Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
511

Par ko nestāsta.

Par lielu, tiešām lielu brīnumu un izņēmumu šoreiz nerakstīšu par saviem draugiem vīrišķajiem hormoniem, bet gan pilnīgi pretēji - šis raksts pilnībā tiks veltīts sievišķajiem hormoniem un to ietekmi uz sievieti.
Un jā, protams, turpināšu nomelnot estrogēnu (tikai no cita rakursa)!

Visapkārt dzirdēti maldinoši mīti, ka vairums gadījumos problēma ir estrogēna trūkumā (kā, piemēram, menopauze u.tml, jaunākām meitenēm PMS, neregulāri cikli). Izrādās ir pilnīgi otrādi - un pat loģiski, ka tā!

_____________________________________________________________________________________________________

Kā var noskaidrot manos iepriekšējos rakstos, sieviešu hormons estrogēns vīrieša asinīs nodara lielu postu, to skaitā pārvērš vīrišķo par sievišķo un ir atrodams principā jebkur, bet, kā izrādās, estrogēns nodara ļaunumu ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm. Jā, nepārklausījies! Tieši tā - gan vīrieši, gan sievietes cieš no šī hormona pārdabiskā daudzuma MŪSDIENĀS.

________________________________________________________________________________________________________
Kā jau minēju iepriekšejos rakstos, vidējais vīriešu hormona daudzums pasaulē ir samazinājies par 50% pēdējo 50 gadu laikā, sieviešu hormons pasaulē turpina dominēt, meitenes pubertāti sasniedz ātrāk, nekā puiši. Un visas tās nedabiskās slimības un kaites, liekā svara problēmas, "menboobs" kas parādījušās pēdējo gadu laikā? Pateikšu priekšā, – tas NAV no liekām kalorijām – vari ēst un neēst cik vien gribi, – ja nesekosi līdzi saviem hormoniem, svaru nezaudēsi, sarežģīsi dzīvi, ātri novecosi, kā arī palielināsi iespēju saslimt ar dažādām slimībām, piemēram, vēzi.
Viens no ievērojamākajiem hormoniem, kam jāpievērš uzmanība ir estrogēns.

________________________________________________________________________________________________________

1 Kas ir hormoni un kā tie... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
1.


_________________________________________________________________________________________________________1. Kas ir hormoni un kā tie darbojas (cilvēciskā valodā)?

Hormoni ir kā komunikācijas valoda ķermenī.
Iedomājamies situāciju – Pēterītis no Latvijas sūta SMS Sum Ting Wong no Ķīnas, lai viņš izdara kaut ko svarīgu. Lai Sum Ting Wong saprastu Pēterīša rakstīto, viņam jāsaprot Pēterīša valoda, vaine?

Tā pat ir arī hormoniem – dziedzeris (kā Pēterītis) rada hormonu (kā SMS) receptoram (kā Sum Ting Wong), lai tas veiktu kādu svarīgu darbību orgnasimā. Šajā gadījumā receptors nesaprot dziedzera runāto valodu un nekas nenotiks. Tomēr, ja "Pēterītis" ziņu sūtīs kādam, kas prot latviešu valodu, darbība tiks saprasta, kas ierosinās atbildes reakciju.

Estrogēna gadījumā gadījumā, vairums gadījumos, dziedzeris ir sievietes olnīca. Olnīca caur asinīm izsūta ziņu (estrogēnu) uz dažādām ķermeņa daļām (piemēram, estrogēna receptori ir olnīcās, krūtīs, aknās, dzemdē, kaulos, smadzenēs) tātad, šīs daļas saprot “estrogēna valodu”.
_________________________________________________________________________________________________________

2 Estrogēns un menstruālais... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
2.


_________________________________________________________________________________________________________2. Estrogēns un menstruālais cikls

Katru mēnesi viena no olnīcām palaiž hormonus un sūta tos caur asinīm.

Ciklā, ~14. dienā, estrogēna daudzums ievērojami pieaug – šis ir visauglīgākais laiks ciklā (ja šajā laikā nodarbojas ar mīlas aktivitātēm, jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai izsargātos no negaidītiem pārsteigumiem), šo laiku, kā zināms, sauc par ovulāciju.

