local-stats-pixel fb-conv-api

Apiņa dublis ''Liepājai'' palīdz pieveikt "Jelgavu"0

"SynotTip" Latvijas futbola virslīgā piektā spēļu kārta noslēgusies ar "Liepājas/Mogo" uzvaru pār "Jelgavu" ar 3:1. Rezultāta pārsvars varēja būt arī krietni lielāks, bet katastrofāli ar momentu realizāciju neveicās Artūram Karašauskam, kuram bija trīs izcilas iespējas gūt vārtus.

Negaidīti ātri šajā spēlē nācās kapitulēt jelgavnieku vārtsargam Jānim Krūmiņam. Jau spēles pirmajās minūtēs vienatnē uz pretinieku vārtiem izrāvās Verners Apiņš, kurš neatstāja nekādus variantus "aļņu" vārtu vīram, atklājot spēles rezultātu - 1:0 vadībā kurzemnieki. Nonākot iedzinējos, jelgavnieki uzņēmās lielāku iniciatīvu, turpmākajās minūtēs bīstami tuvojoties vārtiem. Pēc nospēlētām desmit minūtēm jelgavnieki iecentrēja bumbu soda laukumā un bumba atrada ceļu vārtos, tomēr tas notika pēc spēles soģa Ivara Caunes svilpiena - vārti neskaitās. Tikai trīs minūtes vēlāk bumba vēlreiz pabija mājinieku vārtos, tomēr šajā situācijā tika fiksēta aizmugure un Marka Kurtiša sitiens vārtos rezultātu nemainīja. Jelgavnieku agresīvie centieni atņemt pretiniekiem bumbu maksāja Kurtišam brīdinājuma saņemšanu mača 23. minūtē.

Pēc nospēlētas pusstundas izcila iespēja dubultot pārsvaru bija Tamaza Pertijas padotajiem. Ģirts Karlsons pārtverot bumbu pa labo malu devās uzbrukumā, bet viņa piespēli nespēja sadalīt Artūrs Karašausks un Jānis Ikaunieks, viens otram patraucējot. Piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām pamatīgas ziepes savārīja jelgavnieku vārtu vīrs Krūmiņš, kurš izejot no vārtiem izdarīja piespēli tieši virsū Karašauskam, kurš palicis viens pret vārtiem apmulsa un neizdarīja sitienu tukšos vārtos. Briesmas pie Zemgales komandas vārtiem bija vēl pāris reižu, tomēr līdz pārtraukumam rezultāts nemainījās.

Mača otrajā puslaikā pie mājinieku vārtiem tika iezvanīti trauksmes zvani, bīstamus uzbrukumus veidojot "Jelgavai". Soda laukumā tika izdarīts noteikumu pārkāpums pret uz maiņu nākušo Ņikitu Koļajevu. Pats Krievijas futbolists devās izpildīt 11 metru soda sitienu, pārspējot Krišjāni Zviedri un izlīdzinot mača rezultātu - 1:1. Spēles 60. minūtē uz laukuma tika piedzīvots sirdi stindzinošs brīdis. Saskrienoties ar pretinieku spēlētāju, uz brīdi samaņu zaudēja liepājnieku aizsargs Antons Jemeļins. Laukumā nācās skriet medicīnas personālam, kas palīdzēja futbolistam atgūties pēc nepatīkamās sadursmes.

Otrā puslaika vidū šķietami spēle sāka ievirzīties "Jelgavai" labvēlīgā gultnē, tomēr liepājnieki nebija gatavi atdot punktu pretiniekiem savās mājās. Divdesmit minūtes līdz spēles noslēgumam Karašausks ar centrējumu nolika bumbu uz galvas Karlsonam, kurš virzīja bumbu garām Krūmiņam, atgūstot vadību "Liepājai/Mogo" (2:1). Desmit minūtes vēlāk liepājniekiem izdevās vēl viens uzbrukums, kura noslēgumā Apiņš izcēlās ar saviem otrajiem vārtiem spēlē, dubultojot kurzemnieku pārsvaru - 3:1. Dejavu nācās piedzīvot Karašauskam, kurš otro reizi izrāvās pret tukšiem vārtiem, tomēr otro reizi "Liepājas/Mogo" kapteinis šo iespēju izmantot nespēja. Tādējādi Karašausks izniekoja savu trešo simtprocentīgo iespēju šajā mačā. Jau spēles kompensācijas laikā Keita varēja palielināt mājinieku pārsvaru, tomēr senegāliešu futbolists no soda laukuma raidīja bumbu pāri vārtu pārliktnim.

Spēles sausais atlikums bija 3:1 uzvara "Liepājai/Mogo", kas Tamaza Pertijas komandai pēc aizvadītām piecām spēļu kārtām ļauj dalīt turnīra tabulas pirmo pozīciju ar kaimiņiem no Ventspils. Savukārt "Jelgava" šajā spēlē nostiprināja savu turnīra rupjākās komandas statusu, sakrājot četrus brīdinājumus.

Liepāja/Mogo - Jelgava 3:1 (1:0)
Vārti: Apiņš 3', 79', Karlsons 71' - Koļajevs (11m) 51'
Brīdinājumi: Jemeļins - Kurtišs, Kozlovs, Širjajevs, Staļģis
Liepāja/Mogo: Zviedris, Keita, Negro, Jemeļins (Ivanovs 71'), Tobers (Hmizs 46'), Kozlovs, Strumia, Karlsons, Ikaunieks, Karašausks, Apiņš (Šlampe 85')
Jelgava: Krūmiņš, Grigarāvičs, Minkevičs, Širjajevs, Staļģis, Gvejē, Krušatins (Koļajevs 46'), Lazdiņš, Nakano, Kiriļins (Kozlovs 63'), Kurtišs (Jermolajevs 81')
Galvenais tiesnesis: Ivars Caune