Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
0
100

Melnā Dālija ir vārds, kādu žurnālisti deva Elizabetei Šortai pēc viņas slepkavības 1947. gadā. Lieta ieguva milzīgu popularitāti ar savu kraso kontrastu - skaista jauna meitene ar cerībām kļūt par aktrisi, kas kļuva par uz pusēm sadalītu, smagi sakropļotu līķi ceļmalā.

Šoka sadaļā šis raksts atrodas tāpēc, ka šai slepkavībai bija atrodamas arī slepkavības vietas un Elizabetes Šortas autopsijas foto.

Scaronī... Autors: Fosilija Melnā Dālija
1.

Šī ir Elizabete Šorta. Skaista meitene, vai ne? Manuprāt, skaistuma izkropļojums ir viena no tām lietām, kas cilvēkiem var likt justies visnepatīkamāk. Vai tas būtu skaists moments, vai lieta, vai cilvēks. Ar frāzi "skaistuma izkropļojums" var raksturot arī to, kas ar Elizabeti Šortu notiks nedaudz vairāk kā trīs gadus pēc šī foto uzņemšanas.

Elizabete piedzima 1924. gadā. Viņas tēvs pazuda 1929. gadā pēc akciju tirgus kraha. Daudziem šķita, ka viņš ir izdarījis pašnāvību līdz vairākus gadus vēlāk tika saņemta vēstule, kurā Elizabetes tēvs atvainojās par savu rīcību.

19 gadu vecumā Elizabete devās uz San Francisko, lai dzīvotu pie sava tēva, kurš acīmredzot gan atvainojās, bet ģimenei vairs nepalīdzēja. Tomēr ilgi pie tēva viņa nepalika, un pēc strīda ar viņu devās uz Santa Barbaru. Tur arī 1943. gada septembrī policijas iecirknī tika uzņemts šis foto pēc tam, kad Elizabete tika aizturēta par dzeršanu esot nepilngadīgai.

Pēc scaronī... Autors: Fosilija Melnā Dālija
2.

Pēc šī notikuma Elizabete devās uz Floridu. Tur viņa iepazinās ar majoru Metjū Maiklu Gordonu junioru. Viņu attiecības progresēja, un pēc kāda laika Elizabete atklāja saviem draugiem, ka Metjū viņu ir bildinājis, un viņa šo bildinājumu ir pieņēmusi. Bet... Metjū bija majors un Metjū piedalījās karā. Un 2. pasaules karš tobrīd vēl nebija beidzies. Nedēļu pirms Japānas padošanās Metjū mira lidmašīnas katastrofā. Traģēdija piemeklēja Elizabeti jau šeit.

1946 gada jūlijā... Autors: Fosilija Melnā Dālija
3.

1946. gada jūlijā Elizabete devās uz Los Andželosu. Strādājot par viesmīli, viņa sapņoja par kļūt par aktrisi un modeli un centās šajās jomās uzsākt karjeru. Šeit Elizabete iepazinās ar gaisa spēku majoru Jozefu Gordonu Fiklingu, ar kuru arī plānoja precēties... un kurš arī nomira dienestā. Pēc šīs traģēdijas Elizabete vairs nespēja īsti atgūties. Un nav arī brīnums. wtf world?

Jūsu uzmanībai  pēdējā... Autors: Fosilija Melnā Dālija
4.

Jūsu uzmanībai - pēdējā skaistā fotogrāfija.

Pēc Jozefa nāves Elizabete iegrima alkaholismā. Viņa arī devās uz Holivodu, lai īstenotu savu sapni kļūt par aktrisi. No vienas puses Elizabete ieguva daudzus darba piedāvājumus strādāt filmās par ekstru, no otras puses viņa joprojām strādāja par viesmīli un knapi pelnīja iztikai sava alkaholisma dēļ. Elizabetei uzradās daudzi pielūdzēji ar daudziem no kuriem viņa dzēra. Kas zin, kā tas viss varētu būt izvērties...

Bet pienāca 1947. gads.

1947 gadanbsp15 janvāra rīts... Autors: Fosilija Melnā Dālija
5.

1947. gada 15. janvāra rīts. Aptuveni 10:00.

Vietējā iedzīvotāja Betija atrada Elizabetes līķi, pastaigājoties ar savu 3 gadus veco meitu. No sākuma viņai šķita, ka tas ir vecs veikala manekens, taču apskatot to tuvāk, viņa saprata, ka tas ir līķis.

Elizabetes Šortas stipri sakropļotais ķermenis bija pilnībā pāršķelts uz pusēm pie vidukļa. Līķim bija nolaistas asinis un pats līķis bija noberzts tīrs, mati - nesen izmazgāti ar šampūnu un vēl slapji. Elizabetes seja bija sagriezta no mutes kaktiņiem līdz pat ausīm, izveidojot tā saukto Glāsgovas smaidu (tāds kā Džokeram). Uz krūtīm un augšstilbiem bija vairākas brūces, kur veselas miesas daļas bija nogrieztas. No augšstilba bija nogriezts gabals gaļas un ievietots vagīnā kopā ar zāli un dubļiem.