Pēc šīs 14. dienas, estrogēns atkal strauji samazinās, tajā pašā laikā cits hormons – progesterons ievērojami palielinās un algst pēc uzmanības līdz cikla beigām, kamēr nokrītās zemāk un cikls atsākās no sākuma (cits stāsts, ja nu vienīgi esat lažojuši ovulācijas laikā ).

To, kas kurā brīdī palielinās, zināt ir svarīgi, jo pēc tā var noteikt – kur ir problēma. Ja problēma ir nedēļu pirms menstruācijām, tad visticamāk problēma ir saistīta ar progesteronu, ja problēma ir ovulācijas vai menstruāciju laikā – estrogēns būs vaininieks. Kā varam noprast, sieviešu cikls principā ir saistīts ar progesterona un estrogēna savstarpējo daudzuma attiecību.
_________________________________________________________________________________________________________

3 Estrogēns ietekmēbull... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
3.


_________________________________________________________________________________________________________3. Estrogēns ietekmē:

Krūtis. Krūšu izmērs, jūtīgums, cistas.

Ķermeņa vispārējais izskats. Piemēram, pateicoties estrogēnam, sievietēm iespējams lielāks muskuļu un tauku slānis pie kājām un dibena attiecībā pret pārējo ķermeņa daļu. Ja estrogēns ir ne pa daudz, ne pa maz, tas ir liels faktors, kas neapzināti pievelk vīrišķo dzimumu pie sievišķā.

Dzemdi.

Menstruālo ciklu. Premenstruālais sindroms un paaugstināts estrogēns ir super-cieši saistītas lietas.

Dzimumtieksmi. Protams, ne estrogēns vienīgais to ietekmē. Lielu lomu spēlē arī testosterons. Testosterons arī sievietes padara negantas.

DNS. DNS ietekmē orgānu augšanu. To skaitā audzēju augšanu. Tā kā ļoti uzmanīgi!

Kaulus. Kaulu augšana, kaulu stiprums. Jāpiemin, ka tas ir tikai viens no faktoriem.

Smadzenes. Savas drošības un veselības apsvērumu dēļ, labāk nekomentēšu šo punktu.
_________________________________________________________________________________________________________

4 Problēmas saistībā ar... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
4.


_________________________________________________________________________________________________________4. Problēmas saistībā ar paaugstinātu estrogēna līmeni

Pārāk smagi periodi

Krampji

Neregulāri, ilgi cikli

Smaga asiņošana

Galvassāpes

Liekais svars

Šķidruma aizture

Fibroīdi (vēža sākotnējais paveids, kas pārsvarā rodas dzemdē)

Cistas (visbiežāk olnīcās, krūtīs, bet ne tikai)

Žultsakmeņi (estrogēns koncentrē holesterīnu žultsakmenī, tādējādi veidojot akmeņus)

Vēzis

Problēmas ar vairogdziedzeri
_________________________________________________________________________________________________________

5 Kas izraisa estrogēna... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
5.


_________________________________________________________________________________________________________5. Kas izraisa estrogēna pieaugumu (vairāk informācijas manos iepriekšējos rakstos)

Estrogēna pārmērīga pieauguma briesmas nāk no visām malām:

Apkārtējās vides. Pārsvarā lielākā daļa no pesticīdiem, piesārņojuma (arī ūdens piesārņojuma, krāna ūdens), sadzīves ķīmijām, - sevišķi higiēnas preces, kuras ikdienā lieto uz ādas – šampūns, dušas želeja, dezoderanti, matu lakas, želejas, skūšanās putas, zobu pasta, visādi tur krēmi. Tāpat arī sadzīvē bieži lietotie plastmasas trauki, ātrās drukas (čeki), tualetes papīrs u.tml. Visi šie nosauktie dranķi satur xeno-estrogēnus, mīmus, kas apmāna receptorus un tādējādi čakarē endokrīno sistēmu (hormonus).

Augiem. Arī augi satur sievišķos hormonus - fitoestrogēnus, piemēram, soja, lakrica, linsēklas, apiņi (alus)).

