Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
17
3275
Matias Ekhofs 21 gadsKad es... Autors: Tas i es Dzīve pēc Breivīka slaktiņa!
11.

Matias Ekhofs, 21 gads.

Kad es izdzirdu vārdu "Ūteija", es redzu savā iztēlē drošu, skaistu vietu, vēl joprojām sala man šķiet tieši tāda. Es nogulēju slimnīcā 3 nedēļas un 5 dienas, vienkārši gulēju un neko nedarīju. 11 dienu laikā man uztaisīja 9 operācijas, rudeni es pavadīju uz kruķiem. Es nekur negāju, visu dienu skatījos ziņas, es domāju, ka atgriezties normālā dzīvē vairs nav iespējams. Bet tad es atkal sāku nodarboties ar florbolu, un tas man palīdzēja atgriezties normālā dzīvē. Reizēm, ejot pa trepēm, es vēl atceros par gūtajiem ievainojumiem. Es nedomāju par nākotni, cenšos dzīvot šai dienai, neviens nevar zināt to, kas notiks rīt.

Sebastjans Johansens 15... Autors: Tas i es Dzīve pēc Breivīka slaktiņa!
12.

Sebastjans Johansens, 15. gadi.

Kad es atgriezos no salas, dārzā mani gaidīja draugi, mēs ēdām keksus un skatījāmies filmas. Dzīve turpinās neskatoties ne uz ko. Es vēl joprojām nēsāju Ūtejas aproci, lai neaizmirstu visu to patīkamo, kas bija līdz tam briesmīgajam brīdim. Mans vecākais brālis man uzdāvināja ceļojumu uz salu, viņš  bieži uz turieni bija braucis un stāstīja cik lieliski ir tur. Viņš mani iepazīstināja ar saviem draugiem un vakaros mēs spēlējām uz ģitārām. Viņa bērēs es spēlēju uz klavierēm. Reizēm man liekas, ka es esmu bijis vienīgais bērns ģimenē, man ļoti viņš pietrūkst!

17
3275

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [126]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 24.09.12 03:19
 
208
4

Nezinu kā jums, bet man, tulkojot pēdējā zēna stāstu, pat gandrīz asaras sāka birt.

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  BARBARS 24.09.12 08:46
 
176
13

Vai kāds saprata kādu mācību pasaule no tā ir guvusi???

Tur tas viens džekiņš tā arī neko nav sapratis kapēc tas vis tā ir noticis....Viņš saka Es gribu lai Norvēģija ir maksimāli dažāda.... Tā ir pilnīgi kļūdaina doma... Katrai valstij ir sava kultūra ar kuru katram iebraucējam ir jārēķinās.. Tas ir tā pat kā meš gribam lai Latviešu valoda Latvijā būtu vienīgā. Visas nelaimes sākas no tā ka kāds vienmēr lien kāda cita zēmē, mēģina mainīt citas kultūras utt. tas nekad neko labu nav nesis tikai postu un iznīcību, un tas dod tādiem kā tas nāpslis un slekava Breivīsk iespēju sevi attaisnot,,un iespējams pat jsuties labi....

Tā pat liela kļūda ir rakstīt par to breivīku un mēģināt viņu publiski analizēt.. Ja par viņu runā značit viņš savu ir panācis...

A par šiem cilvēkiem varu teikt tikai vienu Viņi nekad to neaizmirsīs, taču tas būs pagājis un viņi var uzsist sev uz pleca un pateikties sev ka viņi bija tādi malači un izdzīvoj, un viņiem ir jāsaprot tas ka labāk ka kāds cits nevis viņi tur palika. Un tas ir tikai normāli..

spoku dienas doma

Nacionālsociālists avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  Nacionālsociālists 30.12.13 18:25
 
100
2

Lasot pārņem divējadas sajūtas. Esmu pats bijis uz tās salas viena projekta ietvaros. Sen atpakaļ, bet joprojām skaidri atceros katru vietiņu uz salas. Tā ir maziņa, un reāli es varu iedomāties kā jutās bērni uz kiuriem tika šauts- aizmukt nav kur, paslēpties nav kur...

 Breivīks gribēja pateikt kādu lietu. Ļoti svarīgu lietu. Norvēģija mirst, Mirst no tiem čurku bariem, kas ievazā savu uzbāzīgo un agresīvo kultūru. Skandināvi ir pāršāvuši pār strīpu ar savu tolerantismu. Cik no jums ir bijuši Skandināvijā? Visur čurkas, melnie, musļiki ar savu uzbāzību, netīrību, agresiju. Riebjas tur uzturēties. Breivīks aicināja mosties. Diemžēl izvēlējās diezgan stulbu metodi lai to paziņotu.