Elizabetes līķis bija novietots īpašā pozā. Viņas apakšējā ķermeņa daļa bija novietota apmēram pusmetra attālumā no augšējās, un viņas iekšējie orgāni bija rūpīgi sakārtoti starp dibena vaigiem. Viņas rokas bija novietotas viņai virs galvas, elkoņi sagriezti 90 grādu leņķī, kājas - plati atplestas. Tā neko sev rīts, ne? 

Policija drīz vien līķi... Autors: Fosilija Melnā Dālija
6.

Policija drīz vien līķi identificēja kā Elizabeti Šortu. Uz ceļiem, rokām un kakla tika atrastas sasiešanas pēdas. Pirms nāves Elizabete tika spīdzināta. Viņa tika izvarota gan vagināli, gan anāli un gan pirms, gan pēc nāves. Vagīnā tika atrastas dziļas brūču pēdas. Par nāves cēloni tika atzīts asins izplūdums no griezumiem sejā un šoka pēc saņemtiem sitieniem pa galvu.

Pēc Elizabetes identificēšanas žurnālisti sazinājās ar viņas māti un sameloja viņai, ka Elizabete ir vinnējusi skaistuma konkursā, lai varētu no viņas izspiest pēc iespējas vairāk informācijas par meitu. Tikai pēc tam, kad bija uzzinājuši visu iespējamo, žurnālisti mātei atklāja Elizabetes likteni.

Policistiem radās grūtības... Autors: Fosilija Melnā Dālija
7.

Policistiem radās grūtības noskaidrot, kas ar Elizabeti bija noticis tā sauktajā "trūkstošajā nedēļā" starp viņas pazušanu 9. janvārī un līķa atrašanu 15. janvārī. Tas apgrūtināja izmeklēšanu. Pēc žurnālistu rakstiem, kuri lietu pārlieku sensacionalizēja un izdarīja nepamatotus pieņēmumus, 23. janvārī ar laikrakstu Los Angeles Examiner sazinājās kāda persona, kura uzdevās par Elizabetes slepkavu un apgalvoja, ka slepkavības izmeklēšana virzījās nost no ceļa. Kā pierādījumu nākamajā dienā šī persona laikraksta redakcijai atsūtīja sainīti, kurā bija Elizabetes dzimšanas epliecība, vizītkartes, fotogrāfijas un adrešu grāmatiņa ar Marka Hansena vārdu uz vāka.

Pēc šī Marks Hansens, protams, kļuva par galveno aizdomās turamo, lai gan nafig viņam loģika sūtīt grāmatiņu ar savu vārdu uz tās. Lietas milzīgās popularitātes dēļ vairāk kā 60 cilvēku atzinās izdarījuši Melnās Dālijas slepkavību. Jā, varbūt Marks Hansens bija tāds kā viņi un tomēr Elizabeti novāca...

Par spīti lielām pūlēm un vairākiem aizdomās turamajiem, policja nespēja nonākt pie noteikta slēdziena. Viens no aizdomās turamajiem bija Džordžs Hils Hodels juniors, kuru turēja aizdomās arī kā Lūpukrāsas slepkavu un Zodiaka slepkavu. Policija ierakstīja viņu runājot sevi inkriminējošus vārdus - "Pieņemot, ka es nogalināju Melno Dāliju, tagad neviens to nevar pierādīt. Viņi nevar runāt ar manu sekretāri, jo viņa ir mirusi". Hodels nonāca policijas slepenajā uzraudzībā, taču nekad tā arī netika pieķerts arestēts par slepkavību.

Un tā, kā jau visām slavenākajām šausmu lietām parasts, Melnās Dālijas slepkava tā arī nekad netika atrasts.

Arlabunakti  Autors: Fosilija Melnā Dālija
8.

Arlabunakti. :)

0
100

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
MeesAbi avatars
Medaļa KomiķisMedaļa ViktorsMedaļa Aspazija
  MeesAbi 03.11.16 16:19
 
6
0

Un kam tas viss kādam vajadzīgs? Viena teorija ir pat ļoti ticama! 

Ja nav sižeta un sensācijas, tirāža krītas... Šis scenārijs ir apspēlēts daudzās filmās! 

JurčiksJurčiks avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa VidusskolnieksMedaļa Veiksmes lāde
  JurčiksJurčiks 04.11.16 23:29
 
2
0

Ebanutsa bla tas ir so sick    Ja man nāktos ko tādu atrast no rīta pastaigājoties visticamāk es gulētu netālu no tā līķa uz visiem laikiem! Interesanti tam kas to paveica saldi pēc tam čučējās   

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 09.02.17 19:42
 
0
0