Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
657

Jūrnieku algas izraisīja, teiksim tā, gana plašu interesi spoku auditorijā. Algas, algas, bet izdomāju, varbūt pastāstīt par savu jūras pieredzi, kā tad beigās ir tomēr būt jūrniekam? Kaut kāds savs skata punkts, jo tomēr, tie cilvēki, kuri nav saistīti ar šo profesiju, gūst priekšstatu no filmām vai tiem pašiem leģendas nostāstiem. Kā tad ir... aiziet jūrā un uzsākt savu jūrnieka karjeru? Pieņemsim, Tu neesi nedz students, nedz arī Rīgas Jūras akadēmijā vai Liepājas Jūrniecības koledžā, bet gribi būt jūrnieks. Vsjo. Izlēmu.

Citi raksti, kuri saistīti ar jūrniecību:

Ir jautājums, būs atbilde: Cik daudz pelna jūrnieki?

Viss sākās ar kadetu kadetam... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
1.

Viss sākās ar kadetu, kadetam principā Jūrā tikt ir „samērā viegli”, noklausies kursus „SOLAS – Safety Of Life At Sea” (Nedēļas kursi. Kursos ietilpst lekšana ar hidrotērpu baseinā, pamats par glābšanas līdzekļiem uz kuģa, pirmā medicīniskā palīdzība, un primitīva uguns dzēšana ar ugunsdzēšamo aparātu un arī šļūtenēm, nu un ar to visu saistīta). Ja nemācies un neesi students vissdrīzāk par šādiem kursiem samaksāsi no 120-180 Eur, derīgi 5 gadus, katru 5 gadus ir jāatjauno kursi, atkal maksājot un klausoties lekcijas.

Interesants Fakts  SOLAS... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
2.

Interesants Fakts - SOLAS konvencijas pirma un primitīva versija parādījās tieši pēc Titānika nogrimšanas, kad slaveno Dikaprio app*sa ar glābšanas vesti un viņam netika tāda, un viņš noslīka. Bet ja nopietni, tad Titānika nogrimšanas brīdī, uz pasažiera kuģa nebija pietiekāms glābšanas laivu skaits, lai nodrošinātu vietas visiem, tagad solas nosaka obligātas prasības  glābšanās laivām, vestēm, tērpiem, kuras obligāti jāpilda kuģiem. Sakam paldies Titānikam. Jūrā, kopumā, daudz konvenciju, nolikumu, prasību ir rakstītās ar cilvēka asinīm un stulbumu.

However SOLAS kursi... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
3.

However, SOLAS kursi nenodrošina strādāšanu uz visiem tipa kuģiem, lai tiktu, piemērām, strādāt uz Tankkuģiem,  jāiziet vēl ir Tankkuģa pamata apmācības kursi, kuri arī maksā pie 200 Eur. (Nedēļas kursi, kuros stāsta Tankkuģu sistēmas, ugunsdrošību, ka nevari pīpēt uz klājā, lietot elektroniskās ierīces uz klājā, drošību kopumā utt.).

Un vēl jūrnieku grāmatiņa... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
4.

Un vēl jūrnieku grāmatiņa, jeb jūrnieku pase, ja neesi students 70 Eur, jūrnieku pasē raksta „Jūras cenzu” – Periods, kad uzkāpi uz kuģa, un periods, kad nokāpi no tā. Bet lai dabūtu Jūrnieka grāmatiņu ir jāiziet Jūrnieku medicīniska apskate, asins analīzes, redze, dzirde, rentgens, hepatītu pārbaude un AIDs, pietrūkst tikai pilnai laime, lai vēl dibenā ielien + alko/narko tests, kur vajag pamīzt burciņā un tad uzrādīs vai neesi hrōnisks alkoholisks narkomāns, šāds prieks atkarīgs no iestādes, kurā ej šādu apskati – 120-170 Eur. Apskate derīga līdz diviem gadiem, pēc 35 gadiem sāk dot tikai uz gadu. Tagad aprēķināsim brutāli visas lielākās summas kopā = 620 Eur. Seems legit.

Kursi ir pase ir medicīniska... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
5.

Kursi ir, pase ir, medicīniska apskate ir, kas vēl...pote pret dzelteno drudzi, ja godīgi neatceros vairs cik viņa maksā, jo tādu man taisīja 2011.gadā...20-30 Eur? Pote, cik atceros, bija derīga 10 gadus. 620 + 30 = 650 Eur. Pluss kompānijas pieprasa Amerikas vīzu, tas nekas, kad Tu nebūs Amerikā, bet vīzu vajag, gadījumā ja tur dodies, negribētos samelot, bet vīza taisās nedēļu un maksā arī kaut kur 120 Eur?... Kopā jau 770 Eur. Bet ir labas ziņas, ja noveicas ar kompāniju, lielāku daļu viņi apmaksās. Medicīnisko apmaksā, vīzu apmaksā, pasi kā kura kompānija un kursus arī kā kura kompānija.

