Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
49

Tāpat kā jebkurš cits gads, 2017.gads ir gads. Un, kā es esmu pamanījis, gados iznāk datorspēles! Tā nu esmu izlēmis izveidot rakstu par 5 indie spēlēm, kuras man visvairāk patika no šī gada spēļu klāsta.

Pirms sāku, varu vēl pateikt, ka kopumā 2017.gads bija diezgan drausmīgs gads spēlēm. Man patiešām patīk divas spēles šī saraksta augšgalā, un pārējās šeit arī ir tīri labas, taču esmu samērā vīlies. Visus iepriekšējos gadus iznāca krietns daudzums ar spēlēm, kas man neizsakāmi patika, un nākamais gads arī sola daudzas ilgi gaidītas spēles, taču šogad nebija nemaz tik daudz, uz ko skatīties. Patiesībā, es katru gadu izdzirdu par daudzām spēlēm, kuras vēlos iziet, taču nepietiek laika. Šogad tādu indie spēļu vienkārši nav (ja neskaita Hollow Knight, ko šajā sarakstā neredzēsiet).

Visas šeit minētās spēles ir nopērkamas Steam. Nu tad pietiks vilcināties, laiks sākt.

Hidden FolksHidden Folks ir... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
1.

Hidden Folks

Hidden Folks ir “hidden object” žanra spēle. Tas lielākoties nozīmē, ka tu meklē kaut ko nelielu un nepamanāmu lielā attēlā. Šī spēle to ir aizvilkusi līdz nākamajam līmenim - tev vairs nav jāpārbauda, vai attēla stūrī starp desmitiem citu objektu ir kaut kāds priekšmets, kura krāsa perfekti sakrīt ar fonu. Hidden Folks atslēga ir daudz lielākas bildes, daudz vairāk sastāvdaļu, kustība un rosība un tikai divas krāsas - balta un melna.

Hidden Folks struktūra ir... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
2.

Hidden Folks struktūra ir vienkārša. Tev ir saraksts ar līmeņiem, kuru izmēri variē no klaustrofobiskiem līdz, nepārspīlēju, simtiem reižu lielākiem, nekā varēju ietilpināt vienā bildē. Katram līmenim ir saraksts ar cilvēkiem un priekšmetiem, kas tev jāatrod. Katram klāt ir dots kāds mīklains pavediens par to, kur meklēt. Tev vajag pārbaudīt katru nostūrīti, atvērt katru telti, katru logu un katras durvis, nospiest visas podziņas, pārbaudīt katru krūmu, un tā tālāk, un tā joprojām. Ja tas izklausās garlaicīgi, tev izklausās nepareizi - šī spēle ir ĻOTI jautra.

Lai gan tās garums ir tikai apmēram četras vai piecas stundas, Hidden Folks sevī ietver daudz ko fantastisku. Piemēram, paskatīsimies uz karšu dizainu. Ne tikai šajā spēlē parādās tādi elementi no ikdienas, ko daudzas citas spēles aizmirst, bet mēs arī redzam kaut ko līdzīgu struktūrai līmeņos - tie ir gandrīz vai sadalīti pa daļām. Konkrētās vietās atrodas lieli daudzumi ar kaut ko, piemēram, kaut kur stāv daudz mašīnas, kaut kur ir daudzi cilvēki, kas sauļojas. Šādai kārtībai ir piejaukts haoss, un tas, ko iegūst, ir pārsteidzoši līdzīgs mūsu pasaulei.

Hidden Folks ir bērnišķīgi jautra - visa mūzika un skaņas ir ierunātas un izklausās komiski, katrs līmenis ir ar kaut ko patīkami unikāls un te pat parādās ne tikai vizuālu, bet arī audio pavedienu meklēšana. Par spīti tam, ka tai nav stāsta, dziļākas domas vai sarežģītu sistēmu, Hidden Folks ir tīri jauka spēle. Tā ir pieejama arī uz telefoniem.

Doki Doki Literature... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
3.

Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club ir psiholoģiska šausmu spēle nomaskējusies par mazliet dīvaino, bet pilnīgi noteikti eksistējošo žanru, kas ir anime dating-sim spēles. Faktiski, šī spēle ir Pony Island, bet poniju vietā ir anime meitenes.

Nav daudz ko es varu teikt... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
4.