 Diemžēl, bet nemainot imigrācijas politiku, Norvēģijā nāks vēl Breivīki. Un vēl. Un vēl. Esam aizgājuši par tālu ar savu tolerantismu. Ir laiks atvērt acis

Swaggers avatars
Medaļa FledermausisMedaļa SpēlmanisMedaļa Rainis
  Swaggers 24.09.12 07:10
 
86
0

Labs raksts , var redzēt ka esi pacenties

Colonel Meow avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Garīgais līderis
  Colonel Meow 24.09.12 08:32
 
72
7

Hmmmm - pārsvarā baltie cilvēki. Kur tad palika visi tie tuvu austrumu emigranti, pret kuriem būtībā bija vērsta Breivīka ofensīva?

sanchez avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa BakalaursMedaļa Man patīk Facebook 7000
  sanchez 24.09.12 09:49
 
56
3

atbildot uz BARBARS komentāru " Vai kāds saprata kādu mācību pasau... "

 

Ja es ar apjuku lasot to. Pats jau 2 gadus dzivoju oslo, un varu drosi teikt ka del imigrantiem oslo parvershas diezgan krimnala vieta. Biezas apshaudas, biezi kads tiek nodurts , pilns ar rumanieshu bomziem utt, es pat teiktu ka jutos daudz drosak vazajoties pa rigu neka oslo. Plus norvegija reti kad redzesi policiju.

 

Pat narkoshkas satiksi biezi, reiz mana acu prieksha pilsetas centra kada sieviete injeceeja heroinu. 

 

Es nebrinisos ka sadas lietas atkartosies vel, norvegi ir diezgan leni cilveki, un kamer viniem pieleks ko vini dara ar savu valsti bus jau par veelu.

 

Lieki piebilst ka tiko norvegija par kulturas ministri iecela muslimu slampu. 

krika123 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa KallaMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  krika123 24.09.12 15:56
 
33
4

ļoti Žēl  To Jauniešu  Viņi nepaguva Visu Dzīvi Izbaudīt...Mans Tēvs Redzēja tos jaukos cilvēkus kas ar laivām brauca glābt jauniešus..Es Biežu tur garām braucot pabirdinu asaras...Lai Tas stulbai Vecis Ar Saviem 1000 Advokātiem Iet Nomirt!!!!Viņš izspostīja Visiem Jauniešiem Dzīves!  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.09.12 08:16
 
21
0

liek aizdomāties

FANS007 avatars
Medaļa BestsellersMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  FANS007 25.09.12 10:54
 
22
1

atbildot uz sanchez komentāru "Kapec? " 21 gads par 77 cilvēku slepkavību un izdzīvojušo sakropļošanu..??? Lab, varbūt ne visiem ir redzamas traumas, bet psiholoģiskas gan. Cik cilvēkiem gimenes locekļus un draugus nogalināja acu priekšā...  Man tas nešķiet taisnīgi...

WhiteLegend avatars
Medaļa StudentsMedaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  WhiteLegend 24.09.12 10:36
 
18
1

atbildot uz BARBARS komentāru " Vai kāds saprata kādu mācību pasau... "

   

Nu ja,bet ši rīcība nebija pareiza ne jau studenti skandināvija boja viņu kūltūru utt,tas ir vnk lētais darbaspēks,kas ir cilvēki ar zemu intelektu (nesaku neko tieši konkrētu bet par vairākumu) piemēram turki,runmāņi,būlgāri, poļu strādnieki,kas sāk sīkie zagt,radīt agresiju utt.Bet pasaule nevar ietekmēt to kas notiks pēc daudziem gadiem,Eiropā būs jaukta kultūra,būs vnk dažādas ģimenes ar dažādām tradīcijām,vienīgais kas paliks ir oficiālā valoda,himna,karogs, bet Latvijā nevienam jau nav iebildumu pret krievtautības pārstāvi kas CIENA LATVIJU,tās valodu,tradīcijas.Lai kāds būtu kūltūras mix Vācija un citur,tur nav tādusituāciju kā LV,ka tev ir jāzin kada neoficiāla valoda lai dabūtu darbu.

