Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
72

Kremļa apjūsmotāju portālā vesti.lv nopublicēts kārtējais melīgais raksts par Latviju un Latvijas vēsturi.

Raksta autors ir žurnālists (vai drīzāk propagandists) Jura Aleksejevs, kurš savā garadarbā ar nosaukumu „Latvija – nabadzīga neveiksminiece, kas tīra tualetes” (Латвия — нищая неудачница, которая чистит сортиры) klāsta savu redzējumu par nelaimīgo un nožēlojamo mūsdienu Latvijas stāvokli.

Apskatīsim šo rakstu mazliet tuvāk un centīsimies saprast, kādas pasakas šoreiz vates publikai veltījuši Kremļa propagandisti. Aiziet!

Raksta pirmajā daļā autors dzelžaini norāda, ka atrodoties Padumjās Savienības sastāvā, Baltijas valstis esot piedzīvojušas savus augstākos sasniegumus kultūras, demogrāfijas, medicīnas, ekonomikas un labklājības jomās.

Apskatīsim šo apgalvojumu mazliet tuvāk. Pirmkārt, Latvija, atrodoties Padumjās Savienības rindās, piedzīvoja vērā ņemamu kultūras uzplaukumu tikai Trešās atmodas laikā, kad ļaunuma impērija jau atradās uz sabrukuma robežas. Pirms tam runāt par jelkādu latviešu vai Latvijas kultūras uzplaukumu būtu ļoti sarežģīti, ja, protams, neskaita atsevišķu indivīdu panākumus (atvainojiet, bet Paula salkanās melodijas un Vaikules parodiju par Madonnu, par kultūru neuzskatu).

Protams, pastāv iespēja, ka mums ar Aleksejeva kungu atšķiras izpratne par to, kas ir kultūra, tomēr manā skatījumā, rokoperai „Lāčplēsis” ir objektīvi lielāka kulturālā vērtība, nekā, piemēram, Staļinam veltītajām Līgo dziesmām pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados.

Otrkārt, Aleksejeva tik ļoti slavētais Latvijas demogrāfijas pieaugums Padumjās Savienības laikā ir ne tik ļoti saistīts ar dzimstības bumu kā ar masveidīgo imigrāciju no citām padomju republikām. Kā gan vēl Aleksejeva kungs izskaidrotu to, ka 1935.gadā Latvijā krievu minoritāte sastādīja vien 10 % no iedzīvotāju kopskaita, bet 1989.gadā jau 34 %. Savukārt pašu latviešu skaits savā dzimtenē pirms PSRS sabrukuma bija sarucis līdz 50 %.

Treškārt, nezinu, kur padomju laikos ārstējās mūsu autors, varbūt kompartijas sanatorijās Krimā, bet man un maniem senčiem padomju medicīna vēl tagad murgos rādās. Jā, medicīnas pakalpojumi bija par velti, bet kvalitāte bija pašreizējo veterināro klīniku līmenī, ja ne zemāk. Par ekonomiku un labklājību vispār neredzu jēgu strīdēties, vien novēlu Aleksejeva kungam turpmāk RIMI vietā katru sestdienu no rīta stāvēt trīs stundas garā rindā pēc desas un litra piena.

Tālāk Aleksejevs apgalvo, ka kopš neatkarības atgūšanas Latvijas iedzīvotāju skaits esot samazinājies par veselu miljonu – no 2,8 – 1,8 miljoniem. Turklāt, autors uzsver, ka realitātē šis cipars, visticamāk, esot vēl mazāks.

Nav skaidrs no kurienes Juram šādi dati. Kasjaka rīcībā esošā informācija (wikipedia, lol) liecina, ka 1989.gadā Latvijā dzīvoja aptuveni 2,66 miljoni iedzīvotāju, savukārt pašlaik še mīt aptuveni 1,9 miljoni iedzīvotāju. Samazinājums, protams, ir iespaidīgs, bet viens miljons nesanāk nu nekādi.

