Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
19
1366

Sveiki Spoki, gan jau būsiet dzirdējuši par tādu lietu kā ROOT, kas ļauj modificēt un/vai piekļūt noteiktiem failiem Tavā Android ierīcē. Tātad šoreiz nedaudz vairāk par šo brīnumu, kas tieši tas ir un ko tas dara.

Atceries : ROOT'ojot ierīci Tu zaudē garantijas tiesības un pastāv iespēja ierici ''brickot''. Ja ir vēlme atROOT'ot ierīci ieteicams izmantot kādu bakcup vai recovery.

Iesaki rakstu sociālajos tīklos, lai arī citi cilvēki uzzin, kas šis ir par ''zvēru''!

Vārds... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
1.


Vārds ‘’root’’ ir no Linux ‘’pasaules’’ nākošs jēdziens un tiek lietots lai aprakstītu lietotāju, kuram ir superlietotāja pieeja visiem failiem operētājsistēmā.                                 

ROOT ir process, kas ļauj Android viedtālruņa lietotājam iegūt kontroli par Android sistēmu.

Root apzīmē brīvu pieeju (dzēšana, rakstīšana) OS failsistēmai, tāpēc arī Root nav tas pats, kas Jailbreak. tās ir divas dažadas lietas.


ROOTošana bieži ir pielietota, lai pārkāptu robežas ko parasti izveido ražotāj kompānijas, tādējādi iegūstot iespēju nomainīt vai aizvietot vai palaist noteiktas aplikācijas vai uzstādījumus, kurām nepieciešama augstāka līmeņa pieeja vai lai izpildītu kādas darbības, kas savādāk nav pieejamas parastiem Android lietotājiem.
 

ROOTojot ierīci tiek iegūta... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
2.

ROOTojot ierīci tiek iegūta iespēja ielādēt savādāku programmatūru (ROM’us), ielādēt nestandarta motīvus, uzlabot jaudu, uzlabot baterijas laiku un iespēja ieinstalēt programmas, kas savādāk varētu maksāt papildus naudu.  ROOTošana praktiski ir Android ierīces ‘’uzhakošana’’.

Kādas ir ROOToscaronanas... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
3.

Kādas ir ROOTošanas priekšrocības?

Iespējams, ka Tu esi jau dzirdējis par cilvēkiem, kas uz savām ierīcēm instalē nestandarta ROM’us. ROM’s ir programma, uz kuras balstās Tava ierīce. Pašlaik ir pieejami ļoti daudzi interesanti nestandarta ROM’i, kas ļauj Tavai ierīcei izpildīt lietas un izskatīties pilnīgi savādāk. Tādējādi Tu vari savu ierīci pielāgot savām vēlmēm vēl vairāk.

ROOToscaronana noder ja Tev... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
4.

ROOTošana noder, ja Tev ir apnicis lietot savu veco operētājsistēmu (Piemēram 2.3.6 Android) un Tu vēlies ko jaunāku un ātrāku, bet ierīces ražotāji jau par Tavu ierīci sen ir aizmirsuši, tad šis ir vienīgais veids, kā iegūt kādus atjauninājumus.
Bet ja Tev ir nepārtraukta vēlme pēc kā jauna un ja Tev ir ierīce, par kuru vēl visi nav aizmirsuši, tad ar ROOT palīdzību ir iespējams ieinstalēt vēl jaunāku Android operētājsistēmu, pirms tā vēl ir oficiāli izdota.

Kādēj ražotāji aizmirst par dažām ierīcēm skatīt zemāk hahiits komentāru.


Pascaronlaik ir pieejami... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
5.


Pašlaik ir pieejami ļoti daudzi nestandarta ROM’i un aplikācijas, kas ļauj ROOT’otai ierīcei pamatīgi uzlabot tās darbības ātrumu un paildzināt baterijas laiku.  Daudzi šo rīku izstrādātāji  bieži ziņo par kerneļiem (Daļa no koda, kas atbild par komunikāciju starp programmām un detaļām. Piemēram Android Operētājsistēmu un Procesoru.) kuri ir palielinājuši ierīces jaudu, baterijas darbības laiku un vairāk.


Kādas ir visbiežākās... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
6.

Kādas ir visbiežākās problēmas?

Galvenais iemesls, lai neROOT’otu savu ierīci ir iespējamais risks, ka ierīce var tikt ‘’brickota’’, jeb pārvērsta par ķieģeli.  To var panākt sačakarējot programmas tik traki, ka telefons vairs nevar pareizi funkcionēt.  Pēc šāda iznākuma var gadīties pat iegādāties jaunu ierīci, jo jebkurš ražotājs anulēs garantiju, pēc jebkādiem ROOT’ošanas mēģinājumiem. Tapēc visu ko dari ar ROOT’otu ierīci vajag pārdomāt, pirms ko dari, jo katrs solis var būt neatgriezenisks.

