Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
123

Sveiki, spocēni!
Vakar noskatījos filmu "Split". Tieši tā mani pamudināja papētīt ko vairāk par šo fenomenu un nolēmu par dažiem gadījumiem padalīties arī ar jums

Ir cilvēki, kuri uzskata, ka personības dalīšanās ir paveids kādai citai slimībai, piemēram, šizofrēnijai. Savukārt, daļa citu cilvēku uzskata, ka nekādas personības dalīšanās nepastāv un viss ir tikai izlikšanās.

Lai jauks šis vakars!

Luiss VivetsViens no... Autors: sfinksa Cilvēki ar personības dalīšanos
1.

Luiss Vivets

Viens no pirmajiem zināmajiem cilvēkiem ar personības dalīšanos bija francūzis Luiss Vivets (dzimis 1863. gada 12. februārī). Viņa mamma bija prostitūta, tādēļ Luiss kā bērns vienmēr bija atraidīto pulkā. Sasniedzot 8 gadu vecumu, viņš jau bija pievērsies noziedzībai. Pusaudžu gados Luiss tika arestēts un laiku aizvadīja labošanas iestādē.

Kad viņam bija 17 gadu, strādājot vīna dārzā, viņa ap roku apvijās odze. Lai gan tā neiekoda, odze pārbiedēja Luisu un viņam sākās krampji, kā arī savu iedomu un baiļu dēļ viņš kļuva paralizēts ķermeņa lejasdaļā. Kamēr viņš bija paralizēts, viņu ievietoja psihoneiroloģiskajā slimnīcā, bet pēc gada Luiss atsāka staigāt, turklāt sāka uzvesties kā pilnīgi cits cilvēks. Viņš vairs neatpazina nevienu iestādes darbinieku, viņa noskaņojums bija daudz drūmāks kā agrāk, mainījusies bija pat viņa apetīte. Kad Luisam apritēja 18, viņu no slimnīcas atbrīvoja, bet tas nebija uz ilgu laiku. Dažu turpmāko gadu laikā Luiss vairākkārtēji pameta un atgriezās dažādās slimnīcās. Laika posmā no 1880.- 1881. gadam viņam tika uzstādīta diagnoze “personības dalīšanās”. Izmantojot hipnozi, ārsti atklāja viņā 10 dažādas personības, no kurām katrai bija savas rakstura iezīmes un vēsture. Tomēr, pārskatot šo lietu vairākus gadus vēlāk, eksperti secinājuši, ka viņā varētu būt mitušas vien 3 personības.

Džūdija KastelliŅujorkā... Autors: sfinksa Cilvēki ar personības dalīšanos
2.

Džūdija Kastelli

Ņujorkā augošā Džūdija cieta no fiziskas un seksuālas vardarbības, kā rezultātā cīnījās ar depresiju. 1967. gadā, mēnesi pēc iestāšanās koledžā, viņu aizsūtīja mājās skolas psihiatrs. Dažus turpmākos gadus Kastelli cīnījās ar balsīm savā galvā, kuras lika viņai graizīt savu ķermeni. Viņa sabojāja savu seju, gandrīz zaudēja redzi vienā acī un, pārgriežot nervus savās rokās, zaudēja daļu jūtības tajās. Vairākas reizes Kastelli tika ievietota slimnīcā, jo mēģināja veikt pašnāvību. Katru reizi tika uzstādīta diagnoze “hroniska šizofrēnija”.

1980.-tajos gados viņa sāka dziedāt Grīnvičas klubos un kafejnīcās. Kāda ierakstu kompānija gandrīz noslēdza ar viņu līgumu, taču beigās to atteica. Par spīti tam, Kastelli atrada darbu kādā Brodvejas šovā, kā arī veiksmīgi darbojās skulptūru un vitrāžu izgatavošanā.