Tālāk ejam uz Jūras Reģistru... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
6.

Tālāk ejam uz Jūras Reģistru vai mājāslapā meklējam jūrnieku kantoru sarakstu. Latvijā pastāv kādas 54 vai 56 kompānijas, kuras nodarbojas ar jūrnieku rekrutēšanu. Opa, zaj*bisj, nodomā Tu. Tik daudz, lielas iespējas, perspektīvas, ātri vien aiziešu Jūrā. Un tad, dzīve paņem svaigu renģi un iepļauka Tevi ar to, jo 60% no kompānijām kadetus neņem. Bet to jau Tu nezini un ar entuziasmu zvani katrai kompānijai pēc kārtās –

- Labdien, esmu tāds un tāds, izgājis kursus vēlētos aiziet jūū..

– Mums nevienu nevajag, vai arī, aizpildiet anketu, mēs pārzvanīsim.

 

Šajā brīdī Tu saproti, kad, principā, tad kad Tevi pāris reizes mūžā ir atraidījusi meitene, nav nemaz tik slikti, pēc kādam 20 atbildēm dienā – Tu mums neesi vajadzīgs.

Bet pieņemsim ir noveicies... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
7.

Bet pieņemsim ir noveicies, pateica Jā. Mums tieši vajag Kadetu, pēc pāris nedēļām lido uz Singapūru. Beidzot. Tikšu jūrā uz 4 mēnešiem ar fiksēto 680$ algu. Dodies uz kantori. 99% gadījumā liks iziet testus. MARLINS testu, kurā pārbauda Tavas angļu valodas zināšanās, CES tests (Competence Evaluation System), kur pārbauda zināšanas par jūras lietām, kadeta versiju varētu nolikt pat akmens. Dažas kompānijas pieprasa vēl sava menedžmenta kursus, kur stāsta cik liela flote ir, kādi sūdi ir bijuši, kādas perspektīvas, ko darīt, kur ko atrast, kam sūdzēties, kā uzvesties utt. Tad viss, iesniedz visus dokumentus skanēšanai, paraksti papīrus par Kadetu un dodies mājās gaidīt savu reisu, pieņēmsim uz Dirszāģiem, 200 km no Rīgas, kur autobuss kursē vienu reizi gadā, un tā ir svētku diena, jo tā ir vienīga iespēja tikt ārā no tā ciema.

Un tad vienā siltajā vakarā... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
8.

Un tad vienā siltajā vakarā pēc pāris dienām, Tev zvana kompānija:

- Lidmašīna rīt, 11:00, Rīga – Stambula – Singapūra. Lido viens. Biļetes rezervētas taisies.

- Ko? Kāpēc? Vēl tak pusotra nedēļa? Kā, lai es no Dirszāģiem tieku uz Rīgu pa tik īsu laiku.

- Izdomā. Taisies.

Un viss. Tu taisies, krāmē somas un startē savu jūrnieka karjeru.

Noteikti vēl aizmirsu kaut... Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
9.

Noteikti vēl aizmirsu kaut kādas nianses, bet tagad kadeta praksi grūti atcerēties, lai gan arī tas bija viens no spilgtākiem notikumiem

Ja cilvēkiem būs interese, tad, kamēr esmu mājās, varu paturpināt raksta sēriju. Pastāstīt par savu pirmo kadeta pieredzi, un vēlāk jau virsnieka pieredzi, darbi, pienākumi, sajūtas utt.

 Autors: Intel Inside Jūrniecība. Kā tad tikt jūrā?
10.
2
657

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [42]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
EV1TA avatars
Medaļa Troll killerMedaļa AdminsMedaļa Auklīte
  EV1TA 10.01.18 08:36
 
12
0

Lūdzu, vēl! 

crybaby avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nostradams
  crybaby 10.01.18 13:30
 
10
0

No Dirszāģiem...  