Kontracepcijas tabletēm. Kas jāzin par pretapaugļošanās tabletēm: ir kombinētās (progesterona + estrogēna) un tikai progesterona tabletes (drīzāk jau progestīna - progestīns ir nosaukums sintētiskam progesteronam), un te nu jāpiemin, ka katrai sievietei tās atšķirās (jo abu šo hormonu attiecības var būt visdažādākās katrai sievietei). Sievietēm, kurām jau tā ir paaugstināts estrogēna līmenis, jālieto tikai progesterona tabletes, lai veidotu progesterona un estrogēna attiecību, kura rezultātā veidojas biezs dzemdes kakla gļotādas slānis, kas mazos karavīrus aizkavē ceļā pie olšūnas, kā arī, ja olšūna ir apaugļota, aizskavē šīs apaugļotās olšūnas nostiprināšanos dzemdē. Progesterona kontracepcijas tabletes var būt pat ļoti noderīgas sievietēm ar paaugstinātu estrogēna daudzumu un palīdzētu cīnīties pret iepriekš nosauktajiem simptomiem, to skaitā neregulāriem cikliem u.tml.

Samazināts progesterona līmenis. Ja estrogēns ir pārāk augsts, tas ietekmē progesterona daudzumu (progesterons samazinās) un otrādi – ja progesterons ir zems, tā ir zaļā gaisma estrogēnam ārdīties kā trakam.

Problēmas ar aknām. Aknas ir orgāns, kas atbrīvojās no liekā estrogēna – attiecīgi, ja aknas ir sabojātas, tās nepilda šo funkciju. Tāpat arī aknas ir arī vienīgais orgāns, kas, tāpat kā dziedzeri, piedalās hormonu ražošanā.
_________________________________________________________________________________________________________

6 Efektīvas dabīgas metodes... Autors: mandaritto Par ko nestāsta ārsti un dietologi?
6.


_________________________________________________________________________________________________________6. Efektīvas, dabīgas metodes kā samazināt estrogēna daudzumu organismā?

Arī šo punktu aprakstīju savos iepriekšējos rakstos. Iesaku rakstu “10 ikdienā lietotākie produkti, kas iznīcina vīriešu dzīvības sulu” (šie produkti iznīcina vīriešu dzīvības sulu “pateicoties” estrogēna dauzīšanās aktivitātēm, tāpēc raksts noteikti der arī sievietēm (pie tam, vīriešu hormons testosterons attiecīgajā daudzumā ir vajadzīgs arī sievietēm)).
Palīdzēt var sportiskās aktivitātes (piemēram, squats, deadlift) un miega kvalitāte, sekss. Nebaidieties no veselīgajiem taukiem, piemēram, olām un avokado! Veselīgie tauki ir ārkārtīgi nepieciešami hormonu balansam!
No pārtikas produktiem, estrogēna līmeni balansē (ar nosacījumu, ja pārtika ir organiska):


Krustziežu dārzeņi (brokoļi)

Ogas

Olas (sevišķi olas)

Bietes

Citrusi

Sarkanais āboliņš

Jods. Var lietotot uztura bagātinātāju.

D vitamīns. Ļoti svarīgs vitamīns! Patiesībā D vitamīns nav vitamīns – tas ir hormons, ko iegūstam no saules, var lietot arī kā uztura bagātinātāju. Mūsdienās ar D vitamīna deficītu saistītas visdažādākās problēmas. Iesaku palasīt!

Olīveļļa

Avokado

Lapu salāti

Zaļā tēja

Burkāni

Ķiploki

Kvinoja

Valrieksti

Kurkuma

Spināti

Asparāgs (sparģeļi)

 

Ir vēl brutāls un efektīvs variants - mākslīgās hormonālās terapijas, bet no tam ir jāuzmanās, jo lietojot mākslīgos hormonus, ķermenis pie tiem pierod un pārstāj ražot pats savus hormonus. Tas nozīmē, ka Tev gribot/negribot jāturpina lietot šie hormoni.
_________________________________________________________________________________________________________

 

Kas vēlas ar visām atsaucēm:
http://hormoneresearch.blogspot.com/2008/05/lets-get-it-started.html

_________________________________________________________________________________________________________


Pievienotie video0
511

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [13]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
BoyMan avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  BoyMan 16.05.15 11:13
 
22
1

Mēs mūsdienās ejam galīgās auzās - testosterona daudzums puišiem un vīriešiem ļoti uzskatāmi samazinās, kamēr estrogēns pieaug. Es uzskatu par labu esam terminu ''pussification''. Pārsvarā jau to attiecina uz Ameriku, bet būsim reāli - tas notiek visā pasaulē. 

