Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
11
1827

oktobris- starptautiskais Dauna sindroma mēnesis, tāpec rakstu paceļu :)

Mīts Dauna sindroms ir reta... Autors: Arhivārs Dauna sindroms
1. Mīts: Dauna sindroms ir reta ģenētiska pataloģija. Patiesībā: Dauna sindroms ir viss biežāk sastopamā ģenētiskā pataloģija pasaulē. Šobrīd pasaulē dzīvo vairāk nekā 1 miljons cilvēku ar Dauna sindromu.
nbspLielākajai daļai cilvēku... Autors: Arhivārs Dauna sindroms
2.

 Lielākajai daļai cilvēku ar Dauna sindromu ir nedaudz zemāks Inteliģences Koeficents. Bērni var labi iekļauties skolu vidē un pieaugušie ar Dauna sindromu var ar panākumiem strādāt dažādus darbus. Mācību grūtības eksaktajos priekšmetos bieži vien novērš audzinātāju uzmanību no bērna spējām un talantiem citās sfērās.

Attieksme Latvijā ir... Autors: Arhivārs Dauna sindroms
3.

Attieksme Latvijā ir vienkārši drausmīga. Bērns vēl nav piedzimis, kad ārsti jau iesaka bērnu pēc dzemdībām atstāt, un ievieš vecākos bezcerību (personīga pieredze). Tas, ko bērniem visvairāk vajag, ir tieši vecāku mīlestība un rūpes, bet, ko gan viņi jaunu var apgūt, ja vecākiem tiek ieteikts viņus pamest bērnunamā???

Arī man ir meita ar DS... Autors: Arhivārs Dauna sindroms
4.

Arī man ir meita ar DS, visburvīgākā pecene pasaulē :* Un ticiet man, tādu bērnu un jau pieaugušo ir daudz, tādēļ varbūt, pirms skaļi bļaujiet, uzziniet, kas īsti ir tas, par ko jūs runājat... Šeit ir apstāstīts ĻOTI maz, bet varbūt, kāds aizdomāsies un pievērs savu muti, kad to vajadzēs :)

 

Cilvēki mīļie, es nerunāju par reizēm, kad izprūk šis vārds :) mani no sliedēm izsita tas, ka konkrētajā arsktā, par angļu valodas eksāmeniem bija ielikta bērna bilde, kuram ir acīmredzams DS, un uz bildes rakstīts derp derp derp. Man nevajag tos plusus :D Gribēju, lai cilvēki aizdomājas, varu derēt, ka tagad vismaz daļai cilvēku tas paliks atmiņā, un vnk nepublicēs muļķības. Atkārtošos, ka ne jau par vārda "daunis" lietošanu, bet par bērnu bilžu izmantošanu. Viņš ir savādāks, kāpēc VIŅŠ ir jāaizskar?

11
1827

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [161]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.05.11 20:15
 
251
4

Jauki, ka uzraktiji šo rakstu varbūt daži stūlbeņi aizdomāsies par to ka daunis ir nevis lamu vārds, bet kautkas līdzīgs slimībai. P.S. Tev ir ļoti skaista un izskatās ka mīļa meitiņa! 

The Only One avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Recidīvists
  The Only One 26.05.11 20:51
 
180
8

kurš idiots ielikā mīnusu??

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.05.11 21:06
 
130
1

Smejaties cik gribat ,tikai žēl , ka daudzi nemāk iejusties citu ādā. Priecājāties , jo jums nekas nekaiš.

Jeenijs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa MaģistrantsMedaļa Sertificēts spoks
  Jeenijs 26.05.11 19:48
 
92
1

atbildot uz bobijs komentāru " daunis tāds :D " Bobij, vēlies to pateikt man acīs dzīvē? mazam bērnam dzirdot?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.05.11 21:31
 
80
2

Jeenij, cepuri nost tavā priekšā ! Tiešām, visdziļākā cieņa, par to, ka neatteicies no bērna (kā to daži dara) un rūpējies par viņu. Man nav vārdu lai to visu aprakstītu ... Tiešām cienu ! Turies !

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.05.11 21:23
 
59
1

16 gadus esmu nostrādājis spec.skolā ar šādiem bērniem, un zinu, cik tas ir grūti. Bet mīlestība un atdeve no šo bērnu puses ir tava darba vērta... Sirsnīgākus bērnus par šiem diez vai kur citur sastapsi.

Labs raksts, par kuru + no manis!

Sandritar avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa AmorsMedaļa Mani sirdspuksti
  Sandritar 26.05.11 20:26
 
39
1

Ar Ds cilvēkam ir mazliet grūtāk apgūt lietas un cilvēks ir vairāk *cionālāks, bet noteikti, ka ne dumāks. Var darīt visu to pašu ko vesels cilvēks. Viss, kas ir vajadzīgs - mīlestība un stipra ticība tajā cilvēciņā, kā arī pacietība. :)

Pikabuu avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Admins iesakaMedaļa Bestsellers
  Pikabuu 26.05.11 20:10
 
32
1

njā, daudzi te citus par dauņiem apsaukā īsti par to neko nezinot.

