Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
162

Neliela pamācība kā rīkoties ja iekož čūska

P.S. ja sakož čūska (it īpaši odze) nevajag uzreiz raudāt, vai krist panikā,vai šausmīgi kliegt, vai skraidīt izmisumā

Latvijas mežos un purvos mīt... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
1.

Latvijas mežos un purvos mīt tikai viena indīga čūska – odze un cilvēki sastopas ar šo rāpuli ne tikai mežā ogojot, bet pat savu māju teritorijās un dārzos. Tāpēc ir noderīgi zināt, ko darīt, ja iekož čūska?

Parasti čūskas censcaronas... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
2.

Parasti čūskas cenšas izvairīties no saskarsmes ar cilvēku un pašas neuzbrūk (kātad  ). Taču laikus nepamanot čūsku vai cilvēkam rīkojoties pārdroši, tā aizsargājoties var uzbrukt un iekost. Odžu kodumi var radīt tik smagu alerģisku reakciju, ka nekavējoties ir vajadzīga mediķu palīdzība, lai novērstu draudus veselībai un dzīvībai.

nbspKā rīkoties lai... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
3.

 

Kā rīkoties, lai izvairītos no čūsku kodumiem? Pamanot čūsku, tai nevajag tuvoties, to nevajag aiztikt vai citādi kaitināt. Čūskas kož tikai tad, ja sajūt draudus vai ja uzkāpj tai virsū, pieskaras, ņem rokās. Lai izvairītos no čūskas kodiena, ejot mežā, staigājiet zābakos vai apavos un vilnas zeķēs. Čūskas jūt siltumu un tām nepatīk vibrācija, tādēļ tās pašas cilvēku sajūt un cenšas izvairīties no sastapšanās. Ejiet smagiem soļiem, stingrāk piesitot kājas pie zemes, nestaigājiet pa mežu vai pļavām basām kājām. NMP dienesta brigādes mediķi šomēnes Pierīgā devās palīgā kādai sievietei, kuru sakoda odze, kad viņa basām kājām bija staigājusi pa pļavu. Jāuzmanās arī savos piemājas dārzos un lauku sētās, jo siltā laikā odzes kļūst ļoti aktīvas un var aizlīst tālu no ierastajām dzīvesvietām (mežiem, akmeņu krāvumiem un purvainām vietām). (P.S. ja vēlies vari kaitināt čūsku tikai tad tev vajag garu zaru lai varetu pačakareet viņu, ja vēlies paņemt čūsku rokās tad turi čūskas galvu ar zaru, un tad var ņemt pie astes, ja nav bailes tad var ņemt pie galvas, bet labāk pie astes, iesaku ņemt rokās čūsku tikai tad kad viņa ir sakodusi pati sevi, jo tad čūska paliek mierīgāka un netaisa tik asas kustības.)
Ko darīt ja iekož čūskaJa... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
4. Ko darīt, ja iekož čūska?

Ja iekodusi čūska, koduma vietā būs sāpes un var redzēt pietūkumu. Smagākos gadījumos pēc odzes kodiena cietušajam var būt nopietni sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, caureja. Pietūkums sakostā ķermeņa vieta var izteikti palielināties, āda var kļūt zilgani violeta.

Ja iekodusi čūska, jāpieņem sliktākais variants, ka ir iekodusi odze. Tādā gadījumā:

Jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot uz tālruni 113, jo cietušajam palīdzība jāsaņem pēc iespējas drīzāk. Cietušais jānogulda, jāpalīdz viņam nomierināties. Jācenšas nekustināt un neberzēt sakosto ķermeņa daļu, lai inde tik strauji neizplatītos. Tas ir būtiski, jo kustības paātrina asinsriti, līdz ar to arī indes izplatīšanos. Ja iespējams, jādod pastiprināti dzert, lai nodrošinātu organismam šķidrumu. Uz koduma vietas var uzlikt kaut ko aukstu, lai mazinātu niezi un sašaurinātos asinsvadi. Nekādā gadījumā nedrīkst likt žņaugu vai pārsējus, sūkt indi ar muti (jo ja mutē vai mēlē ir pušums tad inte var nonākt arī tā asinīs kurš vēlējās izsūkt indi no koduma vietas), griezt vai piededzināt koduma vietu. Nedrīkst dot nekādus medikamentus, jo nav zināms, kā zāles reaģēs ar čūskas indi.
NMPnbspdienesta mediķi... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
5.