Kas pie tā noved? Nu, sāksim jau ar tizlo audzināšanu ģimenē un skolā. Sačakarēts vērtību kompass, kaut kādu feministisku ideju bīdīšana, bieži arī tēva/vīrieša tēla neesamība (vai ļoti vāja esamība). Swag & yolo, popkultūras propoganda. Neaktīvs dzīvesveids, kas noved pie smieklīgas fiziskās formas un pilnīga spēka neesamība. Perfektais vidējā latvieša uzturs, kas sastāv no pāris desmaizēm, divām kotletēm un kaut kādas zupiņas. 

Tas neizskatās pārāk labi. Feministiskās un fat-acceptance idejas, meitenīgā puišu paaudze, normālu vērtību izzušana...

anh avatars
Medaļa ZebraMedaļa JubilārsMedaļa Spoks
  anh 26.04.15 13:17
 
9
1

šitāds pats raksts par vīriešiem būtu nice 

carlito avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa MaģistrsMedaļa Maģistrants
  carlito 07.05.15 01:02
 
5
0

Asparāgs  sparģelis ir latviskais nosaukums.

mandaritto avatars
Medaļa BestsellersMedaļa FavorītsMedaļa Admins iesaka
  mandaritto 04.05.15 13:07
 
4
0

atbildot uz sievišķīgā govs  komentāru " Nez kāpēc nav minēti piena produkt... " Tādēļ domāta piezīme - "ar nosacījumu, ja pārtika ir organiska", tas lielā mērā atkarīgs no tā kā lopiņi ir baroti. No visa jau nu točna nevar izvairīties par visiem 100%, bet kaut 1 estrogēniska lieta mazāk var radīt lielu atšķirību. Ja grib par visiem 100% izvairīties, tādā gadījumā jābrauc uz marsu un jāveido pašam sava cilts un jāaudzē pašam sava barība. būtu jau labi...

Voyevoda avatars
Medaļa SpoksMedaļa StudentsMedaļa Autoklikeris
  Voyevoda 15.05.15 19:53
 
3
0

Ar uzturu uzņem ļoti nelielu hormonu daudzumu. Bet neaizmirsīsim, ka lielākā daļa hormonālās kontracepcijas satur progestronu.

mandaritto avatars
Medaļa BestsellersMedaļa FavorītsMedaļa Admins iesaka
  mandaritto 16.05.15 14:44
 
2
0

atbildot uz Voyevoda komentāru " Ar uzturu uzņem ļoti nelielu hormo... "

Kopumā ar visām ķīmījām +caur uzturu ņemot visu kopā - vidējais cilvēks uzņem milzīgu, pārmērīgi milzīgu estrogēna daudzumu - gan vīrieši, gan sievietes.

Pareizi jau arī ir, progesterona kontracepcijas tablešu izplatība tikai pierāda pārmērīga estrogēna dominances biežo izplatību mūsdienās.

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 07.08.17 21:47
 
0
0

  

Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 24.07.16 20:18
 
0
0

'Olas (sevišķi olas)' ko?

.....   

Champion22 avatars
Medaļa BučiņaMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  Champion22 15.06.16 00:53  
 
1
1
Labais

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 13.08.15 08:37
 
0
0

++++++++

Daudz kas no šitā jau bija lasīts, bet par linsēklām nezināju. Tapat pārtikas sarakstiņš ira labs.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.06.15 22:36
 
1
1

atbildot uz mandaritto komentāru " Kas Tev liek domāt, ka nestrādāju slimnīcā, u... "  

Ja tu strādātu, tad netaisītu šitādus idiotiskus rakstus.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.06.15 20:32
 
0
1

atbildot uz mandaritto komentāru " Ej izglītojies pirms sāc komentēt to, ko nesa... "  

Tās ir pilnīgas muļķības. Man atšķirība no tevis ir personīgā pieredzi un daudzum daudz analīzes.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.06.15 06:01
 
0
1

atbildot uz BoyMan komentāru " Mēs mūsdienās ejam galīgās auzās -... "  

Tā nenotiek, tas nav iespējams. Vienīgais kā estrogēns var veidoties vīrieša organismā ir aromatizējoties testosteronam, tātad zems testosterones = zems estrogēns.

Principā lielākā daļa šādu rakstu ir viens liels, smakojošs suņa sūds, un šis pilnīgi noteikti tāds ir.