Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
570

Pēdējā laikā notiek aiz vien vairāk traģisku ceļu satiksmes negadījumu, kuros ir daudz bojā gājušie. Skumji ir noskatīties, ka ir tik daudz stulbu cilvēku, kas nedomā, ko dara uz ceļiem, un kādas var būt viņu braukšanas sekas. Braucot ātri un agresīvi, mēs cenšamies braukt līdz mašīnas un savu spēju robežai, bet aizmirstam par to, ka ir ļoti daudzi faktori, kas šo robežu pēkšņi var ļoti izmainīt, un tad jau būs par vēlu.

Liksies daudzi jau sen zināmi un pašsaprotami fakti, bet nu kaut kā vadot auto par to bieži aizmirstam.

Tad nu šeit minēšu dažus piemērus, kāpēc tu, tomēr, nemaz tik droši un pārliecinoši nebrauc, kā pats domā.

Smagākai māsīnai ir ir... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
1.

Smagākai māsīnai ir ir garāks bremzēšanas ceļš. Teiksi - "kas tad to nezin?", bet nez kapēc vedot pasažierus, vai kravu, daudzi par to regulāri aizmirst.

Tu nekad nezini kurā brīdī... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
2.

Tu nekad nezini, kurā brīdī, tavai mašīnai kaut kas var atgadīties.

Vienmēr uz ceļa var būt vēl... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
3.

Vienmēr uz ceļa var būt vēl viens tāds kā tu, un ceļš jums var izrādīties par mazu.

Luksafors ir tikai kā... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
4.

Luksafors ir tikai kā informātors, bet patiesos apstākļus uz krustojuma jānovērtē pašam, neatkarīgi kād gaisma deg. 

Uz ceļa var būt arī... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
5.

Uz ceļa var būt arī nestandarta transporta līdzekļi, un ne vienmēr tie pārvietosies atbilstoši ceļu satiksmes notiekumiem. 

Novērtē ceļa un satiksmes... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
6.

Novērtē ceļa un satiksmes stāvokli, ne vienmēr pārāk lēna braukšana nedrošās situācijās, vai pārāk strauja apstāšanās, var būt pareizais lēmums.

Apdzīvotās un nepārredzamās... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
7.

Apdzīvotās un nepārredzamās vietās, pat ļoti pazīstamās, tu nekad nezini kurā brīdī tev uz ceļa var izskriet kāds bērns, vai dzīvnieks.

Laba automascaronīna ar... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
8.

Laba automašīna ar labām riepām, taisnā virzienā labi un stabili brauks arī pa ledu, bet bremzēšana, vai manevrēšana tai pat laikā var izrādīties pilnīgi neiespējama.

Vedot vairākus pasažierus it... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
9.

Vedot vairākus pasažierus, it sevišķi ja tie ir dzēruši, tie var jebkurā brīdi izdomāt kaut ko paālēties, un braucot uz robežas, piemēram, līkumā kādas mazas, pasažieru radītas inerces dēļ, mašinu sametīs. Vai vienkārši kāds tev iztraucēs mazliet un ar to pietiks. 

Pat ja ir scaronķietami... Autors: zmpi Ar mani jau tā nebūs, es māku braukt.
10.

Pat ja ir šķietami ideāls ceļa stāvoklis, nekad nevar zināt, vai kādā vietā uz ceļa nav noticis kaut kas, kas tev var patraucēt.

2
570

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [37]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 05.04.14 23:13
 
32
0

atbildot uz Blēdis komentāru " Riebjās tie krāni, kad ej uz apdzī... " Vai arī tie āpši, kas brauc uz 85, un kad es ar smago eju uz apdzīšanu (smagajiem ir ierobežotājs 89-90), nenomet gāzi vai pad uzdod grīdā.