NMP dienesta mediķi atgādina, ka čūskas kodumu gadījumā jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot uz tālruni 113, jo odžu kodums var izraisīt tik smagu alerģisku reakciju, kas var apdraudēt cilvēka veselību un pat dzīvību.

TIEM KAS NEZIN ScaronĀDI... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
6.

TIEM KAS NEZIN! ŠĀDI IZSKATĀS ODZE TĀS GARUMS AR ASTI LATVIJĀ VAR SASNIEGT 75—80CM, BET PARASTI TĀS IR 40–60CM GARAS​, JA ŠĀDU ČŪSKU IERAUGAT TAD CENŠATIES IZVAIRĪTIES NO TĀS!!!

ODZE IR VIENĪGĀ SAVVAĻAS INDĪGĀ ČŪSKA LATVIJĀ!

ODZES PARASTI APDZĪVO AR ZĀLI UN KRŪMIEM AIZAUGUŠUS IZCIRTUMUS UN MEŽMALAS, PURVUS, PRIEŽU MEŽUS. KUR AUG VIRŠI UN MEŽA OGULĀJI.

ScaronĀDI IZSKATĀS ZALKTIS... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
7.

ŠĀDI IZSKATĀS ZALKTIS, NO TRIJĀM SASTOPJAJĀM SUGĀM ŠI IR LATVIJĀ LIELĀKĀ ČŪSKA, PAR LAIMI CILVĒKAM NEKAITĪGA

ZALKTIS PĀRSVARĀ UZTURAS PIE ŪDENS, VAI PURVAINOS APVIDOS. Zalkšus medī āpši, lapsas, kaķi, eži un dažādi plēsīgie putni, tāpēc ja tev ir bailes no zalkša ved līdzi savu kaķi siksniņā, jo čūska domās ka viņu taisās apēst kautkāds spalvains četrkājains monstrs

ScaronĀDI IZSKATĀS GLODENE... Autors: Ciema Sensejs Kā rīkoties, ja iekož čūska?
8.

ŠĀDI IZSKATĀS GLODENE, GLODENE VAIRĀK IR TĀRPS BEZ KĀJĀM(PIEDER PIE ĶIRZAKU DZIMTES), JO NAV INDĪGA, GLODENE PARASTI UZTURAS MEŽMALĀS UN IZCIRTUMOS

(PATS SAVVAĻĀ ESMU REDZĒJIS ODZI UN GLODENI, ROKĀS ESMU TURĒJIS TIKAI ODZI)

8
162

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [45]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.10.16 22:23
 
8
0

Kas gan būtu jādara ,ja iekož čuska?   Jākož pretī!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.10.16 23:57
 
7
0

jo vairāk baidīsies, tas biedējošais tevi atradīs

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.10.16 22:09
 
6
0

Brīdinoši praktisks raksts.  

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 03.10.16 09:46  
 
6
0
atbildot uz breezy18 komentāru " Kāpuri nav tik traki    ... "Labi kāpuri vel varbūt nav tik traki, bet prusaki un vaboles gan daudziem riebjas

breezy18 avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  breezy18 03.10.16 09:08
 
5
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Man no čūskām bailes nav bet ja ieraugu kkdu re... " Kāpuri nav tik traki   

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 02.10.16 23:58
 
6
1

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Cilveka kermeni rinko asinis, kad cuska ielaiz ... " Tad jau ir verts darit to visu,gan znjaugu ,gan iegriezumu, laiks tiks ieguts.Par znjaugu un 3 st. zinu,mums to macija armija,ar piebildi ,ka vajag zem ta palikt zimiti ar uzrakstitu laiku ,kad znjaugs uzlikts, lai medikji zinatu ,ja busi bez samanjas.Ja kaut uz trim stundam izdosies piebremzet indes iedarbibu ,tas jau bus ieguvums.

SanchoB avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Maģistrants
  SanchoB 02.10.16 23:19
 
4
0

atbildot uz Zirgalops komentāru " tā ir tā pati glodene   " , glodene.... Gludenā čūska nav nekāda glodene. Latvijā (cik man zināms) tā ir sastopama 3 vietās, Bažu purvs slīterē (būdams, bioloģijas studens esmu tur vairākas reizes bijis), ķemeru purvā un ādažu poligonā. Gludenā čūska ir latvijas zņaudzējčūska, mīl ēst ķirzakas. 