Tad, kāda kārtējā terapijas seansa laikā 1994. gadā sāka izpausties dažas no viņas vairākām personībām. Iesākumā tās bija 7, taču terapijas kursu turpinot, kopumā tika atklātas 44 personības. Kastelli mācās ar sevi sadzīvot, turpinot būt māksliniece un mācot mākslu cilvēkiem ar garīgām slimībām.

Kima NoblaDzimusi Anglijā... Autors: sfinksa Cilvēki ar personības dalīšanos
3.

Kima Nobla

Dzimusi Anglijā, 1960. gadā. Kima apgalvo, ka viņas vecāki bija rūpnīcas strādnieki, kuru laulība nebija pārāk laimīga. Jau agrā vecumā viņa cieta no fiziskas vardarbības, kā arī no garīga rakstura problēmām pusaudža gados. Vairākas reizes Kima pārdozēja narkotikas un tika ievietota ārstniecības iestādē.

Kad sieviete bija apmēram 20 gadi, sāka izpausties arī citas personības viņā, un tās izrādījās ļoti postošas. Kima bija mikroautobusa vadītāja un viena no viņas personībām, Džūlija, pārņema vadību un iebrauca vairākās mašīnās autostāvvietā. Viņa tika iesaistīta arī pedofīlijas skandālā. Viņa devās ar informāciju uz policiju un pēc tam sāka saņemt anonīmus draudus. Kāds ielēja Kimas sejā skābi un aizdedzināja māju. Pati Kima neko no šiem notikumiem nespēja atcerēties.

1995. gadā Kimai diagnosticēja personības dalīšanos un no tā laika viņa regulāri saņem palīdzību. Šobrīd viņa strādā kā māksliniece. Lai arī Kima nezina precīzu personību skaitu, kuras viņā mīt, viņa uzskata, ka to varētu būt ap 100. Dienas laikā viņā parādās vismaz 4-5 personības, no kurām dominējošā ir Patrīcija. Patrīcija ir mierīga, pašpārliecināta sieviete. Cita pamanāma personība ir Heilija, kura arī bijusi pie vainas pedofīlijas skandālā.

Billijs MiligansLaika posmā... Autors: sfinksa Cilvēki ar personības dalīšanos
4.

Billijs Miligans

Laika posmā no 1977. gada 14.-26. oktobrim Ohaio tika nolaupītas 3 sievietes. Tās tikai aizvestas un neapdzīvotu rajonu, aplaupītas un izvarotas. Viena sieviete apgalvoja, ka vīrietim, kurš viņu izvaroja, bija vācu akcents. Otra sieviete, par spīti izvarošanas faktam, apgalvoja, ka vīrietis kopumā ir bijis jauks un patīkams. Lai vai kā, abus noziegumus izdarīja viens un tas pats cilvēks – Billijs Miligans.

Pēc apcietināšanas Miligans tikās ar psihiatru, kurš diagnosticēja personības dalīšanos. Kopumā viņā dzīvoja 24 personas. Miligana advokāts apgalvoja, ka nolaupīšanas un izvarošanas laikā tas nebija Miligans. Tajā brīdī viņa ķermeni pārvaldīja 2 dažādas personības – Reigens, kurš bija no Dienvidslāvijas un Adalana, kura bija lezbiete. Tiesa piekrita šādam apgalvojumam un Miligans tika attaisnots. Viņam nozīmēja ārstēšanos slimnīcā, no kuras Miligans tika atbrīvots 1988. gadā, jo eksperti uzskatīja, ka visas viņa personības ir sajaukušās vienā.

Izmantotie avoti:
http://Interneta dzīles
0
123

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
abolzinis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  abolzinis 13.09.17 19:38
 
8
0

Tā angliete mierīgi varēja dibināt politisko partiju. Domājams, ka ar 100 personībām iesākumam būtu gana.   

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 14.09.17 00:09
 
0
0

Tieši šodien pabeidzu lasīt Cīņas klubu. Grūti iedomāties, cik apspiestai jābūt apziņai, ja zemapziņa nolemj izveidot alterego...