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 05.04.14 23:11
 
32
0

atbildot uz žņaudzējcūka komentāru " 15. uzmanieties no Latvijas<-&g... " Tas ir tikai normāli, ka aplī brauc pa ārējo malu TIKAI tad, ja gatavojies nogriezties - tādā gadījumā tiem, kas cenšas tik aplī iekšā, nav problēmu to izdarīt. Idioti ir tie instruktori, kas māca braukt riņķī visam aplim pa labo malējo.

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 06.04.14 14:11
 
31
0

atbildot uz Blēdis komentāru " Tad jau es godības iemiesojums- kad kāds apdz... " Protams, ka tā rīkoties ir tikai ļoti pareizi - apdzīšana vienmēr ir saistīta ar risku, un jo ātrāk tā darbība tiek izpildīta, jo labāk.

nonie avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  nonie 05.04.14 17:43
 
11
0

Ļoti labs raksts, šobrīd liek tā aizdomāties,  bet gan jau vēlāk uz ceļa viss šis jau būs piemirsies, un svarīgāk liksies ietaupīt ceļā tās 5min... 

Widow avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  Widow 05.04.14 22:44
 
11
0

atbildot uz martinix komentāru " Jo ceļi nav tādas kvalitātes lai varētu bra... " Diskutabli, atkarīgs, kura firma tos ceļus taisa. Binderam ir tradīcija visās būvniecības stadijās taisīt sūdus, kas beigās nāk pāri asfaltētāju galvām, jo viņi taču ir pēdējie, kas ceļam ko dara, bet par to, ko ir (nav) izdarījuši "baltie" (kas liek ceļam pamatus, smilti, šķembu, bortakmeņus), visiem nospļauties. Sākumā man likās, ka Lemminkainen Latvija būs jēdzīga firma, tomēr no Somijas nākuši un tā, bet vietējā vadība ir letiņi, kas ar kontaktiem un galiem ir tur tikuši, proti, pārsvarā neko nejēdz par to, ko dara, savukārt tie, kas ir zem tiem bosiem, gribēdami neko labu izdarīt nevar. Man paziņa tur strādā, labi strādā, un kasās ar absolūti visiem, kas ir svarīgāki par viņu, bet labuma nekāda. Bieži vien asfalts līdz objektam atbrauc jau gandrīz sacietējis un tamlīdzīga draņķība notiek. Un tā tālāk, piemēru ir bez sava gala.

Otra lieta par Latvijas gleznainajiem ceļiem ir tāda, ka to atjaunošana tiek piešķirtas tik smieklīgas kapeikas, ka ceļi brūk kopā ātrāk nekā tos ir iespējams atremontēt. Turklāt, par ko droši vien neviena no simts gudrajām galvām nav iedomājusies - ceļam ir lētāk reizi ~ 8 līdz 10 gados nomainīt asfalta dilumkārtu, nekā sagaidīt, kamēr ir galīgi sabrucis un visu pārrakt. Laikam tagad beidzot Sēnītes šoseju taisās remontēt tā kārtīgi, bet šaubos, vai bez pārrakšanas tur kas labs sanāk, ļoti reti pa to draņķi braucu, jo katru reizi uznāk dusmas par lietu kārtību šai valstī. To pašu var teikt par tiltiem. Piemēram, Vanšu tilts. Viens no jaunākajiem lielajiem projektiem Latvijā, tikai gadus 40 vecs. Apmēram reizi desmit gados ir jāmaina gumijas blīves, kas nodrošina, ka gar vantīm nekas neiekļūst tilta konstrukcijā. Protams, nekas nav darīts, tāpēc iekšā tiltā iekļūst ūdens, ziemā sāls un cita draņķība, kas tek uz nostiprinātajiem vanšu galiem virsū. Pagaidām jau tilts tur, bet cik ilgi?

Runājot par rakstu, tiešām pēdējais laiks, kad kāds sāktu par to cepties. Braukšanas kultūra Latvijā ir diezgan zema, it kā ir samērā liels vidusslānis, kas brauc puslīdz jēdzīgi, bet tajā pašā laikā ir abas galējības ļoti plaši pārstāvētas, proti, gan sēnes, gan džigiti, kam nekas un neviens cits neinteresē.