 

Protams lielākajai daļai mammu tā ir beznosacījuma mīlestība un būs vienalga kāds tas bērns ir.

Bet ar visu to, ka Latvijā pret to visu ir diezgan šausmīga attieksme, ģimenes ārsti nav pietiekoši zinoši, lai ieteiktu jaunajiem vecākiem kur doties ar šādu bērnu - uz kādām skolām vai terapijām (P.S. Ja Autore dzīvo Rīgā vai tās tuvumā, varu piedāvāt ļoti labas mūzikas terapijas nodarbības), un lai arī cik skarbi tas neskanētu - Tas cilvēks ir diezgan bezjēdzīgs (es te nerunāju oar ļoti viglu Dauna sindromu), ne īsti var naudu sapelnīt, ne arī d*gafiski darīt kaut ko lietas labā, jo daba ir parūpējusies, lai lielākā daļa šādu bērnu būtu neauglīgi un neturpinātu vairoties, mirst ļoti jauni (ap 30 - 40 gadu vecumu). Vecākiem samazinās draugu loks, samazinās finanses un brīvais laiks, jo Dauna sindroms nenāk viens - nāk līdzi redzes problēmas, cukura diabēts un vēl citādi brīnumi.

 

Bet toties Dauna sindroma bērniem ir arī labās īpašības - izaug ļoti mīļi un komunikabli.

Gugu avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Gugu 26.05.11 21:49
 
27
2

Šis raksts aizkustināja mani līdz pašiem sirds dziļumiem. Tev ir skaista meitiņa.

Starbucks avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Starbucks 26.05.11 19:55
 
24
1

atbildot uz bobijs komentāru "jā un to sauc par ģenialitāti :D " jaa ir zinami daudzi slimi cilvēciņi, ka tu, kas doma, ka ir napoleons, karalis, princese vai ģēnijis :( ja tev vajag aizdot naudu taxim lidz tvaika ielai dod zinu JO domaju ka tadiem ka tu tiesibas neizsniedz :D 

Starbucks avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Starbucks 26.05.11 19:51
 
22
1

atbildot uz bobijs komentāru " daunis tāds :D " tev noteikti ir daudz trakaka slimiiba, ja vari taa rakstiit :/ bet nekas gan jau tevi ievietos attieciigaja iestadee tadiem ka tu ;) :) un rakstam + 

Jeenijs avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa MaģistrantsMedaļa Sertificēts spoks
  Jeenijs 26.05.11 19:56
 
17
1

atbildot uz bobijs komentāru "jā un to sauc par ģenialitāti :D " Nē, draugs, tu maldies, to sauc par uzmanības trūkumu, tāda leita bieži ir novērojama tiem jauniešiem, kuriem mātes tuvums nav bijis pietiekams. Man žēl tevi, patiešām :( (hug)

Dulle avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa CacaMedaļa Recidīvists
  Dulle 26.05.11 22:12
 
13
1

atbildot uz bobijs komentāru " Nedomā, ko rak... " Tu saproti, ka ne visi var piedzimt vienādi? Bērniņš, ne bērniņa vecāki jau nav vainīgi ka mazais piedzimst slims. Manuprāt, bērns kurš slimo ar šo sindromu nav jāapsaukā un jāizskar. Tas patiešām sāp, un kā jau teicu bērns jau nav pie tā vainīgs, ka piedzimst tāds. Tur neviens nav vainīgs! Šādi slimi bērniņi ir jāpielāgo pārējiem saviem vienaudžiem, un tad viņi varbūt spēs justies vienādi ar pārējiem, protams , ja neuzradīsies tādi kā Bobijs , un nesāks glupības runāt. Viņi ar mums neatšķiras ar neko, viņi var iemācīties visu to pašu to, ko mēs, tikai ir jāmāk to pareizi izdarīt-iemācīt. Es cilvēkus nešķiroju, tāpēc man nav nekas pret šādiem bērniem/cilvēkiem, visiem kam ir dota šī dzīve, ir jādzīvo, lai vai  kādi mēs esam! Atbalstu šādus cilvēkus, kā raksta autore un novēlu viņai un meitiņai izturību turpmākajā dzīvē, lai jums veicas! Viss būs kārtībā! Lai vai kas notiktu, mazajai būs klāt mamma, kas viņu ļoti mīl un parupēsies par viņu. Jeenij, tu vari būt lepna ar sevi! Man prieks par tādiem cilvēkiem, kā tu! Vēlreiz , veiksmīti jums!