Un vispār, kas tā par argumentāciju – nosaukt no zila gaisa izrautus skaitļus un beigās piemetināt, ka patiesībā viss esot vēl sliktāk? Aleksejevs ir gaišreģis? Pēc šīs loģikas Kasjaks varētu rakstīt, ka kopš Latvijas neatkarības atgūšanas Juras Aleksejeva galvas smadzenes ir zaudējušas pusi pelēko šūniņu, bet realitātē, visticamāk, vēl lielāku daļu no veselā saprāta. Leģitīms arguments.

Teksta otro pusi autors velta, lai aprakstītu Latvijā it kā gaidāmo apokalipsi, kas iestāsies pēc Eiropas Savienības fondu apgriešanas, pašreizējām emigrācijas problēmām un to, ka Latvija vēl nav pilnīgi sabrukusi, tikai pateicoties padomju mantojumam. Vienvārd’ sakot – kārtējie Kremļa šausmu stāsti.

Beigās Jura izspēlē etnisko kārti un piemin, ka ir uz pusi latvietis, nevis vienkārši Latviju nīstošs krievs. Ehh, žēl, ka Jura tā arī nav sapratis to, ka prokremlisku retoriku nenosaka cilvēka etniskā piederība, bet gan intelekta līmenis.

P.S. Ja šīs interesē Krievijas propagandas atmaskošana, iesaku iemst aci atsaucēs pievienotajai mājaslapai.

Žurnālists Aleksejevs un... Autors: Janis Rubenis2 Žurnālists no Latvijas: "Latvija - nabadzīga neveiksminiece, kas tīra tualetes"
1.

Žurnālists Aleksejevs un Zariņa govs   

3
72

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TheDancer avatars
Medaļa HumoristsMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Patīk komentārs
  TheDancer 21.09.17 09:19
 
15
0

Kādēļ šo portālu nevar noslēgt vai nobanot, tāpat kā Valērijas, Kobzona un Gazmanova braucienu uz Jūrmalas vilni?

gattina avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa TrumpeMedaļa Recidīvists
  gattina 21.09.17 15:13  
 
10
0
Iespējams, ka bez Padumjās Savienības, kas apstādināja valsts attīstību un 50 gadiem, situācija Latvijā būtu daudz savādāka un tikai uz labo pusi. Nešaubos ka Latvija būtu Vācijas un Lielbritānijas līmenī.
veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 21.09.17 10:43
 
4
0

atbildot uz TheDancer komentāru " Kādēļ šo portālu nevar noslēgt vai noba... " Tāpēc, ka visi mūsu ministri, prezidents slepus paši tiekās ar kremļa pietuvinātām personām, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, mēs visvairāk bučojam kājas un lienam *irsā krieviem

Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 21.09.17 15:28
 
3
0

latvija neeksistē. Viss kas ir īsts ir koorporatīvs pasākums, kas aizsākās 1992. gadā. Tie, kas iemeta naudiņu pasākuma organizēšanai, tagad dzīvo labi. Pārējie? Kas ir pārējie? Pietam, šis koorporatīvais pasākums saplūda kopā ar vēl lielāku koorporatīvu savienību, tādā veidā zaudējot iekšējos spēkus pavisam. Saprotiet, dubultparlamentāra sistēma eksistē šodien. Nekas netiek izlemts šeit. Vispār nekas. Un lēmējus nevar atstādināt, jo lēmējus neievēl. Tu nevari kādu izmest no troņa, ja tronī neviens pa īstam nesēž.  

TheDancer avatars
Medaļa HumoristsMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Patīk komentārs
  TheDancer 21.09.17 12:00
 
1
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Tāpēc, ka visi mūsu ministri, prezidents slep... " Tad varbūt izveidot pašiem savu propogandu, tikai pret Latvijas valdību kā nesekmīgu variantu, izvēlēties līderi, un sarīkot apvērsumu? Pēc tam pasludināt parlamentāro monarhiju?    

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 21.09.17 14:31
 
1
0

  Mjā....   

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 21.09.17 09:46
 
1
1

atbildot uz TheDancer komentāru " Kādēļ šo portālu nevar noslēgt vai noba... " Tāpēc, ka pareizs ir tikai pareizais viedoklis par lietām

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 24.01.18 17:22
 
0
0