Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
123

Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta kārtējā parakstu vākšana par krievu valodas kā mācību valodas pozīciju saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās. Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija aicina parakstīties par mācību valodas brīvu izvēli.

Asociācijā skaidro, ka patlaban mazākumtautību bilingvālās skolās latviešu valodas īpatsvars ir 60% no gada kopējās mācību stundu slodzes. «Turklāt pie varas esošie politiķi nolēmuši, ka jau tuvā nākotnē latviešu valodā mācāmi visi priekšmeti, izņemot dzimto valodu. Ir daudz tādu vecāku, kas vēlas, lai viņu bērni mācītos ģimenes valodā,» uzsver iniciatīvas autori.

FOTO pexelscomViņu ieskatā... Autors: EV1TA Jau atkal vāc parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu skolās
1.

FOTO: pexels.com

Viņu ieskatā, ja mazākumtautībām piederīgas personas vēlas, lai viņu bērni mācītos pārsvarā dzimtajā valodā un lai šī izvēle būtu neatkarīga no valdības un pašvaldību gribas, šādai izvēlei ir jābūt garantētai ar likumu.

Iniciatīvas autori vēlas, lai tiktu nodrošināta izvēle, kas būtu jāparedz jaunā Mazākumtautību izglītības iestāžu likumā. Asociācijā uzsvēra, ka valstij no nodokļu ieņēmumiem būtu jānodrošina pedagogu sagatavošana darbam mazākumtautību izglītības iestādēs, kā arī nepieciešamo mācību līdzekļu pieejamība.

0
123

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [104]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 08.11.17 08:45
 
48
1

Gribi mācīties dzimtajā valodā - brauc atpakaļ uz Krieviju!

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 08.11.17 10:02
 
38
1

Opcija - visas Krievu skolas pārvērst par privātskolām. Demokrātija taču, katram ir tiesības norobežoties no sabiedrības, bet tad uz pašu izdevumiem. 

Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Cacans
  Panzer 08.11.17 08:51
 
32
1

Viņiem vienkārši nav smadzeņu kapacitātes iemācīties valodas

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 08.11.17 09:26
 
30
1

Krievu valodai SEN VAIRS nebija jābūt kā mācību valodai VALSTS skolās! Neviens neaizliedz ģimenē vai draugu pulkā runāt krieviski, neaizliedz padziļināti apgūt,vai studēt krievu valodu un literatūru, bet nekādā valstiskā vai reģionālajā līmenī krievu valodai nebūtu piešķirams NEKĀDS statuss! Krievu valodas oficiālais statuss ir 1/7 daļā visas zemeslodes, vai ar to nav gana?

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 08.11.17 11:32
 
26
0

Re kur labs piemērs pa TV, pavāršovu vada tas itālis Roberto, cik viņš gadus dzīvo Latvijā un var teikt perfekti māk latviski un viņš nav vienīgais tāds. Bet pie mums dzīvo krievi no padumju laikiem un zin pateikt tik paldies un sveiki.

Gribu zināt vidējo vecumu šiem iniciātoriem, liela daļa būs vēcākā gadagājuma un neviena jaunieša..  loģiski, neviens vecais cccp komunists tak neies mācīties to fašistu valodu, lai gan krievu jauniešiem nav nekādu iebildumu mācīties latviski

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 08.11.17 09:08
 
21
0

Ak, Dievs... cilvēki saņemieties un saprotiet, ka ir jāprot tās valsts valoda, kurā dzīvo! 

Man tas liekas loģiski, bet acīmredzot dažiem ir kaut kāda sava loģika =/

Greyish avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Greyish 08.11.17 10:36
 
17
0

Manis pēc lai mācās kaut ķīniešu valodā, bet lai tās visas tad ir privātās mācību iestādes. Valsts skolās mācībām ir jābūt tikai latviešu valodā.

 

ORGAZMO avatars
Medaļa VārdotājsMedaļa PūšļotājsMedaļa Dimants
  ORGAZMO 08.11.17 11:45  
 
15
0
Pats esmu krievs, un uzskatu, ka tas bùtu un ir stulbi skolā visu màcìties krieviski. Tak dzìvojam Latvijā un ir jarespektē un jaapgùst valsts valoda. Esmu tikai priecīgs, ka man nebija jamācās viss krieviski, man pat tas sagadā grūtības. Skolā viss pa krieviski, izej arā no tàs un esi uz ielas tupenis, jo nezini valodu.😄🖒

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Joda olaMedaļa Rainis
  kartupelis ar mugurkaulu 08.11.17 09:46  
 
16
2
Latvieši ir pārāk iecietīgi pret tiem nolādētajiem krievu okupantiem!!!Vatei par rīkli jau vajadzēja sadod pēc krievu okupācijas beigām,kā Sudetijas vāciešiem!!!

slikts suns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  slikts suns 08.11.17 09:05
 
14
1

vai tiešām paši vecāki nesaprot, ka ja viņu bērni mācās tikai krievu valodā, pabeidzot pamatskolu, vidusskolu viņiem būs grūtāk pēc tam ? 

