Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
150

Kad esi apguvis komentāru rakstīšanu, tu, iespējams, vēlēsies izveidot pats savus rakstus. Raksti ir kaut kāds nepārlasīts samurgojums par jebkādu tēmu - satura ziņā, tas pats kas komentārs, tikai vairāk vārdu un moderatori tos parasti “pārbauda”.

Bieži iemesls kāpēc kāds... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
1.

Bieži iemesls, kāpēc kāds lietotājs neveido rakstus ir tas, ka viņš nemāk lasīt (tas gan katru neapstādinās (see: Tēvocis Sems)). Cits iemesls ir tas, ka viņš gluži vienkārši nezina, par ko rakstīt.

Pēc tēmas izvēles spoku autori iedalās divās daļās: Tie, kas paši kaut ko izdomā (parasti maz lasījumu) un tie, kas raksta par kaut ko, kas atrasts internetā (parasti daudz lasījumu), un lielākajā daļā gadījumu, tie, kas paši kaut ko izdomā, ar laiku sāk tulkot internetā atrasto.

Atceries, ka virsrakstam jābūt pēc iespējas vairāk lasītāju piesaistošam, vienalga, vai virsraksts patiesībā atbilst rakstam vai nē. Protams, tev nemaz nav jātulko nekas vai jātēlo, ka tu pats esi kaut ko izdarījis - pietiek, ja ieliek tikai kādus video, bildes vai gifus, kas atrasti internetā.

Tā kā cilvēku gaumes... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
2.

Tā kā cilvēku gaumes atšķiras, dažādi spoki vēlēsies lasīt rakstus par dažādām tēmām, un tāpēc ir dota iespēja filtrēt rakstus pēc to kategorijām. Katra spoka gaume atšķiras - kādam patīk raksti no tribīnes, dažs dodas pa taisno uz mistikas kategoriju, un daži kaut kādu iemeslu (visticamāk mazohisma) dēļ dodas uz literatūras kategoriju.

Kādai kategorijai pieder tavs raksts, izvēlies tu pats (taču sākumā tev kategoriju izvēlēties palīdzēs moderatori). Kā, lūdzu? Tavs raksts ir kaut kas starp divām tēmām? Tu vēlies izvēlēties vairākas kategorijas? Ej nošauties!

Spokos ir iespējams domāt tikai šaurās kategorijās, kuras nekādi nevar pārklāties. Kino UN māksla? Tehnoloģijas UN veselība? Kāpēc tev liekas, ka šeit kāds prot domāt par divām lietām vienlaikus?

Starp citu ja tu veido 18... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
3.

Starp citu, ja tu veido 18+ rakstus, nebaidies, ka tos izlasīs kāds nepilngadīgais, jo, ja tev internets liek norādīt vecumu, neviens nekad par to nemelo. Kāpēc lai kāds internetā melotu? Mazi bērni, ieraugot, ka rakstu drīkst lasīt tikai pieaugušie, ies tālāk uz kategorijām, kurās viņiem ir atļauts uzturēties, lasīt ko viņu vecumam piemērotāku, piemēram, par klepus zāļu liešanu anālajā atverē.

Kad esi izvēlējies par ko un... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
4.

Kad esi izvēlējies, par ko un kurā kategorijā rakstīsi, ir laiks atrast rakstam piemērotu vai nepiemērotu titulbildi. Titulbilde ir pirmais, ko cilvēki ieraudzīs, atrodot tavu rakstu, un, ja viņiem tā liksies garlaicīga, tavs raksts netiks lasīts. Titulbildē obligāti jāliek tā bilde no tava raksta, kura ir visinteresantākā (jeb tā, kas vismazāk atbilst tavam rakstam, jo tas ir nenormāli garlaicīgs), un parasti tā būs tā bilde, kurā ir pusplikas sievietes.

Ak vai tagad sākas īstā daļa... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
5.

Ak vai, tagad sākas īstā daļa - kaut kā rakstīšana. Ne visiem top 10 Youtube ir ievadi, bet spokos par ievadu var dabūt bonus cepumus, tāpēc kaut kas IR jāraksta pašam, bez avota no kura nozag- emm, iedvesmoties!

Nu, tā kā tev ir nepieciešamas tikai 150 rakstzīmes, tev nebūs daudz pašam jādomā, tā kā vari neuztraukties. Pusi no tām vari aizņemties, atvainojoties saviem “faniem” par raksta novēlošanos. Protams, viņi tev īstenībā neseko, jo, būsim reāli, tu nevienam neinteresē, bet galvenais ir saņemt cepumus un kas zina - varbūt kādā spoku izsolē varēs nopirkt draudzeni vai valsts prezidenta amatu, vai dažus ekstra centimetrus.

Pārējo tu vari aizņemt tukši muldot par neko, vai pat žēlojoties par to, cik grūti ir uzrakstīt 150 rakstzīmes. Zini ko? Sāc rakstu ievadā! Struktūra ir muļķiem un cilvēkiem, kuri negrib iznīcināt pēdējās savu smadzeņu atliekas!