Snakebite avatars
Medaļa FukušimaMedaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  Snakebite 24.09.12 23:30
 
16
0

atbildot uz Astral komentāru " Hmmmm - pārsvarā baltie cilvēki. K... " Nu tur uz tās salas jau pārsvarā arī bija baltādainie cilvēki, tā bija strādnieku partijas tā kā nometne vai kas tas īsti skaitījās par pasākumu un strādnieku partija atbalsta multikulturalitāti Norvēģijā, tāpēc arī Breivīks šāva uz tiem jauniešiem. Ne jau dēļ ādas krāsas, bet dēļ ziņojuma pasaulei. Jo citādāk neviens viņam nepievērstu uzmanību.

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 24.09.12 14:37
 
16
1

atbildot uz cham cham komentāru " Ja jūs pamanījat, visi uzvardi ir ... " tu pazīsti visus šos cilvēkus? Zini, ka viņi ir Norvēģijā, lai dzīvotu uz pabalstiem? Esi pārliecināts, ka šo bērnu vecāki nav piemēram labi ārsti, zinātnieki? Nevajag visu mest vienā putrā! Jā ir visādi laimes meklētāji, kuri negrib strādāt, bet ir arī normāli cilvēki! Zinu vairākus Dāņus, kuru draugi, radinieki ir vai nu pārvākušies uz dzīvi Norvēģijā, vai tur strādā pastāvīgi. Daudzi norvēģi brauc uz Dāniju strādāt. Tāpat Dānijā piemēram strādā samērā daudz vāciešu! Tad sanāk, ka visus šos cilvēkus vajag nogalināt dēļ tā, ka viņi ir aizbraukuši no savas valsts? Jeb naids ir tikai pret iebraucējiem no austrumeiropas un Āzijas? Murgs!

greenpeace avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  greenpeace 24.09.12 08:55
 
14
1

atbildot uz BARBARS komentāru " Vai kāds saprata kādu mācību pasau... " kļūdijies, breivīks negribēja multikulturālu Norvēģiju.

RubiXs avatars
Medaļa Spoks
  RubiXs 24.09.12 09:04
 
18
5

Ammm vis būtu ļoti labi rakstam izņemot to ka nav apraskta pa slaktiņu :/

crestfallenx avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Spoks
  crestfallenx 26.09.12 16:38
 
12
0

atbildot uz Astral komentāru " Hmmmm - pārsvarā baltie cilvēki. K... " Par musulmaņiem Brevīkam vēl vairāk riebās baltie norvēģu tīrasiņu liberāļi/multikulturālisti(salā tā tajā nometnē tikai tādi arī nolasījās), viņš viņus uzskata par nodevējiem.

FANS007 avatars
Medaļa BestsellersMedaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesaka
  FANS007 24.09.12 10:20
 
15
4

Breivika piespriestais cietumsods ir smieklīgs...

sanchez avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa BakalaursMedaļa Man patīk Facebook 7000
  sanchez 25.09.12 11:08
 
8
0

atbildot uz FANS007 komentāru "21 gads par 77 cilvēku slepkavību un izdzīvojuš... " Norvegija 1cietuma gads ir tikai 9 menesi( nezinu kapec ta) , norvegija nav tads muza ieslodzijums tadel vinji ko tadu nevareja piespriest, bet kad paies shis "21" gadu terminshj, vinjsh jau netiek atbrivots, teoretiski pec ta termina vinam ir iespeja tikt briviba bet norvegija vnk pagarinas terminu visu laiku

BastardsLatvia avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  BastardsLatvia 08.02.13 20:15
 
10
3

Ja es būtu bijis to policistu vietā , kuri pirmie nonāca uz salas un apcietināja Breiviku... vnk bez domāšanas sašautu abus ceļgalus viņam, īsāk sakot , pataisītu par kropli, un atskaitē rakstītu ka tā bij pašaizsardzība... nevis apcietinātu bez neviena ziluma....  un vēl tagad tas maita sūdzās ka apstākļi cietumā esot necilvēcīgi, par kkādām cilvēk tiesībām spriež, reizēm es *jebu to demokrātiju...

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  BARBARS 24.09.12 08:56
 
7
0

atbildot uz greenpeace komentāru "kļūdijies, breivīks negribēja multikulturālu No... " Es nerunāju par Breivīku es runāju par to džekiņu kurš tur saspurojies ka centīsies panākt maksimālu daudznacionālāku norvēģiju..

crybaby avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Spoki flame
  crybaby 24.09.12 05:31
 
12
6

kāpēc tā bija jānotiek? 

« 1  2  3  4  5 »