Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
32

Lāzertags, pazīstams arī kā lāzerpeintbols (angliski – lasert tag) ir samērā sens izklaides formāts, kas pēdējo gadu laikā ir, manuprāt, ļoti progresējis. Šī spēle, zināmā mērā arī sporta veids, man sirdij ir tuva, tāpēc vēlētos padalīties savos iespaidos par to, kāpēc, manuprāt, lāzertags ir kaut kas foršs, un to būtu jāpamēģina ikvienam. Nedaudz par spēli un pēc tam par tās galvenajiem plusiem. Laižam!

Lāzertaga vēsturePirmā... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
1. Lāzertaga vēsture.

Pirmā lāzertaga spēle tika spēlēta tālajā 1984. gadā. Šīs spēles pamatā bija lāzera ieroču sistēma, kas bija atvasinājums no pirms pieciem gadiem radītās MILES (multiple integrated laser engagement system) sistēmas, kas būtībā bija paredzēta militāriem nolūkiem. To izstrādāja ASV militārie spēki, lai raidītu tālus un precīzus, taču miesas bojājumus nenodarošus šāvienus. Sākotnējais laser tag formāts, līdzīgi kā nākamos 25 gadus pastāvošais, stipri atgādināja Zvaigžu karus. Lieli, smagi ieroči, kas ar vadiem bija savienoti ar ne mazāk smagu vesti. Acīs šaut nedrīkstēja, jo lāzera stari varēja sabojāt redzi. Šaut varēja arī stipri šķībi – uztvērēji to fiksēja kā trāpījumu. Pieļauju, ka daudzi no jums ko līdzīgu ir mēģinājuši Go Planet vai Zelta boulinga centrā Rīgā. Savulaik tas taču bija tik forši…

Lāzertaga attīstībaMilitārie... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
2. Lāzertaga attīstība.

Militārie spēki joprojām izmanto MILES sistēmu, pat mūsu pašu armija. Tā nav sensacionāli mainījusies, toties lāzertags ir gan. Tumšās, neona gaismu pārpildītās arēnas ir palikušas pagātnē. Nu, labi, nav, atsevišķi uzņēmumi tepat Rīgā joprojām mēģina veikt šī, manuprāt, novecojušā formāta reanimāciju, tomēr Lāzertags ir izgājis ārpus agrākajiem rāmjiem. Šobrīd ir pieejami gan ļoti realistiski ieroči (replikas), kas izskatās un sver tāpat kā reāli, taču ar vienīgo atšķirību, ka tajos ložu vietā ir iemontēta lāzera sistēma, gan arī izklaidei paredzētos – vieglus, bet ļoti izturīgus. Vadi ir zuduši. Tos ir aizstājusi bluetooth tehnoloģija. Bet kāpēc lāzertags? Kāpēc ne peintbols vai airsofts?

Minimāls... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
3. Minimāls traumatiskums.

Peintbola un airsofta aizstāvji noteikti metīsies vārdiskā cīņā, norādot, ka lāzertags ir galīgi garām, jo tajā nav fizisku sāpju trāpījuma brīdī. Jā, jums taisnība, un, manuprāt, tas ir viens no galvenajiem plusiem. Tas nozīmē, ka lāzertagu droši var spēlēt arī sievietes un bērni. Tas nozīmē, ka ir iespējami oriģināli korporatīvie pasākumi un dzimšanas dienas svinības, kur jubilārs var izbaudīt spēles procesu, nevis saņemt neskaitāmus zilumus. Jā, pretstatā peintbolam un airsoftam, šo spēli necaurvij sāpes, bailes un agresija. Jo šīs emocijas nereti iet roku rokā.

Tāli un precīzi... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
4. Tāli un precīzi šāvieni.

Salīdzinājumam – peintbolā šāvienu tālums ir līdz 35 metriem, precizitāte – apšaubāma, jo lodīte gaisa retinājumu dēļ sāk svārstīties. To ietekmē vējš un nokrišņi. Nedaudz šāviena precizitāti nokrišņi ietekmē arī airsoftam, tomēr tur šāviena tālums var sasniegt pat 90 metrus. Un tad nāk lāzertags, kur infrasarkano staru ir iespējams absolūti precīzi raidīt pat 250 metru attālumā. Šis faktors to padara daudz reālistiskāku, salīdzinot ar tā brālēniem – peintbolu un airsoftu.

Zemas izmaksasLāzertaga... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
5. Zemas izmaksas.

Lāzertaga ieroči ir nedaudz lētāki, toties var aizmirst par mūžīgajiem munīcijas izdevumiem. Ja skatāmies uz izklaides sektoru, tad tieši munīcija sastāda lielāko tēriņu daļu peintbolā. Lāzertagā to ir iespējams programmēt, atkarībā no klientu vēlmēm. Standarts ir 30 lodes x 10 aptveres, līdz brīdim, kad spēlētājs tiek nošauts. Pēc atdzīvošanās aptveres tiek atjaunotas. Tāpat nav jāuztraucas par ķīmisko tīrītavu, jo pretstatā peintbolam, lāzertagā drēbes šaušanas procesā smērētas netiek. Lāzertaga ieroču uzlāde nepatērē daudz elektrības, toties to akumulators ļauj ierocim darboties pat vairākas dienas.