Pašam ir pazīstami vairāki jauni cilvēki kuri ir mācijušies krievu skolās, latviešu valodā runā ar grūtībām...un līdz ar to viņiem ir grūtāk dabūt darbu, un ja tiek strādāt tur kur viņi grib tad ir grūtāk iet uz augšu pa karjeras kāpnēm tikai valodas dēļ. 

Labi, varbūt veciem cilvēkiem pie dirsas, it īpaši tiem kuri jau pensijā, var iztikt bez latviešu valodas. Bet ne jau jaunatne ! 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 08.11.17 10:07
 
13
0

Suņi rej karavāna iet tālāk.

Kāpēc krievi ir labāki par ukraiņiem, vai poļiem, baltkrieviem, un citām tautībām?

Tās arī varētu prasīt mācības sava'dzimtajā valodā..   

aniii7 avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Moderatora favorīts
  aniii7 08.11.17 13:26
 
14
3

Nost ar krievu valodu Latvijā. Krievu valodu tikai kā svešvalodu! Jau sen vajadzēja! Zinu, tūlīt krievi mani noknābās, bet te ir Latvija, dzetki.

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 08.11.17 08:52
 
11
0

Nesavāks, nezjēdzīga gaisa tricināšana

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 08.11.17 10:54
 
10
1

Sāksim ar to, ka demokrātiskā valstī katrs var vākt kādus parakstus grib. Līdz ar to cepties par to bezjēdzīgi.

Vēl jo vairāk - ja pareizi atceros, tad šķiet, ka pilnīgi NEVIENA manabalss.lv iniciatīva nav tikusi pat līdz izskatīšanai Saeimā, kur nu vēl līdz iestrādāšanai likumos. Līdz ar to - tā ir tikai vien tvaika nolaišanas padarīšana, un viss.

slikts suns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  slikts suns 08.11.17 09:24
 
8
0

atbildot uz Minka Mika komentāru " Rīgā un Daugavpilī nav tā, ka sagādā milzu pr... "

tas cik lielas problēmas sagādā ir atkarīgs no tā kādā darbā strādāt, piemēram Daugavpilī strādājot stroikā krievu valoda būs vairāk vajadzīga nekā latviešu. Bet ja iet strādāt zemessardzē tad latviešu...nu atkarīgs no amata. 

Daugavpilī vispār lai vieglāk dabūt darbu ir labi zināt gan latviešu, gan krievu valodu. Par Rīgu nezinu. 

Bet vienalga, ja bērns mācās skolā latviski. Būdams no krievu ģimenes viņš to krievu valodu neaizmirsīs. Un arī skolā ir tāds priekšmets krievu valoda, kurā var uzlabot zināšanas. 

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 08.11.17 11:37
 
10
2

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Re kur labs piemērs pa TV, pavāršovu va... "

Nēģeris pēc pāris mēnešiem boksterē latviski, bet vates pēc 60 gadiem nespēj! Šis, patiesībā, ir liels apvainojums vatņikiem, jo noliek tos pat zem nēģeru līmeņa. Zem nēģera līmeņa jau vairs ir tikai dzīvnieks, kā bieži stereotipiski tiek uzskatīts.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 08.11.17 09:30
 
7
0

atbildot uz slikts suns komentāru " tas cik lielas problēmas sagādā ir atkarīgs n... "

Man Daugavpilī viesojoties nekad nav bijušas problēmas, ka kāds ar mani neprastu runāt latviski. Rīgā gan ir bijušas. Daugavpilī visur laipni apkalpoja - vai nu ar akcentu, vai klusējot, bet nekad krieviski. Rīgā dažviet neiespējami to ieskaidrot.

RememberMeAfter avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  RememberMeAfter 08.11.17 14:33  
 
7
0
Latvijas valdība ir bez mugurkaula. Jau tad,kad pacelās jautājums,par to vai krievu valodu celt kā otru valsts valodu,vajadzēja pieņemt,ka viss notiek Tikai Un Vienīgi Latviešu Valodā!
Intel Inside avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Intel Inside 08.11.17 12:46
 
6
0

Nu fig viņ zin, zinu labā līmenī gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodu, i pohu*, varu brīvi kommunicēt ar visiem, kamēr pārējie spļauj žultssulu un uguni par valodu diskrimināciju. Gudrie mācās valodas, stulbeņi diršās viens uz otru un mēģina pierādīt kurš ir gudrāks, un beigās čīkst, kad nevar darbu atrast, jo redz prasa valodas.

Colonel Meow avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Garīgais līderis
  Colonel Meow 08.11.17 14:34
 
5
0

Privātās skolās par privātu naudu, nesaņemot valsts atzītu diplomu kaut ķīniešu vai pupiņvalodā lai māca. Šķiet, ka jautājums nav līdz galam pareizi formulēts.

« 1  2  3  4  5 »