Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
322

Līdz ar neseno krievu skolu jautājuma piespiedu izrakšanu no jau labi apsūnojuša kapa, Latvijas sabiedrībā atkal ir aktualizējies jautājums par vietējās krievu minoritātes lojalitāti Latvijas valstij, tās slēptajiem mērķiem, tuvajām attiecībām ar Kremli.

Tā nu ir sagadījies, ka par Latvijas krievu kopienu esmu rakstījis gana daudz. Bez sirdsapziņas pārmetumiem esmu lamājis teju vai visus saskaņiešus, virkni vietējo aktīvistu un žurnālistu, kā arī veselus medijus, kuri izplata dezinformāciju un melus par Latviju. Tiesa, nevienā gadījumā es savu stāstu varoņus neesmu uztvēris kā vienkārši krievus.

Tieši pretēji, manis nereti izsmietie Pimenovi, Ždanokas, Mitrofanovi, Ušakovi, Aleksejevi u.c. russkij mir atbalstītāji, manuprāt, nemaz nav pelnījuši tikt saukti par krieviem. Tā vietā, es allaž esmu tiem piedēvējis pavisam citu terminu – vatņiki.

Redziet, visus manis nosauktos un vēl daudzus citus Latvijas prokremliski orientētos iedzīvotājus apvieno nevis viņu tautība, bet gan politiski ideoloģiskie uzskati. Īsumā var teikt, ka viņus vieno nevis krievu tautība, bet gan lojalitāte pret Kremli un tā agresīvo politiku.

Padomju laikos Maskavas vardarbīgā režīma apoloģētus mēdza dēvēt par vatņikiem. Šis termins ir cēlies no GULAG nometnēs izmantotajām vates pufaikām, bet par vatņiku ideoloģiskajiem senčiem tiek uzskatīti ieslodzītie, kas uz sirds tetovēja Staļinu, cerot, ka sargi nešaus sejā viņu iemīļotajam vadonim.

Kā redzam no pēdējo gadu pieredzes Gruzijā, Krimā un Ukrainas austrumos, arī mūsdienās vatņiki nekur nav pazuduši. Vienīgi tagad padomju laika internacionāles vietā viņi sevi ir sākuši lepni saukt par krieviem un priekšplānā izvirzīt etniskas, nevis politiskas dabas jautājumus. Tiesa realitātē vatņikiem joprojām ir dziļi nospļauties par etnisko krievu likteni kā Latvijā, tā arī Krievijā. Viņu patiesais mērķis joprojām ir paklausīgi izdabāt Kremlim un parūpēties par tā agresīvās politikas īstenošanu visā pasaulē par jebkuru cenu, nereti uz pašas krievu tautas rēķina.

Šī iemesla dēļ arī Latvijā starp vatņikiem mēs varam novērot cilvēkus, kas netuvu nav krievi, bet ar prieku lēkā pēc Kremļa stabules un rod jebkādus attaisnojumus Krievzemes cartētiņa izdarībām. Aivars Lembergs, Jānis Urbanovičs, Iveta Grigule, Andris Ameriks, Inguna Sudraba, Jānis Ādamsons, Normunds Grostiņš, Ivars Zariņš, Sandris Točs, Imants Kalniņš, Kaspars Dimiters, Jānis Jurkāns, Jūlijs Krūmiņš, Ainārs Šlesers, Laima Vaikule un Juris Savickis ir tikai daži no Latvijas vateņiem, kas par spīti savai tautībai strādā kaimiņvalsts interesēs cītīgāk par dažu labu it kā nelojālo vietējo krievu.

Diemžēl vates pufaiku par labu esam atzīst arī daudzi it kā latvieša kažociņa nesātāji, kas par spīti savai tautībai strādā kaimiņvalsts interesēs cītīgāk par dažu labu vietējo krievu.

Tā kā pēdējā laikā esmu bieži ticis apveltīts ar palamu rusofobs, es vēlētos norādīt, ka neviens no manis nosauktajiem cilvēkiem šoreiz nav krievs. Tāpat arī nekādas iracionālas bailes no krieviem man nebūt nepiemīt. Toties krievu vietā mani māc pilnīgi racionāli izskaidrojama nepatika pret vatņikiem, kuri dzīvojot Latvijā aizvien biežāk bāž savu purnu masu medijos un proklamē savu uzticību ņe do lielvalstij!

Līdz ar to, dārgie nelabvēļi un moralizētāji, lūdzu turpmāk sauciet mani nevis par rusofobu, bet vatņikofobu, tā kā manis nīstajai vatei lielā daļā gadījumu pasē ir rakstīts nevis krievs, bet latvietis.

 Autors: Janis Rubenis2 Vatņikiem nav tautības!
7
322

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [13]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 30.10.17 14:38
 
26
1

Pilnīgi piekrītu rakstā minētjam!

Arī es uzsveru, ka mēs bieži vien, sakot "krievi", patiesībā nedomājam visu krievu tautu, bet tieši šos kremļa pakalpiņus un pakalpiņu izdarību kvēlus atbalstītājus!