Vēl viens risks kas tiek... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
7.

Vēl viens risks, kas tiek iegūts ROOT’ojot ierīci ir kaitīgu programmu instalācija, kas var palielināt datu zādzības risku vai kādu citu kaitīgu programmu iekļūšanu ierīcē.  Šādā veidā ir tiešām jāuzticas izstrādātājam, ka viņa mērķi nav ļaunprātīgi, bet pārsvarā šīs visas aplikācijas ir atvērtā koda, tādējādi ar citu cilvēku palīdzību var samazināt risku. Protams nekad nenāktu par ļaunu, ja telefonā atrastos kāda zināma anti-vīrusu programma.

Vēl mīnuss ir, ka ROOTojot bez nekādiem backup failiem, ierīce faktiski tiek pilnībā atjaunot uz ''rūpnīcas iestatījumiem''. (Tiek dzēsts viss telefona atmiņas saturs, bet atmiņas karte netiek skarta) Tapēc ieteicams izveidot backupu vai visu vajadzīgo salikt atmiņas kartē vai datorā. 

Vai ir iespējams... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
8.

Vai ir iespējams atROOT’ot ierīci?

Jā, tas ir iespējams, bet tad ir nepieciešams pameklēt vairāk informāciju par tieši konkrēto ierīci, jo katrai ierīcei šis ceļš kā to atROOT’ot var būt savādāks.

Ja vēlies uzzināt vairāk kas... Autors: Laciz ROOT, kas tas par zvēru?
9.

Ja vēlies uzzināt vairāk, kas ir atvērtais kods, jeb OpenSource tad spied - šeit

   Atceries, ka iesakot šo rakstu sociālajos tīklos Tu saņem cepumus!   

 

Protams tiek gaidīti labojumi, no Crop, hahiits, tokyowolf

19
1366

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [179]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 03.03.14 07:36
 
77
0

Pag, tad tas kas man androīdā uzinstalēts - "ASTRO file manager" arī ir tas pats ROOT?

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 03.03.14 08:59
 
74
0

atbildot uz hahiits komentāru " vienā teikumā izsakoties ROOT ir vajadzīgs, l... " Nu tad man viņš galīgi nav vajadzīgs, mani apmierina tas, kas man pašreiz ir. Bet nu, vismaz zinu, kas tas par zvēru.

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 03.03.14 07:42
 
74
0

atbildot uz hahiits komentāru " pat ne tuvu tam..... " Nu tad nafig man tas ROOT, jo arī caur file manageri es varu palaist no torrentiem novilktas maksas progas, un darboties ar saviem failiem

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 03.03.14 09:36
 
43
0

atbildot uz hahiits komentāru " Nevaru nepiekrist + tomēr tā lieta daudz maz ... " Dabīgi. Es kompī arī labāk nelienu neko modificēt widows mapē. Kādreiz paeksperimentēju ar vienas spēles (Rome Total War) manuālu modificēšanu, bija interesanti pievienot jaunus karavīrus, kauju kartes, utt., bet kad atceros cik daudz reizes spēli nācās pārinstalēt... labāk pie windows nelienu

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 03.03.14 09:28
 
43
0

atbildot uz hahiits komentāru " Man ir tieši tas pats. Mans dotais OS un laun... " Tad manā izpratnē ieguvums (iespēja papriecāties par telefona smalkāku modificēšanu) neattaisno risku.

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 03.03.14 00:12
 
35
1

Bez root dzīve garlaicīga ar root nezini, kādu rom'u likt

hahiits avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  hahiits 03.03.14 08:00
 
29
0

daudzas nepilnības - no mana skatu punkta

Pastāv arī iespējas atROOT'ot ierīci, tā ka pat ir iespējams nepazaudēt garantiju, bet tas ir garš un sarežģīts process.

tas nav garš un sarežģīts process - tas ir vienkārši atgriezenisks process + mūsdienās populārākajiem modeļiem pieejamas programmas, kas visu izdara tavā vietā gan norūto, gan noflešo Recovery, gan unRoot'o, utt

 

Root nevis nāk no Linux pasaules, bet IR no linux pasaules, jo Android ir linux distro paveids.