DiamondAce avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  DiamondAce 10.01.18 10:14
 
8
0

Vecīt, tu kaut ko smagi jauc. Viss galīgi nav tik vienkārši kā stāsti. Nevar aiziet jūrā noliekot SOLAS un medkomisiju (tev neviens nedos jūrnieka grāmatiņu ar pliku SOLAS, ir jābūt kaut kādam pamatam) ar nosacījumu, ja tu nemācies LJA vai Liepājā. Tev sākumā ir jāiziet matroža kursi, kuri ilgst 3 mēnešus (kursos ietilpst automātiski SOLAS), jānoliek eksāmens kursu beigās un tikai tad tu vari iet un dabūt jūrnieka grāmatiņu. Tālāk tev jāatrod kompānija, kura tevi paņems praksē uz 4 mēnešiem par kadetu un pēc reisa, tikai tad tu vari iet un kārtot matroža eksāmenu jūrnieku reģistrā. Nevar vienkārši izdomāt būt jūrnieks, iziet vienas nedēļas kursus SOLAS un močīt jūrā. Lai aizietu pirmajā reisā ir jārēķinas ar 3 mēnešu matroža kursiem + laiks kamēr dabūsi kompāniju, tas ir apmēram +/- 5 mēneši kopā, lai tiktu jūrā. Nemaldini tautu un izlabo rakstu. Pats tam visam gāju cauri, tāpēc zinu ko runāju. 

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Patīk komentārs
  197403 10.01.18 07:46
 
7
0

  

Chingchongchang avatars
Medaļa Mis Spoce 2017Medaļa Most WantedMedaļa Dienas doma
  Chingchongchang 10.01.18 10:23
 
6
0

atbildot uz DiamondAce komentāru " Vecīt, tu kaut ko smagi jauc. Viss galī... "

Palaidi gar ausīm laikam to, ka autors dalās ar savu pieredzi. 

Bet nu, lai vai kā tur ir,  man raksts patika, vienmēr īstenība esmu low key domājusi par to, kā tad latviešiem iet tajā Jūras akadēmijā un kas jādara, lai uz tā ūdentiņa tiktu.   

zackgreen924 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  zackgreen924 11.01.18 23:32
 
6
0

pēc šī raksta izlasīšanas varēšu ar zināšanām hu*ārīt pa grāvi ar laivu dorši jo esmu zinoš  

Archa avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa ŽurnālistsMedaļa 1/13 kūciņas
  Archa 11.01.18 05:30  
 
5
0
Jurnieka darbs nekam neder. Mājās reti, sieva špiļi viļi ar citu, jo kura normāla sieviete var tik ilgi iztikt bez tā. Vīru vai draugu redz max 3 reiz gadā. Ja esi vientuļnieks un patīk daša, tad vari kļūt par jūrnieku. Es pat neietu strādāt pa 10 pakām mēnesī. Tas ir veids kā izsviest dzīvi ūdenī (jo jūrnieks). Visus radus, draugus satiec reti. Ja tev visi un viss besī, tad ej jūrā...

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 10.01.18 09:00
 
4
0

gaidu turpinajumu  

Anonīms
Anonīms 10.01.18 10:27
 
3
0

Tads neliels sitiens pa pieri sapnotajiem. AIzbraukt jura un stradat uz kudja izklausaas jauki vai ne, bet sahja raxta jau paradijas kaa medz notikt. Jebkurai kompanijai ir pilniigi pofig kur tu dziivo kas ar tevi taja bridi notiek ( iznemot slimiibu) bet ja ligums ir paraxtits tad nav variantu, reisaa tu brivdienu nepanemsi un ja ari kompanija ir teikusi, ka reiss buus piemeram uz menesi, tad tas ir 50 uz 50, jo loti biezi meedz buut taa ka tas ieilgst uz krietni ilgaaku laku. Veel viena probleema, ja kads no apkalpes sataisiis suu, tad arestees visu komandu, ja kudjim uznaks parbaude un kkas neatbildiis peec IMO noteikumiem, piemeeram glabshanas rinkju pa maz vai kas tml, tad arestees pashu kudji un arii dabusi sedet krastaa meneshiem ilgi. Es pats stradaju savulaik kudju apsardze no piraatiem, un tur ir veel skarbaak briziem, bet vsmz nopelniit var Ta  ka domaajiet vai shada romantika Jums ir vajadziiga. Ja nu tomeer juura vilina un gribat kko droshaaku, tiraaku un ar komfortu, iesaku mekleet privatas jahtas vai kruiizu kompanijas, tur darbiniekus vnmeer vajag

Veiksmi

 

bobijs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Bakalaurs
  bobijs 11.01.18 00:54
 
2
0

interesants rakts, diezgan pinkeriga tā padarīšana. tie visi dokumenti arī vajadzīgi ja gribi strādāt arī uz kruīza kuĝa?

