Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
8

Šoreiz trupināšu rakstu sēriju - kā ar pāris rindiņām teksta var izveidot kvalitatīvu attēlu, kura izmēri krietni vien pārspēj sava mazā apjoma pēc bildes, kuras sagatavotas ar parastajiem attēlu apstrādāšanas rīkiem. Līknes, manuprāt ir pats nopietnākais vektorgrafikas elements, ar kuru palīdzību var iegūt, var tekt, jebkuru sev vēlamo formu plaknē, tāpēc līkņu aprakstīšanai esmu paredzējis veltīt vēl četrus rakstus, kuros esmu iecerējis smalkāk iztirzāt katru atsevišķu līknē iespējami iekļaujamo līknes turpinājuma veidu. Zem raksta, piemērā esmu iekļāvis, kā ar līknes palīdzību ir iespējams iegūt sirsniņas formu.

Līkni turpinošo līniju veidi:
+ taisne
+ abpusēji izliekta līnija
+ pa vidu izliekta līnija
+ apļu vai elipšu iekšējie vai ārējie loki

Piemērā zem raksta, esmu izmantojis abpusēji izliektās līnijas veidu, kurā ir norādāms līknes sākuma punkts koordinātu plaknē un līknes beigu punkts koordinātu plaknē. Starp šiem punktiem, aiz burta C ir iekļaujamas līknes gabala sākuma punkta izliekuma pakāpes koordinātes un līknes gabala beigu punkta izliekuma pakāpes koordinātes, ko manuprāt visai labi esmu ilustrējis attēlos zem raksta, ja rodas jautājumi sakarā ar piemērā attēloto, droši savu jautājumu atstāj komentārā, centīšos atbildēt, cik labi vien spēju. Sākuma un beigu punktu sirsniņas formai esmu izteicis divreiz, lai katram punktam no savas puses varētu piemērot līknes gabala izliekumu. Burts Z līknes izteiksmes beigās nosaka to, ka līkne ir noslēgta - beigu punkts ir savienots ar sākuma punktu.

Šajā rakstā krāsu izveidotajai formai esmu izteicis saiīsinātajā html pierakstā, kuram nepieciešami ir vien trīs cipari krāsas izteikšanai, kur A ir 10, B ir 11, C ir 12, D ir 13, E ir 14 un F ir 15. Krāsas izteiksme pēdiņās jāsāk ir ar restes zīmīti, kur trīs cipari nosaka tevis izvēlēto krāsu. Krāsas izteiksmes piemērs gaiši zilai krāsai - "#2AF"

mēģīni vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Līknes Nr. 1
1.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Līknes Nr. 1
2.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Līknes Nr. 1
3.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Līknes Nr. 1
4.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Līknes Nr. 1
5.
0
8

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes