Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
138

Sveiki!

Turpinājumā raksta par neparastām sacīkstēm otrā daļa!

Ceram, ka patiks!

Valgas lūžņu rallijsLūžņu... Autors: Bauskas Motormuzejs Pasaulē neparastākās sacīkstes (2. daļa)
1.

Valgas lūžņu rallijs

Lūžņu Ralliju var nosaukt par „Ikdienas Formula 1”, teikts pasākuma reklāmas materiālā.

Sacensības notiek 400 metru garā trasē, no kuras 70% pārklāti ar asfaltu, bet 30% ar granti / smiltīm. Mērķis ir četrās stundās veikt pēc iespējas vairāk apļu. Kontakts starp automašīnām ir pilnībā atļauts un pat veicināts. Automašīnām ir atļauts jebkurā laikā piestāt boksos, ļaujot mehāniķiem salabot automašīnas, lai tās varētu turpināt sacensības. Organizatori sola, netrūks sadursmju un citu asu emociju.

Sacīkstes uz sauszemes... Autors: Bauskas Motormuzejs Pasaulē neparastākās sacīkstes (2. daļa)
2.

Sacīkstes uz sauszemes laivām (Alispringsa, Austrālija).

Šīs sacīkstes patiesībā ir visīstākā parodija. Fakts ir tāds, ka šīs Austrālijas sacīkstes Hedley-on-Todd it kā izsmej slaveno britu regati Henley on Thames. Tādējādi bijušā kolonija, uz kur ilgu laiku bija izsūtīti bīstamie noziedznieki, pasmejas par savu metropoli. Turklāt sacīkstes, šķiet, skaidri parāda, ka nopietnais Austrālijas sausums, kas iznīcina zemnieku saimniecības un dzīvi kontinentālajā daļā, var likt cilvēkiem arī pasmaidīt. Lieta tajā, ka Henley-on-Todd cilvēki sacenšas ar “kuģiem” pa sauszemi. Sacīkstes izveidoja viens vietējais meteorologs, kuram bija apnicis gaidīt no dabas nokrišņus. Ja Anglijā sacensībās piedalās Kembridža un Oksforda, tad Austrālijā konkurē "vikingi" un "pirāti". Komandas katru trešo augusta sestdienu ierodas Alispringsā. Sacensību laivas iedalās tādās pašās klasēs kā Anglijā - aristokrātiskas jahtas, Oxford tubes un bath tubes. Airēties smiltīs dalībniekiem būtu diezgan grūti, tāpēc skriet, paceļot laivu līdz viduklim ir daudz vieglāk. Piedalās arī lielāki kuģi, kas aprīkoti ar pedāļiem. Viņi pārvietojas lēni, skrāpējot laivas dibenu pret smiltīm un paceļot putekļu mākoņus. Sacensības norisinās izžuvušas upes Tod gultnē. Pārsteidzoši, ka šīs laivu sacīkstes notiek 1500 kilometru attālumā no tuvākās ūdenstilpes.

Darwin Lions alus bundžu... Autors: Bauskas Motormuzejs Pasaulē neparastākās sacīkstes (2. daļa)
3.

Darwin Lions alus bundžu regate (Darvina, Austrālija).

Vai tad ir par ko pārdzīvot nonākot uz neapdzīvotas salas ar pāris kastēm alus? Var taču sarīkot veselu ballīti ar atspirdzinošiem dzērieniem un pēc tam izveidot plostu no pāri palikušās taras. Tiem, kas netic tāda plosta spējām ir nepieciešams apmeklēt Darvina regati. Šīs sacīkstes norisinās kopš 1974. gada. Parasti rajona ģimenes svētki ir pārauguši par lielu festivālu piesaistot arī tūristus. Ideja, šī vārda tiešajā nozīmē, parādījās no zila gaisa. Kad ciklons Treisija pārvērta Darvinas puilsētu gruvešu kaudzē, parādījās jautājums – ko darīt ar milzīgo bundžu un pudeļu daudzumu? Tika izlemts pielietot šo taru īpašas regates izveidē. Tā kļuva par pilsētas simbolu un labu veidu, kā cīnīties ar piesārņojumu. Ik gadu sacīkstēs piedalās ap 60 laivām, kas būvētas no alus bundžām un pudelēm. Interesanti, ka šīs laivas nemaz nav tik mazas – garākā laiva bija 12 metrus gara.

Sacensības uz ķirbjiem... Autors: Bauskas Motormuzejs Pasaulē neparastākās sacīkstes (2. daļa)
4.

Sacensības uz ķirbjiem, Ludvigsburga, Vācija.

Slavu Ludviseburga ieguva nevis dēļ šīm neparastajām sacensībām, bet gan ar lielāko Eiropā ķirbju izstādi. Tā norisinās katru gadu rudenī pēc ražas novākšanas. Šeit viesi var redzēt līdz 500 000 ķirbju gandrīz 450 šķirnēs. Ķirbji tiek izrādīti iekštelpu paviljonos, un tiem pat tiek rīkoti konkursi. Nav pārsteidzoši, ka šo milzīgo dārzeņu svētki nevarēja iztikt bez sacīkstēm. Lai to izdarītu, milzīgos ķirbjos, kas sver ne mazāk kā simts kilogramu, tiek izgrebta vieta dalībniekam. Tad vietējā ezerā rīkot sacīkstes šajās “ķirbju laivās”. Daži dalībnieki pat liek galvā aizsargķiveres, kas, protams, izgatavotas no ķirbja.

0
138

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 01.10.17 11:14
 
2
0

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 01.10.17 15:49
 
2
0

Interesanti, vairāk tādus rakstus.