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 10.01.18 08:26
 
2
0

Interese ir, bet ne jau tāpēc, ka pats gribētu doties jūrā. Mans organisms jau šūpolēs saka "nu jau pietiks".

Vienkārši interesanti

Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 10.01.18 08:30
 
2
0

atbildot uz ŽanisReno komentāru " Interese ir, bet ne jau tāpēc, ka pats ... "

Runājot par Jūras slimību, tāda ir visiem, sākumā, tad organisms pierod un ir vienalga. Korķē arī pieredzējuši jūrnieki   

Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 10.01.18 18:05
 
2
0

atbildot uz DiamondAce komentāru " Tu nevari dabūt OS diplomu, tu pat neva... "

Ko Tu murgo? Es Tev vēlreiz saku palasi STCW, ja ej Jūrā, pat ja par matrozi, noderēs, tur riktīgi gudras lietas rakstītas. Nedod dievs, Tu vēl esi mācījies kaut kādā Liepājās koledžā     

Man ir 4 piemēri dzīvē ar ļoti labiem paziņām, viens bocmanis un trīs jau AB. Bez nekādiem kursiem. Messmani, Stjuarti arī bez jebkādiem Taviem OS kursiem iet jūrā. Gribi kompānijas piemēru? SIDC Group, ja labi uzvedīsies, varu palīdzēt iekārtoties     Obligātas prasības  SOLAS, gribi iet uz speciālizētiem kuģiem, ej familiarizejšanus, gāziniekiem, tankeriem. 

Prakses grāmata ir domāta PRAKSEI, tāpēc viņa arī saucās PRAKSES GRĀMATA, jo pildot tos uzdevumus Tu iegūsti zināšanas, kuras esi ieguvis studiju laikā, ar ko arī attiecīgs virsnieks apliecina ar parakstu, sākot ar pamata hu*ņu par krāsošanu, beidzot ar kaut kādu Topping ON, Topping OFF kravas operācijās. Tāpēc arī reģistrā pirms eksāmenā Tu ej augšā, pie Gailīša, lai viņš Tev to mēslu paraksta, un tad vari doties uz savu OS eksāmenu laimīgs.    Pēc Tava teikta, sanāk ka pēc OS kursiem, liekot eksāmenu uz AB atkal vajag prakses grāmatu. Vēl ir otrs variants, kāds Tevi ļoti labi app*sis uz naudu it īpaši reģistrs, kuram padodās tas

rasiks avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  rasiks 10.01.18 23:31
 
2
0

Interesantas lietas, par ko ikdienā neaidomājamies,

Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 10.01.18 08:22
 
1
0

atbildot uz daniels44 komentāru " Diezgan interesants raksts. Bet tā īsti... "

Par kadetu daudz nenopelnīsi. Kompānijās, kurās daudz maksā kadetiem, pieņemsim 1000$ mēnesi, ņem no júrniecībās izglītībās iestādēm, un to, ja noveicās. Kopumā mēnesī par kadetu 400-680$.

Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 11.01.18 11:42
 
0
0

atbildot uz Sulīgais Mandarīns komentāru "Sajaucu, nevis 2018., bet gan 2019.gada sākumā.... "

Čils, iesaku praksi laicīgi meklēt un necerēt, kad koledža palīdzēs   

Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 11.01.18 11:36
 
0
0

atbildot uz Sulīgais Mandarīns komentāru " Bija interesanti palasīt par šo procesu... "

LJA, 2.kurss?

Lielākoties pēc pirmās prakses saproti vai tas ir tavs. Pirmais mēnesis būs ok, 2-3 jau sāks pamazām viss apnikt, 4-5 sākās jau apnikums, 6tajā poh*isms    viss būs atkarīgs no komandas.

Anonīms
Jānis 11.01.18 10:46  
 
0
0
Vai tur var strādāt ar sliktu redzi (Brillēm) un cik grūti/cik labi ir jāzin angļu valoda, lai noliktu MARLINS testu.
Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 10.01.18 13:08
 
0
0

atbildot uz martinix komentāru "Nu nez, nekad nav bijis slikti, esmu viens no t... "

Nu te būtu precīzāk teikt, kad ne visiem, bet daudziem. Man uz 150 tūkstošnieka, balastā, pāri okeānām, pāris dienas nenormāli korķi rāva 😂

martinix avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Recidīvists
  martinix 10.01.18 13:00  
 
0
0
atbildot uz Intel Inside komentāru " Runājot par Jūras slimību, tāda ir visiem, sā... "

Nu nez, nekad nav bijis slikti, esmu viens no tiem kam uz šūpošanu ēst gribās, un daudz ir tādu pašu, kas ir otā bedrē
« 1  2  3 »