Nav daudz, ko es varu teikt par šo spēli, to neizbojājot. Tā ir samērā īsa, tai ir vairāki interesanti koncepti un tā ir tīri labi sarakstīta. Daži cilvēki to sauc par kaut ko ģeniālu, taču es teiktu, ka tā ir pasaulē labākā creepypasta (kas, lai gan iespaidīgi, nav nemaz tik iespaidīgi). Daži no mirkļiem bija ļoti negaidīti, un čakarēšanās pa spēles failiem ir vienmēr interesanta parādība.

Kopumā, šai spēlei es dodu labi no desmit. Tā ir par brīvu un ilgst apmēram 3-4 stundas.

CupheadCuphead ir viena no... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
5.

Cuphead

Cuphead ir viena no vispielūgtākajām šī gada spēlēm - un ne velti. Šī spēle ir 2D platformeris, kurā gandrīz viss saturs ir bosu cīņas. Ne tikai tas, bet pilnīgi visa spēle ir balstīta uz pagājušā gadsimta vidusdaļas animācijas filmām. Šīs spēles katrs kadrs ir zīmēts ar roku, tā ir grūta un godīga, tā kaut kādā veidā panāca to, ka milzonīgs bars ar ne ļoti gudriem cilvēkiem internetā strīdējās ar tukšu gaisu.

Cuphead burvība varētu būt... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
6.

Cuphead burvība varētu būt tieši tajā, ka tā ir boss rush spēle, jeb faktiski visa spēle sastāv no bosu cīņām. Tev nav jāiet cauri visām garlaicīgajām muļķībām, ko sastapsi dažās citās spēlēs, tu tiec pa taisno pie “labās daļas”, kas ir absolūti fantastiski izveidota. Katra cīņa sastāv no dažādām fāzēm, un tās visas ir unikālas. Spēlē bija ļoti maz tādu “šo es esmu kaut kur redzējis” mirkļu, kas šķiet neizbēgami citās boss rush spēlēs.

Tas, kas padara Cuphead patiesi unikālu, ir spēles izskats. Kā jau minēju, viss izskatās kā diezgan vecas animācijas, un viss ir zīmēts ar roku. Parādās arī tā laika animācijas filmām raksturīgā džeza mūzika, kā arī daudz kas cits, mazāk pamanāms - šo pašu animāciju tipiskās skaņas, pat dažas klišejas. Cuphead bieži tiek saukta par mīlas vēstuli šīm animācijām, un, manuprāt, tas ir fantastiski - spēle ir devusies vēl neredzētā virzienā, atnesot kaut ko jaunu spēļu tirgum.

Night in the WoodsNight in... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
7.

Night in the Woods

Night in the Woods ir par Meju - divdesmitgadnieci, kas, pēc izkrišanas no koledžas, dodas atpakaļ uz viņas dzimto pilsētu, Possum Springs, kas ir neliela, nabadzīga raktuvju darbinieku pilsēta. Viņa mēģina salikt kopā savu iepriekšējo dzīvi - salabot vecās draudzības, attiecības ar ģimeni, atrast kādu mērķi viņas dzīvē. Un tomēr cilvēki ir mainījušies, un viss vairs nav tik vienkārši, kā skolas laikos. Kamēr Meja mēģina atgūt to, kas sen jau zaudēts, notiek kaut kas cits - mistiskas lietas sāk notikt mazajā pilsētiņā, un kaut kas slepkavo tās iedzīvotājus un velk tos mežā, kas ieskauj pilsētu.

Night in the Woods ir... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
8.

Night in the Woods ir platformeris, kas balstīts uz stāstu un izpēti. Dienu no dienas tu vari staigāt pa Possum Springs, runāt ar tās iedzīvotājiem un šad tad atrast kaut ko jaunu. Spēle lielākoties tiek slavēta par tās stāstu - spēlē ir abnormāli daudz izcili sarakstīts dialogs, ar daudziem smieklīgiem jokiem un skumjiem momentiem.

Un tomēr, šajā spēlē ir tik daudz kā izcila - skaistas animācijas, lēkāšana pa jumtiem, nomierinoša mūzika, veikalu apzagšana, žurku masveida savairošanās izraisīšana, basģitāras spēlēšana, nažu cīņas, zvaigžņu vērošana, picas ēšana ar draugiem un vēl šis tas. Godīgi sakot, ir grūti noraksturot šo spēli - varu tikai ieteikt izmēģināt pašam.

Finding ParadiseMana mīļākā... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
9.

