Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
156

Tuvojas baltā galdauta svētki. Ko liksim uz baltā galdauta - šis jautājums ir ne mazāk aktuāls. Daudzi balto galdautu uz galda klās pilsētas dzīvoklī, citi lauku mājās, bet daudzi jo daudzi tāpat kā es dosies uz savām darza mājām, jo sākas vasaras sezona. Sava pieredze jau ir no pagajušā gada. Mans secinājums, ka nevajag neko sevišķu, bet var pietikt ar pēcpusdienas zāļu tēju no dārzā atrodama tējas materiāla un svaigaspašceptas maizītes. Arī kāds pusplaucis zars un puķe dārzā būs atrodami - tos ieliksim vāzē.

Un vissvarīgākais - atlicināsim vismaz stundu laika , lai visi kopā mierīgi pasēdētu pie šī galda un pateiktu viens otram kādu labu vārdu.

Piedāvāju vienkāršu recepti baltā galdauta svētkiem. To izmēģināju vakar.

No rīta pagatavoju rauga... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
1.

No rīta pagatavoju rauga mīklu līdzņemšanai.

Puslitru lauku pienu uzsildīju, pievienoju pustēejkaroti sāls, ēdamkaroti cukura, miltus un paciņu sausā rauga. Biezums kā biezo pankūku mīklai. Piesedzu ar dvieli un ļāvu uzrūgt.

Turpat bļodas malā iesitu vienu olu, pievienoju 100 gr augu eļļu, 2 ēdamkarotes lauku skābo krājēmu un 1 ēdamkaroti cukuru  - visu sakūlu un izjaucu ar uzrūgušo mīklu. Sāku piesijāt miltus, sākumā maisīju ar koka karoti, beigās izmīcīju ar roku kamēr mīkla nelīp.  Apsedzu atkal ar dvieli un mīklas bļodu ielieku grozā līdzņemšanai. 

 

Mīkla braucot uz... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
2.

Mīkla braucot uz Zvejniekciemu  uzrūgusi un gatava cepšanai. Cepšu pavisam vienkaršas bulciņas. Sākumā plātī uz cepampapīra salieku mazas mīklas bumbiņas, kad tās uzrūgušas, iespiežu vidū bedrītes un bedrītēs pa pikucim līzpaņemtā iepriekšējā nedēļā vārīto kafijas krēmu. Pārziežu ar sakultu olu un lieku sakarsētā cepeškrāsnī .

Gatavoju otru plātiņu... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
3.

Gatavoju otru plātiņu. Izklāju mīklu vienmērīgā kārtā. Kad tā uzrūgusi, ar pirkstiem iespiežu bedrītes - tas ir šīs plātsmaizes knifiņš, jo tad daļa pārlejamās masas satecēs dedrītēs.

Pārleju ar maisījumu kas... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
4.

Pārleju ar maisījumu, kas sastav no pāri palikušās olas, 150 gr skābā lauku  krējuma, 100 gr cukura un magonēm. Var iztikt arī bez magonēm. Tiklīdz krējuma masa pārlieta, tūdaļ jāliek cepties.

Rausīscaroni jau gatavi... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
5.

Rausīši jau gatavi. Mazliet salipuši kopā, jo mīkla tik labi rūgusi un tie dubultojušies apmēros. Ļoti viegli un pufīgi ar kraukšķīgu maliņu.

l

Nav seviscaronķi skaisti jo... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
6.

Nav sevišķi skaisti, jo gribējās visu uz divām plātiņām izcept. Garšu tas nemaina.

Scarono plātsmaizi mūsu... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
7.

Šo plātsmaizi mūsu mājas sauc par krējummaizi. Sagriezu, lai redzams, kā krējuma - magoņu masa ir satecējusi bedrītēs un veido smuku skatu griezumā.

Visa māja smaržo un no tā... Autors: rasiks Baltā galdauta svētkiem
8.

Visa māja smaržo un no tā vien rodas svētku sajūta. Vēl jāuzvāra smaržīgu zāļu tēju. Var izmantot kādu uzdīgušu nātri, kumelīti, timiānu, upeņu, priežu, bērzu pumpuru. Es obligāti pielieku vēl lazdu mizas, kas ir brīnišķīga zāle asinsvadu profilaksei.

 

0
156

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 02.05.17 10:47
 
9
0

Man kaut kā šī baltā galdauta ideja neiekrita..

rasiks avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Pingvīns
  rasiks 02.05.17 11:02
 
8
0

atbildot uz kakasy komentāru " Nepiekrītu. Aizvien vairāk mums tiek piedāvāt... "

Manam rakstam ir vienkarši nepareizs virsraksts. Vajadzēja rakstīt, ka te ir seksmaizes recepte . Tas gan būtu vienojošs elements un noslienājušos šadas maizes meklētāju tūlīt būtu simtiem.   

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 02.05.17 10:56
 
7
0

atbildot uz rasiks komentāru " Aizvien mazāk mums kļūst vienojošo elementu un... " Nepiekrītu. Aizvien vairāk mums tiek piedāvāti "mākslīgi" veidoti elementi tautas vienotības veicināšanai, bet "īstie" tiek aizmirsti.

Latvieši pat varētu neizšķīst tik ātri. Cik zināms, tad svešu kultūru pārstāvji te bijuši gadsimtiem, bet latvieši kā pastāv, tā pastāv. Es gribu ticēt, ka vēl kādu laiku pastāvēsim. Svarīgi, ko mācām bērniem un ko tie dos tālāk.

rasiks avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Pingvīns
  rasiks 02.05.17 10:52
 
5
0

atbildot uz kakasy komentāru " Man kaut kā šī baltā galdauta ideja nei... " Aizvien mazāk mums kļūst vienojošo elementu un pamazām izšķīdīsim svešās kultūrās.  

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 02.05.17 11:13
 
5
0

atbildot uz rasiks komentāru "Manam rakstam ir vienkarši nepareizs virsraksts... " Te jau ir cita veida diskusija, ne vairs par rakstu..

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 02.05.17 17:05
 
3
0

Forši.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 02.05.17 16:41
 
2
0

      

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 06.05.18 15:06
 
0
0