Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
223

Patiesībā viņu sauca Hermanis Šteinšneiders un viņš piedzima Vīnē 1889.gadā. Viņa vecāki bija, kā tagad teiktu, ar šovbiznesu saistīti cilvēki. Tēvs- kabarē aktieris, bet māte- dziedātāja. Par izcelsmi gan nav vienotības- vieni apgalvo, ka abi vecāki bija ebreji, citi, ka tikai māte. Ir pat versija, ka Hermanis pasaules gaismu ieraudzījis cietumā, kur mamma bija nonākusi par krāpniecību. Bet tās visas ir tikai versijas.

Par bērnību ziņas ir... Autors: F31KS Avantūrists Ērihs Jans Hanusens.
1.

Par bērnību ziņas ir trūcīgas, galvenokārt tās ir viņa paša atmiņas. Viņš apgalvoja, ka gaišreģa spējas pirmo reizi izmantojis jau trīs gadu vecumā, kad nelabu priekšnojautu nojausmā pamodies agrā rīta stundā un meties uz kaimiņa māju un izglābis tos, jo pēc mirkļa norībējis sprādziens un māja daļēji sagruvusi.

 

Pēc mātes pāragrās nāves... Autors: F31KS Avantūrists Ērihs Jans Hanusens.
2.

Pēc mātes pāragrās nāves Hermaņa dzīve mainījās. Tēvs apprecējās otrreiz un ar pamāti viņš nespēja saprasties un puisis nolēma doties plašajā pasaulē.. Diezgan loģiski, ka aktieru ģimenē augušais puisis negribēja naudu pelnīt fabrikā pie konveijera, bet gan devās uz cirku. Vairākus gadus viņš braukāja apkārt ar cirka trupām, pa vidu mēģinot piepelnīties ar dažādām blēdībām.

Cirkā viņš uzstājās kā gaišreģis, zīlēdams nākotni un lasot cilvēku domas. Sākums nebija daudzsološs- pirmajā uzstāšanās reizē, nepareizi novietotu spoguļu dēļ tā arī neizdevās uzminēt skatītāju rokās esošās kārtis, taču ar laiku domu lasīšana padevās arvien labāk. Tas pateicoties pamācībām no cita burvju mākslinieka un cilvēku mīmikas pārzināšanai. Pārsvarā gadījumu tas nostrādāja un publika bija sajūsmā.

 

Pirmā Pasaules kara laikā... Autors: F31KS Avantūrists Ērihs Jans Hanusens.
3.

Pirmā Pasaules kara laikā viņš tika iesaukts armijā. Lai panāktu vadošā sastāva labvēlību, kādā vakarā viņš sarīkoja tiem telepātijas seansu. Kulmināciju pasākums sasniedza brīdī, kad savam tiešajam priekšniekam paziņoja, ka tas drīzumā kļūs par tēvu un tas būs dēls. Un šis pareģojums patiešām pēc pāris dienām apstiprinājās. Aiz priekiem komandieris gaišreģi paaugstina dienesta pakāpē un iekārto to ‘’siltā vietiņā’’ štābā. Krietni vēlāk gan atklājās, ka ar gaišredzību šim paziņojumam nebija nekāda sakara- ar šo informāciju pret atlīdzību naudā bija padalījies kāds cenzors no štāba, kurš vēlāk saņemto vēstuli bija jau izlasījis.

Lai nu kā, bet karu Hanusens pārlaida salīdzinoši komfortabli, cik nu tas kara apstākļos iespējams. Pēc kara viņš atgriežas pie saviem priekšnesumiem un kļūst arvien populārāks. Tagad jau pilnīgi oficiāli viņš saucas Ērihs Jans Hanusens. 

 

Pagājuscaronā gadsimta... Autors: F31KS Avantūrists Ērihs Jans Hanusens.
4.

Pagājušā gadsimta divdesmito gadu beigās Hanusens dzīvoja Berlīnē un baudīja sabiedrības krējuma labvēlību. Viņš regulāri uzstājās ar telepātijas priekšnesumiem un pat izdeva astroloģijas žurnālu. Bet viņam ar to nepietika. Viņš gribēja apgrozīties arī politiķu aprindās. Hanusens darīja visu, lai viņu pamanītu arī politiķi. Priekšnesumi kļuva arvien politizētāki. Viņa pareģojumos labprāt ieklausījās arī Hitlers, Vismaz sākumā. Fīrers pat ņēma privātstundas pie maga, lai uzlabotu savas oratora spējas un iemācītos manipulēt ar auditoriju. 

 

Pāris gadus pagozējies... Autors: F31KS Avantūrists Ērihs Jans Hanusens.
5.

Pāris gadus pagozējies slavas saulītē, Hanusens piedzīvoja bēdīgu galu, kad viņu novāca nacisti. Tie paši, kuriem viņš tik ļoti gribēja iepatikties. Kāpēc? Par to eksistē vairākas versijas.

Iespējams, ka nacisti bija uzzinājuši, ka viņa dzīslās rit ebreju asinis. Un tas, ka pats Hitlers uzklausījis ebreja padomus, daudziem noteikti šķita kā spļāviens sejā. Un tādu nekaunība nedrīkstēja palikt nesodīta.

Iespējams, ka Hanusens pārāk daudz zināja, jo nacistu augstākajās aprindās viņš apgrozījās bieži un noteikti labi zināja arī par politiskajām aizkulisēm. 

Iespējams, ka viņu nošāva, jo politiķi vienkārši negribēja atdot parādus. Hanusens bija turīgs cilvēks un dažāda līmeņa SA vīri regulāri aizņēmas no viņa naudu.

Visticamāk, ka Hanusena likteni ietekmēja visi šie trīs apstākļi. Kamēr viņš bija noderīgs to izmantoja, bet kad kļuva lieks- novāca. Bija vai nebija Hanusens gaišreģis- kas to lai zina. Bet savu galu viņš neparedzēja, savādāk nebūtu sēdējis mājās, kur viņu savāca SA vīri, lai aizvestu un nošautu, bet gan devies jaunās avantūrās projām no Berlīnes.

 

0
223

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 10.12.15 23:55
 
3
0

Pashu galveno neparedzeja,laikam tomer,, spejas,, nebija pietiekamas.

MastaRaggaLatina avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  MastaRaggaLatina 18.08.16 01:53  
 
3
0

Tā kā aņuks viens. Čapajevs (lkm) atnāk pie Staļina un saka "gaišreģis pie jums ir ieradies ar svarīgu ziņojumu". Staļins atbild - Nošaut. Čapajevs jautā- kpc? Staļins- būtu gaišreģis,nebutu nācis.

kazim avatars
Medaļa Spoks
  kazim 19.12.15 11:28
 
0
0
Tiesam,ka paregis neparedzeja savu navi.kas tad tas par paregi,butu labs paregis butu laidies kaukur us ASV.
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 22.04.17 21:38
 
0
0

  

SAMSS avatars
Medaļa PatriotsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  SAMSS 08.09.17 21:02
 
0
0