Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
43

Bomber man jeb Spridzinātājs

Spēli 1983. gadā izstrādā japāņu spēļu izdevēju uzņēmums Hudson soft. Pati pirmā spēles versija tiek izdota uz vairākiem tolaik pieejamajiem "personālajiem" datoriem. 1985. gadā tiek izdots NES (Nintendo entertainmet system) variants (es spēlēju 1987. gada izlaidumu). Interesanti, ka pašlaik pēdējā Bomberman sērijas spēle izdota 2017. gadā ar astoņu spēlētāju multiplayer iespējām uz Wii konsoles! Neskatoties uz to, ka pavisam ir izdotas vairāk kā 40 spēles versijas, spēles fani un arī autori, uzskata, ka 1985. gada NES versija ir vienīgā un visīstākā Bomberman spēle. To arī šajā rakstā aplūkosim sīkāk

StāstsBombermans... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
1.

Stāsts

Bombermans (Spridzinātājs) ir robots, kas radīts, lai ražotu sprāgstvielas jeb bumbas ļauno spēku kontrolētā pazemes fabrikā. Mazais robotiņš drīz vien saprot, ka viņš nevēlas visu savu darbības laiku pavadīt pie rūpnīcas konveijera. Kādu dienu Spridzinātājs padzird baumas, ka tie, kas spēj izkļūt no pazemes fabrikas, kļūst par cilvēkiem un spēj dzīvot savu dzīvi tālāk kā dzīvas būtnes. Robotiņš nolemj, ka ir laiks bēgt un pamet savu darba vietu. Taču drīz vien rūpnīcā tiek izsludināta trauksme, un Spridzinātājam dodas pakaļ liels skaits ienaidnieku, lai viņu notvertu un apslāpētu alkas pēc brīvības, pavisam vienkārši - Bombermanu nogalinot. Spridzinātāja vienīgā iespēja izdzīvot ir viņa spēja ražot bumbas. Tikai liekot tās lietā, viņš var cerēt, ka izkļūs cauri 50 apakšzemes stāviem un nokļūs zemes virspusē.

SpēleGalvenais uzdevums ir... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
2.

Spēle

Galvenais uzdevums ir saspridzināt visus robotus, kas slēpjas labirintā, un atrast durvis uz nākamo līmeni. Ja izdodas, tad katrā raundā var atrast arī papildu spējas (tās ir paslēptas ķieģeļu sienās līdzīgi kā durvis uz nākamo līmeni). Tās savācot, mazais Spridzinātājs kļūst spēcīgāks - var pats detonēt bumbas, iet cauri sienām un bumbām, kā arī iegūt sprādziendrošību un ātrāku iešanu. Bomberman autori bukletā norādījuši, ka spēles gaitā ir iespējams atrast un savākt arī dažādus paslēptus bonusa priekšmetus. Kādus? To spēles veidotāji neatklāj, tā ir daļa no šīs spēles izaicinājuma.

Papildu spējasIr pavisam... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
3.

Papildu spējas

Ir pavisam astoņas papildu spējas. Katrai ir sava funkcija, un ne vienmēr tās visas ir jāvāc. Piemēram sprādziena jaudu (palielina eksplozijas diapazonu) es savācu tikai vienreiz, lai sprādziena josla nav par garu, un pats neaizietu nejauši bojā. Interesanti, ka spēju ātri iet jeb skrituļslidas var savākt tikai ceturtajā raundā. Agrāk es izgāju Bombermanu savācot visas spējas un spridzinot visu, ko sastapu ceļā, bet, pētot šo spēli mazliet vairāk, atklājās daudz interesantu lietu. Lai izietu šo spēli un savāktu visus bonusa priekšmetus, šāda - skrien un spridzini taktika nebūt neder.

Ļaunie robotiApkopoju visus... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
4.

Ļaunie roboti

Apkopoju visus ļaunos vienā tabulā, lai pārskatāmāk varētu aplūkot katra vērtību, spējas un citas īpašības. Visdumjākais ir Valkoms (Balons), tam seko O'nīls (Kolba) un Dāls (Laterna). Minvo, Dorija, Pass un Pontans ir ļoti ātri un agresīvi, bet cauri sienām spēj iziet tikai Ovape, Dorija un Pontans (Monēta).* Pontans ir visgrūtākais ļaunais, kas pārādās arī tad, kad beidzas raunda laiks - 200 sekundes. 

*vairākos avotos otrie vārdi atšķiras, taču es tulkoju no spēles oriģinālā bukleta

Paslēptie bonusa... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
5.

Paslēptie bonusa priekšmeti

Šī ir pati izaicinošākā un reizē arī grūtākā spēles daļa. Izrādās, ka katrā raundā ir paslēpts kāds bonusa priekšmets. Lai tos atklātu, ir jāizpilda noteikts uzdevums, turklāt tas ir jāizdara īstajā raundā. Piemēram Dievietes maska - lai to savāktu, ir jāuzspridzina visi ļaunie un jāapiet riņķī laukumam pilns aplis. Maska parādās kādā nejaušā vietā un to var savākt (ja paspēj, protams), bet grūtākais ir tas, ka to nemaz nevar atklāt katrā raundā. Ir jāzina - kurā raundā, kurš bonuss slēpjas.

BeigasSpēles beigās pēc 50... Autors: Bitzgame Izietās retro spēles - Bomber man
6.

Beigas

Spēles beigās, pēc 50 raundu pievārēšanas, mazais Bombermans sasniedz savu sapni un tiek virszemē. Viņš kļūst par zēnu un turpina savas gaitas jau kā Lode runner (tulkojumā visprecīzāk būtu - zemes dzīļu racējs) spēles galvenais varonis. Lielisks tilts uz nākamo Hudson Soft spēli

Pievienotie video

Sarežģītība: 9

Interesantums: 6

Vadāmība: 10

Laiks ~ 2h 25min.

Spēli var iziet arī aptuveni 35 minūtēs, bet es centos parādīt visus paslēptos bonusus vienā video. Tas ir piņķerīgi, jo neizmantoju save funkciju un vairākkārt pārspēlēju spēli, kad neizdevās savākt kādu no bonusiem.

0
43

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Kaskijs avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa RedaktorsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Kaskijs 21.11.17 00:05  
 
1
0

Bērnības atmiņas   Nemaz nezināju, ka spēlei ir arī stāsts   Kaut kur mājās jābūt vēl kasetēm ar Bomberman un Lode Runner spēlēm. Jāiet sameklēt