Root apzīmē brīvu pieeju (dzēšana, rakstīšana) OS failsistēmai, tāpēc arī Root nav tas pats, kas Jailbreak. tās ir divas dažadas lietas.

uzlabot jaudu, uzlabot baterijas laiku un iespēja ieinstalēt programmas, kas savādāk varētu maksāt papildus naudu.

pirmie divi apgalvojumi ir diezgan nevietā, jo A jaudas uzlabošana tb overclock, ne vienmēr ir laba lieta ( karšana, batarejas ilguma pasliktināsānās, utt ) B tas nebūt  neuzlabos batarejas laiku, viss ir atkarīgs cik zinošs ir cilvēks. Un pēdējā lieta - tu reklamē pirātismu? sideload ir pieejams arī nerūtotām ierīcēm..... 

ROOTošana noder, ja Tev ir apnicis lietot savu veco operētājsistēmu (Piemēram 2.3.6 Android)un Tu vēlies ko jaunāku un ātrāku, bet ierīces ražotāji jau par Tavu ierīci sen ir aizmirsuši, tad šis ir vienīgais veids, kā iegūt kādus atjauninājumus. 

šī ir pārāk padziļināta tēma, kāpēc tas nu nebūt nav konkrēts apgalvojums.... visbiežāk iemesls kāpēc ražotāji ir ''aizmirsuši'' par ierīci ir tās dzelžu ierobežojumi... lai ilgi nedrukātos iekopēšu komentāru no citas sarunas -   lab sāksim ar pamatiem gan jau tālāk pats sapratīsi :)

tātad ir divi varianti kā tu tiec pie KitKat'a

Pirmais (tas ir tikai teorētiski jo nezinu vai ir radniecīgs aparāts ar 4.4)

tiek atrasts radniecīgs aparāts kuram ir 4.4

un tad visi draiveri (kamera, wi-fi, signāls kā tāds, CPU, GPU, utt) draiveri laikam jau nebūtu pareizi, pareizāk būtu pirmkodi, bet iesim vieglāko taciņu 

tiek pielāgoti modificējot tos draiverus no 2.3 koda, lai tie strādātu uz 4.4 koda.  Iemesls: A - nevienam, izņemot ražotāju, nav pieejas draiveru pirmkodam (par piemēru var ņemt Win kerneļa slēgto kodu) B - neviens par baltu velti netaisās iegūldīt tādus resursus (laika, iespējams arī monetāros)

otrs  - 4.4 pamatkods (aizmirsu īsto apzīmējumu - kauns  ) 

tātad tiek ņemts tīrs 4.4 un pulēts un slīpēts cik ir iespējams, bet atkal daudzas lietas nevar izdarīt, jo ir slēgts t.s. pirmkods. Protams, ka tiek arī pievienoti tie t.s. draiveri no 2.3 versijas

bet atkal ir iemesli A un B

un arī overclock'ošana neatvieglo darbu..... un tad vēl ir vēl 100 un 1 iemesls 

tāpēc dēļ augtāk minētajiem iemesliem arī nevar vnk paņemt ROM'u no, nezinu, teiksim N5 4.4.2 un uzlikt uz tava..... 

protams cita lieta ir, kad custom ROM'i, kas ir bāzeti uz tā paša ROM'a, kas telefonam ir standratā - tur nav tik daudz čakara un pamatā DEV'i spēlējas ar ekstra fīčām vai noņemot t.s. bloatware a

Vēl viens risks, kas tiek iegūts ROOT’ojot ierīci ir kaitīgu programmu instalācija, kas var palielināt datu zādzības risku vai kādu citu kaitīgu programmu iekļūšanu ierīcē.  Šādā veidā ir tiešām jāuzticas izstrādātājam, ka viņa mērķi nav ļaunprātīgi, bet pārsvarā šīs visas aplikācijas iratvērtā koda, tādējādi ar citu cilvēku palīdzību var samazināt risku. Protams nekad nenāktu par ļaunu, ja telefonā atrastos kāda zināma anti-vīrusu programma. 

lai izdarītu šādu meistar darbu - tur nevajag ROOT pieeju, pietiek ar sideload vai arī ir pieejami app'i iekš play store, kas darīs tieši to pašu

atvainojos, ja nedaudz haotiski es tikko pamodies un ir 6 no rīta, ja ir kādi jautājumi droši jautājiet

spoku dienas doma

agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 03.03.14 00:08
 
17
0

NoROOTēšu tevi par to, ka es neko nesapratu no šīs izROOTēšanas 

Citiem, protams, noderēs 

NeregjistreetsNiks avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  NeregjistreetsNiks 03.03.14 08:40
 
