Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
62

Nesen internetā kārtējo reizi uzdūros manu tautiešu žēlabām par to, ka Latvijā nav nekādas dzīves un viss ir slikti. Latvija ir ļoti laba vieta kur dzīvot. Šeit ir 10 iemesli, kāpēc:

1. Pie mums nav zemestrīču, cunami, lavīnu, tornado, nenormāla karstuma un nenormāla aukstuma. Tās dažas nedēļas gadā neskaitās.

2. Pie mums nav indīgu zirnekļu un čūsku. Tā nabaga odze ar uguni nav atrodama un baidās no cilvēkiem tāpat kā mēs no viņas. Ja viņai gluži neuzkāpj uz astes, tad katrā ziņā viņa jau nu nemetīsies virsū cilvēkam, drīzāk aizšļūks kaut kur drošībā. Pie mums nav parazītu moskītu, tārpu un citu sīku radību, kas nemanāmi nodara ļaunumu veselībai. Jā, ir ērces un ir dēles. Tas gan.

3. Pie mums negrib uzkavēties neviens sīrietis, turks vai kāds cits bēglis un tāpēc varam dzīvot tādā ziņā diezgan droši. Drīzāk pie mums atmuks visi tie vācieši un francūži, kuriem vairs nebūs glābiņa savās valstīs.

4. Jā, mūsu pensijas un pabalsti un visas citas valsts maksātās naudiņas nav lielas, bet tās tiek izmaksātas laikā un tik, cik noteikts.

5. Kas attiecas uz algām – nu šeit ir tā – mēs dabonam to, uz ko esam gājuši. Ir jāapzinās, ka liela nauda nevienā pasaules valstī nenāk viegli, ja vien neesam Lemberga bērni (joks). Un ir jānovērtē realitāte un jāapzinās, cik izvēlētā profesija vai darbības veids var ienest naudiņas makā. Brīnumi nenotiek.

6. Tiem, kas saka, ka mūsu valdība ir slikta, varu pačukstēt – nevienā pasaules valstī neviens iedzīvotājs neteiks, ka viņa valdība ir laba. Valdības kritizē visi un visur.

7. Pie mums ir ļoti tīrs un sakopts un mēs darām visu, lai kļūtu vēl tīrāk. Tāds īsteni latvisks piegājiens.

8. Pie mums ir gan jūra, gan kalni vienas valsts ietvaros. Pasakaina daba.

9. Pie mums mainās gadalaiki. Liekas, kas nu tur liels, bet es nemūžam negribētu dzīvot mūžīgā ziemā vai mūžīgā vasarā. Gadalaiku maiņa liek būt dzīvam, kad uz Ziemassvētkiem ir sniegs un Līgo spīd saule. Tā, kā tam jābūt.

10. Mums ir Dziesmu un deju svētki. Man liekas, Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kur pašdarbība ir tik augstā līmenī. Mums ir hokeja komanda, kas tik mazai valstij ir ļoti nozīmīgs sasniegums. Un gan jau viņi saņemsies. Mums ir slaveni muzikanti un diriģenti un sportisti un zinātnieki.

Un visu apkopojot – mierīga un laba valsts, kur dzīvot.

 Autors: Sandis Lukjanskis 10 iemesli, kāpēc ir labi dzīvot Latvijā
1
62

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [10]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Dr. Freeman avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Dr. Freeman 11.11.17 18:54
 
13
2

Prieks, ka dzīvojam tik nabadzīgā valstī, ka pat dvieļagalvas u.c. no trešajām pasaules valstīm mūk no Latvijas..

   

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa Supermena olaMedaļa Zeltrocis
  kartupelis ar mugurkaulu 11.11.17 18:09  
 
12
2
Arzemēs dzīvojošie nav tautieši bet vergi!!!

terminators11 avatars
Medaļa SpoksMedaļa BakalaursMedaļa Sviestmaize
  terminators11 11.11.17 21:29
 
7
0

Paldies par rakstu! Piekrītu Tev par visiem 100, Latvija tiešām ir ļoti jauka vieta, kur dzīvot. Vienmēr un visur atradīsies cilvēki, kas māk tikai sūdzēties. Var arī sasniegt daudz ko te pat - Latvijā. Piekrītu, ka ir daudzas lietas, kuras jāsaved kārtībā, piem. ceļi, politiskās problēmas, ražošana jāatdzīvina utt., taču nekas jau nenotiks, ja visi aizbrauksim projām, zelta meklējumos. Kas labi meklēs tas arī to zelta podu tepat atradīs, ir tikai jāvēlās! 

LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 11.11.17 23:43
 
6
0

Un pietiek ar 1 iemeslu, lai aizbrauktu.. Ja negribi vergot par minimālo, tad te palikt kopā ar krievu tautības urlām nav ko domāt.    

 

Nesaku ka Lv ir sūdīga, bet mēs visi zinām, ka tā tas ir..

Gmonster avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nostradams
  Gmonster 11.11.17 20:52  
 
6
0
Mani kaitina, kad cilvēki nodirš valsti. Manuprāt mēs dzīvojam lieliski.

nata209 avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa Spoks
  nata209 11.11.17 23:01  
 
4
0
Tagad 10 iemesli kapec lv ir slikti dzivot
mazais muks avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa TrumpeMedaļa Dienas doma
  mazais muks 12.11.17 18:54  
 
2
0

Vienigais kam nespeju piekrist ir 7 ! 

Nu nespejam mes vel cienit un milet to daba mums ir devusi ! 