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 03.10.16 08:58  
 
4
0
atbildot uz breezy18 komentāru " Es jau krītu panikā, ja man ērce piesūc... "Man no čūskām bailes nav bet ja ieraugu kkdu resnu kāpuru tad ir tāda ērmīga sajūta turot rokas

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 02.10.16 22:15
 
4
0

atbildot uz monsterhigh komentāru " Es tikai zoodārzā čūskas esmu redzējusi... " dzīvā vai brīvā dabā?  

spoku dienas joks

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 03.10.16 10:23  
 
4
0
atbildot uz breezy18 komentāru " Nu nē..vot zirnekļi gan..pēee "Tie vel taa diezgan normali

paceltelefonu avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Bakalaurs
  paceltelefonu 03.10.16 12:15  
 
4
0
atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Pec te teikta sanak ,ka neko nevar pasa... "Viss ir normāli ja uzskati ka esi vesels atrodi telefonam zonu un sazvani savējos pāris gadus atpakaļ lasīju ja cilvēks nesaņem laikus serumu tad mirstības procents no odzes koduma ir 0,41%

breezy18 avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  breezy18 03.10.16 08:10  
 
4
0
Es jau krītu panikā, ja man ērce piesūcas. Ja čūska iekostu, tad vispār būtu vāks. Kaut gan nemaz neesmu redzējusi ne zoodārzos, ne brīvā vidē nevienu čūsku, un, cerams, nekad arī neredzēšu.

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 03.10.16 08:53  
 
4
0
atbildot uz breezy18 komentāru " Es jau krītu panikā, ja man ērce piesūc... "

hotdog avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa SpoksMedaļa Doktorants
  hotdog 03.10.16 00:28
 
3
0

atbildot uz SanchoB komentāru " , glodene.... Gludenā čūska nav nekāda gloden... " Par izplatību daļēji pareizi, jo atsevišķas vietās sastopama visā Kurzemes piekrastē no Slīteres līdz Ķemeru NP.

Ciema Sensejs avatars
Medaļa UberziņaMedaļa TīģerisMedaļa Dienas joks
  Ciema Sensejs 03.10.16 00:20  
 
3
0
atbildot uz Zirgalops komentāru " Priecājies Sensej,rīt dabūsi medaļu par... "Kp tu ta doma?

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 02.10.16 23:24
 
4
1

Pec te teikta sanak ,ka neko nevar pasakt ,ja esi bez sakariem un transporta,kaut kur patalak no civilizacijas. Kapec nevar likt znjaugu,tas tachu apturetu indes izplatibu ? Ari iegriezums dotu iespeju kopa ar asinim iztecinat vismaz dalju indes ,ka visa rezultata varetu iegut kaut nedaudz laika.Ari degvinu agrak ieteica ka pretindi.... Es zinu ari ,ka medikji vienmer augstpratigi uzskata ,ka visi parejie ir mulkji un nespejigi uz pareizu ricibu ,bet var but apstaklji ,kad nav iespejams sanjemt med.palidzibu un tad tikai no pasha cietusha ricibas viss bus atkarigs. Gribetu zinat no kurienes shita info. un ka isti ir ar to visu .

breezy18 avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  breezy18 03.10.16 10:37
 
3
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Tie vel taa diezgan normali " Fu nē  

breezy18 avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  breezy18 03.10.16 10:00
 
4
1

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "Labi kāpuri vel varbūt nav tik traki, bet prusa... " Nu nē..vot zirnekļi gan..pēee

kloksis avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa BakalaursMedaļa Maska
  kloksis 03.10.16 00:22  
 
3
0
atbildot uz Kukucitis komentāru " Īpaši tādam skolēnam, kurš nemāk uzrakstīt pa... "Tas liek apšaubīt raksta oriģinalitāti(liekas ka raksts ir kopētssmi:

udenskakis88 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  udenskakis88 08.10.16 01:31
 
3
0

Rakstā vairākas reizes minēts-zvani ātrajiem ja iekodusi odze.

Ko tie ātrie pasāks, kā atbrauks, kā atradīs, ja mani sakodusi odze, es sapampis, smaga reakcija, paiet nevaru , pazvanīju un ģībstu, vemju, caureja, saindējies ne pa jokam...

Nu un pazvanījis gaidu ātro palīdzību?

Un še atbrauks līdz mežmalai?Kas ari maz ticams...bet pat ja atbrauks- kā atradīs kur cietušais...

Labi ja labi, bet ja nē- taisnā ceļā uz labākiem medību laukiem...

« 1  2  3 »