Finding Paradise

Mana mīļākā šī gada spēle tomēr ir Finding Paradise. Finding Paradise ir turpinājums spēlei To The Moon. Tiem, kas nezina - To The Moon ir indie hīts par diviem ārstiem, Nīlu Vatsu un Evu Rosalīnu, kuriem darbs ir diezgan netipisks. Viņi nav gluži parasti ārsti, patiesībā, viņi nemaz nepalīdz cilvēkiem atveseļoties. Pie viņiem pierakstās veci cilvēki, kas ir tuvu nāvei. Kad tie ir uz nāves gultas, šie ārsti nāk pie viņiem mākslīgi piepildīt viņu vēlēšanos. Šī vēlēšanās var būt gandrīz jebkas, jo tā netiek patiesībā piepildīta - šie ārsti vienkārši izmaina pacienta atmiņas tā, lai viņam pašam šķistu, ka ir to piepildījis agrāk savā dzīvē.

Pirmā spēle, To The Moon, ir par kādu netipisku pacientu, Džoniju Vailzu, kas nezināmu iemeslu dēļ vēlās nonākt uz mēness. Kamēr ārsti izpēta viņa atmiņas, viņi uzzina, ka viss nebūs nemaz tik vienkārši. Džonija pagātne ir sarežģīta un skumja, galvenokārt saistīta ar viņa sievu Riveru, kurai bija aspergera sindroms. Eva un Nīls nonāk situācijā, kurā viņiem jāveic sarežģīta izvēle, jo, iespējams, viņu pacientam ir šī vēlēšanās visu nepareizo iemeslu dēļ.

Finding Paradise ir par kādu citu pacientu, Kolinu Rīdsu. Kolina vēlēšanās ir paradoksāla - viņš vēlās, lai viņa dzīvē tiktu izmainīts kaut kas, bet nekas. Viņa dzīve ir lielākoties bijusi tīri normāla, un tomēr viņš nejūtas priecīgs, viņam šķiet, ka būtu varējis nodzīvot daudz labāk. Kamēr Eva un Nīls izpēta viņa dzīvi, viņi uzzina, ka tā ir sašķelta uz pusēm un ka Kolina pagātne ir pavisam netipiska. Vēl pie tam, tajā parādās kāds mistisks cilvēks, kas šķietami eksistē, bet neeksistē, un kas padara šo atmiņu sadziedēšanu faktiski neiespējamu.

Finding Paradise galvenokārt... Autors: TheCilveks 2017. gada labākās indie spēles
10.

Finding Paradise galvenokārt cieta no tā, ka cilvēki gaidīja kaut ko nepārspējamu pēc To The Moon. Un tomēr kaut kā Kanam Gao ir izdevies uztaisīt kaut ko labāku.

Finding Paradise nav tik depresīvs stāsts, taču tas nemaz nemēģina likt tev raudāt. Finding Paradise ir vairāk stāsts, kas liek tev domāt. Ir kaut kas maģisks, ko var just, izpētot šī cilvēka pagātni un sākot saprast viņu un viņa vēlēšanos. Katra mazā detaļa Finding Paradise stāstā ir izcili sarakstīta. Nav praktiski nekā, kam varētu piesieties šajā spēlē, ja neskaita to, ka tā ir ļoti īsa.

Finding Paradise ir spēle, kuras neatkārtojamais stāsts un skaistā mūzika man paliks atmiņā vēl ilgi.

 

Nākamajā gadā varam iesoļot ar augstām cerībām indie spēļu tirgū, bet līdz tam ceru, ka pamēģināsi kādu no šīm piecām spēlēm.

2
49

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TheCilveks avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa HumoristsMedaļa Dienas doma
  TheCilveks 24.12.17 17:51
 
1
0

Priecīgus Ziemassvētkus!

Ja tas vēl nav saprotams pēc raksta izlasīšanas, mēs vēl esam dzīvi! Patiesību sakot, esam bijuši aizņemti, tādēļ ar rakstiem ir gājis diezgan lēni. Solītie raksti par patriotismu, rasismu un imigrantiem ir gaidāmi kaut kad janvārī.

HerbisLV avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  HerbisLV 24.12.17 18:02
 
1
0

Paldies par rakstu. Pievienoju lielāko daļu savam wishlistam ar cerību, ka kādreiz arī tās uzspēlēšu. 

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 24.12.17 20:50
 
0
0