Pudeles , kafijas kruzes , plasmasa maisiņi un pamperi _ lidojoši no mašinu logiem 😠  ! Laukos ir ikdiena 😠 diemžel !

Karlis Anonims avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Karlis Anonims 13.11.17 18:36
 
0
0

atbildot uz Lying Son Of A Bitch komentāru " Latvijas augstskolas ārzemēs neko nedod, jo n... "

"Latvijas augstskolas ārzemēs neko nedod"

Ja tu gribi ārzemēs pelnīt tikai ar skaistām acīm un spīdīgu diplomu, tad nedod. Ja gribi pelnīt, labi darot savu darbu, tad dod. Pazīstu vairākus cilvēkus, kas ar Latvijas augstskolas izglītību strādā ārzemju kompānijām ne tajos sliktākajos amatos un ne ar tiem sliktākajiem atalgojumiem - programmētāji, arhitekti, medicīnas inženieri, filologi, ķirurgi, būvinženieri, mākslinieki, reklāmas speciālisti, filmu operatori (katram zinu vismaz vienu reālu piemēru).

Ja nevēlies strādāt fizisku darbu un apkalpojošajā sfērā, tad, kā jau minēji, var strādāt ar datoriem. Arguments "ar datoriem visu nezinu" neiztur kritiku. Es arī ar datoriem visu nezinu un nekad neesmu formāli ieguvis lielāku izglītību "datoros" kā skolā informātikas stundās, bet tas man netraucē pelnīt iztiku ar programmēšanu. Man nav diploma tajā sfērā. Manam bakalaura grādam nav mazākās saistības ar IT.

Un zini ko, programmēšanu var iemācīties. Pirmajā darbā, kur strādāju, mani pēc gabaldarba (kas bija saistīts ar ko pilnīgi citu) nostādīja ultimāta priekšā - tu labi strādā, bet mums vajag programmētāju. Iemācies programmēt, un vari palikt. Divas nedēļas bez apstājas lasīju grāmatas, mēģināju, nesanāca, meklēju informāciju internetā, nesapratu, mēģināju vēl, kaut kas sanāca, un beigās biju apguvis pamatus tik daudz, ka varēju sākt ko darīt. Tagad jau 7 gadus nodarbojos ar web programmēšanu, un tie pamati, ko pašmācībā apguvu tad 2 nedēļu laikā, man noder vēl aizvien. Un nē, es tad nebiju nekāds datortārps - biju diezgan uz "Jūs" ar programmēšanas lietām. Parasts cilvēks ar vēlmi mācīties, izsisties, darīt, nedzīvot vecākiem uz kakla.

"Es nevaru, nemāku" attieksme nav kas tāds, kas jāpieņem kā pašsaprotams un nemaināms. Arī ārzemēs ar tādu domāšanu nekas prātīgs nesanāks. Ja tiešām gribi labu darbu, to var atrast arī Latvijā, tikai pie tā pašam jāstrādā, nevis jācer, ka augstskola, tehnikums vai kaut kāds mistisks "valsts iedzīvotāju labklājības līmenis" visu iedos uz paplātes.

"Tāpēc man jāizvēlas nolaist standartus, un ja vajag tad ņemt jebkuru darbu ko varu darbūt."

Tad pacel savus standartus, savu kvalifikāciju un prasmes. Te nav nekāda sakara ar sliktu darba tirgu, te ir problēma ar to, ka tu neesi tam vajadzīgs. Vai tiešām domā, ka ārzemēs maģiski viss būs labāk?

LittleFurry1898 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  LittleFurry1898 13.11.17 18:08
 
0
0

atbildot uz Karlis Anonims komentāru " Ja esi centīgs skolēns, vari tikt budžetā aug... "

Latvijas augstskolas ārzemēs neko nedod, jo nav tik populāras, lai zinātu ka Latvijā ir ''prestižas augstskolas''.

Protams, nav jau jāiet augstskolā, lai iegūtu normālu profesiju, ir tehnikumi, un nav nemaz tā, ka tur neko nemāca un neko nedod, jo, protams, jaunietim pašam jābūt ieinteresētam profesijā un mācības, lai kaut ko iemācītos. 

Labu darbu jau var atrast, bet vai tas darbs atbilst katra cilvēka vajadzībām, piemēram, es nevēlos strādāt nedz aukstumā, nedz karstumā, tāpēc netaisos strādāt par celtnieku un jebkurus āra darbus, es nevēlos lielas slodzes, tāpēc arī nevēlos fiziskus darbus, kas man atliek, kaut kur strādāt ar klientiem, vai arī strādāt atsevišķi, ar datoru, man nav ideālas sociālās spējas, un ar datoriem visu nezinu, tāpēc man jāizvēlas nolaist standartus, un ja vajag tad ņemt jebkuru darbu ko varu darbūt.

Darbu var dabūt, tikai jāzina kādu darbu prot, un kādu darbu spētu darīt.

Karlis Anonims avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Karlis Anonims 13.11.17 14:44
 
0
0

atbildot uz Lying Son Of A Bitch komentāru " Un pietiek ar 1 iemeslu, lai aizbrauktu... "

Ja esi centīgs skolēns, vari tikt budžetā augstskolā, saņemt stipendiju un atrast labu darbu. 

Ja augstskola nesanāca un negribi vergot par minimālo, vari iet NVA kursos un celt kvalifikāciju.

Ja dzīvo laukos un nav naudas, lai tiktu uz kursiem, tev pat izmaksās līdz 100eur stipendiju, lai tiktu uz turieni.

Ja gribi ņerkstēt un neko nedarīt, vari to droši darīt.