gan no smadzeņu audzējs, gan pneimonijas. Nāves apliecībā tika rakstīts, ka visticamāk viņa īstais vārds bija Roberts Millers. Lustiga viltotā nauda vēl daudzus gadus ceļoja pa visu ASV.

Viktora Lustiga... Autors: Elys Krāpnieks, kuram vairākas reizes izdevās pārdot Eifeļa torni
8.

(Viktora Lustiga miršanas dokuments.)

 

Reiz Lustigs maldināja pat Al Capone. Kad viņš pārliecināja, ka gangsteris ieguldīs 50 tūkstošus dolāru akcijās, divus mēnešus turēja viņa naudu pie sevis, tad atgrieza Al Capone, sakot, ka darījums bija neizdevies. Čikāgas mafijas priekšnieks bija pārsteigts par šādu godīgumu un piešķīra viņam 5 tūkstošus dolāru kā atlīdzību. Ko patiesībā Lustigs arī centās panākt. 

2
414

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [7]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Vangs Čingčangčongs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Vangs Čingčangčongs 07.01.19 00:23
 
3
0

Šis raksts būs hella populārs. Mark my words.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 07.01.19 01:55
 
2
0

  

Bobby Tarantino avatars
Medaļa RedaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Autoru autors
  Bobby Tarantino 07.01.19 07:05  
 
2
0
Super, Elys!
SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa AutoklikerisMedaļa Autoklikeris
  SAMSS 07.01.19 07:37
 
2
0

  

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Sviestmaize
  anice 07.01.19 09:45
 
2
0

Labs. 

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zeltrocis
  197403 07.01.19 08:00
 
1
0

  

Raivo Logins3 avatars
Medaļa HumoristsMedaļa PlakātsMedaļa Transoformeris
  Raivo Logins3 09.01.19 22:08  
 
1
0
Interesanti