Kļavas lapa avatars
Medaļa BakalaursMedaļa BakalaursMedaļa Bakalaurs
  Kļavas lapa 26.05.11 20:23
 
10
1

atbildot uz Pikabuu komentāru "hhmmm.. nu nez... pret vieglajiem gaījumiem vēl... "

   

Mūsu laikos, kad smejas par HIV un AIDS slimniekiem, par vēža slimniekiem (it īpaši ja smēķētāji), par hroniskiem alkoholiķiem un narkomāniem (kas īstenībā ir ļoti liela nelaime), par bezpajumtniekiem, tad nav nekāds brīnums, ka arī šie dzīves pabērni nebūs izņēmums.

 

Amerikā ir ieviesta prakse, ka dauņus integrē skolās ar veselu bērnu plūsmu. Līdz desmit slimniekiem uz klasi. Un kur nu vēl būtu nelabvēlīgāka vide tādiem cilvēkiem kā skola? Tas ir tāpat kā iegriezt pirkstā un iegremdēt roku piraņju apsēstajā upē un pēc tam brīnīties, ka rokā iekožās pārsimt zobu. Bērni ir ļoti neiecietīgas un ļaunas būtnes un ar to jārēķinās. It īpaši mūsdienu informācijas laikmetā, kad viņi anonīmi to visu izgāž netā - jociņus un asprātīgus aizvainojumus, kuriozus, kas ar laiku kļūst par trendu, rodas mīmes un iesakņojas parastu lietotāju uztverē, kam ar dauņiem nekad nav bijusi nekāda darīšana. No kā arī izriet attieksme pret šiem slimniekiem.

GaLja avatars
Medaļa Spoks
  GaLja 26.05.11 21:11
 
9
1

Tie kas apsmej citus un doma ka ir labaki par citiem ,vot tos es uzskatu par SLIMIEM CILVEKIEM . no manim++

Pūpols avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa TīģerisMedaļa Sertificēts spoks
  Pūpols 26.05.11 23:10
 
9
1

Ganjau šitam komentam būs ļoti daudz mīnusu, bet man vienalga...

Es jau sen zinu, kas ir DS, bet īpaši stulbus cilvēkus tik un tā saucu par tādiem... tas nav domāts tā, ka es vēlētos kādu aizvainot vai kā, bet vnk tas man ir pierasts un nereti pasakot šo vārsu uz kādu aizdomājos par to. Bet es tik un tā mēdzu diezgan biežipeteikt to vārdu jo nevaru atradināties no tā lietošanas 

Ņopsis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Žurnālists
  Ņopsis 26.05.11 21:07
 
6
0

Labs raksts. :)

Pikabuu avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Admins iesakaMedaļa Bestsellers
  Pikabuu 26.05.11 20:17
 
6
1

atbildot uz Kļavas lapa komentāru " Cilvēki plēšas un raud, un draud, ... " hhmmm.. nu nez... pret vieglajiem gaījumiem vēl var izturēties kā pret veseliem cilvēkiem, bet pret smagiem gadījumiem nē, jo tur ir diezgan palieli garīgās attīstības traucējumi un Tu īsti nezini ko tas cilvēks var pēkšņi sākt darīt un ts cilvēks pārējos neredz tā kā veselie cilvēki. ar to es gribu teikt, ka mums jābūt elastīgiem un pašiem jāizvērtē situācija kad var izturēties kā pret veseliem cilvēkiem un kad nē.

Kļavas lapa avatars
Medaļa BakalaursMedaļa BakalaursMedaļa Bakalaurs
  Kļavas lapa 26.05.11 20:13
 
6
1

Te cilvēki plēšas un raud, un draud, un karo par to lai ar Dauna sindromu sirgstošos cilvēkus uzskatītu par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem, lai tie netiktu diskriminēti, lai ar tiem rēķinātos utt.

Pēkšņi, kad pret dauņiem sāk izturēties kā pret parastu cilvēku - gan joko par to, gan kritizē, pēkšņi sākas negācijas iz sērijas - kā jūs uzdrīkstaties, ko jūs atļaujaties, kā jums nav kauna, jo tas cilvēciņš tak ir ĪPAŠS.

Mde. Žēlošana ir ļoti labs veids kā likt cilvēkam justies nožēlojamam. Tas tā, uzziņai.

bacteria avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Zebra
  bacteria 17.10.12 22:17
 
4
0
Citi zheelo autori un vinjas meitinju, a man gan nav zheel... Kapeec lai es zheelotu cilveekus kam nekas slikts nav noticis? Tiiraaka sirsninja, atvertaaka daba, eksotiskaaks izskats,lirlaaks sirsniigums un labestiigums nudien nav lietas par ko jaazheelo... :)

« 1  2  3  4  5 »