Bildes izvēlēties ir viegli... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
6.

Bildes izvēlēties ir viegli. Vai tavs raksts ir par citplanētiešiem? Pameklē Google Images “aliens”, paņem pirmo bildi un ieliec rakstā! Tas strādā ar jebkuru tēmu! Parasti jau tu vari vienkārši nofotografēt to YouTube video, no kura tu nozodz visu informāciju, pilnīgi ignorējot to, ka tu esi atstājis ūdenszīmi.

Bilžu apraksti ir raksta... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
7.

Bilžu apraksti ir raksta galvenā daļa - ja vien tu neesi slinkuma vai nemākulības dēļ visu sastūķējis ievadā, šeit gan jau būs lielākā daļa tava raksta.

Nav nepieciešams saplānot, ko rakstīsi, izveidot kaut kādu struktūru rakstam vai mācēt lietot tastatūru - vienkārši nokopē visu informāciju no kāda raksta, ko atradi internetā. Angļu valodas tekstu pietiek ielikt Google Translate un uzticēties profesionālam tulkotājam. Ja vēlies, vari tulkot pats, un tad tavs raksts būs perfekts! Ja tas ir iztulkots un ar drausmīgām bildēm, dažās kategorijās, piemēram, mistikas un tribīnes kategorijās, bieži iegūsi virs piecsimt plusiņiem ar šādu rakstu!

Ja nu gadījumā tu vēlies uzsākt revolūciju un neveidot tulkotu, pilnīgi neitrālu rakstu, bet gan kaut ko ar viedokli un paša rakstītu, varēsi lepoties ar saviem divpadsmit ar pusi plusiņiem.

Beigās neaizmirsti pateikt... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
8.

Beigās neaizmirsti pateikt, ka tu esi ļoti priecīgs par katru atsevišķo plusiņu (nav taisnība), bet noklusē, ka dusmojies par katru atsevišķo mīnusiņu (ir taisnība). Un tad vēl pasaki, ka nākamais raksts būs rīt vai pēc divām dienām, lai vari nokavēties un atvainoties par to ievadā. Tā dara profesionāļi!

Protams, ka visi profesionāļi ir pietiekami pieauguši, lai spētu saprast, ka vienmēr ir iespējams sevi uzlabot, tāpēc atgādini lasītājiem, ka vēlies saņemt konstruktīvu kritiku, kuru tu varēsi mierīgi ignorēt, vai tās rakstītājus saukt par stulbiem heiteriem, kuri tevi vienkārši nesaprot.

Pēc tam kad esi pabeidzis... Autors: TheCilveks Spoku raksta rakstīšanas apraksts.
9.

Pēc tam, kad esi pabeidzis rakstu un izlaidis to, nāk četras stundas ar nepārtrauktu pārlādēšanu un komentāru un vērtējumu gaidīšanu. Lasot komentārus, ieliec plusus visiem komentāriem, kuru autoriem patika tavs raksts un mīnusus tiem, kuriem nepatika, vienalga, cik labi ir paši komentāri.

Ir ļoti svarīgi uz pozitīvajiem komentāriem atbildēt ar kaut ko ļoti tukšu, kā “Paldies” vai “Haha”, bet atbildēt uz negatīvajiem komentāriem ir sarežģītāk. Samet atbildē kaudzi ar priecīgiem smaidiņiem, nosauc šo cilvēku par heiteri un, kad vien iespējams, melo, ka rakstu veidoji nedēļu un informāciju dabūji no vairākiem pārbaudītiem informācijas avotiem.

Labi, tas viss šodienai, atceries, ka katrs plusiņš man sasilda sirdi un esmu priecīgs arī par komentāriem un konstruktīvu kritiku (ja neskaita no heiteriem). Nākošais raksts rīt!


(STARP CITU, TAS VISS BIJA SATĪRA, ES TO VISU ĪSTENĪBĀ NEDOMĀJU, BET GAN IZMANTOJU PĀRSPĪLĒJUMU UN IRONIJU, LAI KRITIZĒTU CILVĒKU STULBUMU UN DOMĀTNESPĒJU)

0
150

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 25.08.17 17:48
 
10
0

Tu aizmirsi piebilst, ka ik pēc 10-15 minūtēm ir jāspiež "Pacelt Rakstu" visiem saviem rakstiem vienlaicīgi. Tā lai tikai tavi raksti būtu redzami nākamās 10-15 minūtes. Kā nekā, tu esi spoki.lv epicentrs. 

meža brālis avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  meža brālis 26.08.17 09:39
 
6
0

kas galvā, tas spokos   

Robert Starstails avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Humorists
  Robert Starstails 06.01.18 22:18
 
1
0

aizdomīgi daudz plusiņu un aizdomīgi maz komentāru....  

visi laikam apkautrējās no savām pārbaudītajām spoku.lv manierēm