Un vēl viena lieta, kas mani ļoti kaitina, ir bojāgājēju aktivitātes uz ceļiem. Ja tev virsū, nemainot kursu, brauc mašīna, tad labāk vācies nost no ceļa, jo sadursmē starp ~80 kg gaļas un pusotru tonnu metāla tu būsi zaudētājos. Vai, labāk, nopērc atstarotāju, lukturi, vesti - jebko, jo tad tevi varēs redzēt pa gabalu un laicīgi no tevis izvairīties. Tas attiecas arī uz visiem pilsētniekiem apgaismotajās ielās, jo bieži vien arī viņus neredz. Labs piemērs ir gājēju pāreja uz Vienības gatves. It kā apgaismots posms, bet, kad pēkšņi priekšā parādās bojāgājējs vienmuļās drēbēs, tad vari tikai mest pa ķīļiem un cerēt, ka izdosies no viņa izvairīties.

spoku dienas doma

Greyshadow avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Dienas joks
  Greyshadow 05.04.14 17:51
 
6
0

Man nav bail avarēt, man ir bail izbojāt kādam citam dienu.

R1DZ1N1EKS avatars
Medaļa NāvīteMedaļa RecidīvistsMedaļa Polittehnologs
  R1DZ1N1EKS 05.04.14 17:33
 
5
0

4taja tai sievietei labi paveicas, ka ar bagaznieku galvu nenocirta 

Greyshadow avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Dienas joks
  Greyshadow 05.04.14 17:53
 
4
0

atbildot uz Game Edits komentāru " Kas notika talak 5. gifa? " Viņi teleportējās cauri kravasmašīnai un brauca tālāk. Protams, ka avarēja.

martinix avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa VidusskolnieksMedaļa Recidīvists
  martinix 05.04.14 21:57
 
4
1

atbildot uz dusmīgaiasbebrs komentāru " Viss jau ir skaisti,bet tas ka Lat... " Jo ceļi nav tādas kvalitātes lai varētu braukt ātrāk... Protams var lidot arī pa visādām bedrēm un trepēm, un visu pārējo, bet vienā gadījumā no simts tas mazais sūds kam Tu lidosi pāri izsitīs Tevi ārā no ceļa... Un diemžēl jaunos ceļus arī taisa līkumainus kā kartinga trases, kas pēc pāris gadiem jau jālāpa... Jebkurā gadījumā pārgalvība jāliek ārā trasē, nevis satiksmē. Nu ja esi spējīgs garantēt, ka nevienam neko nenodarīsi var jau griezt pa tukšu ceļu :D

maxter avatars
Medaļa JubilārsMedaļa ZebraMedaļa Sviestmaize
  maxter 05.04.14 22:26
 
3
0

atbildot uz dusmīgaiasbebrs komentāru " Viss jau ir skaisti,bet tas ka Lat... "

Tāpēc ka ceļu kvalitāte neatbilst līmenim, kā arī uz ceļiem kur ir tikai viena josla katrā virzienā ir riskanti, būtu mums autobāņi tad būtu atļautais lielāks, vācijā vai itālijā ārpus autobāņa atļautais ātrums arī ir 90, neatkarīgi no tā cik ceļi ir labi. Anālie lidotāji kuriem liekas ka ceļš ir trase, iesaku jums painteresēties par biķernieku trasi, tur šad tad par noteiktu samaksu var mizāt cik iet, parādiet tur ko spējat, lidošana uz šosejas ir debilisms. Vispār uzskatu ka tiesību iegūšana ir jāsarežģī, piemēram obligāti jāiziet drošas braukšanas kursi, kā arī par ātruma pārsniegšanu par 40kmh pirmo 2 gadu laikā tiesības ir jāatņem, kā arī jaunajiem gurķiem ir jāierobežo motora tilpums tas nav normāli ka ar tikko iegūtām tiesībām var pirkt kaut 5 litrīgu monstru, tik ko ar vinu darīt nav saprašanas ne mazākās.