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BestsellersMedaļa Patīk raksts
  Janis Rubenis2 30.10.17 15:42
 
14
0

atbildot uz latvietis komentāru " Piekritu, ka Vatniks un krievs ir divas... " Divkosība - vatņika galvenā iezīme! Dzīvo Vācijā un mīl Krieviju, gaudo, cik liberasti slikti utml.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Jaunavas vainagsMedaļa Joda olaMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 30.10.17 16:35  
 
13
4
Tu vēl pie tautas nodevējiem aizmirsi pieminēt Intaru Busuli un "Kremļa tankistu" Renāru Kauperu!!!Man ir diezgan liels šoks par Sandri Toču,kas agrāk likās normāls latviešu vecis,bet vienā dienā sagāja sviestā un arī kļuva par tautas nodevēju!!!Laikam okupantu piķi saņem,vai kā???Nu nevar cilvēks tik ātri saiet sviestā pats no sevis!!!

agurs avatars
Medaļa AliensMedaļa Kalnu kristālsMedaļa Melnais caurums
  agurs 30.10.17 09:37
 
9
0

Šī pase ir derīga tikai ārpus Baltijas valstīm, jo nav derīga 50 gadus un nav uzlīmēta foto.

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Jaunavas vainagsMedaļa Joda olaMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 30.10.17 17:31  
 
8
1
Ja,nemaldos,tad blatņiks un krievmīlis Kaspars Dimiters jau sen ir ar krievijas pilsonību!!!

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 08.11.17 15:32
 
6
0

Tu kā faktus izplati melus.

1. `Vatņiks` kā termins ir ļoti jauns. Plašu pazīstamību tas ieguva vien 2014. gadā, kad sākas jezga Krimā un Ukrainā. Lurkmore dod vēl senāku izcelsmi - proti, 2011. gadu, bet nekādu saistību ar padomju laikiem man tā arī neizdevās atrast.

2. Vatņiks kā apģērbs nebija TIKAI gulaga atribūts - tas bija normāls padomju laika ziemas apģērbs, kuru valkāja ne tikai strādnieki, bet arī karavīri Otrā Pasaules kara laikā (un jādomā, ka ne tikai). Starp citu, ļoti neslikts apģērbs - man arī kādu brīdi laukos tāds bija, nācis mantojumā no vecmuteres.

Ja samuldēji par šo, tad ļoti iespējams, ka samuldēji arī vēl par kaut ko...

sjigu avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SviestmaizeMedaļa Testu veidotājs
  sjigu 30.10.17 19:46
 
6
0

atbildot uz Janis Rubenis2 komentāru " Divkosība - vatņika galvenā iezīme! Dzīvo Vāc... " pa laikam ieeju vācu sputnik.de palasīt to putru un komentārus. tur pusi komentārus raksta paši no sputnika to var labi pamanīt. un ja iet runa par latviju tad komentos raksta ka esam tīrākie nacisti un latvijai (baltijai) lai stājas ārā no ES un NATO. interesanti kāpēc viņi to vienmēr atkārto lai mēs stātos ārā??  lai varētu atkārtoties krima?! 

Janis Rubenis2 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa BestsellersMedaļa Patīk raksts
  Janis Rubenis2 30.10.17 14:21
 
6
1

atbildot uz Anonīms komentāru "Latviski noskaņots cilvēks. Vai Hitlers bija vā... " Raksts jau ir par to, ka mēs nevietā uzskatām, ka valstī ir etniskais konflikts (vai kas tamlīdzīgs), kaut gan patiesībā konflikts ir politisks - vate pret demokrātiju.

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 12.11.17 02:51
 
3
0

Kapeec nodeveeji ir tikai tie,kas aizbraukushi vai straadaa krievijaa,daudz vairaak ir aizblandiijushies pa visu paareejo pasauli,kapeec par to neviens nerunaa,besii shitie kurinaataaji,dziives apdaliitie skauggi...  

Drakonvīrs avatars
Medaļa SpoksMedaļa JāņugunsMedaļa Dienas doma
  Drakonvīrs 30.10.17 21:09  
 
3
1

atbildot uz kartupelis ar mugurkaulu komentāru " Tu vēl pie tautas nodevējiem aizmirsi p... "

Liec nu mierā Renāru Kauperu. Prāta Vētra ir viena no labākajām latviešu grupām mūslaiku vēsturē, un ja uzstājas kopā ar B-2, tad tas galīgi nav nekas slikts (Skoļskie ulici laba dziesma)    Par Dimiteru tev piekrītu, tam jau sen jumts aizbraucis, ar viņa svētību Vija Artmane tika apglabāta pareizticīgo kapos. Kauns!!!  

Anonīms
Anonīms 01.03.18 22:57  
 
0
0
Kartupeli nejauc lietas..
Vuigi avatars
Medaļa BronzaMedaļa Admins iesakaMedaļa Žurnālists
  Vuigi 27.02.18 19:03  
 
0
0
Vatņiks

Juris Sniķeris avatars
Medaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Jāņuguns
  Juris Sniķeris 27.02.18 15:53
 
0
0

Vēl sarakstam vajadzētu pievienot Juri Paideru