Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
28

Šoreiz nolēmu izveidod rakstu sēriju par grafikas sagatavošanas iespējām izmantojot vien tekstu. Ja viss ies bez aizķeršanās, tad padomā man te ir nopublicēt aptuveni desmit rakstu, kurus nopublicējot, sakārtošu saturā, kas būs pieietams, kad būšu publicējis visus rakstus. Šajā rakstā vien iekļaušu vienkāršas grafikas sagatavi, bet nākamajos pacentīšos pakāpeniski izskaidrot, kas un kur ir jānorāda, izskaidrojot atsevišķu detaļu nozīmi, kā arī paša formāta priekšrocības un izstrādes nolūkus.

Darbības pa soļiem:
1.[att] Ar teksta apstrādes rīku atveram datni un saglabājam to ar paplašinājumu '.svg'
2.[att] Pirmā un pēdējā rindiņa teksta datnē, apraksta bildes izmēru un bildes formātu
3.[att] Otrajā rindiņā tiek norādīts, ka attēlā izveidojam četrstūri, kurš tiks izmantots kā fons
4.[att] Ar trešo rindiņu uzvelkam lielu, dzeltenu apli
5.[att] Ar ceturto un piekto rindiņu tiek uzvilkti divi melni apļi
6.[att] Ar piekto rindiņu tiek uzvilkta sarkana līnija

Šādi izveidots attēls, kurš saglabāts kā 'SVG' tipa datne, nodrošina diezgan pamatīgas priekšrocības:
+ datnes izmērs salīdzinājumā ar parastas attēla datnes izmēru ir neskaitāmi reižu mazāks
+ attēls to palielinot vai samazinot nezaudē asumu, kvalitāti
+ attēlu var papildināt vai modificēt, izmantojot jebkuru teksta apstrādes rīku

Šāda veida attēlus ir pieņemts saukt par vektorgrafiku, ko izstrādāja un atbalsta globālā tīmekļa uzturētāji. 'SVG' datnes paplašinājums ir aizgūts no nosaukuma - Scalable Vector Graphics, kuram arī ir citi zināmi analogi, bet to izmantošanai paredzētais programmnodrošinājums paredz visai augstus financiālus izdevumus. Pareizi sagatavotas 'SVG' tipa datnes attēlošanu nodrošina visi modernākie pārlūki, taču vecāku pārlūku izmantotāji var sastapties ar datnes neatpazīšanas iespējām, tāpēc datnes aplūkošanai var izmantot Google Chrome vai Firefox pārlūku, kurā 'SVG' tipa datnes attēlošanas iespēja jau tika iekļauta no pārlūka izstrādāšanas sākuma. Vienkāršākais kā aplūkot sevis sagatavoto grafiku ir datni iecelt pārlūka logā, kur to var palielināt, samazināt un novērtēt. Šeit gan attēli ir nopublicēti kā 'JPG' veida datnes, jo 'SVG' datņu publicēšana paredz ieviest zināmus drošības pasākumus, lai caur pašu 'SVG' datni netiktu mainīts lapas saturs, kurā tā tika publicēta.

Saturs būs pieejams, kad būšu pabeidzis rakstu sēriju.

mēģini, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Ievads.
1.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Ievads.
2.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Ievads.
3.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Ievads.
4.
 Autors: Strāvonis Vektorgrafika līdz serdei - Ievads.
5.
0
28

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Laumina avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Sertificēts spoks
  Laumina 06.11.17 11:58
 
2
0

Ir jautājums. Kāpēc pirmajā rindiņā tagā jāraksta "xmnls="http://www.w3.org/2000/svg" version="1.1"" - vai var arī iztikt bez tā?

Laumina avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Sertificēts spoks
  Laumina 12.11.17 17:45
 
2
0

Pa šīm dienām manā datordzīvē notika lielas pāŗmaiņas - no Windows uz Ubuntu. Skatos, ka "Atom" šādas izdarbības neatbalsta. Skatīšos vai Notepad to visu atbalstīs, jo kad bija Windows tad viss aizgāja

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 06.11.17 12:39
 
1
0

atbildot uz Laumina komentāru " Ir jautājums. Kāpēc pirmajā rindiņā tag... " pirmajā rindiņā var iztikt bez attēla lieluma norādes, tomēr pēc xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" un version="1.1" dažas programmas cenšas noteikt vai esošās datnes saturs atbilst norādītajam paplašinājumam, tāpēc šo parametru iekļaušana datnē palielinās iespēju, ka datnes saturs tiek korekti atpazīts.

* Diemžēl man nav iespēja vairāk palabot rakstu, izrādas, ka esmu kļūdijies atslēgas vārda 'xmnls' uzrakstīšanā - pareizi ir - xmlns!

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 12.11.17 21:11
 
0
0

atbildot uz Laumina komentāru " Pa šīm dienām manā datordzīvē notika li... "

es ar sāku ar Ubuntu, bet tagad izmantoju Debian 8.1 - nepatika Ubuntu biežie atjauninājumi. 'Atom' neesmu izmantojis, bet iespējams vērts papētīt kādi standarti tiek izmantoti teksta saglabāšanai, kkādi advancētie teksta redaktori mēdz datni sākt ar kkādu unikālu bitu kombināciju, lai varētu noteikt, ka datne tikusi modificeta izmantojot šo rīku vai atbilst kkādām datu saglabāšanas definīcijām. Parasti pie teksta redaktora iestatījumiem visu to var mainīt, noskaot kāds teksta kodējums tiks izmantots teksta saglabāšanai. Ubuntu paredz termiāla izmantošanu - termināla teksta rediģēšanas rīkā visam vajadzētu iet uz tip top, vienīgais grūti piešauties, jo terminālā netiek izmantota grafiski interaktīvā vide. Es izmantoju 'gedit' kā grafisko teksta apstrādes rīku, ja atmiņa neviļ tam arī jābūt pieietamam zem Ubuntu