niknaiszemnieks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  niknaiszemnieks 05.04.14 23:02
 
2
0

atbildot uz dusmīgaiasbebrs komentāru " Viss jau ir skaisti,bet tas ka Lat... " Tapeec, ka juus nemaakat braukt! dziivoju norveegjijaa, celji labaaki, masiinas labaakas, atljautais ir 80, visi brac uz +/-80, ziemaa leenaak. un NEVIENS NEKO NAV NOKAVEEJIS. Letaalu avaariju gadaa ir mazaak nekaa jums vienaa dienaa. tapeec, ka nav katrs otrais idinjs, kas meegjina aatraak paspeet uz savaam beereem, un pakjert vel kaadu liidz. taa luuk. Bet latviesiem ir iemaaciits, ka "atljautais" ir 110 ziemaa vai vasaraa, un neko vairs neizdariisi. 

Pat ja esi labaakais brauceejs ar labaako auto, taa nav trase, uz celja var nokrist koks, izskriet dziivnieks, pretiimbraucosam izkrist diivaans no piekabes, vai vienkaarsi kaads onka ar traktoru izliist prieksaa. un tad ir liela starpiiba 90 vai 110+

kad esat vieni, trasee, manis peec kaut 300+, bet nedariet to uz ielas. Paldies

Game Edits avatars
Medaļa Eiro olaMedaļa RecidīvistsMedaļa Bučiņa
  Game Edits 05.04.14 17:52
 
1
0

Kas notika talak 5. gifa?

zmpi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorīts
  zmpi 05.04.14 19:14
 
2
1

atbildot uz dusmīgaiasbebrs komentāru " Viss jau ir skaisti,bet tas ka Lat... " Nu to, ka uz daudziem ceļiem vajadzētu nedaudz paaugstināt to limitu, es piekrītu. 

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa FledermausisMedaļa Moderatora favorīts
  Sasha Aleksandrs 06.04.14 12:14
 
0
0

Uz ceļa neesi dievs, cieni citus un arī tevi cienīs. 

Ilikehowyoulietome avatars
Medaļa PingvīnsMedaļa TeamworkMedaļa Twittera čoms
  Ilikehowyoulietome 13.04.14 20:21
 
0
0

atbildot uz Blēdis komentāru " Riebjās tie krāni, kad ej uz apdzī... " nau ko list garam.... 

M1FrE avatars
Medaļa BetmensMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Bakalaurs
  M1FrE 05.04.14 18:23
 
1
1

Pats braucu , kad varu , ja gribu steigties tad ari steidzos(ja esmu viens) , ja ir lidzcilveki braucu , lai visiem viss ir 4otka , lai nebutu jamekle vainigais

zmpi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorīts
  zmpi 05.04.14 18:32
 
0
0

atbildot uz astonmartin234 komentāru " Dēļ alkhahola pieaug reakcija ... " Pieaug reakcijas laiks, tātad tu reaģē ilgāk, un darbības notiek lēnāk. 

Dadzītis avatars
Medaļa BotsMedaļa NostradamsMedaļa Recidīvists
  Dadzītis 13.04.14 14:54
 
0
0

Pie stūres stresainam nevajag sēdēt, pats zinu...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.04.14 23:29
 
0
0

9 - viens muti pa afaltu norīvēja... 

Widow avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  Widow 06.04.14 15:13
 
0
0

atbildot uz martinix komentāru " Sakot "diskutabli" es cerēju ka Tu man kādu l... " Taisnība. Bet krietni vieglāk ir atrast negatīvos piemērus, vismaz Latvijā noteikti. Starp normālām firmām varētu minēt Roadex, kas manuprāt ir ok (ja kādam ir cita informācija, labprāt uzzinātu), reiz Limbažu Ceļi bija jēdzīga firma, bet vairs nē, jo pieder Binderam, ir vēl pārītis, kas nāk prātā. Bet draņķīgu piemēru ir krietni vairāk.