DaudzfunkcionalitāteLāzertagā ir tehnoloģisko iespēju bezgalība Ir iespējams programmēt ne tikai ložu un dzīvību skaitu bet arī ieroča pārlādes ātrumu scaronāvienu skaļumu pascaronu skaņu scaronāvienu precizitāti un visu pārējo Scarono izklaides formātu var perfekti piemērot jebkurām klientu vēlmēm Un tad vēl nāk dažādi elektroniski atribūti tādi kā dominācijas stabiņi kas ir vienas no populārāko misiju atribūtiem granātas naži utt Spēles beigās ir pieejama detalizēta statistika par to cik kurscaron kuram trāpījis cik lodes iztērējis cik reizes nomiris utt Tas spēles procesu padara ļoti interaktīvu un tas svāsrstās kaut kur starp reālo dzīvi un CounterStrik... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
6. Daudzfunkcionalitāte.

Lāzertagā ir tehnoloģisko iespēju bezgalība. Ir iespējams programmēt ne tikai ložu un dzīvību skaitu, bet arī ieroča pārlādes ātrumu, šāvienu skaļumu, pašu skaņu, šāvienu precizitāti un visu pārējo. Šo izklaides formātu var perfekti piemērot jebkurām klientu vēlmēm. Un tad vēl nāk dažādi elektroniski atribūti, tādi kā dominācijas stabiņi, kas ir vienas no populārāko misiju atribūtiem, granātas, naži utt. Spēles beigās ir pieejama detalizēta statistika par to, cik kurš kuram trāpījis, cik lodes iztērējis, cik reizes nomiris utt. Tas spēles procesu padara ļoti interaktīvu, un tas svāsrstās kaut kur starp reālo dzīvi un Counter-Strike.

Spēlē kur gribiEsam... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
7. Spēlē, kur gribi.

Esam lāzertagu spēlējuši Rīgas centrā, esam spēlējuši parkos, esam spēlējuši pamestās rūpnīcās un armijas bāzēs. Liels pluss ir tas, ka spēles procesā apkārtējā vide netiek nedz bojāta, nedz piemēslota, jo lodes nav matēriskas. Tas ļauj lāzertaga maču uzrīkot pat skolā vai ofisā. Bet man vislabāk patīk reālistiska vide, kaut kur starp mežu un aizmirstu urbāno bagātību.

Lāzertags vienkārscaroni ir... Autors: Lāzertags Lāzertags un tā priekšrocības
8. Lāzertags vienkārši ir super!

Un to noliegt varēs tikai tie, kas ir kvēli peintbola un airsofta fanāti, un tas ir okay, jo ir cilvēki, kam sāpes sagādā baudu. Lāzertagu (mūsdienu formātu) ir jāpamēģina, lai saprastu, ka tas ir cool! Un tā var būt vienkārši spēle ar draugiem, korporatīvais pasākums, dzimšanas dienas vai vecpuišu ballīte. Tam nav nozīmes, jo šī spēle jautrību ienesīs jebkur un jebkurā laikā! Izmēģiniet – būs forši!

0
32

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Zirgēdājs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Trumpe
  Zirgēdājs 08.03.17 05:08  
 
4
0
Kā 250 metru šāviens kurš nekādīgi netiek ietekmēts no ārējās vides un apstākļiem liek tam izskatīties reālistiskāk? Reālajā dzīvē tu ar gaiseni nevarēsi trāpīt mērķī 5 metrus no tevis bez treniņa,un tu saki ka bērns kurš var *trāpīt* tev no 250 metru attāluma ir reālistiski? Cilvēkam kurš apstiprināja šo rakstu...tu vispār pārlasi vai rakstā vispār ir kaut kripatiņa loģikas vai tikai pārlaid acis pāri gramatikai,pārbaudi google vai nav copy/paste un apstiprini?
Copmen avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  Copmen 08.03.17 00:48
 
3
0

Game for kids   

Zirgēdājs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Trumpe
  Zirgēdājs 08.03.17 05:05  
 
3
0
Lāzertags netiek saukts par lāzeru peintbolu.. izklaide nav formātos,angliski to pareizi sauc par laser tag nevis lasert tag..lāzertags nevar attīstīties jo tur nav kam īsti attīstīties. Lāzer tags tieši otrādi izmirst dēļ tā ka pēdējos gados airsoft ir ļoti ļoti progresējis...peintbola lodīti ietekmē nokrišņi.. akdievs.. bet tas taču ir iemesls kapēc cilvēki iet gan uz peintbolu gan airsoftu,realitātes faktors..ne airsoftā ne paintbolā tev nav obligāti jāatrodas iekštelpās un jāuztraucās par to ka nejauši nometot savu lāzerstobru var nākties maksāt par tā remontu...lāzertags ir un būs gan US gan EU kaut kas tāds uz ko ies pārsvarā bērni un tikai tapēc ka maziem bērniem ne airsoft ne peintbola ieročus nevar dot
Ratway avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Ratway 07.03.17 21:12
 
2
0

Esmu izmēģinjis šo un jāsaka, ka, lai arī ir savi plusi, tomēr, viens ļoti liels mīnuss šim ir tas, ka nedzird tuvumā atlekošos pretinieka raidītos šāvienus, tādēļ nav tā realitātes sajūta, un pazūd piesardzības nepiecīšamība.

Šo vislabāk spēlēt tikai tiem, kas spēj absolūti  godīgi pildīt spēles noteikumus, jo airsofta gadījumā, ja "līķis" paliek uz laukuma un norāda saviem komandas biedriem pretinieka pozīcijas, tad viņam par šādu izgājienu rodas ļoti nepatīkamas sajūtas. .

Iesaku izmēģināt! 

PLOP avatars
Medaļa TrumpeMedaļa JubilārsMedaļa Maģistrants
  PLOP 07.03.17 21:14
 
2
0

Katram savs. Doma par sāpēm uzdzen asumu, jo neviens īpaši nevēlas dabūt pa miesu raksts super. +

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 07.03.17 20:57
 
0
0