17
0

Nesen tiku pie HTC one mini yeeei. Sāku lietot izdomāju paprovēt pāris legālās aplikācijas. Izlasīju Terms and conditions, sapratu ka nevaru piekrist tam sadistiskajam Data Minig (Datu sūkšana). Legāli instalējot pat nieka solitaire. Man jādod piekļuve telefona zvaniem, tīklam, rūtera paketēm, zvanītāja nr, zvanītāja ID, atļauja modificēt cieto un vēl jūra sviestainu prasību. Secinājums - labi ka nemaksāju naudu par šo telefonu. Pats telefons ok, bet tas ūdens ko piedāvā legālie apps ir vienk. nepieņemams. Tad nu sāku vērties uz Root pusi. Tie kas ražo visas apps reāli spiež jebkuru cilvēku kam ir kaut mazākais smadzeņu zirnītis galvā hackot nost to aparātu. Defaultā telefonā nāk 36 aplikācijas no kurām man 32 nevajag. Bet atinstalēt nav iespējams. (bez rootošanas) Ja tu esi selfiju caca/cacans tad protams viss kā vajag. Uztaisīju bildi ar telefonu un jau piesienās vai man instagram filtur nevajag un vai es vēlos visu to postot Face sūdā, Instagramā, ietvītot un Google plus postot. Vismaz mans mini savā esošajā formā ir nelietojams. Izņemot protams augstāk norādīto piemēru. Es galīg nenosodu tos kas tā dara. Bet neba visi tā dara. Pati smārtfonu ideja ir laba bet esošais veids kādā legāli tu esi tādu spiests lietot ir galīgi nepieņemams. 

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 03.03.14 00:16
 
10
0

Super, jau sen domāju par to, kas Root ir par zvēru un ko tas ziemā ēd. :)

 

ĻaunīC avatars
Medaļa TopmodelisMedaļa UNISEXMedaļa Nolaidies manā bāze
  ĻaunīC 03.03.14 10:59
 
6
0

Vispār jau root nav process, bet gan direktorija un tā sauktais rootings ir piekļuve galvenajiem "saknes" failiem lai tos izmainītu..

hahiits avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoks
  hahiits 03.03.14 07:40
 
4
0

atbildot uz Arizon komentāru " Pag, tad tas kas man androīdā uzin... " pat ne tuvu tam.....

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 03.03.14 00:17
 
4
0

atbildot uz Senču Lācis komentāru " Ahh, tā centos pēc iespējas vienkāršāk to izs... " Da lab man liekas pat parāk viegli :D :D

martinsmazjanis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  martinsmazjanis 03.03.14 20:16
 
3
0

nezinu ,smieties vai raudāt. Lasot komentārus sapratu ,ka es tik daudz nezinu un nesaprotu

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 03.03.14 00:10
 
3
0

atbildot uz agurs komentāru " NoROOTēšu tevi par to, ka es neko ... " Ahh, tā centos pēc iespējas vienkāršāk to izskaidrot, bet laikam man tas vienkārši nepadodas. 

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 03.03.14 19:30
 
2
0

atbildot uz Senču Lācis komentāru " Mēģināju jau, nepatika, tagad uzliku kādu ''k... " Dalabi labākas klavas par swiftkey nav, pašlaik vienīgais apps, kas notur pie androīda :D :D :D

Cerbusss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Cerbusss 03.03.14 14:23
 
2
0

atbildot uz hahiits komentāru " Šaubos.. Nedomāju ka priekš šīs ierīces ir ka... " es tehnoloģiju smalkumos diemžēl esmu pilnīgs "noob"s. Flash player nepieciešams viselementārākajai flash spēļu spēlēšanai - situācija vienkārša, pieteicos * akcijai un dabuju GoClever planšeti , kuru biju nolēmusi atdot savai 9-gadīgajai meitiņai , lai spēlē draugos un y8 spēlītes ( ķip - avatariju, okeāniju), tikai izrādās ka tam verķim nav flash player un ieinstalēt caur oficiālo lapu nevar, jo šiem redzies nekā neesot priekš šitā dzelža. meiģināju atrast citas iespējas kautkā dabūt , bet atkal abloms. :(  (sīci gribās iepriecināt , a muterītei smadzenes par īsu )

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 03.03.14 10:55
 
1
0

atbildot uz theuser komentāru " Pats lietoju android pac romu. Ies... "

Pats ari meginaju, bet manai iericei vins ir beta - daudzi bugi.  

Dazzl avatars
Medaļa DeputātsMedaļa MūzaMedaļa Bots
  Dazzl 29.03.14 14:28
 
1
0

Ciest KitKat versiju nevaru. Sēžu labrāt uz vecā gingerbread.

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 09.05.17 18:42
 
1
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru " 6. es parasti norūtoju telefonu, tad ka... " Neatceros pat viedtālruni, kuru es būtu pat tik ilgi lietojis.   

Norm vecā rakstā iepostoji.

« 1  2  3  4  5 »