local-stats-pixel fb-conv-api

Latvijas čempioni - Dinamo Juniors.3

18 0

Šodien Liepājā norisinājusies Latvijas čempionātā finālsērijas piektā spēle starp Liepājas metalurgs un Dinamo Juniors komandām. Trešajā periodā atspēlējot divu vārtu deficītu, uzvaru papildlaikā izrāva Dinamo Juniors hokejisti, jau savā pirmajā kluba pastāvēšanas sezonā kļūstot par Latvijas čempioniem.

Pirmajos divos mačos Liepājā, kā arī trešajā Piņķos uzvaru izcīnīja Dinamo Juniors hokejisti, tomēr ceturtajā mačā Piņķos liepājnieki sēriju noslēgt vēl neļāva izcīnot panākumu pēcspēles metienos.

Piekto spēli mājinieki uzsāka ļoti veiksmīgi, jo jau mača 21. sekundē pēc Venta Feldmaņa piespēles liepājniekus vadībā izvirzīja Vladimirs Mamonovs. Drīz vien rīdzinieki ieguva divas iespējas spēlēt ar viena vīra pārsvaru, tomēr izlīdzinājumu panākt neizdevās. Pirmais periods noslēdzās ar minimālu mājinieku pārsvaru – 1:0.

Jau pašā otrā perioda sākumā viesi ieguva vēl vienu vairākumu, taču drīz vien sekoja arī Kristapa Sotnieka noraidījums, un neviena no komandām izdevību realizēt nespēja. Tomēr spēles vidū labā pozīcijā nokļuva liepājnieks Vents Feldmanis, kurš pēc Jura Ozola piespēles trieca ripu vārtu devītniekā – 2:0. Līdz otrā perioda beigām rīdzinieki neizmantoja kārtējo skaitlisko pārsvaru un rezultāts nemainījās.

Trešā perioda sākumā vēl vienu vairākumu ieguva viesi, taču iespēju iegūt trīs vārtu pārsvaru un praktiski atrisināt spēli mājiniekiem neizdevās. To veiksmīgi izmantoja Dinamo Juniors spēlētāji, kad mača 49. minūtē viesu deficītu līdz minimumam samazināja Gints Meija – 1:2. Tomēr pamatlaika beigās risinājās finālsērijai cienīgi notikumi. Leonīds Beresņevs noņēma rīdzinieku vārtsargu Nauri Enkuzēnu, un pirmoreiz spēlē viesi viena vīra pārsvaru izmantoja, turklāt tikai 29 sekundes pirms pamatlaika beigām. Pēc Oskara Cibuļska un Ginta Meijas piespēlēm izlīdzinājumu panāca komandas kapteinis Jānis Straupe. Pamatlaiks tā arī noslēdzās – 2:2.

Tomēr šī spēle līdz pēcspēles metieniem nenonāca, jo jau pamatlaika otrajā minūtē uzvaru spēlē un visā finālsērijā viesiem nodrošināja Jura Upīša precīzais metiens.